سیره ی حضرت فاطمه علیها السّلام در کارهای منزل

سیره ی حضرت فاطمه علیها السّلام در کارهای منزل

بسم الله الرّحمن الرّحیم

{اَللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی فَاطِمَهَ وَ اَبِیهَا وَ اُمِّهَا وَ بَعلِهَا وَ بَنِیهَا وَ السِّرِ المُستَودَعِ فِیهَا بِعَدَدِ مَا اَحَاطَ بِهِ عِلمُک}

در مورد حضرت عصمه الله الکبری و حجّه الله علی الحجج حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
***نکته: دو سطر بالا جزء متن کتاب اللئالی المنثوره فی الأحراز و الأذکار المأثوره نمی باشند.

حمیری از حضرت باقر علیه السّلام روایت کرده است که: حضرت رسالت صلّی الله علیه و آله و سلّم مقرّر فرمود که، هر کاری که بیرون از خانه باشد مانند آب و هیزم آوردن و امثال این کارها را حضرت امیرالمؤمنین علیه السّلام انجام دهد و هر کاری که داخل خانه باشد از آسیاب کردن و نان پختن و غذا پختن و جاروب کردن و امثال آن ها با حضرت فاطمه علیها السّلام باشد. و ابو نعیم روایت کرده که: حضرت فاطمه آن قدر آسیا گردانید که دست هایش آبله پیدا کرد و پینه بست.

و ثعلبی از حضرت صادق علیه السّلام روایت کرده که: روزی حضرت رسول صلّی الله علیه و آله و سلّم به خانه فاطمه آمد، فاطمه را دید که لباسی پوشیده از جل های شتر و با دست های خود آسیاب می گردانید و در آن حال فرزند خود را شیر می داد. چون حضرت او را در این حالت دید، اشک از دیده های مبارکش روان شد و فرمود: ای دختر گرامی تلخی های دنیا را امروز بچش برای حلاوت های آخرت. پس فاطمه گفت: یا رسول الله؛ حمد خدا را بر نعمت های او و شکر می کنم خدا را بر کرامت های او، پس حق تعالی این آیه را فرستاد: «وَ لَسَوفَ یُعطِیکَ رَبُّکَ فَتَرضَی»؛ یعنی خدا در قیامت آن قدر به تو عطا خواهد کرد که راضی شوی.

(اللئالی المنثوره فی الأحراز و الأذکار المأثوره: دستورالعمل و مرواریدهای درخشان/ در اعمال ماه جمادی الآخره/ ص167 و 168/ مؤلّف: حاج شیخ عبّاس قمی رحمه الله/ گردآورنده و ویراستار: محمّد حسین ربّانی/ انتشارات عهد/ طبع اوّل، بهار 1381/ مرکز پخش: قم،خیابان معلّم، معلّم 29، پلاک 448)
(برگرفته از نرم افزار محدّث قمی رحمه الله، مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی (نور) قم)

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
لطفا کد تصویری زیر را وارد نمایید (استفاده از این کد برای جلوگیری از ورود اسپم ها می باشد)
15 + 3 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .