عذاب بي حجابي

عذاب اخروي زنان بد حجاب چگونه است؟

عذاب اخروى زنان بدحجاب عبارت است از:
1 - آتش دوزخ: پيامبر اكرم (ص) در گفتارى زنانى را كه زينت خود را براى نامحرمان آشكار سازند، سزاوار آتش دوزخ مى‏ شمارد: « نهى النّبى ان تتزيّن المرأة لغير زوجها، فان فعلت كان حقاً على اللّه ان يحرقها»؛(1) پيامبر اكرم ( ص ) نهى كرد زن را از اين‏كه خود را براى غير شوهرش آرايش نمايد. اگر چنين كند، بر خداوند سزاوار است كه او را در آتش بسوزاند.

2 - آويزان شدن بر مو: پيامبراكرم (ص) در مورد آن‏چه در ليلة المعراج(2) مشاهده كرده بود ، مى‏ فرمايد: « و رأيت امرأة معلقه بشعرها يغلى دماغ رأسها » زنى را ديدم كه به موهاى سرش آويزان بود و مغز سر او به جوش و غليان در آمده بود. سپس در توضيح رفتارى كه اين پيامد را به همراه داشته، فرمودند: « اما المعلقة بشعرها فانها كانت لا تغطى شعرها من الرجال » اما آن زنى كه به موهاى سرش آويزان بود ، زنى است كه موهاى خود را از مردان نمى‏ پوشاند.
3 - چيدن گوشت بدن خود: از عقوبت‏هاى اخروى ديگر زنان بدحجاب در قيامت چيدن گوشت بدن آنان توسط ايشان است كه در روايت پيشين به آن اشاره شده است: « و رأيت امرأة تقطع لحم جسدها من مقدمها و مؤخرها بالمقاريض من النار... » زنى را ديدم كه گوشت بدن خود را از جلو و از عقب باقيچى‏ هائى از آتش مى‏ چيد. « و اما التى كانت تقرض لحمها بالمقاريض فانها كانت تعرض نفسها على الرجال » و اما آن زنى كه گوشت بدن خود را به قيچى هائى از آتش مى‏ چيد، آن زنى بود كه در دنيا خود را در معرض تماشاى نامحرمان و در اختيار آنها مى‏ گذاشت.
4 - خوردن اعضاي جسم و جسد: در بخش ديگرى از روايت پيشين آمده است: « و رأيت امرأة تأكل لحم جسدها و النار توقد من تحتها » زنى را ديدم كه گوشت بدن خود را مى‏ خورد و آتش از زيرش افروخته مى‏ شد. « واما التى تأكل لحم جسدها فانها كانت تزين بدنها للناس ». و اما آن زنى كه گوشت بدن خود را مى‏ خورد آن زنى است كه بدن خود را براى مردم زينت مى‏ كند.
اينها نمونه هایی از روایاتِ عذاب و عقاب بدحجابی و بی حجابی زنان بود که در این فرصت، مورد اشاره قرار گرفت.

موفق باشید ...

پاورقی______________________________________ ____________
1. شیخ صدوق، من لا يحضره الفقيه، ج‏4، ص: 3.
2. حدیث معراج، وسائل الشیعه ج۲۰، ص ۲۱۳٫.

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
لطفا کد تصویری زیر را وارد نمایید (استفاده از این کد برای جلوگیری از ورود اسپم ها می باشد)
11 + 5 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .