ازدواج با دختری که خود ارضایی می کند! ۱۳۹۵/۱۱/۲۸ - ۲۴۴۹۷ بازدید

ازدواج با دختری که خود ارضایی می کندآیا اشکال دارد؟

خوشحالیم که با جوانی مذهبی هم صحبت هستیم که حضور خداوند را در زندگیش احساس می کند. همین که این مسأله برایتان دغدغه شده است و نسبت به آن حساس هستید و علاقه مند به ترک آنید، نشان دهنده این است که هنوز قلب و فطرتتان سیاه نشده و اگر چه بنا بر خواهش نفس و تحریک شیطان مرتکب گناه شده اید ولی روح زلالتان آشفته است و اشتیاق دارد که به سوی خدا باز گردد ، زیرا اگر از رحمت خدا دور بودید، گناه را بدون هیچ دلمشغولی و نگرانی ای انجام می دادید و به قول معروف ککتان هم نمی‌گزید؛ پس خوشبختانه هنوز نفس لوامه شما بیدار است و شما را به سوی خدا باز می خواند. این ویژگی مثبت خود را نادیده نگیرید. ما نیز به نوبه خود در کنار حرم کریمه اهل بیت در شهر قم برای شما جوانان مشتاق به پاکی و پاکدامنی دعا می کنیم و متقابلا محتاج دعای خیر شما هستیم.
پرسشگر محترم؛ زندگی یک بازی کامپیوتری نیست که آدمی به خاطر یک اشتباه یا تکرار اشتباهاتش بسوزد و بگوید من دیگر باختم (Game Over) و همه چیز تمام شد. حتی در بازی های کامپیوتری هم پس از باختن، فرصت تکرار بازی نیز به شما داده می شود (Continue) یعنی ادامه بده و نا امید نشو. پس هیچگاه فراموش نکنید که تا زنده هستید و زندگی می کنید راه برای برگشت و جبران اشتباهات هست.
باید بگوییم که گناهی را که شما مرتکب شده اید (اگر چه گناه بزرگی است) اما به هیچ وجه بزرگتر و زشت تر و پلیدتر از گناه یزید علیه العنه الله نیست که امام حسین علیه السلام را شهید و اهل بیت او را آواره کرد، در حالی که امام صادق علیه السلام می فرمایند: اگر یزید توبه می کرد گناه او مورد بخشش خداوند مهربان قرار می گرفت! باید بدانید که بزرگترین، پلیدترین، و زشت ترین گناه در عالم که بنا به تصریح قرآن کریم غیر قابل بخشش است و انجام دهنده آن به قعر آتش دوزخ سقوط خواهد کرد، «ناامیدی از رحمت و بخشش خداوند مهربان است» پس گناه هر چه بزرگ باشد ولی شخص از آن توبه کند و بسوی خدا باز گردد خداوند با آغوش باز او را خواهد پذیرفت و نه تنها بر کارهای زشت او را قلم عفو خواهد کشید بلکه آنها را تبدیل به ثواب خواهد نمود.
امیرالمومنین حضرت علی علیه السلام می فرمایند : در شگفتم از کسی که می تواند استغفار کند و نا امید است (نهج البلاغه، حکمت 87/ ترجمه دشتی). خداوند گناهان کافری که حقیقتا توبه کند را می بخشد ما که مسلمانیم چرا نا امید شویم. حقا و انصافا جایی برای نا امیدی برای یک مسلمان وجود ندارد. به یاد داشته باشید که راه توبه حقیقی برای بندگان همیشه باز است؛ و البته فراموش نکنید که هوای نفس و شیطان در اینجا از دو راه وارد می شود که انسان و آینده ابدیش را به تباهی بکشاند : یکی اینکه بی جهت انسان را به بخشش خدا امیدورار می کند و می گوید گناه کن ،بعدا توبه می کنی و خداوند هم تو را می بخشد که این بسیار خطرناک است؛ و راه دیگر اینکه تو را وسوسه می کند و می گوید تو دیگر غرق در گناه شده ای و خداوند دیگر تو را نمی بخشد، پس به گناهانت ادامه بده و این هم بسیار خطرناک است. شیطان از هر راهی برای ضربه زدن به انسان وارد می شود. در این راه باید بسیار مراقب بود و اسیر وسوسه های شیطان و هوای نفس شد.آدمی که حقیقتا قصد توبه داشته باشد بدون شک توبه اش قبول است و این راه تا زمانی که بساط اراده و اختیار وجود دارد و انسان در این دنیاست برای همیشه باز است و نا امیدی در آن جایی ندارد. باز آی، هر آنچه هستی باز آی/گر کافر و گبر و بت پرستی باز آی/ این درگه ما درگه نومیدی نیست/صد بار اگر توبه شکستی باز آی.
با نگاهی به تاریخ دنیا متوجه خواهید شد که بی تحرکی و نا امیدی هیچ مساله ای را تاکنون حل نکرده است و نمی کند. در مواجهه با مشکلات زندگی اگر تلاش نکنید یا با چند شکست نا امید شوید و زانوی غم بغل بگیرید هیچ تغییری نمی توانید در زندگی خود ایجاد کنید و هیچ گاه به مقصود خود نخواهید رسید و در آینده حسرت روزهایی را خواهید خورد که میتوانستید برای ساختن زندگی زیباتر و بهتر تلاش کنید و تلاش نکردید. و ان لیس للانسان الا ما سعی. برای انسان بهره ای جز سعی و کوشش او نیست. آیه شریفه 39 سوره مبارکه نجم.
امر ازدواج و انتخاب همسر برای نسل جوان از اهمیت بالایی برخوردار است. موفقیت یا عدم موفقیت در این امر مقدس و درعین حال حساس، تعیین کننده سرنوشت جوانان است و سلامت جسم و روان و پیشرفت های مادی و معنوی آنان در عرصه های اجتماعی، ارتباطی تنگاتنگ با درستی یا نادرستی انتخاب همسر و پایداری یا ناپایداری ازدواج دارد. آرزوی هر مردی است که با زنی پاک و مومن ازدواج کند.
چرا می گویید «به خاطر عواقبی که داره، مایل نیستم با دختری سالم و مذهبی ازدواج کنم چون نامردیست». به نظر می رسد این گفته بیشتر به خاطر احساس گناهی است که در شما شکل گرفته و فکر می کنید لیاقت دختری پاک و مومن را ندارید. ولی باید این تفکر را اصلاح کنید. چون این لیاقت را دارید.شما جوانی مذهبی هستید که دغدغه دینی دارید و روی مسائل شرعی حساس هستید. پس شما هم جوان پاک و مومنی هستید . چرا به خاطر انجام یک گناه می خواهید خود را از دایره انسان های پاک خارج کنید. بدون شک شما صفات مثبت فراوانی در خود دارید و نباید به خاطر یک کار اشتباه، آن ها را نادیده بگیرید. انسان ها در طول زندگی اشتباه می کنند، چون معصوم نیستند و ممکن الخطا هستند. خدا هم راه توبه را برای همین باز گذاشته است. آدمی وقتی حقیقتا توبه کند و شرایط آن را به جا آورد دیگر آلوده به گناه نیست و همانگونه که در بالا گفته شد حتی گناهان قبلیش هم تبدیل به ثواب می شود. خداوند توبه کاران را دوست دارد.
گفتید به خاطر عواقبی که داره نمی خواهم با دختری سالم و مذهبی ازدواج کنم. ما از شما می پرسیم چه عواقبی؟ حتما برای خود عواقب منفی تراشیده اید. در حالیکه اگر دقیق شوید می بینید اشتباه می کنید و برعکس خواهید دید چه زندگی شیرینی برایتان رقم خواهد خورد. پس از ازدواج به راحتی این عمل را ترک خواهید کرد و تمام گناهان قبلیتان در این زمینه هم بخشیده خواهد شد و همسری پاک و مومن نصیبتان خواهد شد که همواره در کنارتان خواهد بود و زندگیتان را آرام و بی دغدغه خواهد کرد. داشتن همسری پاک و مومن یکی از بزرگترین نعمت های خداست.
پرسشگر گرامی؛ انسان با ایمان حق ندارد گناهانش را برای دیگری بیان کند، و باید در خلوت خویش با خالق خویش در میان بگذارد و از او طلب استغفار کند. شما خود می دانید که از لحاظ شرعی و دینی اقرار به گناه در نزد دیگران بدتر از انجام آن در خلوت است. چون قبح گناه را می ریزد و باعث نا امنی فضای روانی جامعه می گردد. شما که روی این گناه حساس هستید و می دانید چه عمل زشتی است چطور می گویید می خواهم با دختری ازدواج کنم که مذهبی باشد! و این عمل را هم انجام دهد! شاید الان متوجه نباشید ولی بعدها که شهوتتان فروکش کرد ممکن است از اقدامی که کرده اید پشیمان شوید و این سوالات به شما هجوم بیاورد :
1. همسر من زن پاکی نیست و گناهکار است؟ شاید گناه های دیگری هم انجام می دهد که من با خبر نیستم؟
2. شاید قبل از ازدواج علاوه بر خود ارضایی، رابطه جنسی هم با مرد دیگری برقرار کرده باشد؟
3. شاید مرا دوست ندارد و با مرد دیگری هم در ارتباط است؟
4. کاش با دختری پاک و مومن ازدواج می کردم؟
و اگر دختر هم مطلع باشد، همین سوالات نیز برای دختر پیش می آید. شاید شوهر من ...
از اینها هم بگذریم هیچ پسر و دختر مذهبی پیدا نمی شود که اقرار به این گناه کند زیرا می داند این اقرار چه عواقب بدی بر روی زندگی آینده اش خواهد گذاشت. پس از این فکر بیرون بیایید و سعی کنید در اقدامتان برای ازدواج نهایت دقت را بکنید و زنی نجیب و با ایمان و پاک انتخاب کنید تا زندگی دنیایی و اخرویتان در کنار ایشان تامین شود.
لازم به ذکر است مرکز ما پاسخگوی سوالات تربیتی، دینی، اخلاقی، سیاسی و ... افراد است و مکان همسریابی نیست.
با توجه به توضیحات بالا، اگر شما نمی توانید شهوت خود را کنترل و مدیریت کنید و به گناه می افتید و نیاز به ازدواج دارید بر شما واجب است که ازدواج کنید و باید این موضوع را با خانواده خود مطرح کنید و تمام تلاش خود را برای فراهم شدن شرایط ازدواج بکنید (یافتن شغل و کسب درآمد و ...). نشستن و دست روی دست گذاشتن و کاری انجام ندادن و فقط گفتن اینکه من نیاز به ازدواج دارم راه به جایی نخواهد برد. باید برای فراهم کردن زمینه ازدواج تلاش نمود و توکل بر خدا کرد و از او استمداد طلبید و در این راه نیز صبر و تحمل لازم را باید داشت تا به نتیجه رسید.
در زمینه ترک خود ارضایی هم نگران نباشید، زیرا این مشکل (استمنا) با تلاش و اراده و جدیت و توکل به خدا، قابل درمان است، و نمونه های فراوانی موفق به ترک این عمل شده اند و شما هم می توانید یکی از آن ها باشید. با مراجعه به لینک زیر نیز می توانید اطلاعات جامعی در زمینه خود ارضایی و راه های ترک آن، کسب نمایید :

نویسنده : علی حسینعلی پور

نظرات

میهمان
دختری ام ۲۰ ساله ک در سن ۱۰ سالگی آلت تناسلی لای بدنم شده و از همون موقعه دچار عمل استمناء شدم تا سن ۱۷ سالگی پرده بکارت داشتم ولی با داخل کردن انگشتم ب داخل واژن و آمدن خون، پرده بکارتم رو از دست دادم پیش داکتر متخصص زنان هم رفتم ب محض اینکه گفتم برای چک کردن پرده مراجعه کردم گفت باید مراحل قانونی طی بشه از این قضیه کسی خبر نداره ک من حالم اینطوریه.لطفا راهنمایی کنید ک اگ پسری ک قراره باهاش ازدواج کنم در شب اول متوجه تععیر حالت ناف و ورودی واژنم بشه چه؟ آیا قبل عروسی با داشتن همچین وضعیتی میتونم عمل کنم یا اگ گواهی و تائیدیه از پزشک متخصص زنان بگیرم آیا میشه ک درصورت فهمیدن شوهر در شب اول از عمل استمناء تاییدیه داکتر روبهش نشون بدم چیکار کنم ممنون میشم راهنمایی کنید.
پرسمان
سلام علیکم، اساساً آسیب دیدگی پرده بکارت زمانی مشکل ساز است که بر اثر رابطه جنسی از بین رفته باشد در غیر این صورت وقتی پزشک متخصص برای تان گواهی کند که آسیب دیدگی بر اثر چه چیزی بوده است در این فرض جای نگرانی نیست.
بنابراین اگر شما برای علت پارگی پرده بکارت تان گواهی و تأییدیه از پزشکان متخصص دریافت کنید، عملاً مشکل چندانی برای ازدواج نخواهید داشت و شما همچنان دختر باکره و دوشیزه به حساب می آیید. ضمن اینکه هنوز میزان آسیب دیدگی پرده بکارت شما مشخص نیست؛ بنابراین در هر صورت جای نگرانی نیست و شما نباید دچار ناامیدی گردید شما هنوز دختر باکره هستید، فرصت ازدواج دارید و می توانید به راحتی در آینده ازدواج کنید.
میهمان
سلام دختری ۲۰ ساله هستم که توی سن ۱۰ سالگی دچار کودک آزاری شده ام طوری که فقط آلت تناسلی شو گذاشت لای بدنم و تا سن ۱۶ سالگی باکره بودم ازون به قبل خودارضایی داشتم و توی سن ۱۷ سالگی با دخول انگشتم ب داخل بدنم بکارتم رو از دست دادم و الان که ۲۰ سالمه میخوام ازدواج کنم میخوام به شخص مورد نظرم که باهامه این قضیه رو بگم لطفا بهم بگین چیکار کنم بگم یا نه یا عمل کنم من حتی با یک دختر قابله ام صحبت نکرده ام راجب این موضوع لطفا مشاوره بدین بهم.ممنون
پرسمان
سلام علیکم، اگر مقداری پرده بکارت تان آسیب دیده باشید؛ جای هیچ گونه نگرانی نیست؛ چون آسیب دیدگی جزئی پرده بکارت برای ازدواج و برای دریافت گواهی بکارت مشکل ساز نیست. علاوه بر این باید توجه داشت که آسیب دیدگی پرده بکارت زمانی مشکل ساز است که بر اثر رابطه جنسی از بین رفته باشد در غیر این صورت وقتی پزشک متخصص برای تان گواهی کند که آسیب دیدگی بر اثر چه چیزی بوده است در این فرض جای نگرانی نیست.
بنابراین اگر شما برای علت پارگی پرده بکارت تان گواهی و تأییدیه از پزشکان متخصص دریافت کنید، عملاً مشکل چندانی برای ازدواج نخواهید داشت و شما همچنان دختر باکره و دوشیزه به حساب می آیید. ضمن اینکه هنوز میزان آسیب دیدگی پرده بکارت شما مشخص نیست؛ بنابراین در هر صورت جای نگرانی نیست و شما نباید دچار ناامیدی گردید شما هنوز دختر باکره هستید، فرصت ازدواج دارید و می توانید به راحتی در آینده ازدواج کنید. در خصوص اتفاقات گذشته لازم نیست چیزی به خواستگارتان بگویید و باعث ذهنیت منفی وی شود.
میهمان
سلام من چهارده سالم من از دوزاده سالگی خود ارضایی داشتم و الانم دیگ ترک کردم یعنی یه سع ماهی میشه میخواستم بدونم ایا در ازدواج مشکلی پیش میاد چون واژنم سیاه و شل و افتادگی پیدا کرده و نمیدونم چیکار کنم
پرسمان
سلام علیکم، متاسفانه نمیدانیم با خود چه کرده اید که چنین وضعیتی رخ داده است. در هر حال بهتر است به یک متخصص زنان و زایمان همراه مادرتان مراجعه کنید تا پس از معاینه شما را راهنمایی کنند.
میهمان
من دختری ۲۰سالم.از وقتی ک یادم میاد دچار این گناهم. حتی قبل از بلوغ. کمترین سنی ک یادم میاد ک ب این جور مسائل اشاره میکردم ۷سالم بوده.متاسفانه تا سن ۹سالگی هروقت خونه مادربزرگم میرفتم، اجازه نمیداد خودم برم سرویس بهداشتی و باهام می اومد و منو میشست و بدنمو میشست. توی همون ۹سالگی هم دچار کودک آزاری ناموفق شدم، طوری ک فقط الت تناسلی شو لای بدنم گذاشت و هنوز باکره ام...... ۲تا سوال دار ۱_ عوامل گرایشم ب این عمل حتس از قبل از بلوغ چی بوده؟ آیا رفتار مادربزرگم؟ ایا کودک آزاری تقویت ش کرده؟........ و سوال دوم ک توضیحی دارد....... هروقت نزدیک عادت ماهیانه ام میشه این افکار و خیالات جنسی ب ذهنم مثل بختک هجوم میاره وآزارم میده طوریکه حداقل ۱بار درماه مغلوب نفسم میشم و عموما توی ۵روز قبل از عادتم این اتفاق می افته. من ب خودم دخول ندارم و صرفا با فشار و مالش کلینتون ب یک حس نیمه ای میرسم و تمام. خداروشکر تمام سعی مو کردم بیشتر از یکی دوبار در ماه (همین۵روز) نشه... البته من فقط یک بار اونم ۳ماهه ترک کردم و اونقدر ترسیدم ک دوباره دچار ش بشم و اینکه خواستگاری ک فکر میکردم میشه، رفت و درواقع انگیزه مو از دست دادم و ترسم اتفاق افتاد و دوباره این عمل برگشت. سوال دومم اینه :۲_ جایی معتبر خوندم اغلب خود ارضایی با ازدواج و بعد از ازدواج برطرف میشه. میخوام بدونم من درحدی هستم ک مشکلم با ازدواج برطرف بشه طوریک همسرم متوجه نشه؟
پرسمان
سلام علیکم، معمولاً با رسیدن به دوران نوجوانی و جوانی به خاطر فعل و انفعالات خاصی که در بدن انسان به وجود می‌آید و هورمون‌های مختلف ترشح می ‌شود، تمایلات جنسی در انسان افزایش می ‌یابد و به اوج خود نزدیک می ‌شود تا آنان را برای ازدواج و تشکیل زندگی مشترک آماده سازد.
البته این حالت همیشه در همین حالت باقی نمی‌ماند، بلکه به تدریج با ازدواج افول می‌کند و سیر نزولی پیدا می‌کند مشروط به این که فرد با ندانم‌کاری و برخی اشتباهات باعث تحریک کاذب خود نگردد و آن را بی‌جهت تحریک نکند و برای خویش مشکلی ایجاد نکند.
گاهی نیز برخی کنجکاوی های جنسی، تجربیات دوران کودکی سبب تحریک غریزه جنسی و به دنبال آن آلودگی به خودارضایی می گردد که در هر صورت باید جلوی این رفتار آسیب زا گرفته شود.
برای رهایی از این حالت، بهترین، مطمئن‌ترین و کم آسیب‌ترین راه برای کسانی که امکان ازدواج برای آنها فعلاً وجود ندارد و یا سن ازدواج شان فرا نرسیده است، خویشتنداری جنسی، خودمهارگری و عفت‌ورزی است.
راهی که برای کاهش شهوت و میل جنسی وجود دارد، ورزش و فعالیت های بدنی آن هم به گونه ای منظم و مستمر. ورزش و فعالیت های بدنی باعث می شود که انرژی انباشته شده بدن تان در راه مطلوب و مناسب هزینه شود و به فعالیت های انحرافی کشیده نشود، پس سعی کنید یکی از رشته های ورزشی که به آن علاقه دارید را انتخاب کنید و آن را به صورت جدی، مستمر و روزانه انجام دهید تا انرژی مضاعف بدن تان به شیوه صحیح از بدن تان خارج گردد.
فعالیت های علمی، درسی و کاری شدید نیز در کاهش شهوت و هدایت انرژی جوانی در راه صحیح نقش دارد و شما را از تمایلات شهوانی تا حدودی منع می کند.
اگر شما موقیعت ازدواج داشتید، حتماً ازدواج کنید؛ چرا که ازدواج تنش های ناشی از تمایلات شهوانی را به بهترین شکل پاسخ می دهد و دیگر انگیزه ای برای انجام خودارضایی باقی نمی ماند.
میهمان
خیلی ممنون ازتون انشالله مشکل همه حل بشه و به خوشبختی برسن
میهمان
من دختریم که چند سالی خودارضایی داشتماما بعداز عقد نتونستم سیکل طبیعی ارتباط با همسرمو تجربه کنم
اصلاً تحریک نمیشم
پرسمان
سلام علیکم، پرسشگر گرامی عمل استمناء نوعی انحراف جنسی است و پیامدهای سوئی دارد که یکی از این آثار سوء آن همین مشکلی است که شما با آن درگیر هستید و از زندگی زناشویی و حتی نزدیکی با همسرتان لذت کافی نمی برید. اما خوشبختانه می توان گفت که غالب عوارض خودارضایی با ترک کامل آن از بین می رود، بنابراین اگر فردی خودارضایی را به صورت کامل ترک نماید می توان گفت که دیگر جای نگرانی نیست. سعی کنید افکار دیگر را از ذهن خود خارج کرده و فقط به ارتباط خود با همسرتان و لحظه ای که در ان هستید فکر کنید.
راه حل اساسی این مشکل، اصلاح رابطه با همسر می باشد. سطح رابطه جنسی با شوهرتان را افزایش دهید. در این مورد هم اگر شوهرتان کمتر به سمت شما می‌آید سعی کنید او را به این کار تحریک کنید. با افزایش تعداد دفعات آمیزش، تمایل شما به خودارضایی کاهش می‌یابد.در هنگام رابطه جنسی با شوهر، از شوهرتان بخواهید شما را هم به اوج لذت جنسی برساند. شما می‌دانید که از چه کارهایی در هنگام آمیزش لذت می‌برید. از شوهرتان بخواهید همان کارها را برای ارضای جنسی‌تان انجام دهد. بخصوص از شوهرتان بخواهید مدت آمیزش و مقدمات آن را طول دهد و صرفا به دنبال ارضای خود در زمانی کوتاه نباشد. موفق باشید
میهمان
سلام.یکی از دوستان خیلی نزدیک من عمل استمناء را انجام میدادند ولی خیلی سطحی بود و آسیب زیادی خداروشکر ایجاد نکرده و درحال حاضر داره ترک میکنه. اما برای مساله ازدواج تصمیم گرفته که کلا همیچ وقت ازدواج نکنه. چون اعتقاد داره که هیچ حقی و برای زندگی مشترک نزاشته. میشه راهنماییم کنید تا به دوستم کمک کنم...؟!
پرسمان
سلام علیکم، با عرض سلام؛ دوستتان ابتدا باید به این نکته توجه داشته باشد که ازدواج نکردن بخاطر سابقه خودارضایی کاملا اشتباه است و با این افکار منفی نباید ذهن خودش را پریشان کند چرا که غالب عوارض خودارضایی با ترک کامل آن از بین می رود، بنابراین اگر دوست شما خودارضایی را به صورت کامل ترک نماید می توان گفت که دیگر جای نگرانی نیست و مشکلی برای ازدواج کردن و زندگی زناشویی نخواهد داشت. او از ازدواج کردن نباید فرار کند و نباید فکر کند که با این عمل حقی برای ازدواج کردن و زندگی مشترک ندارد و دیگر از عهده یک رابطه زناشوئی طبیعی بر نخواهند آمد.گرچه در گذشته مرتکب خطا شده‌ اما باید به یاد داشته باشد که نمی‌تواند و نباید در گذشته خود به سر ببرد بلکه باید از گذشته برای ساختن آینده کمک بگیرد. به جای اینکه همیشه گذشته تاریک را در جلو چشمان خود ترسیم کند از آن درس بگیرید و برای ساختن آینده تلاش کند. موفق باشید
میهمان
باسلام میخاستم چگونه بفهمیم دختری که میخایم باهاش ازدواج کنیم خودارزایی داشته یانه تغییر واژن ینی داشته؟؟
پرسمان
سلام علیکم، از لحاظ شرعی و دینی ما ملزم به کنکاش و جستجو در مورد گذشته افراد نیستیم. اگر دختری هم در گذشته خودارضایی و یا ارتباط نامشروع جنسی داشته باشد باز ما ملزم به کنکاش و جستجو در این خصوص نیستیم؛ چون ممکن است وی ناخواسته مرتکب گناه شده باشد و بعداً توبه نماید.
اگر دختری که شما برای همسری در نظر گرفته اید ظاهر الصلاح است و نیز در معیارهای و ملاک های ازدواج بیشترین تناسب را با شما داشته باشد، همین مقدار برای موفقیت و شادکامی ازدواج کافی است، البته گناهان و خطاهای احتمالی دختر در گذشته ربطی به شما ندارد.
میهمان
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما.شما گفتید ک بیان گناه نزد کسی غیراز خداوند خودش گناه محسوب میشه.
سوال من اینکه اگر فرد مقابل مستقیما از ما بپرسه ک در گذشته استمنا کرده ایم یانه ؟یا سوالات دیگ ب مثل اینکه قبلا با کسی در ارتباط بوده ایم یا نه ؟(زمانی ک از اون ارتباط و اتفاقی ک درش افتاده پشیمون هستیم و توبه کردیم )باید چطور جواب بدیم؟اینکه بگیم نه دروغ محسوب نمیشه؟
یا اینکه از گذشته ی خودمون به طرف مقابلمون نگیم این مورد باعث عدم صداقت تعبیر نمیشه؟ما در واقع داریم طرف رو گول می زنیم .و در حقش بی انصافی کردیم
پرسمان
سلام علیکم، بر فرض اینکه شما در گذشته مرتکب بدترین گناهان شده باشید، گناه شما ربطی به بندگان خدا ندارد و شما در هیچ حالتی مجبور به اعتراف و اقرار به گناهان خود بین بندگان نیستید. اگر شما نیز مثل همه انسان ها در زندگی دچار خطاها و اشتباهات و حتی گناهانی بوده‌اید در هر صورت مُجاز به خودافشایی و اقرار به گناه نیستید و اگر خواستگار و نامزدتان و یا دیگران به شما اصرار بورزند و بخواهند که شما به گناهان گذشته خویش اعتراف کنید، شما می بایست تا جایی که مقدورتان است لاپوشانی کنید و با توریه و یا حتی دروغ مصلت‌آمیز از اقرار به گناه خودداری ورزید و ارزش و کرامت ذاتی خویش را حفظ کنید.
البته اگر بتوانید توریه کنید برای تان بهتر خواهد بود، مثلاً بگویید که من در گذشته هیچ رابطه ای با نامحرمان نداشته ام و منظور تان رابطه نامشروع جنسی از نوع کامل آن و یا نوعی خاصی از رابطه باشد، اما طرف مقابل تان گمان کند که منظور شما مطلق رابطه با نامحرمان است. این یعنی توریه و توریه گناه نیست؛ بلکه شما چیزی و طرف مقابل تان نیز چیز دیگری را اراده می کنید.
میهمان
ممنونم از مطالب مفیدتون
میهمان
در کنار حرم کریمه اهل بیت حضرت معصومه (س) در شهر مقدس قم، دعاگوی جوانان پاکی چون شما خواهیم بود و متقابلاً به دعای خیرتان محتاجیم.
میهمان
خدا هر چی دلتون می خواد بهتون بده
من هم مثل این پرسشگر، ۲۴ سالمه و دقیقا شرایط این آقا رو داشتم و از ازدواج گریزان بودم اما کلا دیدم به زندگی عوض شد
واقعا ممنونم ازتون
خدا خیرتان دهد
لطفا برای من هم دعا کنید مخصوصا وقتی حرم می روید

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.