استجابت دعا براي ازدواج دختر

سلام من خيلى دعا ميکنم ولى خدا دعاهاما مستجاب نميکنه يه زمينه گناه هم برام فراهم شده ولى من فقط به خدا پناه بردم ولى چرا خدا صداما نميشنوه هيچ زمينه ازدواج برام پيش نيومده راهنمايى کنيد؟

پرسشگر محترم؛ گرايشات معنوي شما را مي ستاييم و به همين خاطر بايد به خود بباليد و خداوند منان را شاكر باشيد.
ما نيز خوشحاليم كه به چنين افرادي مشورت مي دهيم و مورد اعتماد بندگان پاك خداوند هستيم.
اهميت دادن شما به دعا و مناجات با خداوند با وجود اين مشكل نشانه صبر و استقامت شما است. توفيق دعا نعمتي است كه به هر كس داده نمي شود.
دوست عزيز!
با براهين قاطع عقلي اثبات شده كه خدا رحمان و رحيم مي باشد و محال است بدخواه بنده ي خويش باشد. او كه قبل از خلقت انسان، غذاي او را در سينه ي مادرش قرار مي دهد و مهر او را در دل والدينش مي كارد تا مراقب و مواظب او باشند، چگونه ممكن است بدخواه انسان باشد؟!
آن خدايي كه بهترين بندگان خويش را براي راهنمايي بشر فرستاد و فرشتگان را واداشت كه بر مقام والاي انسان سجده كنند چگونه ممكن است راضي شود كه بنده اش بي جهت سختي بكشد؟!
پس بي شكّ و ترديد، بلاها و سختي هايي كه انسان به آنها دچار مي شود در صورتي كه نتيجه ي عمل زشت خود شخص نباشد، براي به كمال رساندن انسان و از سر رحمت اوست. لذا او تنها كمال بنده ي خود را مي خواهد و كاري را با او انجام مي دهد كه به نفع خود اوست. اگر ثروت و رفاه و سلامتي و ازدواج به نفع كمال حقيقي شخصي باشد، به او ثروت و رفاه و سلامتي مي دهد و شرايط ازدواج او را فراهم مي كند و اگر فقر و بيماري و مشقّت و مجرد بودن به نفع كمال حقيقي شخصي باشد، فقر و بيماري و مشقّت و تجرد را نصيب وي مي كند.
همانگونه كه اگر مادر مهربان غذاي لذيذ را به نفع كودك خود بداند، او را غذاي لذيذ مي دهد و آنگاه كه داروي تلخ را براي او مفيد تشخيص مي دهد، داروي تلخ را در كام كودك دلبند خويش مي ريزد. آنگاه كه پدر مي بيند فرزندش با تشويق خوب درس مي خواند، او را تشويق مي كند و آنگاه كه تشخيص دهد فرزندش با تنبيه دنبال تحصيل مي رود، او را تنبيه مي نمايد؛ و اين هر دو از سر مهرباني و عطوفت و خير خواهي است.
امام صادق (عليه السلام) فرمودند: «إِنَّ لِلَّهِ عَزَّ وَ جَلَّ عِبَاداً فِي الْأَرْضِ مِنْ خَالِصِ عِبَادِهِ مَا يُنْزِلُ مِنَ السَّمَاءِ تُحْفَةً إِلَى الْأَرْضِ إِلَّا صَرَفَهَا عَنْهُمْ إِلَى غَيْرِهِمْ وَ لَا بَلِيَّةً إِلَّا صَرَفَهَا إِلَيْهِمْ، براي خداي عزّ و جلّ بندگاني در زمين هست از بندگان خالص كه خدا تحفه اي از آسمان نمي فرستد مگر اينكه آن تحفه را از آن بندگان بر مي گرداند به سوي ديگران؛ و بلايي نازل نمي شود مگر اينكه آن را متوجّه اينان مي كند.» (الكافي، ج2، ص253 )
لذا شيفتگان محبّت پروردگار به عمق حوادث نظر كرده، از پشت زلف سياه و آشفته ي بلايا، صورت زيباي يار را ديده مي گويند: «اگر با من نبودش هيچ ميلي، چرا ظرف مرا بشكست ليلي؟»
و جناب حافظ شيرين بيان چه خوش سروده است كه:
به تيغم گر كُشد دستش نگيرم - به تيرم گر زند منّت پذيرم
كمان ابروي ما گو بزن تير - كه پيش دست و بازويت بميرم».

*توجه به نكات زير لازم و ضروري است:
- انسان به هنگام دعا كردن، با قلب و زبان، فقط بايد خدا را بخواند و از خدا طلب برآورده شدن حاجت را داشته باشد. گاه انسان در دعا با زبان، خدا را مي خواند، ولي در قلب چشم اميد به خلق خدا دارد. اين خود مانعي است بر سر راه استجابت دعا.
- در هنگام دعا بايد «مضطر» بود. مضطر همچون كسي است كه در دريا خود را در حال غرق شدن مي بيند و براي خود پناهي جز خدا نمي يابد؛ در اين صورت چگونه خدا را مي خواند؟
- ما بايد به هنگام دعا يقين داشته باشيم كه حق‏تعالى قادر است- اگر اين دعا و خواسته به مصلحت ما باشد و منافات با حكمت الهى و نظام آفرينش و ربوبيت نداشته باشد- حاجت ما را برآورده مى‏نمايد و اگر مصلحت نباشد به بهترين شكلى آنچه كه خير و صلاح ما را در آن مى‏بيند عنايت مى‏فرمايد و تشخيص اينكه دعاي ما به چه علتي در حال حاضر اجابت نشده است، به عهده ي ما نيست. بلكه آن چيزى كه بر عهده ما و كار و وظيفه ما است دعا نمودن و ميل و نيت و قصد و يقين به اجابت آن است؛ مصلحت‏سنجى و محاسبه خير و شر آن بر عهده رب‏العالمين است. مهم اين است كه بدانيم دعا خود عبادت مستقلى است و تنها براى خواستن و برآوردن حوائج نيست. دعا گفت‏وگو با خدا و خواندن حق‏تعالى است كه ممكن است در ضمن آن سؤال و تقاضا و درخواست نيز باشد و يا نباشد.
- ممكن است خداوند براي امتحان بنده، حاجت او را ندهد، يا به تاخير اندازد. اگر در دل، باور كنيم كه همه نقصها از ما است، مشكل حل مي شود. حضرت يونس نبي (عليه السلام) گفت: «اني كنت من الظالمين» سپس دعايش مستجاب شد؛ «فاستجبنا له و نجيناه من الغم و كذلك ننجي المومنين»
- اگر به فرض، صلاح ما در برآورده شدن حاجتمان نباشد، خداوند جبران مي كند. در روايت آمده كه اگر اجابت دعا به صلاح بنده نباشد، گناهي از او برداشته مي شود و يا اگر گناهي نداشته باشد، درجه اي بر درجات او افزوده مي شود. براستي آيا اين، خود اجابت دعا نيست!
پرسشگر گرامي!
داشتن دغدغه ي ازدواج در سنين جواني، كه براي دختران به وجود مي¬آيد، امري طبيعي است و ما نيز شرايط شما را درك مي كنيم؛ اما تأخير افتادن در امر ازدواج، مسأله¬اي است كه در آن عوامل متعددي دخيل هستند كه يكي از مهمترين آن عوامل براي دختران، نبود و يا كمبود خواستگار است.
بعضي از عوامل اين مسأله، از حيطه اختيارات انسان خارجند و برخي ديگر، مربوط به خود فرد و خانواده او مي شود كه طبيعتاً در اين موارد فرد مي¬تواند با تغيير دادن آنها موانع را برطرف نمايد. ما برخي از اين عوامل را كه از اهميت بيشتري برخوردار هستند مطرح مي كنيم.
1-گاهي اوقات موانعي بر سر راه آمدن خواستگاران وجود دارد كه يكي از اين موانع در برخي از موارد خانواده¬ دختر هستند. يعني اگر خانواده دختر به يك ويژگي يا صفت ناپسند اجتماعي، ظاهري، اخلاقي و يا مذهبي در بين فاميل، آشنايان و همسايه¬ها شناخته شوند، در اين صورت طبيعي است كه ديگران تمايلي به ارتباط برقرار كردن با چنين خانواده¬اي نداشته باشند. اين امر نيز بايد مورد توجه خانواده‏ها قرار گرفته و در صورت لزوم تغييرات لازم را در نحوه برخورد و صفات اخلاقى و آداب اجتماعى خود ايجاد نمايند تا زمينه ازدواج دختران آنها فراهم گردد.
2- يكي ديگر از موانع آمدن خواستگاران وجود ويژگي هاي ظاهري، جسماني و اخلاقي ناپسند در خود دختر مي¬باشد. يك ويژگي اخلاقي زشت مثل حسود بودن، مغرور بودن، تندخويي يا ... سبب پا پس كشيدن خواستگاران و سطحي شدن روابط فرد با ديگران خواهد شد. رعايت نكردن آداب اجتماعي در گفتار و رفتار سبب بد جلوه كردن انسان در نظر ديگران مي شود.
همچنين وضعيت ظاهري هر فرد نشانه و ملاكي است براي تشخيص دادن آنچه كه در ذهن و قلب او مي گذرد، بنابراين اگر خانمي با ظاهري شلخته، نامنظم و نامرتب در اجتماعات حاضر شود و يا اينكه شئونات ديني و عرفي را در پوشيدن لباس، آراستگي و آرايش رعايت نكند حتماً برداشت¬هاي نادرستي از او در فكر ديگران شكل خواهد گرفت كه اين مسأله خود مانع بزرگي بر سر راه ازدواج خواهد بود.
3- گاهي اوقات هم موانعي در اين مسأله دخالت دارند كه ما انسانها از درك و برطرف كردن آنها عاجز هستيم. مثل اينكه گاهي اوقات مصلحت انسان در كاري كه آن را مي خواهد و بر آن اصرار دارد نيست، اما او متوجه نيست.
قرآن كريم در اين زمينه كه انسان نمي تواند هميشه صلاح خود را درست تشخيص دهد و گاهي اوقات چيزي را مي خواهد كه به خير و صلاح او نيست و گاهي اوقات چيزي را كه خوب است نمي خواهد، مي فرمايد: «چه بسا شما چيزي را دوست نداريد ولي خير شما در آن است و چه بسا شما چيزي را دوست داريد ولي آن چيز براي شما شر است؛ عسي ان تكرهوا شيئا و هو خير لكم و عسي ان تحبوا شيئا و هو شر لكم» (سوره بقره آيه 216).
در هر حال انسان نسبت به آينده خود ناآگاه است و در اين گونه موارد تنها و بهترين راه، توكل بر خداوند و متوسل شدن به امامان معصوم عليهم السلام و دعا كردن است. چه موانع متعدد و بزرگي كه با دعا كردن و توسل از پيش روي انسان برداشته مي¬شود تا مسير زندگي صاف و هموار ¬گردد.
4- محل زندگي نامناسب نظير محله بدنام و يا جرم¬خيز نيز يكي ديگر از عواملي است كه باعث كم شدن شانس ازدواج يك دختر مي¬تواند قلمداد گردد. شايسته است در چنين مواردي جهت تغيير در سرنوشت دختر هم كه شده خانواده وي دست به هجرت زده و محل زندگي خود را تغيير دهند.
5- ضعف در روابط اجتماعي نظير انزواجويي دختر نيز يكي از اين عوامل هستند. در چنين مواردي پيشنهاد مي¬گردد چنين دختراني با حفظ عفت و رعايت ضوابط اخلاقي و شرعي در مجامع و محافل زنانه نظير روضه¬هاي خانگي، مراسم¬ هيأت¬هاي مذهبي و ... حضور يابند تا زمينه آشنايي مادران نيازمند عروس و يا واسطه¬ها با چنين دختري مهيا گردد.
6- گاهي نيز دختر در محلي زندگي مي¬كند كه همتايي براي ازدواج با وي نيست؛ مثلاً دختر مورد نظر داراي تحصيلات عاليه در حد دكتراست و يا اينكه وضع مالي پدرش بسيار بالاست و... در چنين مواردي يكي از راهكارها، هجرت و نقل مكان كل خانواده به محله و يا شهر بزرگتر و يا ميهمان شدن خود دختر(در صورت نبودن مانع و با رعايت ضوابط اخلاقي و شرعي) در منزل يكي از محارم در شهري بزرگتر است.

چند راهكارعملي براي حل مشكل:
1. درمجالس زنانه با ظاهري آراسته وزيبا حاضرشويد.
2. روابط اجتماعي خود را افزايش دهيد و سعي كنيد دراينگونه روابط با ديگران با گرمي و مهرباني برخورد كنيد.
3. درگفت و گوهاي خود به صورت غيرمستقيم علاقه و ميل خود را براي ازدواج با فرد مومن و متدين ابراز داريد (حتما به صورت غير مستقيم باشد).
4. مهارتهاي زندگي خود را افزايش دهيد. براي اين كار مي توانيد در كلاسهاي خياطي گلدوزي و... شركت كنيد.
5. چنانچه در رفتار و كردار خود نقاط منفي مشاهده مي كنيد سعي كنيد اين نكات را برطرف كنيد.
6. بادقت به بررسي موانع ازدواج خود بپردازيد و از اين موانع ليستي تهيه كنيد؛ سپس با تمام وجود سعي در بر طرف كردن اين موانع داشته باشيد. چنانچه بر طرف كردن اين موانع را از توان خود خارج مي دانيد از افراد آگاه و دلسوز كمك بگيريد.
7. از والدين خود بخواهيد براي بر طرف شدن مشكل شما دعا كنند.

بيان راهكارهاي معنوي حل مشكل:
1. متوسل شدن به امامان معصوم (عليهم السلام) به ويژه حضرت جوادالائمه (عليه السلام). چه موانع متعدد و بزرگي كه با دعا كردن و توسل از پيش روي انسان برداشته مي شود و مسير زندگي انسان صاف و هموار مي گردد. نقل است كه حضرت آيه الله العظمي بهجت (رحمةالله عليه) دراين گونه موارد نماز جعفر طيار (كه در مفاتيح الجنان آمده است) را سفارش مي كردند.
2. از اميرالمؤمنين نقل شده كه هر كس قصد ازدواج داشته باشد دو ركعت نماز گذارد؛ در هر ركعت پس از حمد سوره ياسين بخواند و پس از اتمام نماز حمد و ثناى پروردگار گذارد.
3. دو دعا را نيز زياد بخوانيد در قنوت نماز، بعد از هر نماز، در سجده يا هر وقت ديگر:
الف. «اللهم اغنني بحلالك عن حرامك و بطاعتك عن معصيتك؛ خدايا مرا بي نياز كن با حلالت از حرامت و با فرمانبرداريت از نافرمانيت». برخي از بزرگان توصيه كرده اند اين دعا 114 مرتبه در يك مكان مقدس مانند مسجد يا زيارتگاه خوانده شود.
ب. «ربِّ انّي لِما أنزلتَ اليّ مِن خيرٍ فقيرٌ؛ خدايا! بي ترديد من به خيري كه تو بر من فرو مي فرستي نيازمند و محتاجم».(قصص، آيه 24) قرآن مجيد مي فرمايد كه وقتي موسي گرسنه و تنها و بي سرپناه اين دعا را خواند به لطف خداي عالي حضرت شعيب دختر خود را به سوي او فرستاد و او را به دامادي برگزيد.
4. برخي به حسب تجربه خواندن و مداومت بر تلاوت آيه 21 سوره روم را براي اين منظور كارساز و مفيد مي دانند و آن آيه چنين است: وَ مِنْ آياتِهِ أَنْ خَلَقَ لَكُمْ مِنْ أَنْفُسِكُمْ أَزْواجاً لِتَسْكُنُوا إِلَيْها وَ جَعَلَ بَيْنَكُمْ مَوَدَّةً وَ رَحْمَةً إِنَّ فِي ذلِكَ لَآياتٍ لِقَوْمٍ يَتَفَكَّرُونَ (21) و از نشانه‏هاى خداوند اين است كه همسرانى از جنس خود شما براى شما آفريد، تا در كنار آنها آرامش يابيد، و در ميانتان مودت و رحمت قرار داد، در اين نشانه‏هايى است براى گروهى كه تفكر مى‏كنند.
5. دعاي «معراج» و «نادعلي» براي گشايش همه گرفتاري ها مفيد است.
6. امام صادق (عليه السلام) به ابوبصير مي فرمايند: هرگاه خواستي ازدواج كني ابتدا دو ركعت نماز بجا بياور سپس حمد و سپاس خداوند نما و بعد بگو «اللهم أني اُريد أن أتزوّج، اللهم فاقدر لي مِن النساء اعفهن فرجا، و احفظهن لي في نفسها و في مالي، و اوسعهن رزقا و اعظمهن بركه، و اقدر لي منها ولدا طيبا تجعله خلفا صالحا في حياتي و بعد موتي»؛ خداوندا! من مي خواهم ازدواج كنم، خداوندا! براي من پاكدامن ترين زنان را مقرر فرما و كسي كه خويشتن دار از همه نسبت به خود و نگهداري كننده ترين فرد در مالم باشد، كه به واسطه آن نفسم (حالم) و مالم محفوظ بماند، كسي كه فراخ ترين روزي و بيشترين بركت را در زندگي داشته باشد، و از وي براي من فرزندي طيب در نظر بگير كه جانشيني شايسته در حيات و ممات من باشد.
7. دعاى زير در اواخر جلد 103 بحارالانوار كتاب النكاح باب «الدعاء عند التزويج» از اميرالمومنين (عليه السلام) نقل گرديده است. اين حديث ضمن آنكه درخواست از خداست خود بيانگر عالى ترين معيارها در گزينش همسر نيز هست: هر كه قصد ازدواج داشته باشد دو ركعت نماز گذارد در هر ركعت پس از حمد سوره ياسين بخواند پس از اتمام نماز حمد و ثناى پروردگار گذارد و اين دعا را بخواند: «اللهم ارزقنى زوجه صالحه ولودا ودودا غيورا قنوعا ان احسنت شكرت و ان اسئت غفرت و ان ذكرت الله تعالى اعانت و ان نسيت ذكرت و ان خرجت من عندها حفظت و ان دخلت عليها سرت و ان امرتها اطاعتنى و ان اقسمت عليها ابرت قسمى و ان غضبت عليها ارضتنى يا ذالجلال والاكرام هب لى ذلك فانما اسالك ولا اجد الا ما قسمت لى»
مطمئن باشيد اگر به خداوند متعال توكل كنيد و تمام امور زندگى خود را به او واگذار كنيد، خداوند به بهترين وجه و شكل به آن رسيدگى خواهد كرد زيرا او خير و صلاح بندگانش را بهتر از آنها مى‏داند.

راه هاي كنترل شهوت:
«پناه بر خدا»
از خداى بخواهيم كه از زمين خوردن‏ها نگه‏ مان دارد، زيرا« لَوْلا فَضْلُ اللَّهِ عَلَيْكُمْ وَ رَحْمَتُهُ ما زَكى‏ مِنْكُمْ؛ اگر فضل و رحمت الهى بر شما نبود، هرگز احدى از شما پاك نمى‏شد».1
بنده‏ى شهوت ندارد خود خلاص * جز به فضل ايزد و انعام خاص‏
از او عاجزانه بخواهيم ما را بر خاك نگذارد و از افلاك بگذراند؛ مبادا كه گرفتار ذلّت و زمين‏گير شهوت و پاى‏بند بت‏ها شويم. مبادا كه دير شود و از دست‏هاى خدا جدا شويم و در زير پاى شيطان بمانيم، در آن صورت حقير و خوار خواهيم شد، چرا كه «لا تَتَّبِعُوا خُطُواتِ الشَّيْطانِ وَ مَنْ يَتَّبِعْ خُطُواتِ الشَّيْطانِ فَإِنَّهُ يَأْمُرُ بِالْفَحْشاءِ وَ الْمُنْكَرِ؛ از گامهاى شيطان پيروى نكنيد! هر كس پيرو شيطان شود (گمراهش مى‏سازد، زيرا) او به فحشا و منكر فرمان مى‏دهد!».2
حضرت يوسف- عليه اسلام- كه پيامبر خدا بود، در مقابله بر نفس و جاذبه هاي آن به خدا پناه برد «وَ ما أُبَرِّئُ نَفْسي‏ إِنَّ النَّفْسَ لَأَمَّارَةٌ بِالسُّوءِ إِلاَّ ما رَحِمَ رَبِّي؛ من هرگز خودم را تبرئه نمى‏كنم، كه نفس (سركش) بسيار به بديها امر مى‏كند مگر آنچه را پروردگارم رحم كن».3
اگر حال پيامبري چنين است، حال و روز ما مشخص است، كه همواره بايد از خدا استمداد نمود و به ريسمان او چنگ بزنيم تا بتوانيم از ظلمت نجات پيدا كرده و به نور راه يابيم «يُؤْمِنْ بِاللَّهِ فقد استَمْسَكَ بِالْعُرْوَةِ الْوُثْقى‏ لاَ انْفِصامَ لَها وَ اللَّهُ سَميعٌ عَليمٌ؛ به خدا ايمان آورد، به دستگيره محكمى چنگ زده است، كه گسستن براى آن نيست و خداوند، شنوا و داناست».4
عروة الوثقى است اين ترك هوا * بر كشد اين شاخ جان را بر سما
تا برد شاخ سخا اى خوب كيش * مر ترا بالا كشان تا اصل خويش‏
آري كسي كه دست نياز خود را به سوي خدا دراز كند، او صداي بنده ي خود را مي شنود. در اين صورت مگر او بنده اش را در طوفان شهوات رها مي كند!!

«خويشتن داري»
راه نزديك كنترل غريزه ي جنسي ازدواج است. اما براي كساني كه امكانات ازدواج ندارند و يا ازدواج نموده اند، براي هدايت و كنترل خود بايد خويشتن داري كنند «وَ لْيَسْتَعْفِفِ الَّذينَ لا يَجِدُونَ نِكاحاً حَتَّى يُغْنِيَهُمُ اللَّهُ مِنْ فَضْلِهِ؛ و كسانى كه امكانى براى ازدواج نمى‏يابند، بايد پاكدامنى پيشه كنند تا خداوند از فضل خود آنان را بى‏نياز گرداند».5
اگر خويشتن داري و پاكدامني نباشد، حتي افرادي كه ازدواج نموده اند در ورطه ي آلودگي قرار دارند. اين مطلب را بايد خاطر نشان كنيم كه تحمل و خويشتن داري براي رفع نيازها در تمام مراحل زندگي لازم است. در جواني به يك صورت و در سنين مختلف به صورت ديگر.
فرض كنيد، شخصي ياد گرفته كه نيازهاي خود را سريع و به هر صورتي بر طرف كند، اكنون كه داراي فرزند شده است، بچه ها از او طلب ماشين گران قيمت مي كنند، به نظر شما اگر اين مرد كارمند يك بانك باشد چه مقدار احتمال مي دهيد كه براي رفع نياز خود و بچه هايش براي تهيه ي اتومبيل رشوه و يا كارهاي از اين قبيل انجام دهد؟
آري بايد بياموزيم براي رفع نيازهاي خود ظرفيت، خويشتن داري و صبر خود را افزايش دهيم. كساني كه خويشتن داري را در زندگي سرلوحه ي خويش قرار دهند خداوند راه حل هايي را در پيش پاي آنها قرار خواهد داد «وَ مَنْ يَتَّقِ اللَّهَ يَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجا؛ و هر كس تقواى الهى پيشه كند، خداوند راه نجاتى براى او فراهم مى‏كند».6

«ياد خدا»
نام و ياد خدا سبب مي گردد، فضاي فكر و ذهن داراي رنگ الهي شود. در اين صورت از كارهاي پست و كوچك انسان دور مي شود، زيرا نام و ياد كسي را در دل و جان دارد كه بزرگ است و وقتي دل انسان ياد بزرگي را بجا مي آورد نمي شود به كار كوچك مشغول شود «إِنَّ الصَّلاةَ تَنْهى‏ عَنِ الْفَحْشاءِ وَ الْمُنْكَرِ وَ لَذِكْرُ اللَّهِ أَكْبَرُ؛ نماز را برپا دار، كه نماز (انسان را) از زشتيها و گناه بازمى‏دارد، و ياد خدا بزرگتر است»7
هر مقدار نماز خود را زيباتر بجا بياوريد شما را از كارهاي زشت بيشتر دور مي كند. امتحان كنيد داروي بي بديلي ست.
ذكر حق پاك است چون پاكى رسيد * رخت بر بندد برون آيد پليد

«راهبردهاي عملي»:
1. افكار جنسي را كه به ذهنتان خطور مي‌كند بلافاصله با ذكر خدا و ياد آسيب‌هاي معنوي گناه از ذهن خود دور سازيد.
2. اوقات فراغت خود را با مطالعه، ورزش، تفريح، ‌زيارت، عبادت و ساير فعاليت‌هاي مثبت پر كنيد.
3. از نگاه كردن به مواضع جنسي و برجستگي‌هاي بدن ديگران پرهيز نماييد.
4. ايمان مذهبي خود را تقويت كنيد و توسل و دعا داشته باشيد.
5. از مشاهده اعمال، رفتار و گفتار زوج هاي جوان خودداري كنيد.
6. از معاشرت و سخن گفتن و نگاه كردن به جنس مخالف، حتي كودكان جذاب و خوش سيما خودداري ورزيد.
7. خوردن غذاهاي محرك و داراي كالري زياد، مانند خرما، پياز، فلفل و غيره را به حداقل برسانيد.

دوست گرامي، علاقه و تصميم شما براي دوري از گناه و نيفتادن در دام شهوات نشانه ايمان و آگاهي شماست؛ در واقع شما شرايط لازم براي پاكي و طهارت و بنده خو ب خدا بودن را دارا هستيد كه همان آگاهي و ايمان است. به همين دليل ادامۀ اين راه براي شما كار سختي نخواهد بود. برايتان آرزوي موفقيتهاي بيشتري داريم.
سالم و سعادتمند باشيد.

*منبع جهت مطالعه ي بيشتر؛
عوامل كنترل غرائز در زندگي انسان، حسين مظاهري، انتشارات مؤسسه نشر و تحقيقات ذكر.
-----------------------------
1 .نور/21.
2 .نور/21.
3 . يوسف/53.
4 . بقره/256.
5 . نور/33.
6 .طلاق/2.
7 . عنكبوت/45

دیدگاه ها

سلام
من هم هفت سال بود برای ازدواجم دعا می کردم اما نمی شد تا اینکه با چله معروف آیت الله حق شناس که با شرایط خاصی و با صد لعن سلام و... است آشنا شدم. این نحوه خواندن اکسیر اعظم است و بسیاری از افراد با این چله حاجت روا شدن.
در کانال تلگرامشون نیز حاجت روایی ها رو می گذارند می تونید مراجعه کنید و مطالعه کنید.
حتما با امید بخوانید اگر صلاحتان باشد حتما حاجتتون رو می گیرید ان شاءالله.
نحوه چله به این نحو است:
‍ ‍ ‌

من 26 ساالمه و 5 ساله با آقایی مذهبی به قصد ازدواج دوستم. اما هم ایشون خواهر بزرگتر داره و هم من و خونوادههایی شدیدا سنتی داریم که اجازه ازدواج ما رو نمیدن و سنگ میندازن. این آقا با اینکه مذهبیه بعد 5 سال از من رابطه جنسی میخواد و منم قبول نکردم و سر این ماجرا رابطه ما بهم خورد اما چون همو دوست داشتیم مجددا آشتی کردیم اما خواهر ایشون 39 سالشه و خواهر من 32 و واقعا توی این سن به سختی خواستگار پیدا میشه. من نسبت به ازدواج واقعا ناامید شدم و افسردگی شدید گرفتم و بدتر از همه اینکه نمیخوام توی گناه بیفتم اما اگه این خواهرا ازدواج نکنن تنها راه حفظ کردن رابطه مه واقعا به بن بست رسیدم.

مخاطب گرامي، از حسن توجه تان به اين مرکز سپاسگزاريم. براي پاسخ به دغدغه هايتان میتوانید از این راههاي ارتباطي کمک بگيريد:
- سايت پرسمان: http://www.porseman.org/q/newq.aspx
- ايميل: info@porseman.org
- ربات تلگرام پرسمان: @porsemanbot
- پيامك: 30001619

من شرایطشم برام پیش اومده ولی واسه سنت های چرند ی عده ک دختر کوچیک بعد از بزرگ ازدواج کن مجبورم صبر کنم و یه مشت احمق نپرسیدن از خودشون چرا زندگی یه نفر بسته ب زندگی یکی دیگه باشه اگ چند سال دیگه شرایط خوبی ک الان برای من هست دیگه نباشه خواهرم طلاق میگیره؟؟؟؟شاید یک نفر میلی نداشت باشه اصلا مرد ستیز باشه شاید...وجالب اینجاست ک اگ من گناهی کنی پای من نوشته میشه پای خواهر وپدر مادرم نیست چه امتحان سختی

سلام
از همتون التماس دعا دارم.خواهش می کنم دعا در حق دیگران رو فراموش نکنید تا دعادر حق خودتون هم مستجاب بشه.

سلام،نمازاميرالمومنين وامام صادق روكه فرموديد دخترهاهم ميتونن بخونن؟لازم نيست كلماتشوتغيير بديم؟

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://akhlagh.porsemani.ir/node/326
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ربات تلگرام پرسمان : @
porsemanbot

دوستان عزیزم.دو نکته مهم میگم.فقط گوش کنید وعمل.

1)هیچوقت.هیچوقت به خدا نگید چرا؟

2)هیچوقت.هیچوقت یه چیزی رو با زور از خدا نخواید.

خداوند همان کسی است که دانه گیاه زیر خاک را میرویاند...این یعنی چه؟

دوستان عزیزم.دو نکته مهم میگم.فقط گوش کنید وعمل.

1)هیچوقت.هیچوقت به خدا نگید چرا؟

2)هیچوقت.هیچوقت یه چیزی رو با زور از خدا نخواید.

خداوند همان کسی است که دانه گیاه زیر خاک را میرویاند...این یعنی چه؟

سلام
من دختر جوان هستم که در خانواده ی مذهبی به دنیا اومدم
و ملاک من هم برای ازدواج مذهبی بودن آقا پسره به حقه همین ماه عزیز
برام دعا کنید التماس دعا !!! یا حق

سلام من24سالمه براهمتون دعا میکنم که اگرصلاحه ب خواستهاتون برسید.من خداروشکر ب اونی که دوسش داشتم رسیدم وفقط وفقط میدونم که بخاطر کارای خوبی بود که کردم مثل نمازخوندن واینکه همیشه سعی میکنم حدالامکان دروغ نگم.واینکه بهم پیشنهادهای بدی شده بود ومن قبول نکردم وهمون کسی که پیشنهادشو قبول نکردم اومدخواستگاریم

سلام منم 22سالمه خیلی خاستگار دارم معرفی همش زنگ میزنن و دیگه خبری ازشون نمیشه ولی من ی مشکلی دیگم دارم ی گناه بزرگ مرتکب شدم خودارضایی ترک کردم خیلی میترسم ک اثرشو گذاشته باشه ولی من خوشحال ک جور نمیشه از خدا خاستم ک اگه صلاح نیست و ابروی خانوادم میره جور نشه با اینوه خودم خیلی دوست دارم ازدواج کنم سپردم به خودش هر چی مصلحته هر چی خودش دستمو میگیره

سلام من تابه حال از دو خانوم که فک می کردم خوبا تقاضای ازدواج کردم دخترا تا می فهمن یکی دوست شون داره پدرشو در میارن من تا امروز نه با کسی بودم نه میخوام باشم و دیگه میلی به هیچ کس ندارم شما خانوم ها هم لازم نیست زیاد دعا کنید کافیه کسی بهتون رو می ندازه رو بگین با خانواده تشریف بیارن همین. تازه هیج پسری در اولین ملاقات با دختر مورد علاقه اش شمارشو نمی گیره و مطربم شوهر نیست .....من یه عمر چشم از نامحرم برداشتم تا به همسرم وفا دار باشم مرد بسیار مهربونیم ولی فقیرم .....چون موهام داره میریزه کسی دیگه به من محل نمی زاره ....همیشه می خندم تا نکنه کسی ازم ناراحت بشه .....زیبای تا 30 یا بعد اونم باید با خدا بود......من تو سایت همسر یابی هم ثبت نام کردم ولی دریغ از یک تلفن ....من تو زندگیم دیگه هیچ آرزویی ندارم ....نتونم ازدواج کنم میرم مربی پرورش گاه میشم من عاشق بچه هام ...مردهای خوب دارن به جهالت خانوم ها وهوس بازی عده ای به ظاهر مرد می میرن ..... در ضمن مرد ها عاشق زن های بدون لبخند نمی شوند پس در هنگام غرور مهربان هم باشید

خیلی هامث من پول وقیافه مهم نیست براشون فقط ایمان واخلاق مهمه وبس

همه خانما اینطوری نیستن که شمامیگید
خیلی هافقط ایمان واخلاق طرف براشون مهمه نه پول وقیافه

یکی ازبهترین راه هابعدازمتوسل شدن بخداودعاکردن،،،،،،بیخیالیه...هرچقدحساس وعجول باشی واسه ازدواج همونقدرمردم فک میکنن مشکلی داری ک میخوای ازدواج کنی،،نمازاول وقتتوبخون وبیخیال باش،،،باخواهربزرگتریاباخواهرهمسنت بگردویاباخاله هات مجلس های زنونه روردنکن وهمشونوبرووخودتوشادنشون بده وهمینطورخودتوبکش...زمونه فرق کرده الان هرچقدخودتوبکشی خواستگارای خوبی میادوسرحرفشون هم میمونن..بادوسای خوب وبابت هم بروبیرون تاازتنهایی دربیای وکمتربه ازدواج فک کنی
ایشالاکه هممون خوش بخت میشیم وبه همین زودی هابه خواسته وحاجت هامون میرسیم
آمین

پناه بر خدا... چه شوهر شوهری میکنید!!!!!
اگه پسرا بخونن این کامنت هارو چقدر بخندن به شما...
ان شالله هر چه خیره براتون پیش بیاد..
زندگی متاهلین رو ببینید..اصلا اون رویایی که فکر میکنید نیست..البته ازدواج موفق خوبه ولی حتی همونشم رویایی نیست...
زندگی واقعیتیه که باید در لحظه درکش کرد..منتظر کسی نباشید که براتون معنیش کنه عزیزان...توکل برخدا..

سلام . من 27سالمه . از کارشناسی ارشد دارم قیافم خوبه . خانواده تقریبا مذهبی هم دارم . شاغلم هستم . تا جایی که خودم میدونم هیچ ایرادی ندارم . توقعمم بالا نیست . تا حالا هیچ خواستگاری نداشتم . یعنی خیلی ها اسم میارن ولی قبل اومدنشون به هم میخوره . راستش خیلی نگرانم که هیچوقت ازدواج نکنم.
تو شهر ما ازدواج نکردن خیلی عیب بزرگیه . تا الانشم نگاه ها داره روز به روز سنگین تر میشه .
هرچیم دعا میکنم خدا انگار صدامو نمیشنوه .
شماها دعا کنید شاید شد

فقط به خدا توکل کن و به دعا کردن همراه با دوری از گناهان ادامه بده .
ان شاءالله یه ازدواج موفقی نصیبت بشه
اللهم صل علی محمد وال محمد و عجل فرجهم
اللهم عجل لولیک الفرج

بچه هادعانکنیدچون خداهر چی خودش بخاد همونه .منم خیلی دعا می کنمکه ازدواج کنم اما خودش نمیخاد

هیچ وقت از دعا کردن ناامید نشوید
دعا همراه با دوری از گناهان موثره بسیار
چون خود گناهان مانع از استجابت دعاست
اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم

سلام دوستان عزیز من به شخصه برای همتون دعا میکنم.بی خواهش میکنم شما هم برای من دعا کنید تا خدا هم بختم رو زود باز کنه چون هرکی میا یا سنش 11یا12سال بزرگترین یا میرن و برنمیگردن.و از خدا بخوانی از سر تغسیرات من بگذره و ارده ی ترک گناه بده چون تصمیم دارم به امید خدا ازاین محرم وصفری که توش هستیم دیگه کارای گناه رو ترک کنیم

من تا قبل از خوندن این متن فکر می کردم که شما دخترا خودتون شوهر نمی خواید. می خواید مجرد باشید و ...
من ارشد مهندسی کامپیوتر دارم 27 سالمه و در حال گزراندن دوره سربازی هستم، شاغل هم هستم. از نظر قیافه و تیپ هم کم ندارم. در سن 23 سالگی وقتی که هم کار می کردم و هم درس می خوندم، 2 جا رفتم خواستگاری. که از نظر قیافه از جفتشون سر بودم، اولیش گفت سربازیش تکلیفش معلوم نیست، بعدا فهمیدم چون خونه نداشتم گفتن نه!!(آخه من اگه خونه داشتم خواستگاری شما که هنوز مستاجرید میومدم؟؟؟) دومی به مادرم کفته بودن که پسر شما از قیافه سرتره و مشکل می خورن تو زندگی!!!(آخه وقتی من پسندیدم دیگه مشکل چیه این وسط؟؟) و با این جوابا حس پیچونده شدن بهم دست داد و دیگه اجازه ندادم که مادرم جایی برام بره خواستگاری.
بیشترین علت دیر ازدواج کردن جوونا خانواده دخترا (مادرها) هستند که رویاها و کم بود های زندگی خودشون رو در زندگی دخترشون می خوان جبران کنن. آخه من اگه ماشین داشتم، خونه داشتم و ... که نمیومدم خواستگاری دختر شما !!!!! . می رفتم سراغ یکی که پولدار بود. آدم باید واقع بین باشه. یک پسر نمی تونه در سن 23 سالگی هم سربازیشو رفته باشه ، هم ارشد داشته باشه ، هم خونه و هم ماشین!!! هم کار خوب. اگر هم اینا رو داشته باشه می ره یکی هم سطح خودشو می گیره.
الان همون دوموردی که من رفتم خواستگاریشون، مجرد موندن هنوز 24 و 25 ساله هستن !! مادرم می گفت که تکلیف سربازیت که معلوم شده، ماشینم داری برم خواستگاری همونا، گفتم نه الان که شرایطم بهتر شده دنبال مورد بهتری برام بگرد با سن کم تر . 20-22 ساله. الان تو دیر ازدواج کردن، پسرا مقصر بودن یا دخترا ؟؟

سلام من هیچ وقت به اینجا نیومده بودم اولین بار هست میام. اونی که به شما جواب رد داده بخاطر خونه رو قبول دارم که اشتباه کرده اما اون کسی که بخاطر قیافه بوده میترسیده واقعا دوره ی بدیه دست دختر یا خانوادش نیست همون جور که شما میترسید برای ازدواج دختر صد برابر میترسه چرا چون خدایی نکرده فردا مطعلقه شد نمیگن شما پسرا بخدا میگن دختر و میگن سر و گوشش جنبید نتونست زندگی کنه طلاق گرفت همیشه همه چی گردن زن هست واقعا جای خانم ها نیستین درک کنید دوست گرامی شما هم نباید کینه ایی باشید و کینه ها رو باید گذاشت کنار یکم حق به اون بنده خدا بده که ترسیده از نظر قیافه

با سلام
من سال پيش ماه رمضون خيلى از خدا خواستم برام يه خواستگار بفرسته كه با شرايط من جور باشه،اونم فرستاد،ولى قسمت نشد
الآن بعد يه سال اون ازدواج كرده و من نه
ولى من خيلى خوشحالم باور كنيد اگه يه پسر از لحاظ قلبى با شما فرق داشته باشه قسمت نميشه من كه ايمان دارم
بعد اون ماجرا من دارم پيشرفت ميكنم و از خدا ممنونم خدا هميشه بزرگه

سلام من واقعا نیاز جنسیم بالاست هرچی دعا میکنم خدا بختمو باز نمیکنه بخاطر خدا ترک خود ارضایی کردم

سلام
چند سال پیش خواستم زندگیمو ی سروسامانی بدم ، رفتم ی کاری دست و پا کردم هر چند لیسانس داشتم ولی چون واسش کار نبود تو ی شرکتی با پایه حقوق کارگری مشغول شدم. به مادرم گفتم که از دختر فلانی که هم محلیمون بود خوشم اومده برو ببین نظرشون چیه ؟ مادرم بعده چند مدت گفت که از طریق دوست اون دختر ، علاقمو بهش گفته و اون گفته که یکی دیگه رو داره. خیلی ناراحت شدم ، سر کارمم نرفتمو اخراج شدم . بعدها ی استخدامی هم شرکت کردم که اگه متاهل بودم شک ندارم قبول میشدم ولی حیف که نه به اون رسیدمو نه به این.

سلام؛ من بیست و پنج سالمه همش نگرانم تا آخر عمر مجرد بمونم برا منم دعا کنین یه آقای مذهبی مهربون نصیبم بشه.

سلام من 38 سال سن دارم و ازدواج نکرده ام ، نمی دانم علتش چیست !!!!؟.با تمام وجودم یک همسر خوب از خدا خواستم ولی نمی دانم ..... گاهی اوقات ناامید می شوم . نمی دانم این حکمت است قسمت است آیا همچین امری برایم اتفاق می افتد . خواهش می کنم مرا راهنمایی کنید . چون من وارد این سایت اتفاقی شدم خوشحال می شوم نظرتان را برایم به ایمیلم ارسال کنید .کمکم کنید ازدواج کنم خیلی تنهام وخسته شدم ازاین تنهایی تراخداکمکم کنید حاجتم روابشه التماس دعا مخصوص دارم متشکرم

Member since:
6 مرداد 1393
Last activity:
2 سال 22 هفته

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://akhlagh.porsemani.ir/node/326
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

بچه ها من خیلی توشرایط بدی ام 20 سال سن دارم وازنظرخانواده تحصیل و ظاهر هیچ کم ندارم تک دختر خانواده ام تویه دوراهی شدید قرار گرفتم جونی کردم نا فرمانی کردم باپسری دوست شدم اما الان هرچی میگذره این پسر علاقه ی واقعی خودشو بهم ثابت کرده واقعا رفتم کربلا به امام حسین گفتم اگ اینطور نیس تورو مادرت از زندگیم بیرونش کن اما وقتی برگشتم توهواپیما خبرازش اومد پسر خیلی ماهیه خیلی اقاس اما شرایطش به خوبی من نیس تورو خدا بگین چه کنم با این پسر ازدواج کنم یا نه

سلام عزیزم اگه واقعا دوسش داری و امام حسین خواستی باید قبولش کنی هیچ وقت همه چی تکمیل گیر نمیاد و تو زندگی با داشته ها و نداشته ها میشه بسازی اما اگه اخلاق نداشته باشه نمیشه پس بخاطر پول یا پایین بودنش اشتباه نکن تو میتونی بسازیش

Member since:
6 مرداد 1393
Last activity:
2 سال 22 هفته

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://akhlagh.porsemani.ir/node/326
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

خدایا کمک...کمک...خودت میبینی همه چیو لازم نیست چیزی بگم...
کمک...ک.ک کن حال خوب یه ماه قبلو داشته باشم...بازم بهم لطف داشته باش...
من هیچی نیستم بی تو...کی به جز تو میدونه و میتونه کمک کنه...

به زیبایی اهمیت نده.اگه خیلی هم زیبا باشه برات عادی میشه سعی کن به ایمان طرف نگا کنی.

با سلام به همه عزیزانی که اینجا کامنت میذارن
دوستان من از خودم تعریف نمیکنم اما اطرافیانم میگن که به عنوان یه دختر میتونم کامل باشم البته ایرادهایی هم دارم اما در کل نظرشون مثبته روی من.از ۱۴ سالگی خواستگار دارم ولی بهترین خواستگارهام تو سن ۱۶ سالگی من بود تا ۱۸ سالگی که من بچه بودم و خام به درد زندگی نمیخوردم. بعد از اون کم کم خواستگار هام کم شدن و نسبت به قبلی ها از شرایط اونا برخوردار نبودن.لازم به ذکر من ۲۳ سالمه و یکی از مهم ترین معیارهام چهره ی طرف مقابلم هست ولی پول هیچ ارزشی برام نداره و در کل خیلی قانع هستم.خودم شاغلم و مشکلی با کمک خرج زندگیبودن ندارم ولی الان هم تک و توک تو خخواستگارهایی ک میان من انتخاب میکنم تا وقتی تو خونمون هستن راضین قول قرار بعدا رو هم میذارن اما یک هو میریرن بیخبر و پشتشونو نگاه نمیکنن...بخدا موندم تو حکمت خدا.تو خونواده ی ما دختر رو ۱۶ سالگی شوهر میدن من واقعا تو فشارم هم از نظر شرایط خونوادگی هم گاهی اوقات از نظر جنسی...بلخره انسانیم و‌جوون...به دعا و جادو اعتقاد ندارم اما همه میگن طلسم کردن بختمو بستن...تورو خدا به همین شب تولد امام جواد (ع) دعام کنید خیلی دل شکسته و تنهام

سلام من همیشه دعا میکنم هرگز در زندگیم خطایی نکردم با همه خوبو مهربانم مردم برام احترام و ارزش دارند و...امکان گناه بسیار برام بوده بخاطر خدا نکردم و همیشه رعایت کردم و خوب زندگی کردم و بدیها را به سمت خودم راه ندادم...و خدا بهترین رفیقمه اما خواسته هایی دارم که بهشون نمیرسم یکی از دعاهامو شاید الان حدود13 ساله که مدام دعا میکنم یعنی از12 سالگیم اما نمیرسم هزاران دعا با خلوص نیت خوندم همه ی کارایی را که توصیه کردید کردم من اگر به خواسته هام نرسم حتما میمیرم...دیگه طاقتی برام نمونده... و خواسته های دیگری که با نداشتنشون خوشیهام نابود شده....کمکم کنید....یحرفی بزنیدو بگیدچرا؟؟؟؟؟

سلام خانم محترم وعزیز .توهنوز جوونیو هنوز راه داری برای ازدواج واومدن خواستگار .خداروشکر کن که هنوز خواستگار داری .اگه میبینی خواستگار میاد توخونه ی شما و بعد می رن ودیگه نمیان مطمئن باش بین صحبت های خودت یا خانواده ات چیزی میشنون که خ.ششون نمیاد یا توی خونه اتون چیزی هست که اونها دوست ندارند.البته شرایط من بهتر از شمانیست وبهتره بگم حتی بدترازشماهم هست.من که یا خواستگار ندارم یا اگر هم بیاد طوری نیست که من بتونم خودمو کنارش خوشبخت احساس کنم.من درحال حاضر 33 سالمه وبا مدرک لیسانس حسابداری وکلی ذوق هنری باز این شرایط رو دارم همه هم مثل شما نسبت به من نظر بدی ندارن.حتی منو تآیید هم میکنن.البته دامهای زیادی برام پهن شده که ازهمه اشون به لطف خدا به موقع نجات پیدا کردم والبته باکمی لغزش که توبه کرد وامیدوارم خدا توبه ام رو بپذیره.

Member since:
6 مرداد 1393
Last activity:
2 سال 22 هفته

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://akhlagh.porsemani.ir/node/326
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

سلام دوستای گلم حرفای لیدا اشکمو دراورد انشالله بحق خانم فاطمه ی الزهرا همتون حاجت رواشید صدقه سر همه بعدم من اللهم صل علی محمد وال محمد

سلام من ۲۲سالمه و تا حالا هر خواستگاری که داشتم به در بسته خورده و یه جوری بهم خورده پدرم پزشکه و مادرم دبیر من ۲ سال عاشق پسر همسایه شده بودم ولی جز خودم و خدا هیچکس نمیدونست بعد ۲ سال که همین شهریور امثال میشد مادر اون پسر من و برای پسرش خواستگاری کرد از خوشحالی تو پوست خودم نمیگنجیدم چون واقعا ارزوی قلبی من رسیدن به اون بود!به دلیل شرایط درسی اون اقا یکم گذشت از حرف مادرش تا محرم شد و مادرش دوباره برای خواستگاری جلو اومد قراربودبعد۱۰روز اول محرم من و اون اقا با هم حرف بزنیم فردای عاشورا اون اقا بهم زنگ زد و گفت که روز عتشورا یه خانم اومده خونشون و راجع به من حرف های خیلی بدی زده و کلی به من تهمت زده همین باعث شد که مادرش از من بدش بیاد و دیگه جلو نیاد الان ۶ماه میگذره اون پسر هم عاشق منه ما هم و خیلی دوست داریم ولی اون از خدا بی خبر من و بدجور از چشم مادرش انداخت شب و روزم گریه شده حتی قران و ختم کردم کلی نماز حاجت خوندم هیچ کدوم اثر نداشته حتی نمیدونم خدا صدام و میشنوه یا نه حتی اون زن که تو روز عاشورا به من تهمت زده و ازدواجم و بهم زدو نمیشناسم من چیکار کنم؟ دارم دیوونه میشم

امان از تهمت نابه جا خانم 22 ساله که چه زندگی هایی رو بهم زده؟!خدا نگذره از کسی که این کارو با ماها می کنه.

Member since:
6 مرداد 1393
Last activity:
2 سال 22 هفته

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://akhlagh.porsemani.ir/node/326
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

سلام به همه دوستان همتون از ازدواج نکردن ونالیدن گفتید وسن وسالتونم زیاد نیس پس ما خانمایی که چهلم ردکردیم چی بگیم من خودم چهل ویک سالمه مومن محجبه تمام خواستم انشاألله بر پایه خواست خداس خوشبرورو دوتا خونه ماشین تحصیل کرده شاغل اما تا حالا ازدواج نکردم همیشه هم از خدا خواستم انطوری که بابندش حال میکنه رفتار کنه اما پنج ماه پیش (خواهرم یه سرکوفتی زدودلم شکست) بعداز یه نماز دو رکعتی وحدیث کسا خوندن دقیقا اول صفر نود وچهاراز خدا همسری سیرت وصورت اهل بیتی مسالت داشتم شب ساعت یازده ونیم خواهر زادم زنگ زد که خاله مادرخانومم یه پسری رو معرفی کرده سی وهشت ساله ولی ورشکسته اس وپاس واینکه مومنه واهلبیتی منم که اینو از جانب خدا میدونستم سریع گفتم باشه این آقا صحبت کرد باهامو گفت تو هدیه امام حسینی به من واینقدر گفت وگفت تا رضایت دادم بیاد خواستگاری از شهری با فاصله هزار وسیصد کیلومتر فاصله ایشون هیچی نداره حتی دو سه میلیون که خرید عروسیمونو بکنه ومن رضایت دادم به خاطر خدا وگفتم همه چی پای من بلاتشیبیه مگه حضرت خدیجه سلام الله علیه مهریشو خودشون ندادن منم به این جوون کمک میکنم هم اون ازدواج کنه وبه گناه نیوفته وهم من از تنهایی دربیام چه سرتونو درد بیارم که آمد ودیدم وزبان ریخت وعاشق عاشق کرد والبته صیغه محرمیت بینمون خونده شد رفت که بیادهنوزم نیومده برای حرکت واومدن سه میلیون پول دادم بهش همان رفت وهمان برگشتن حالا الان اون سواره ومن پیاده من عاشق وملتمس اون رها وبیخیال من با خدا چند چندم نمیدونم با خدا معامله کردم همیشه گفتم به خاطررضایتته که هرکاری میکنم مدیونم تو بهترینارو برام میخوای اما انتظار اینجوری عاشق کردن وندادن وجور نبودن ودرغگویی از جانب این پسرونداشتم یه روزی تو دلم فقط مهر امام رضا وخانم زهرا واهل بیت علیهم السلام بود اما الان اشک چشمم مثل رود روان برای این جوون میره برام دعا کنید که اگه صلاحمه بشه واگه نه مهرش از دلم بیرون بره وخدا اهلش کنهT_TT_TT_T

از خداوند ارزوی خوشبختی همه جوانان رو دارم سپس خودم

اونایی که متاهلن بیاین بگین از چی حاجت گرفتین؟

سلام من بانمازخوندن ودروغ نگفتن حاجت گرفتم.والبته بااینکه کسی که خ دوسش داشتم هرجورپیشنهادی بهم میدادولی من قبول نمیکردم.الانم بهش رسیدم

سلام من از امام رضا حاجت گرفتم

سلام.دقیقا منم عین شمام.خواستگار دارم ولی جورنمیشه.همینم فوق العاده عذابم میده.

سلام دوستان من خواستگاربرام میاد اماهیچوقت جورنمیشه بااین که مشتاقم نشون میدن خودشونوبهم میگن طلسم شدی انقدردعاخوندم که دیگه حفظ شدم ولی انگارنه انگار خسته شدم ازحرفای فامیل ودوستام واقعن دارم دیوونه میشم

سلام من 21 سالمه و هیچ خواستگاری نداشتم تاحالا نمیدونم چیکار کنم خواهر بزرگتراز خودمم 28 سالشه ک هیچ خواستگاری نداشته نمیدونیم چیکار کنیم.واقعا خسته شدیم بخدا از قیافه هیچی کم مداریم از سنگینی هیچی خانوادمون تحصیل کرده اما نمیدونک چرا هیچکس از ما خوشواسمون دعا کنید.انشاا... بی بی فاطمه زهرا جواب همه جواننای قصد ازدواجدارن رو بده.ش نمیاد بخدا افسرده شدیم.

Member since:
6 مرداد 1393
Last activity:
2 سال 22 هفته

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. دعاگویتان خواهیم بود اما برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://akhlagh.porsemani.ir/node/326
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
لطفا کد تصویری زیر را وارد نمایید (استفاده از این کد برای جلوگیری از ورود اسپم ها می باشد)
12 + 0 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .