استمناء ۱۳۹۵/۰۶/۳۱ - ۳۲۲۱ بازدید

فراهم نبودن شرایط ازدواج و نجات از گناه استمناء چگونه صورت میگیرد ؟

خوشحالیم مخاطبمان فردی است که:1. دغدغه دینی و مذهبی دارد و می خواهد بر روی مدار دین و دستوراتش حرکت کند و رضایت خدا را به دست آورد ؛ که در غیر این صورت، نظر شرع برایش اهمیتی نداشت.
2. راه زیبای مشورت را برای مشکلاتی که با آن ها روبرو می شود انتخاب می کند.
3. به وجود مشکلش اقرار می کند و سعی در حل آن دارد. (اقرار به وجود مشکل قدم اول در حل آن است)
این ها تنها بخشی از ویژگی های مثبت شماست؛ ویژگی هایی که هر جوانی باید آرزوی داشتن آن ها را بکند و خوشبختانه شما آن ها را دارید. این نوع نگاه به زندگی، بی شک فرد را به مسیر الهی و صحیح هدایت می کند. به خاطر این ذهن زیبا و فکر مترقی به شما تبریک می گوییم و مطمئنیم با توکل به خدا و استعانت از او و همچنین اراده و همتی که به خرج می دهید و با توجه مطالبی که خدمتتان ارائه می کنیم می توانید بر مشکلتان فائق آیید.
پرسشگر گرامی، برای کنترل و تامین نیاز جنسی تنها سه راه وجود دارد و راه دیگری نیست:
1. راه ازدواج (که مورد تایید دین اسلام است)
2. کنترل این غریزه تا فراهم شدن شرایط ازدواج (که مورد تایید دین اسلام است)
3. ارضای این نیاز به صورت نامشروع (که مردود و حرام است و بسیار آسیب زاست)
ما از شما می پرسیم آیا راه دیگری هم برای ارضای این نیاز وجود دارد؟ مسلماً نه.
شما (به عنوان یک مسلمان معتقد) وقتی برای خرید وسیله ای ضروری، به پول نیاز دارید، چکار می کنید؟ سعی می کنید آن را به طور مشروع تهیه کنید (کار می کنید، قرض می گیرید و ...) و اگر نتوانستید آن پول را تهیه کنید خواسته تان را برای خرید وسیله مورد نظر به تعویق می اندازید تا بتوانید آن پول را تهیه کنید و بعد اقدام کنید. شما در اینجا برای رسیدن به هدفتان (خرید وسیله مورد نظر) دزدی نمی کنید زیرا نامشروع است. در زمینه ارضای این نیاز هم مساله عیناً همین گونه است. وقتی نیاز جنسی دارید باید سعی کنید ابتدا زمینه ازدواج را به هر شکلی فراهم کنید (یافتن شغل، کمک گرفتن از خانواده و ...). اگر شرایط برایتان فراهم نشد باید خواسته تان را تا فراهم کردن شرایط به عقب بیندازید. فرد مسلمان در اینجا اقدام به ارضای نامشروع این نیاز نمی کند.
پرسشگر گرامی، غریزه و میل جنسی را خداوند در وجود هر انسانی قرار داده است و عاملی برای تکثیر نسل آدمی است. خداوند وقتی نیازی را در وجود انسان، قرار می دهد راه برطرف کردن و ارضای آن نیاز را هم مشخص می کند. تنها راه مشروع برای برطرف کردن نیاز جنسی، ازدواج است؛ اگرکسی ضررهای جسمی و روحی اعمالی که به طور غیر مشروع این نیاز ر ا برطرف می کند را بداند و به این درک برسد که این اعمال زندگی دنیایی و اخرویش را به نابودی می کشاند و دین هم به خاطر همین مسأله انجام این اعمال را حرام کرده است، آیا به خاطر لذتی آنی اقدام به اینکارها می کند؟ مسلما نه.
به هر حال اگر شرایط ازدواج برای کسی هنوز مهیا نشده است باید همان گونه که دین دستور داده است عفت پیشه کند و نه اینکه روی به ارضای نامشروع نیازهای جنسی اش بیاورد. بدون تردید اگر خداوند، غریزه جنسی را در انسان قرار داده، قدرت و توان مقابله با گناه را نیز در وجود وی قرار داده است. خداوند کاری خارج از ظرفیت و توانایی انسان نمی خواهد و بیش از آن هم بر او تکلیف نمی کند. گاهی اوقات ممکن است برای بعضی از افراد واقعاً امکان ازدواج به هیچ وجه فراهم نشود، در این صورت، قرآن کریم دستور به پاکدامنی و عفاف می دهد و می فرماید: «وَ لْیَسْتَعْفِفِ الَّذینَ لا یَجِدُونَ نِکاحاً حَتَّی یُغْنِیَهُمُ اللَّهُ مِنْ فَضْلِهِ» سوره مبارکه نور/آیه شریفه 33 ؛ و باید کسانی که وسیله نکاح نمی یابند، عفت بورزند تا زمانیکه خدا آنها را از فضل خود بی نیاز کند. خداوند در این آیه، صریحاً دستور به عفاف و خودنگهداری می دهد و این بهترین شیوه و روشی است که با به کار بستن آن روح ایمان و تقوا در انسان پرورش می یابد و سبب تقویت اراده و تسلط بر نفس می شود و روحیه عفّت در انسان زنده می گردد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خود ارضایی، آسیب ها و درمان آن به لینک زیر مراجعه کنید :
خود ارضایی، آسیب ها و درمان آن

نویسنده : علی حسینعلی پور

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.