ولايت پذيري

مطالبي درباره شيعه بودن و توسل و رابطه با اهل بيت ع

دوستى اهل بیت علیهم السلام

محبت اهل بیت علیهم السلام تا چه اندازه اهمیت دارد و چگونه به دست مى آید؟ 

«حب»؛ یعنى، رغبت و میل انسان به چیزى. اگر این میل باطنى و رغبت دل به چیزى شدید و قوى شود، آن را عشق مى نامند.[1] جایگاه حب اهل بیت علیهم السلام را باید از قرآن و روایات اخذ کرد.

فلسفه لعن کردن به دشمنان اهل بیت (ع)

چرا بايد دشمنان اهل بيت را لعن كرد،بادليل عقلي بيان فرمايبد؟

همان گونه كه سرشت انسان فقط از «شناخت» ساخته نشده است، تنها از احساسات و عواطف «مثبت» هم ساخته نشده است. آدميزاد موجودى است كه هم احساس مثبت و هم احساس منفى دارد. هم عواطف مثبت و هم عواطف منفى دارد.

راه گريه کردن در مراسم

راه هاي گريه كردن در مراسم عزاداري ها چيست؟

در ابتدا متذكر شويم كه راه كلي گريه كردن براي معصومين عليهم السلام، تقويت رابطه عاطفي و محبت آميز با اهل بيت (ع) انس است.

منتظر واقعي امام زمان عج

براي اينکه منتظر واقعي امام زمان عج باشيم چه بايد بکنيم؟

كسى كه منتظر و چشم به راه ظهور و قيام جهانى نجات دهنده بزرگ و موعود امت‏ها است، بايسته است از نظر عملى، فكرى و اعتقادى نيز انتظار و آمادگى خود را نشان دهد.

ولايت مداري

درموردولايت مداري توضيح دهيد؟

انبوهي از معاني و معارف در ولايت مداري نهفته است. ابتدا به آيه ولايت اشاره مي‌كنم و سپس ولايت مداري را معنا مي‌كنم: إِنَّما وَلِيُّكُمُ اللَّهُ وَ رَسُولُهُ وَ الَّذينَ آمَنُوا الَّذينَ يُقيمُونَ الصَّلاةَ وَ يُؤْتُونَ الزَّكاةَ وَ هُمْ راكِعُونَ (مائده 55) سرپرست و ولىّ شما، تنها خداست و پيامبر او و آنها كه ايمان آورده‏اند همانها كه نماز را برپا مى‏دارند، و در حال ركوع، زكات مى‏ دهند.