توبه از خودارضايي

در سايت خوندم خودارضايي يکي از گناهان کبيره است و خدا عذاب دردناکي براش ديده. آیا با توبه کردن و ترک اين عادت مي توان از عذاب الهي در امان باشيم؟

حقيقت توبه، پشيماني از گناه گذشته و عزم و تصميم برعدم ارتكاب آن در آينده است.
اگر اين حالت براي كسي پيش آمد، اين نشانه توبه واقعي است و پذيرفته شدن توبه واقعي حتمي مي باشد. ليكن خيلي مهم است كه انسان استغفار و طلب بخشش از خداوند نيز بكند.
در مورد توبه از خودارضايي گفتني است: توبه از خودارضايي چيزي جز پشيمان شدن و ترك گناه و استغفار نيست، بنابراين از اين جهت نگراني خاصي وجود ندارد.
در هر صورت اگر توبه کرده ايد و مسير خود را تغيير دهيد و ديگر مرتکب اين عمل نشويد خداوند وعده مغفرت داده و ترديدي وجود ندارد که توبه شما پذيرفته مي شود. گفتني است هر گناهي قابل توبه است و خداوند خود فرموده است : ان الله يغفر الذنوب جميعا ; خداوند همه گناهان را مي آمرزد و بلكه فرموده ان الله يحب التوابين و يحب المتطهرين. خداوند توبه و تطهير كنندگان را دوست دارد.
در برخى موارد مانند غيبت و تهمت طلب رضايت از غيبت شونده نيز در صورت امكان لازم است، ولى در مورد گناهانى همچون زنا و...، پشيمانى واقعي، تصميم بر عدم تكرار و طلب مغفرت از خداوند براى توبه كافى است.
شرايط پذيرش توبه:
ابو حامد غزالى در كتاب احياء چنين مى‏گويد : اگر معنى قبول را فهميده باشى شك نخواهى داشت كه هر توبه صحيحى پذيرفته و مقبول است. كسانى كه به نور بصيرت مى‏بينند، و از انوار قرآن مدد مى‏گيرند، مى‏دانند كه هر قلب سليمى مقبول خدا و در آخرت در جوار او بهره‏مند از نعمت اوست، و آمادگى دارد كه با چشم خود به وجه اللّه بنگرد. و مى‏دانند كه قلب در اصل، سليم آفريده شده است زيرا هر نوزادى با فطرت خدا پرستى آفريده مى‏شود امّا آن سلامت توسط كدورتى كه گرد و غبار گناهان بر آن ايجاد مى‏كنند از دست مى‏رود . و مى‏دانند كه آتش ندامت اين كدورت و غبار را از بين مى‏برد و نور حسنه ظلمت سيئة را از بين مي برد .
ظلمت معاصى طاقت مقابله با نور حسنات را ندارد، همچنان كه ظلمت شب در مقابل نور روز، و همچنانكه كدورت چرك در مقابل سفيدى صابون .
همانطور كه اگر انسان با لباسى كه در تن دارد دست به كارهاى پست بزند لباسش كثيف مى‏شود، و چون آن را با آب گرم و صابون بشويد پاكيزه مى‏شود، بكار بردن قلب در شهوات، آن را كثيف مى‏كند و چون آن را با آب اشك و آتش ندامت بشويد پاكيزه و طاهر خواهد شد، و هر قلبى پاكيزه و طاهر شد مقبول است، مگر آن كه چرك، چنان در طول زمان متراكم شود كه در متن لباس نفوذ كند. كه در اين صورت صابون قادر به دفع و ازاله آن نيست. گناهان نيز اين چنينند كه چون بر قلب متراكم شوند، و لايه‏اى از پليدى تشكيل دهند، ديگر راه بازگشت و توبه وجود ندارد .
گاهى انسان با زبان مى‏گويد توبه كردم ولى به لباسشويى مى‏ماند كه با زبان بگويد لباس را شستم و وارد عمل نشود، همانطور كه اين كلام لباس را تميز نمى‏كند و نمى‏تواند صفت موجود در آن را عوض كند، مگر ضد آن صفت را در آن ايجاد نمايد، آن كلام هم باعث سفيدى قلب نمى‏شود.
قرآن مجيد مى‏فرمايد: «و هُو الّذِى يقْبل التّوبه عن عِبادِه» او كسي است كه توبه را از بندگان خود مي پذيرد.(42: 25).
و مى‏فرمايد: «غافِرِ الذّنْبِ وَ قابِلِ التَّوبِ» خداي متعال بخشنده گناهان و توبه پذير است(40: 3).
امام باقر عليه السلام به محمد بن مسلم چنين مى‏فرمايد: وقتى كه مؤمن توبه مى‏كند، گناهان قبل از توبه‏اش بخشيده مى‏شود، پس او بايد براى بعد از توبه عمل كند. ولى آگاه باشيد بخدا قسم اين مزيت فقط براى اهل ايمان است .
راوى مى‏گويد: عرض كردم اگر بعد از توبه و استغفار گناه كرد و آنگاه دوباره توبه نمود چه؟ فرمود: آيا گمان مى‏كنى اگر بنده مؤمن از گناه خود پشيمان شود و استغفار و توبه كند خدا توبه‏اش را نمى‏پذيرد؟ عرض كردم: او چندين بار اين كار را كرده، گناه مى‏كند سپس توبه و استغفار مى‏نمايد .
فرمود: هر گاه بنده با توبه و استغفار برگردد خدا با مغفرت و بخشش بر مى‏گردد، خدا بخشنده و مهربان است، توبه را مى‏پذيرد، و سيئات را مى‏بخشد .
امام صادق عليه السلام فرمود: گاهى انسان گناهى مى‏كند و خدا به خاطر آن گناه او را به بهشت مى‏برد .
عرض شد: آيا خدا به خاطر گناه او را به بهشت مى‏برد؟
بله او گناهى مى‏كند ولى هميشه از آن گناه بيمناك، و بر نفس خود غضبناك است، خدا هم او را مى‏بخشد و داخل بهشت مى‏كند . البته بايد دانست توبه براى كسانى نيست كه تمام عمر بدى مى‏كنند تا زمانى كه يكى از آنها را مرگ فرا مى‏گيرد، در آن حال مى‏گويد: الان توبه كردم (نساء، آيه 18).

برای مطالعه بیشتر ر.ک منابع داخلی پرسمان:
http://www.moshavereh.porsemani.ir/term30
http://porseman.org/showarticle.aspx?id=259
http://porseman.org/showarticle.aspx?id=62

براي مطالعه بيشتر ر.ک منابع اخلاقي:
-گناه شناسي/ محسن قرائتي.
-گناهان كبيره/ شهيد دستغيب.
- شهيد دستغيب، قيامت و قرآن (تفسير سوره طور).
- مقالات, استاد محمد شجاعي.
- ترجمه جامع السعادات، مرحوم نراقي.
- ترجمه الاخلاق، مرحوم شبر.
- نقطه هاي آغاز در اخلاق، مهدوي کني.

دیدگاه ها

سلام
به خدا خوشبین باشید .ابلیس رجیم رو از خودتون دور کنید و مطمئن باشد خدا اگه خودت بخوای ادم درست و صافیت میکنه .فقط خودت بخواه .خدا خیلی مهربان .خیلییی توبه کنندگان رو دوست داره ...

چیزهایی که به من شخصا کمک کرد تا از گناه دوری کنم:
۱.باور قلبی از روی تفکر ۲. کنترل گوش و مخصوصا نگاه به هر چیزی که باعث گناه بشه ۳. یاد مرگ ۴. نماز خواندن و صحبت کردن با خدا ۵. خواندن قران

خدایا منو ببخش

خدایا فقط منو ببخش خودت میدونی که عاشقتم
کاش این گناه تو دنیا وجود نداشت نوکرتم منو
ببخش وهمه ی کسایی که مث من هستن رو
ببخش،خدایا به امید تو

خداوند به خاطر بزركي خودش و نيز اعمال صالح مسلمانان واقعي، اين بندكان كناهكار و بشيمان خود را ببخش منو هم با اونا ببخش و همه ي ما رابه مسير واقعي خودت و فقط خودت و باز هم خودت هدايت بفرما . آمين

خدایا من از همین حالا توبه میکنم که دیگه یه انسان پاک بشم.منو ببخش .

خدا ۷ سال تمام نجاست
از شاگرد اولی به متوسط
از امید به نا امیدی
ترس
خجالت

لطفا.....

خدایا امروز ۵مرداد میخوام توبه کنم ک دیگه هیچ وقت سراغ این همل زشت نرم میدونم خیلی توبه کردم ولی باز توبه رو شکستم خدایا ولی اینبار دیگه قول میدم سراغش نرم خدای مهربونم تورو به دامن پاک حضرت فاطمه این دفه رو هم از من بگذر و توبه ی منو قبول کن خیلی پشیمونم کمکم کن خدا جونم۱

من یه دخترم.متاسفانه این موضوع(خودارضایی)ازبپگی به شکل یه عادت بامن بزرگ شدو همراه بودو من تا کمترازیکسال پیش نمیدونستم اسم این عمل رو وگناهان ومضزاتش رو.میخوام بگم من تویه خانواده تقریبا مذهبی هستم ونمازم وروزم وحتی مستحباتم رو هم انجام میدم.اما تواین چندماهی که ازگناه این عمل اگاه شدم بارها خواستم که ترک کنم بارها توبه کردم اما بازهم بی نتیجه بوده.اماالان که این مطلب رو وکامنتای بسیاری از دوستان رو خوندم میخوام همینجا همین الان ترکش کنم.درسته بقول اون دوست محترم خیلی توبه کردم وشکوندم امااینبار برای بار اخراینکارو میکنم .وبرای همیشه سعی در ترک این عادت ناپسند دارم.

خدایا ازت خواهس میکنم ببخش خریت کزدم غلط کردم نمیدونستم گیر چی افتادم دوبار توبه کردم اما بازم تکرارش کردم اما این دفعه واقعا منو ببخش قول میدم اگه هوس کردم خودمو بکشم ولی تکزار نکنم این کار گند و کصافط زو

خدایا ما با هم معامله کردیمو من زدم زیر قولم،قبل از این دیدم که وقتی سرقولم نباشم چه بلایی سرم میاری،خدایا خیلییییی پشیمون بخدا نمیخواستم دوباره معاملمونو بهم بزنم خدایا ببخشید غلط کردم،خدایا خوااااهش میکنم این یبار چشماتو رو این گناهم ببند

خدا ببببببخشششششششش .

سلام .خدا من خیلی توبه کردم .ولی باز انجام دادم .دل امام زمان رو خیلیی شکوندم .خدا غلط کردم .اشتباه کردم .ببخش .دیگه انجام نمی دیم .قول میدم اگه یه بار دیگه چیزی بدی دیدم یا خونم یا این کصافتکاری رو انجام دادم دیگه چنتا کار رو که خیلییییی دوس دارم رو انجام ندم و خودت از من بگیر .ولی اگه لایق دونستین یه نشونه بهم نشون بده که تو به ام رو قبول کردین .ببخش .ببخش .

من تاالان هزاران بار توبه کردمو باز توبه شکستم،دیگه خجالت میکشم از خدا از اءمه از گفتن اینکه منو ببخشن واقعا دیگه نمیدونم چیکارکنم.دیگه نمیدونم چجوری به خدا بگم منو ببخشه اصلا روم نمیشه حرفی بزنم بهش واقعا دیگه از چشم خدا افتادماز چشم اءمه هم افتادم خدا کسی رو میبخشه که سر توبه و عهدو پیمانش باشه نه یکی مثل من که همش توبه میشکنه من از این ناراحتم که شده حتی یکسال کامل این کار زشتو انجام نداده باشم و توبه کرده باشم اما بعد یکسال زدم زیر عهدو پیمانم.دیگه از دست خودمو گناهام خسته شدم منی که اینقدر اءمه رو دوس دارم نمیدونم چرا نمیتونم جلوی نفسمو بگیرم واقعا خسته شدم،یعنی این دفعه خدا نگاهم میکنه؟

خدایا غلط کردم منو ببخش ميدونم که کارم اشتباه بوده ولی از همین الان منو امتحان کن که ديگه اين غلطارو نمیکنم
به خداوندیه خدا قسم که ديگه اين کارا رو تکرار نمیکنم

من15سالم هست که دارم این گناه رو میکنم و واقعا پشیمونم ولی میخوام یه تو به ای کنم که دیگه از این کثافت بازی ها نکنم من واقعا شر مندم و به هاطر خود ارضایی گودی کمروو افسردگی گرفتم امید وارم که اونایی که دارن این دیدگاه ها رو نگاه میکنن درس عبرت بگیرن منم از مطالب بسیار زیبا و پند آموز شما متشکرم.خدا نگهدار.

امروز ١٩تير ١٣٩٤ قول ميدم ديگه نه چيزه بد ببينم نه كار بد بكنم.
قوووله قول
من از همين الان آدمي پاكي هستم و ديگه از اين غلطا نميكنم
خدايا خودت به هممون رحم كن چه تو اين دنيا چه تو دنياي آخرت
خدايا به امييدهههه تو❤️

من ۲ ماهی بود که خودارضایی میکردم.من هم مانند شما نادان بودم و نمیدانستم که خودارضایی چه اسیب هایی به بدن میزند.بعد از چند روز دیدم که خیلی بدنم لاغر و ضعیف شده.با خودم که فکر کردم دیدم به خاطر خودارضایی بوده.یکی از دلایل ترک کردنم این بود.بعد دلیل بعدیم این بود که خدا در دنیای اخرت چه بلایی به سرم میاره.با مطالعه از این بلاها اگاه شدم.این هم از یک دلیل.من الان ۴ ماهی است که ترک کردم.الان دیگه احساس راحتی و مسلمان بودن به من دست داده.امیدوارم که شما هم مانند من این کار فاسد رو ترک کنید.
با تشکر از وب سایت شما.خیلی ممنون و خدانگهدار.

خدایا من همین الان ازت میخوام منو ببخشی میدونم خیلی توبه شکستم میدونم خیلی از خودم ناامیدت کردم کردم اما خدایا خودت میدونی
من جز تو کسیو ندارم تومهربونی بزرگی میبخشی خداجونم نکنه نگاتو ازمن بگیری خودت میدونی قلبمی بیشترهمه کسم میخوامت
ببخشم خدااااااا
امروز 18تیر بت قول میدم دختر خوبی باشم
توبه تورو ب حق پنج تن توبمو قبول کن ....عاشقتم..بخودت قسم

خدایا من غلط کردم قول میدم که دیگه این کارو نکنم خدایا من وتمام کسانی که این کارروانجام دادن ببخش

خدایا من چندین بار توبه کردم و شکستم اگه من در آزمون پیش روم قبول شم قسم میخورم دیگ این گناه کبیره را مرتکب نشوم خدایا میدونم که منه گناهکار رو میبخشی پس سپاسگزارم

خدایا منو ببخش

سلام ازرسول خدا ص داریم کل ناس خطاووون وخیر خطا الی التابون همه مردم خطاکارن وبهترین خطاکاران توبه کننده گانی هستند که توبه کنند کاره زشت که انجام میده زود یاده خدا میفته

خدایا من بنده گنه کارت رو ببخش

منم به نوبه خودم خواستم با این جمع همراه بشم ... نظراتو خوندم و خیلی ناراحت شدم .. از خودم و خدا دیگه خجالت میکشم ... سخته .. خیلی سخته که بتونی افسار نفستو بگیری و خودت رو نجات بدی باور کنید سخته ...اون لحظه ها ، یاد خدا دیگه توی ذهنت نیست ... دیگه خدا رو به یاد نمیاری ... خدایا ، من بیچاره مگه کی هستم که دارم اینطور معصیت و گناه میکنم ..من تازه متوجه خیلی چیزا شدم .... وقتی توی یه سایتی میخوندم که خدا به این دسته از افراد که این گناه وحشتناک رو میکردن نیگا هم نمیکنه واقعا جا خوردم ..... خیلی عذاب وجدان دارم و از دست خودم ناراحت و عصبی ام ... با خوندن متن سایت آروم شدم ... خدایا ، همه ما رو ببخش
ماه رمضانه ... من خیلی شرمنده ام ...ولی خوشحالم که به گناهم پی بردم .... خدایا
من ذلیلتم ... به حق پنج تن منو ببخش

سلام خدایا منم به این گناه کثیف مبتلا هستم میخواستم از همین الان شروع به ترکش کنم 6روز دیگه کنکور دارم و هیچی نخوندم اما تو به من داری میفهمونی که میتونم تک رقمی بشم خدا خودت حتما بیشتر میدونی باشه واسه خاطر خودت این گناه رو ترک میکنم و
واسه تک رقمی از همه وجودم مایه میگذارم خدایا به امید خودت ...

خدایا من بنده حقیرت راببخش دیگه قول میدهم که این کار خراب راانجام ندهم

سلام توبه پشیمونی دل است وبس التماس دعا

خدایا دیگه نمیخوام کمکم کن من ترک کنم دیگه تموم شد امروز23 خرداد شب اول قدر دیگه تمومه ببخشید .خدا جانم فدایت زود منو بیار پیش خودت

من‌در ۲۲ خردا این عادت زشت رو ترک و توبه کردم

خدایا ببخش من غلط کردم نباید اینکارو بکنم
بهت قول میدهم دیگر اینکارو نکنم توبه توبه

خدایا منم از همین امروز از تاریخ18 تیر96 دیگه تکرار این گناه رو ترک میکنم و توبه واقعی دارم به درگاهت .. دیگه این کار زشت رو انجام نمیدم خدایا توبه میکنم منو ببخش

خدایم...
قسم میخورم که تا آخرین لحظه ی مرگم
این گناه و انجام ندم....
خدایم منو ببخش
من بنده ی خوبی نبودم برات
اما همیشه دوست داشتن بهترین بندهدهات باشم و ارتباطم باهات خیلی عالی باشه...
دوست دارم
منو ببخش
کمکم کن که روی توبه و حرفم بمونم و دیگه شرمنده نشم با تمام وجودم سعی میکنم دیگه تکرارش نکنم بخشنده ی مهربانم..
خدایم
توبه ی این بنده ی روسیاهت را قبول کن
...

خدایا‌خودت دیدی از وقتی که توبه کردم دست به این کار زشت و ناپسند نزدم نمازم را سره وقت خواندم و حتی حجابمم درست کردم . خدایا میدونم که حدود دو یا سه بار توبه کردم و توبم رو شکوندم اما این دفعه به جون خودم و خودت قسم میخورم که دیگه این کارو نکنم تو بزرگی و مهربونی و ما ناعقلی می کنیم و دوباره این کار رو انجام میدیم خدایا این دفعه حتی دارم برات نامه مینویسم . خدایا من نمیدونستم که این کار بد گناه کبیره است .
خدایا حتی خودت دیدی که از برنامه های مجازی هم بیرون اومدم . خدایا این دفعه دیگه قول دادم که این کار رو نکنم خدایا لطفا گناه های من را ببخش .
التماس دعا

خدایا ببخششید....

خاک تو سرم

خدا ی من به اندازه ی دنیا از کرده خود پشیمانم خدا تورو به عظمتت قسم منو ببخش غلط کردم نادانی کردم تو بزرگی کن به حق پنج تن منو ببخش وابرومو حفظ کن پیش خودت که آبروی نداریم به ابرو 12 امام منو ببخش و کمک کن .خداوندا غیر تو من کسی رو ندارم به دادم برس

خدااااایا همه مارو ببخش خواهش میکنیم که گناهانمونو ببخش تا در عاقبت دنیا و زندگی آخرتمون تاثیر نذاره

خدایا...
نمیدونستم گناهه.
کمکم کن خودم باشم همون کسی ک همه دوسش داشتن همونی ک دومی نداشت همونی ک همه بهش حسودی میکردن و میکنن.
خدایا...توروخدا منو ببخش
اللهم صل علی محمد وآل محمد و عجل فرجهم

اگه خدا ببخشد خیلی خوبه من که نااميدم میخوام خودکشی کنم

خودکشی خودش گناهی بزرگ است،خداوند بخشنده است،ناامید نشو از لطف خدا ،هربار هم که توبه شکستی دوباره استغفار کن و برگرد سمت خالق،خداوند خیلی مهربونه کمکت میکنه و میبخشه...

این دیگ چه کاریه این جوری ک بدتره

من یه مدت گناهی رو پشت سر هم مرتکب میشدم
الان واقعا تصمیم به ترک آون گرفتم و در درگاه خداوند متعال طلب آمرزش میکنم.
خدایا خیلی در برابر تو شرمنده ام که بنده خوبی برات نبودم منو ببخش.

خدایا میدونم خیلی بزرگیو من خیییلی کوجیک
ولی توروخدابه منم کمک کن
به همه کسایی که اینجا ازت کمک خواستن کمک کن
هممونو دوباره به خودت نزدیک کن
اشتباه کردم ببخشید پشیمونم
التماس دعا

من یه جوون 18 ساله ام
امسال کنکور دارم تا الان با اینکه میخونم ولی برا همین موضوع نتیجه نمیگیرم
چن بار توبه کردم نشده
ولی اینبار قسم میخورم اینجا که یادم بمونه
4 ماه تا کنکور مونده دیگه اینکارو نمیکنم تا اخر عمرم اینجا توبه میکنم خدای من ببخشم
خدایا کاری کن 4 ماه دیگه میام با رتبه 3 رقمی این کامنتو ببینم
به جون خودت توبه میکنم همین لحظه فقط نجاتم بده
برام دعا کنین...

خدا خیلی بزرگه.
انشالا که همه بنده هاشو میبخشه.
بعضی وقتا از این میترسم که خدا منو به حال خودم ول کنه.خدایا عاشقتم.
همه کسانی رو که اسیر شهوت و نفسشون هستن رو ببخش مخصوصا خودم رو.

سلام من خیلی دچار این گنا میشدم تقریبا هر یه هفته یا دوهفتهانحام میدادم.انگار دست خودم نبود . میدونستم کار خوبی نیست اما نمیشد. بالاخره یه بار تصمیم گرفتم واقعا انجامش ندم
حدودا سه ماه بود ک انجامش ندادم. اما امروز دوباره بعد سه ماه انجام دادم . واقعا از دست خودم عصبی ام . میخام نباشم تو ابن دنیا . هردفه از خدا میخام ببخشتم و باز انجام میدم . ب خدا گفتم اگ دوباره انجامش بدم خوشبختی مو ازم بگیر. بنظرتون ممکنه خدا منو نبخشه ایندفه و ازم بگیره خوشبختی مو؟

سلام.نفس مثل اسب رام نشده است.اگرافسارش رو تودستت بگیری,میتونی کنترلش کنی.امااگر کنترل ازدستت خارج شه اون اسب جولان میده وتو زمین میخوری

خدایا خواهش میکنم خواهش میکنم منو ببخش فقط یک بار دیگر فقط ۱ بار دیگر........ازخدا هر چیرزی خواستم داده ولی من بی انصاف من بی انصاف بازم این را تکرار کردم بچه ها خواهش میکنم خواهش میکنم خواهش میکنم از ته دل برام دعا کنید دیگه این کار رو نکنم

منم خستم از این کار
خدا خیلیی کمکم کرده
دارم داغووون میشم که چرا ادم نمیشم
خدا مگه چقد صبر داره
ینی میشه ایندفه هم منو ببخشه
خدایا کمکم کن
میدونم بدم ولی تو که غفارالذنوبی تو که ستارالعیوبی تو که توبه پذیری
از من گناهکار بپذیرر و یاریم کن خدایا تو اگه کمکم نکنی کجا برم؟!!:((ازت خواهش میکنم نگهدارم نذار سمت گناه برم

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
لطفا کد تصویری زیر را وارد نمایید (استفاده از این کد برای جلوگیری از ورود اسپم ها می باشد)
7 + 1 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .