محيط دانشگاه

مسايل مربوط به محيط فرهنگي دانشگاه

حفظ دين و ايمان در محيط ناهنجار فرهنگي

ما چگونه مي توانيم دين خود را حفظ كنيم وقتي اين همه دختر بي حجاب محرك ما هستند.ايا استنكاف ما فايده اي براي دين دارد؟

از اهتمام شما به مسائل اعتقادي بسيار خوشحاليم و خداوند منّان را بر اين نعمت بزرگ كه به شما ارزاني كرده است شاكريم.

دفن شهدا در دانشگاه

به نظر شما تنها راه ترويج فرهنگ شهادت دفن اجساد شهدا در دانشگاه است؟ من از نظر عقلي تا حدودي با اين عمل مشكل دارم. مثلا ميشه بجاي دفن اين عزيزان در دانشگاه يك يادمان از اين بزرگوران در دانشگاه ايجاد نمود كه همان عملكرد را خواهد داشت. به نظر شما خود شهدا هم تدفين در دانشگاه را مي پسندند؟ جدا از هر چيز اگر با عقل سليم و به دور از هر احساس و تعصبي به اين مسائل نگاه كنيد، آيا نظر ما تغيير نخواهد كرد؟ لطفا مرا به صورت منطقي قانع كنيد.

پرسشگر گرامي !

فعالیت فرهنگی دانشجویان

يك دانشجوي مذهبي با توجه به حجم دروس و اوضاع فرهنگي تا چه ميزان لازم است در فعاليت هاي فرهنگي و تشكل هاي دانشجويي همكاري داشته باشد؟ (با توجه به اين كه هم احساس مسئوليت مي كند و هم استعداد علمي خوبي دارد.)

وظيفه اصلي و مهم دانشجو تحصيل دانش و سپس تلاش براي توليد آن است و هر كاري كه انجام مي‌دهد بهتر است در همين راستا باشد اين هدف بلند مدت و اصلي اوست اما دانشجو در حوزه اي كه تلاش مي‌كند و در قلمروي كه م

جذب دانشجویان به دین

براي جذب افراد به امور ديني در دانشگاه، چه فعاليت هايي را بايد انجام دهيم؟

اصولاً «دين»، كانون جوشش معرفت و شناخت است. شناخت نسبت به اين جهان، شناخت نسبت به انسان، نسبت به مسؤوليت، شناخت نسبت به مسير، راه و هدف، كه مجموعه‏ ى اين معرفت‏ها، اساس دين را تشكيل مى‏ دهند.

روابط دختر و پسر در محیط دانشگاه

روابط دختر و پسر بايد چگونه باشد در دانشگاه تا دچار گناه و عذاب وجدان نشويم؟ من از اين مسأله بسيار رنج مي برم. كمي مرا راهنمايي كنيد.

با توجه به شرايط خاص دوران جواني, طولاني بودن دوران تجرد غالب دانشجويان و خطرات جدي تمايلات آشكار و پنهان غرائز نفساني , لازم است برادران و خواهران دانشجو روابط خود را از نظر كمي و كيفي تحت كنترل قرار