نجات از عرفان حلقه

من تو كتاباي برادرم جزوه هاي عرفان حلقه رو پيدا كردم (برادرم اصلا اهنگ گوش نميده و نمازشم سر وقته و سنشم كمه) ميخواستم راهنماييم كنيد كه چيكار كنم؟

سلام. تشكر از ارتباط شما با «مجموعه پرسمان». قبل از هر چيزي مقدمتا توضيحاتي در مورد اين فرقه خواهم داد؛
1. كساني كه متون عرفان حلقه را مطالعه مي‌كنند، معمولا ذهنيت‌هاي قبلي خود را به مفاهيم به كار رفته در عرفان حلقه تحميل مي‌كنند. از اين رو خوش بينانه اين مفاهيم را تفسير مي‌نمايند. به عبارت ديگر از آن جا كه در عرفان حلقه از متون و شواهد ديني استفاده شده است؛ مخاطبين عرفان حلقه، اين اصطلاحات را كه در متون عرفاني هم به كرات مورد استفاده قرار گرفته‌اند، با همان معاني و تفسيرهاي رايج مي نگرند. در حالي كه اين واژه ها همه در معاني جديد به كار رفته اند. مفاهيمي مانند عقل، شريعت، طريقت، تناسخ، فشار قبر و حتي صلاه (نماز) همگي در عرفان حلقه داراي تعاريفي جديدند. به همين جهت لازم است كساني كه قصد تتبع و تحقيق در مورد مباني انديشه و اصول فكري در عرفان حلقه دارند، با ذهن خالي با اين واژه ها روبرو شوند و بدون اين كه بخواهند برداشت هاي قبلي خود را در فهم متن دخالت دهند، از كلمات ظهور گيري نمايند و از هر واژه همان را بفهمند كه در متن آمده است، نه آن چه كه ما احتمال مي دهيم در ذهن نويسنده بوده است.آن چه گذشت در مورد واژه
ها و كلمات بود. اما تفسيرهايي كه از آيات الهي و روايات معصومين در متون عرفان حلقه آمده است، خود روايت غمگيني دارد.
2. در عرفان حلقه ادعا مي شود كه علت امراض جسمي و رواني، نيروهاي نامرئي به نام موجودات غير ارگانيك است كه در كالبد انسان ها نفوذ كرده اند. به همين دليل به ديگران قول بيرون آوردن اين موجودات داده مي شود و با شعار « برون ريزي» به عمليات درمان مي پردازند. اما بايد ديد آن چه كه به نام دفع نيروهاي غير ارگانيك در جلسات و نشست هاي درماني حلقه اتفاق مي افتد؛ چيست؟
آيا آن چه كه تحت نام فرادرماني و برون ريزي در اين جلسات صورت مي پذيرد، درون ريزي است يا برون ريزي؟
واقيعت اين است كه آن چه در عمل ديده شده و افرادي كه در عمل درمان شده اند، هم همين را حكايت مي كنند؛ اين است كه هر چند در كوتاه مدت در سايه تلقين و ايجاد ذهنيت و تصرف در هيجانات فرد، نوعي تسكين ـ بهتر است گفته شود نوعي تغيير كه البته اين تغيير صرفا يك تجربه جديد است ـ در درون فرد احساس مي شود، اما بعد از گذشت مدتي، موجوداتي به زندگي اين افراد وارد مي شوند كه منجر به اختلال رواني و دروني و از هم پاشيدگي سلامت رواني ايشان مي گردد. البته بستري كه باعث مي شود اين نيروها بتوانند به راحتي بر ديگران تاثير گذارند همان است كه در عرفان حلقه از آن تحت عنوان «شاهد محض» ياد مي شود. به عبارت ديگر اين نيروها كه در سايه «عمل شاهد» و «تسليم و ناظر بودن» در درمان شونده ها، قدرت ورود پيدا مي كنند، همان تسلط جنيان و شياطين بر روان افراد است. يعني چيزي كه به نام برون ريزي نيروي هاي موذي انجام
مي شود؛ در حقيقت وارد كردن جن و نيروهاي شيطاني به زندگي افراد است.
3. وضعيت خدا هم در عرفان حلقه ديدني است. از يك طرف خدا در عرفان حلقه حذف و انكار نمي شود و ادعا مي شود كه عرفان حلقه عرفان خدا محور است و از طرف ديگر به وجودش نيازي نيست و مربي و درمانگر و اتصال گيرنده هيچ كدام با خدا كاري ندارند و مي توانند به او بي توجه باشند.
4. در عرفان حلقه، شيطان يكي از موحدين معرفي مي شود و تمرد شيطان از دستور خداوند را نشانه ايمان او مي شمارند در حالي كه قران نه فقط عصيان شيطان را گوشزد مي كند بلكه صريحا انگشت روي كفر شيطان مي گذارد.
5. شيطان درعرفان حلقه، يك فرشته و ملك معرفي مي شود؛ اين نگاه، نگاه يهودي ـ مسيحي به شيطان است، نه قراني. قران كريم تصريح مي كند شيطان از جنيان بود و جنس او از آتش بود، نه فرشته. شيطان فقط در صف فرشتگان بود نه از جنس آن ها.
(در بحث عرفان حلقه و گمراه بودن آن حرف زياد است، و ما به اين مقدار اكتفا مي‌كنيم).
اما براي امر هدايت‌گري برادر خود، ابتدا بايد وي را با يك عالم و متخصص در اين حوزه آشنا كنيد يا با اين مجموعه ارتباط برقرار كند و يا به وي پيشنهاد داده، مقالاتي كه در نقد عرفان گمراه حلقه در اين سايت «پرسمان» و ديگر سايت‌ها موجود است را به دقت مطالعه كند. و همچنين وي را با سايت انجمن نجات از حلقه آشنا كنيد.(اين سايت، تخصصا به اين موضوع پرداخته‌ است)
ثانيا: وي را از تبعات و عواقب پيوستن به اين فرقه ضالّه آشنا كنيد، در اين فرقه مي‌گويند: ترمز دستي عبادت را بايد كشيد، (ترمز دستي نماز و...) بايد تا به حلقه محافظ دست پيدا نكرديم نماز نخوانيم، خدا را عبادت نكنيم! مگر شيطان چه مي‌خواهد؟ شيطان جز اين مي‌خواهد كه بنده را گمراه كند و دست از عبادت بردارد؟! كم نيستند تعداد كساني كه قبل از ورود به اين فرقه گمراه، اهل نماز بودند و كم كم از نماز دوري كردند.
هستند افرادي كه براي شفاي بيماري خود به اين فرقه ورود كرده‌اند و الان بيماري آن‌ها دوچندان شد(فلج شده‌اند). تعداد حلقه‌اي‌هاي كه الان در تيمارستان‌ها بستري هستند كم نيستند.
ثالثا: به وي پيشنهاد دهيد در كنار مطالب عرفان حلقه، كتاب‌هاي نقد بر افكار اين فرقه را نيز مطالعه كند. كتاب‌هايي مانند 1. افسون حلقه، 2. حلقه اسارت و...
رابعا: هدايت يك امر تدريجي است. انتظار نداشته باشيد بعد از يك گفتگو شخص به طور كامل آنچه شما گفتيد را بپذيرد. بلكه بايد فرصت لازم را به او بدهيد. گاه براي هدايت يك نفر لازم است ده ها گفتگو طي يك دوره زماني طولاني اتفاق بيفتد.

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
لطفا کد تصویری زیر را وارد نمایید (استفاده از این کد برای جلوگیری از ورود اسپم ها می باشد)
6 + 12 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .