ذکر و ياد خدا

آثار و فوايد استغفار

فوايد استغفار را ذكر كنيد.و تلفظ صحيحش را با اعراب بفرماييد.ممنون

آثار و بركات استغفار
با روشن شدن ارزش والاي استغفار و نقش حياتي آن در بهبود زندگي انسان ; و اين كه استغفار داراي شرايط ويژه اي است كه بدون آن دست يابي به همه آثار و بركات استغفار ممكن نيست ; و با توجّه به موانع متعددي كه با وجود يكي از آن ها استغفار انسان فايده اي ندارد ; اكنون مناسب است به بيان آثار و بركات استغفار بپردازيم . اين آثار و بركات در دو عرصه ظهور پيدا مي كنند: بخشي از آن مربوط به امور مادي و اقتصادي است و بخش ديگر آثار پربار معنوي است كه به مراتب اهميّت بيشتري دارد.

تاثير تلاوت قرآن بر زندگي انسان

خواندن روزاني قران چه تاثيربرزندگي انسان دارد؟

تاثيرات تلاوت قرآن در زندگي
بي گمان تلاوت به معناي خواندن و تدبر در معناي آن در خصوص كتاب هاي آسماني از جمله قرآن، مي بايست به عنوان امري روزانه انجام شود؛ زيرا خواندن و تدبر در آيات قرآن افزون بر ايجاد شناخت نسبت به هستي، فرمان هايي را نيز به خواننده منتقل مي كند كه بر پايه آن مي تواند به سعادت دنيا و آخرت دست يابد و زندگي خويش را به درستي مديريت نمايد. به ويژه آن كه قرآن از سوي خداوندي فرو فرستاده شده است كه آفريدگار و پروردگار هستي و انسان است و خير و صلاح وي را بيشتر مي داند و مي خواهد.

دوست دارم همواره به ياد خدا باشم چکنم؟

سلام...بنده دانشجوي رشته مهندسي مكانيك هستم...دوست دارم در طول روز همواره بياد خدا باشم و اعمالم سمت و سوي خدايي داشته باشه... براي موفقيت بهتر در اين مسير چه راه كارهايي پيشنهاد ميكنيد...

دوست گرامي. براي اينکه همواره به ياد خدا باشيد بايد همواره متوجه بندگي خدا باشيد. کليد واژه سلوک الي الله توجه است.

روش انس با خدا

چگونه باخداوند انس بگيريم؟

در پاسخ شما دوست عزيز نكات زير را بيان مي‌كنم. باشد كه اول براي خودم تذكري باشد سپس براي شما سودمند باشد.
اولين شرط انس با خداي متعال اين است كه واقعاً خدا را بخواهيم. و اراده جدي در اين راه داشته باشيم. در دو جاي دعاي شريف جوشن كبير كه شبهاي قدر آن را زمزمه مي‌كنيم ، نكته‌اي ‌بسيار كليدي به عنوان پيش شرط انس با خدا و استمرار آن آمده. در يك فراز از دعا آمده « يا من به يستأنس المريدون»[1] يعني «اي كسي كه مريدان تنها با او انس مي‌گيرند» و در فراز ديگري از دعا آمده« يا انيس المريدين»[2] « اي همدم مريدان».

روش تقويت ياد خدا در زندگي

سلام،چند ماهه ياد خدا خيلي در زندگيم كمرنگ شده،از خودم متنفرم.راهنمايي بفرماييد؟

سلام عليكم اولا از حسن اعتماد شما خرسنديم ثانيا اميدواريم خداوند متعال به همه توفيق عبادت وبندگي و ارتباط با خداوند را عنايت فرمايد.
مقدمه
ياد خداوند و پرستش و معنويت، جوششي است از اعماق ذرات عالم كه عطر جان‌بخش آن همه ‏جا گسترده شده و پرتو انوارش هستي را روشن ساخته است. پرستش و معنويت، برخاسته از فطرت پاك و بي‏آلايش وجود انسان و جوهرة ذاتي و حقيقي اوست.
عبادت و پرستش و ياد خداوند سرلوحة تعاليم همة انبيا و سفيران الهي و نشانة ايمان و عبوديت انسان‌هاست. نيايش و عبادت علاوه بر جنبة سپاسگزاري و اعلام بندگي، نياز روحي و رواني انسان‏هاست و آنها در پرتو اين ارتباط معنوي، به اطمينان و آرامش مي‏رسند.