حس کنجکاوی در خوابگاه

بعضي از دانشجويان خوابگاهي در مورد مسايل خانوادگي كاملا خصوصي دخالت كرده و حس كنجكاوي نسبت به روابط يك شخص با ديگران دارند. روش مقابله با اين افراد چيست؟

پرسشگر گرامي در محيط هايي مانند خوابگاه كه انسان روابط نزديكي با ديگران دارد، فرد بايد به گونه اي عمل كند، كه اطرافيان او از مسائل خصوصي زندگي او آگاه نشوند. به عنوان مثال زمانيكه يكي از اعضاي خانواده با شما تماس مي گيرد، از هم اتاقي هاي خود عذر خواهي كنيد. براي مكالمه از اتاق خارج شويد و يا اينكه وسائل خصوصي خود را در محلي قرار دهيد كه ديگران امكان دسترسي به آن را نداشته باشند.
پرسشگر گرامي گرچه در محيط خوابگاه در كنار هم اتاقي هاي خود زندگي مي كنيد اما لازم است در برابر انان مرزهاي رواني محكمي ايجاد كنيد و اجازه ندهيد آنان در حريم خصوصي شما وارد شوند. در عين حالي كه با آنان روابط صميمانه اي داريد، به آنان اين پيام را مخابره مي كنيد كه من به عنوان انسان در زندگي خود مسائل خصوصي دارم كه مايل نيستم بقيه افراد از ان آگاه شوند. براي اينكه در اين كار موفق شويد لازم است:
1.درباره مسائل خصوصي هم اتاقي هاي خود تجسس نكنيد شما با اين رفتار خود به آنان نشان مي دهيد كه من در مسائل خصوصي شما دخالت نمي كنم شما هم در مسائل خصوصي زندگي من دخالت نكنيد.
2. سعي كنيد درباره مسائل خصوصي زندگي خود با آنان صحبت نكنيد.
3.مانند آئينه عمل كنيد. همانطور كه آئينه بدون اينكه با شما سخني بگويد، نقاط ضعفتان را به شما نشان مي دهد، شما هم بدون اينكه هيچگونه صحبتي با هم اتاقي خود بكنيد، زشتي كار او(تجسس) را به او نشان دهيد.
4. رواياتي كه درباره مذمت تجسس مي باشد را هر از چند گاهي در مناسبت هاي مختلف براي فرد مورد نظر بخوانيد.
5.زماني كه فردي تلاش مي كند تا به اطلاعات خصوصي شما دست پيدا كند، با رفتار خود ناراحتي خودتان را از اين كار او بيان كنيد و خيلي مودبانه احساسات خود را در اين زمينه بدون هيچ سانسوري بيان كنيد.

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
لطفا کد تصویری زیر را وارد نمایید (استفاده از این کد برای جلوگیری از ورود اسپم ها می باشد)
2 + 1 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .