برای بچه دار شدن چند بار باید آمیزش کرد؟ ۱۳۹۵/۰۶/۳۱ - ۷۲۹۷۵۱ بازدید

خوشحالیم شما مخاطب ما هستید امیدواریم راهنمای خوبی در رابطه با این موضوع برای شما باشیم.

خوشحالیم شما مخاطب ما هستید امیدواریم راهنمای خوبی در رابطه با این موضوع برای شما باشیم.
همانطور که می دانید تمام موجودات زنده، تولید مثل می کنند. در انسان تولید مثل به وسیله دو نوع سلول انجام می پذیرد. اسپرم ها که به وسیله بیضه های مرد ساخته می شوند و تخمک ها که به وسیله تخمدان های زن تولید می شوند. اگر یک اسپرم وارد یک تخمک شود و آن را بارور کند، DNA مرد و زن ترکیب شده، سلول های جدیدی حاصل می شوند. بارداری زمانی رخ می دهد که این سلول ها خود را در رحم جای می دهند. حال اگر شرایط تخمک زن در وضعیت خوبی باشد و اسپرم های مرد نیز سالم باشند، ممکن است این ترکیب در اولین رابطه جنسی اتفاق بیفتد و بارداری صورت گیرد و گاهی هم بعلل متفاوتی نیاز به دفعات بیشتری می باشد.
اگر مداوماً دو تا سه بار در هفته رابطه جنسی داشته باشید احتمال اینکه یکی از دفعات با دوره باروری همزمان شود بالا می رود. برای زوج های سالمی که می خواهند بچه دار شوند چیزی به اسم رابطه جنسی زیاد از حد وجود ندارد لذا برای بارداری لازم است نزدیک به زمان تخمک گذاری، روزی یکبار رابطه جنسی داشته باشید. برای آگاهی از زمان تخمک گذاری این موضوع را بررسی می نماییم.
تخمک‌گذاری به زمانی گفته می‌شود که یک تخمک (یا در برخی موارد نادر بطور طبیعی بیشتر از یک تخمک) از تخمدان آزاد می‌شود و این زمان را «دوره باروری» در سیکل قاعدگی می‌نامند. لذا بچه های دوقلو به تعداد تخمکهای آزاد شده و یا تقسیم یک تخمک مرتبط می شوند و تعداد آمیزش، اثری بر چند قلو زایی ندارد. هر ماه، معمولا یک تخمک در درون تخمدان زن به بلوغ می‌رسد. هنگامی که اندازه آن به حد معینی رسید، تخمک از تخمدان آزاد شده و درونِ لوله‌های فالوپ، به طرف رحم حرکت می‌کند. اینکه در هر بار، کدام تخمدان یک تخمک آزاد می‌کند، نسبتا نامشخص است. آنچه مشخص است این است که وظیفه تخمک‌گذاری در سیکلهای قاعدگی به صورت منظم و یکی در میان، بین تخمدانها تقسیم نمی‌شود.

چگونه بهترین زمان باروری، با تخمک‌گذاری مشخص می‌شود؟
برای اینکه بهترین نتیجه را بگیرید و حامله شوید، باید در مدت یک تا دو روز پیش از تخمک‌گذاری تا ۲۴ ساعت پس از آن، آمیزش داشته باشید. دلیل این امر آن است که اسپرم ها می‌توانند دو تا سه روز زنده بمانند، اما تخمک نمی‌تواند بیشتر از ۲۴ ساعت پس از تخمک‌گذاری به حیات خود ادامه دهد مگر اینکه لقاح صورت پذیرد. اگر در حوالی زمان تخمک‌گذاری آمیزش داشته باشید، احتمال حامله شدن شما افزایش می‌یابد.در زوجهای معمولی که می‌توانند به صورت طبیعی بچه‌دار شوند، در هر دوره ۲۰% احتمال بارداری وجود دارد. حدودا ۸۵% از خانم هایی که بدون استفاده از یکی از روشهای جلوگیری از بارداری آمیزش دارند، ظرف یکسال حامله می‌شوند. شما می‌توانید با تعیین زمان دقیق تخمک‌گذاری، همچنین با افزایش آگاهی خود در مورد تغییرات هورمونی و فیزیکی که در هر ماه در بدن شما رخ می‌دهد، احتمال حامله شدن را افزایش دهید

چگونه می‌توانم زمان تخمک‌گذاری و حداکثر آمادگی برای بارداری را تشخیص دهم؟
- زمانی را که دوره پریود بعدی شما آغاز می‌شود در نظر بگیرید، سپس ۱۲ تا ۱۶ روز از آن کم کنید. این چند روز، همان محدوده زمانی است که احتمال تخمک‌گذاری شما در آن بسیار زیاد است. برای خانم هایی که یک دوره کامل آنها ۲۸ روز طول می‌کشد، چهاردهمین روز معمولا روز تخمک‌گذاری است. برای استفاده از این روش، شما باید بدانید که دوره کامل شما معمولا چند روز طول می‌کشد.
- می توانید از کیت های تشخیص تخمک گذاری که در داروخانه ها موجود است استفاده کنید. این کیت ها روزهای احتمالی تخمک گذاری را به شما نشان می دهند.
- برای تعیین زمانی که احتمال باروری شما در آن حداکثر است باید به وضعیت بدنی خود توجه کنید و روش تشخیص نشانه‌های تخمک‌گذاری را فرا بگیرید.

نویسنده : گروه روانشناسی و مشاوره پرسمان

نظرات

میهمان
س بعداز پاک بودن بایدزمان تخمک گذاری فهمید
پرسمان
سلام علیکم، بهترین زمان برای مقاربت جهت بارداری زمانی است که زن تخمک گذاری داشته باشد. زمان تخمک گذاری زن نیز معمولا ۱۴ روز بعد از شروع اولین روز قاعدگی است. بنابراین لازم است شما در روزهای ۱۳ و ۱۴ و ۱۵ بعد از اولین روز شروع قاعدگی ، مقاربت داشته باشید . ان شائ الله اگر مشکل دیگری در کار نباشد
باردار خواهید شد.
میهمان
سلام خسته نباشین..خیلی عذر میخوام در این نظرات حرفایی گفته شده که برای من جای سوال داره..آیا کسانی که جلوگیری نمیکنند با هر رابطه باردار می شوند؟آیا زمان آمدن منی رو متوجه نمیشوند که بارداری صورت نگیره؟
پرسمان
سلام علیکم، اساساً همسرانی که قصد فرزندآوری ندارند، طبیعتاً به هنگام آمیزش جنسی باید از وسایل جلوگیری از بارداری مطئمن زیر نظر پزشک متخصص استفاده کنند تا دچار بارداری ناخواسته نشوند در غیر این صورت با فراهم شدن شرایط بارداری، احتمال بارداری بسیار بالاست.
در مایع قبل از انزال منی که به مایع مذی یا پیشاب معروف است و مایعی چسبنده و شفاف می باشد، هم مقداری اسپرم وجود دارد به همین خاطر احتمال بارداری در صورت تحقق شرایط آن وجود دارد؛ ضمن اینکه زمان انزال مایع منی قابل پیش بینی و کنترل نیست؛ بنابراین بدون استفاده از وسایل جلوگیری راه مطمئنی برای پیشگیری از بارداری ناخواسته وجود ندارد.
میهمان
سلام من دو تا بچه دارم یکی دخترم سه ساله و یک پسریک و نیم ساله الان دوماه پریود نشدم اصلا آمادگی ندارم برای بارداری تست خانگی هم کردم اصلا چیزی نشون نداد چیکارکنم بندازم؟
پرسمان
سلام علیکم، برفرض اینکه شما واقعاً باردار شده باشید در هر صورت سقط جنین و انداختن بچه در این وضعیت کاری غیرانسانی و گناه است؛ ضمن اینکه در این گونه موارد مُجوز شرعی و قانونی به غیر از موارد استثنایی که در قانون به آن تصریح شده است، ندارد؛ بنابراین شما هرگز نباید دست تان را به این گناه نابخشودنی آلوده کنید.
میهمان
سلام وقت بخیر

من خواب بودم همسرم سکس کرد منو من از خواب بیدار شدم میگفتم نکن ولی میکرد چند روزیه یه احساسی دارم تو شکمم آیا ممکن بارداری هست
پرسمان
سلام علیکم، اگر شما روابط کنترل نشده ای داشته اید احتمال بارداری با شرایطی وجود دارد؛ بنابراین برای اطمینان از بارداری و عدم بارداری لازم است به پزشک متخصص زنان مراجعه کنید.
میهمان
سلام من سه روز بعد از اینکه منی ریخت ۴عدد قرص خوردم ممکنه آز بارداری جلوگیری کنه
پرسمان
سلام علیکم، اگر شما روابط کنترل نشده ای داشته اید احتمال بارداری با شرایطی وجود دارد؛ البته برای پیشگیری از بارداری ناخواسته می توانید از قرص های اورژانسی استفاده کنید این قرص ها انواع مختلفی دارد که بستگی به نوع آن طریقه مصرف آن نیز متفاوت است. به هر حال بهتر است با پزشک متخصص زنان و زایمان مشورت کنید.
میهمان
سلام من ۱۲ سالمه ۱۰ بارسکس با دو نفر کردم و خیلی درد داشت و منی رو بعد یک ساعت پاک کردم و من تو شکمم حس بدی دارم
پرسمان
سلام علیکم، خواهر گرامی!
بدون تردید، چنین روابطی آسیب ها و پیامدهای منفی متعددی در پی دارد؛ اول آسیب آن این است که شما با این کار مرتکب یکی از بزرگترین گناهان اخلاقی می شوید و از چشم خدای مهربان می افتید. دومین آسیب آن این است که شما در انتظار مجازات دنیوی و اخروی شدید آن خواهید بود. کمترین مجازات آن در این دنیا صد ضربه شلاق و در برخی موارد قتل و اعدام با سخت‌ترین شرایط است.
از سوی دیگر بروز حاملگی ناخواسته از دیگر آسیب های این گونه روابط می باشد؛ علاوه بر این بی آبرویی و رسوایی خود و اطرافیان تان یکی دیگر از پیامدهای منفی چنین روابطی است. بروز جنگ و دعوا بین خانواده ها از آسیب های دیگر آن است؛ بنابراین شما باید هوشمندانه از بروی آسیب برای خود و خانواده تان بپرهیزید.
باتوجه به روابطی که شما داشته اید احتمال بارداری وجود دارد که متخصص زنان می تواند در این زمینه اظهار نظر کند.
میهمان
سلام‌من‌۱۶‌سالمه‌پسرم‌اسپرمم‌نمی‌آید‌باید‌چه‌کنم‌تا‌بیاید‌ممنون
پرسمان
سلام علیکم، معمولاً بخش عمده ای از مایع منی تولید شده به مصرف خود بدن می رسد و در استخوان سازی نقش دارد. علاوه بر این هر وقت کیسه های منی به حد کافی پر شوند خود به خود پدیده احتلام ایجاد می شود و جای هیچ گونه نگرانی نیست. اگر شما محتلم نمی شوید و یا دیر محتلم می شوید؛ یعنی اینکه مایع منی مازاد ندارید و باید به بدن تان استراحت دهید تا بدن تان فرصت تولید این مایع حیاتی را پیدا بکند تا هم به مصرف خود بدن تان برساند و هم مازاد آن در طی فرایند احتلام از بدن تان خارج شود؛ بنابراین هرگز نباید با روی آوردن به خودارضایی مایع حیاتی بدن تان را هدر دهید.
میهمان
سلام من دوتا بچه دارم یکی دختر یکی پسر دختر دوساله است و پسرم یک ساله جلوگیری میکردم اما یکبارنتونستم انداخت شدن منی جلوگیری کنم دوروز وقت پریودم گذشته چیکارکنم لطفا؟؟
پرسمان
سلام علیکم، اگر شما روابط کنترل نشده ای داشته اید احتمال بارداری با شرایطی وجود دارد؛ بنابراین اگر مایع منی و یا این رطوبت ها در مهبل زن یا نواحی اطراف آن ریخته شود ممکن است باعث حاملگی گردد.
بعد از انعقاد نطفه و استقرار آن در دیواره رحم اولین و رایج ترین علامت احتمالی بارداری، قطع قاعدگی و عادت ماهانه زن است که معمولاً اکثر قریب به اتفاق زنان آن را در دوران بارداری تجربه می کنند و معمولاً به عنوان اولین نشانه حاملگی و بارداری، قطع قاعدگی به شمار می رود.
البته باید توجه داشت که صرف قطع قاعدگی، تأخیر و یا بی نظمی در آن به تنهایی نشانه قطعی حاملگی و بارداری نیست؛ بلکه این نشانه در کنار دیگر نشانگان می تواند تا حدودی زیادی ما را به حاملگی و بارداری مطمئن سازد.
یکی از راه های تشخیص حاملگی، استفاده از نوار تست حاملگی(Baby Check) که در داروخانه‌ها یافت می‌شود، است، البته باید بگوییم که بارداری در این نوع تست نیز قطعی و حتمی نیست. این تست از علایم احتمالی حاملگی است.
از علایم و نشانگانی که می‌تواند به ضرس قاطع دلیلی بر حاملگی فرد باشد، می‌توان به گرفتن نمونة خون و مشاهده وضعیت هورمونی، شنیدن صدای ضربان قلب جنین توسط کادر پزشکی، لمس جنین توسط پزشک یا ماما و دیدن جنین یا قلب جنین در آزمایش سونوگرافی اشاره کرد. بقیه علایم از علایم و نشانگان احتمالی و یا فرضی حاملگی به شما می‌روند که به هیچ وجه قطعیت در آنها وجود ندارد.
میهمان
سلام ببخشید من عفونت و کیست دارم چندین بار رابطه بدون جلوگیری داشتیم احتمال بارداری هست
پرسمان
سلام علیکم، پرسشگر گرامی!
این مسئله را بهتر است با پزشک متخصص زنان و زایمان در میان بگذارید تا مورد بررسی قرار گیرد و اقدامات لازم برای حل مشکل و بارداری ایمن صورت گیرد.
میهمان
سلام
سلام من در طرفی راست واریکوسل دارم چیکنم نظر بتی,داکتر صیب
پرسمان
سلام علیکم، بیماری واریکوسل یکی از دلایل رایج ولی قابل اصلاح ناباروری مردان است. خوشبختانه این بیماری به سادگی توسط پزشک قابل تشخیص است و با اقدامات درمانی به موقع که معمولاً جراحی می‌باشد، رفع می‌گردد و جای نگرانی نیست؛ بنابراین شما می توانید با مراجعه به پزشک متخصص مشکل را برطرف نمایید.
میهمان
سلام وقت بخیر
من باردار هستم اولیل بچه ام هست و نمیدونم چه کارهایی برام ضرر داره و شوهرم همیشه میگه بیا بغلم من نمیتونم اگه میشه راهنماییم کنید
پرسمان
سلام علیکم، اصولاً نزدیکی و برقراری رابطه جنسی همسران در ایام بارداری زن از چند جنبه قابل بحث می‌باشد، از لحاظ شرعی منعی برای عدم نزدیکی در این دوران وجود ندارد، اما اگر نزدیکی به گونه‌ای صورت گیرد که احتمال ضرر عقلایی به جنین و یا به همسر وجود داشته باشد، در این صورت باید از نزدیکی اجتناب شود؛ البته در این فرض زوجین می‌تواند به شیوه‌های دیگر نزدیکی که بی‌ضرر می‌باشد روی بیاورند. در این زمینه می توانید با پزشک و ماما مشورت کنید.
میهمان
سلام خسته نباشید

من هنوز ازدواج نکردم و با یه فردی چند بار سکس کردم و هنوز پریود نشدم و احساس میکنم یه چیزی داخل شکمم هست احتمال بارداری هست
وقتی هم که سکس کرذم خون ریزی داشتم
پرسمان
سلام علیکم، اگرچه معلوم نیست که شما با چه جرئت و جسارتی این گونه بی مهابا تن به روابط نامشروع داده اید، اما در هر صورت، یکی از راه های تشخیص حاملگی، استفاده از نوار تست حاملگی(Baby Check) که در داروخانه‌ها یافت می‌شود، است؛ البته باید بگوییم که بارداری در این نوع تست نیز قطعی و حتمی نیست. این تست از علایم احتمالی حاملگی است.
از علایم و نشانگانی که می‌تواند به ضرس قاطع دلیلی بر حاملگی فرد باشد، می‌توان به گرفتن نمونة خون و مشاهده وضعیت هورمونی، شنیدن صدای ضربان قلب جنین توسط کادر پزشکی، لمس جنین توسط پزشک یا ماما و دیدن جنین یا قلب جنین در آزمایش سونوگرافی اشاره کرد. بقیه علایم از علایم و نشانگان احتمالی و یا فرضی حاملگی به شما می‌روند که به هیچ وجه قطعیت در آنها وجود ندارد.
یادتان باشد ما در طول زندگی این جهانی با انتخاب های مختلف و متعددی روبرو می شویم و اختیار داریم که از میان گزینه های مختلف که پیش روی مان وجود دارد یکی را برگزینیم، حال وقتی انتخاب را انجام دادیم باید قیمت این انتخاب را نیز بپردازیم و تبعات احتمالی آن را پذیرا باشیم.
میهمان
من شوهر ندارم و با یکی سه بار سکس کردم و هنوز پریود نشدم احتمالش هست حامله باشم؟
پرسمان
سلام علیکم، اگر منی داخل واژن شما ریخته شده بله احتمال بارداری هست
میهمان
سلام ببخشید من چند روز پیش رابطه داشتم درحد لاپایی بعد اب منی در اطراف مقعدم ریخت و من بعد از ۱۰ دقیقه پاکش کردم نوک سینه هام پوست پوست شده ایا احتمال بارداری هست ؟
پرسمان
سلام علیکم، اساساً دلایل متعددی برای پوسته پوسته شدن نوک پستان ها وجود دارد که همه آن عوامل باید به دقت بررسی شد؛ البته بارداری هم می تواند باعث این پدیده گردد؛ اما بدون بررسی هرگز نمی توان به ضرس قاطع اعلام نظر نمود.
باتوجه به شرایطی که شما در رابطه داشته اید بسیار بعید به نظر می رسد که شما باردار شده باشید؛ به هر حال، یکی از راه های تشخیص حاملگی، استفاده از نوار تست حاملگی(Baby Check) که در داروخانه‌ها یافت می‌شود، است، البته باید بگوییم که بارداری در این نوع تست نیز قطعی و حتمی نیست. این تست از علایم احتمالی حاملگی است.
از علایم و نشانگانی که می‌تواند به ضرس قاطع دلیلی بر حاملگی فرد باشد، می‌توان به گرفتن نمونة خون و مشاهده وضعیت هورمونی، شنیدن صدای ضربان قلب جنین توسط کادر پزشکی، لمس جنین توسط پزشک یا ماما و دیدن جنین یا قلب جنین در آزمایش سونوگرافی اشاره کرد. بقیه علایم از علایم و نشانگان احتمالی و یا فرضی حاملگی به شما می‌روند که به هیچ وجه قطعیت در آنها وجود ندارد.
میهمان
سلام خسته نباشید من ۱۶ پرید شدم ۲۰ پاک شدم ۲۳ زدیمی داشتم ولی بدون دخول و احساس میکنم خیلی خیلی کم مایع منی رویه سوراخ واژنم بوده من بعده ۱۰ دقیقه شستم و خشک کردم آیا احتمال بارداری هست؟؟
پرسمان
سلام علیکم، احتمال بارداری وجود ندارد و یا احتمال آن بسیار بسیار کم است.
میهمان
خیلی عالیه
میهمان
سلام‌من‌اسپرم‌میگه‌صفره‌چی‌مشه‌کردولی‌خودارضای‌زیاد‌میکنم
پرسمان
سلام علیکم، احتمالا به علت خود ارضایی زیاد ذخیره اسپرم شما بسیار کاهش پیدا کرده و به حد صفر رسیده است.
برای بهبودی این وضعیت بسیار نگران کننده باید با رعایت دستورالعمل های زیر زندگییتان را نجات دهید. ۱. سعی کنید به هنگام خواب، شکم شما بیش از حد معمول پر نباشد.
۲. شب ها تا هنگامی که خوابْ کاملاً برچشمان شما مسلط نشده است، به بستر نروید و سعی کنید پیش از خواب، به نحوی خود را فعال و مشغول کنید.
۳. از پوشیدن لباس های تنگ و چسبان اجتناب کنید.
۴. از نگاه کردن به مناظر، فیلم ها و تصاویر تحریک کننده جدا خودداری کنید و به محض مواجهه با این امور، چشم خود را بسته و یا به زمین و یا آسمان نگاه کنید.
۵. از شنیدن و خواندن مباحث و مطالب جنسی و حتی شوخی های جنسی و تحریک کننده و فکر کردن در این امور، به جدّ بپرهیزید.
۶. از خوردن مواد غذایی محرک ـ مانند: خرما، پیاز، فلفل، تخم مرغ، گوشت قرمز، غذاهای پرچرب ـ در حد امکان اجتناب و به میزان ضرورت اکتفا کنید.
۷. قبل از خواب مثانه خود را تخلیه کنید.
۸. از نوشیدن افراط گونه آب و مایعات بپرهیزید (به خصوص شب ها و قبل از خوابیدن.
۹. هیچ گاه بدن عریان خود را در آینه نگاه نکنید.
۱۰. از دست ورزی اندام جنسی خود اجتناب کنید و در هیچ شرایطی دست ورزی نکنید.
۱۱.هرگز به رو نخوابید.
۱۲. به منظور تخلیه انرژی زاید بدن، به طور منظم و زیاد ورزش کنید.
۱۳. هیچ گاه بیکار نباشید، برای اوقات فراغت خود برنامه داشته باشید و آن را با مطالعه، ورزش، زیادت عبادت و... پر کنید.
۱۴. هرگز در مکانی خلوت و تنها و دور از نظر دیگران نباشید .
۱۵. هرگاه مورد هجوم افکار جنسی واقع شدید، در مکان خلوت و دور از نظر دیگران به سر نبرید؛ بلکه در مجالس عمومی وارد شوید و در آنجا به سر برید.
۱۶. هفته ای یکی دو روز، روزه مستحبی بگیرید و اگر توان آن را ندارید روزه اخلاقی بگیرید؛ یعنی، میزان صرف غذا را کاهش و فاصله هر وعده غذا را افزایش و تعداد دفعات غذا را کاهش دهید و به حداقل خوراک اکتفا کنید.
۱۷. با نامحرم رفتار متکبرانه داشته باشید و از سخنان ملایمت آمیز با آنها خودداری کرده واز نرمی و لینت در کلام با آنها اجتناب ورزید.
۱۸. هیچ گاه با نامحرم و جنس مخالف در مکان خلوت و دور از نگاه دیگران باقی نمانید، (حتی برای آموزش و...).
میهمان
چند بار سکسی کنم تا باردار بشم
پرسمان
سلام علیکم، بهترین زمان برای مقاربت جهت بارداری زمانی است که زن تخمک گذاری داشته باشد. زمان تخمک گذاری زن نیز معمولا ۱۴ روز بعد از شروع اولین روز قاعدگی است. بنابراین لازم است شما در روزهای ۱۲ و ۱۳ و ۱۴ بعد از اولین روز شروع قاعدگی ، مقاربت داشته باشید . ان شائ الله اگر مشکل دیگری در کار نباشد باردار خواهید شد.
میهمان
سلام خسته نباشید یعنی اگر نزدیگی در زمان تخمک گذاری زن نباشد باز هم احتمال بارداری هست؟
پرسمان
سلام علیکم، خیر. احتمال بارداری بسیار بسیار اندک و در حد صفر است.
میهمان
سلام من ۸ روز از پریودیم میگذره بعد رابطه جنسی سری رفتم دسشویی و همه اب منی ریخ میترسم حامله شم آیا ممنکه بشم
پرسمان
سلام علیکم، احتمال ضعیفی وجود دارد . شما که نمی خواهید باردار شوید از روشهای جلوگیری استفاده کنید. مثلا شوهرتان از کاندوم استفاده کند یا خودتان از قرص.
میهمان
من کیست داشتم ۱۷ ساله ایا باردار خواهم شود لطفن بهم نظر بدین
پرسمان
سلام علیکم، بله بر حسب این که تخمدان های شما چه وضعیتی داشته باشند هر گونه احتمالی وجود دارد.
بهترین کار این است که به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید تا یک سونوگرافی از تخمدانهای شما صورت گیرد و وضعیت فعلی آنها بررسی گردد. این که در گذشته تخمدان شما کیست داشته دلیل بر این نیست که الان هم کیست داشته باشد. احتمال دارد در حال حاضر کیست برطرف شده باشد و تخمدان حالت طبیعی پیدا کرده باشد.
بنابراین اصلا نگران نباشید و بر خدا توکل کنید . ان شاء الله خداوند یار و یاور شما خواهد بود.
میهمان
چن بار باید سکس کنم ک بچه دار شم؟؟
پرسمان
سلام علیکم، بهترین زمان برای مقاربت جهت بارداری زمانی است که زن تخمک گذاری داشته باشد.
زمان تخمک گذاری زن نیز معمولا ۱۴ روز بعد از شروع اولین روز قاعدگی است. بنابراین لازم است شما در روزهای ۱۳ و ۱۴ و ۱۵ بعد از اولین روز شروع قاعدگی ، مقاربت داشته باشید . ان شائ الله اگر مشکل دیگری در کار نباشد باردار خواهید شد.
میهمان
سلام من ۱۶ سالمه پیشگیری از بارداری میکردم که تو یه رابطه متوجه نشدم و اسپرم داخل بدنم شود ترسم اینکه آیا در اولین رابطه حاملگی موجوده
پرسمان
سلام علیکم، اگر رابطه در زمانی بوده که زمان تخمک گذاری زن بوده است یعنی روز ۱۴ یا ۱۵ بعد از شروع اولین روز قاعدگی . احتمال بارداری هست . در غیر این صورت نگران نباشید.
میهمان
آیا ما باید ازدواج کنیم تا حامله بشیم ?آیا ما از چه راهی حامله میشیم ?
من ۱۲ سالمه
پرسمان
سلام علیکم، اساساً برای بارداری و حامله شدن لازم است عمل نزدیکی و آمیزش جنسی بین زن و مرد پدید آید و اسپرم مرد به تخمک زن برسد تا انعقاد نطفه صورت گیرد. به غیر از ازدواج هیچ راه مطمئنی برای بارداری مشروع وجود ندارد؛ البته برخی از افراد بدون ازدواج و از راه حرام با یکدیگر ارتباط نامشروع برقرار می کنند و باعث بارداری و تولد فرزندان نامشروع و حرام زاده می شوند.
میهمان
سلام خوبه
میهمان
سلام من۸ماهه اقدام کردم اماباردارنمیشم همسرم ازمایش اسپرم وواریکوسل نداده اماخودم سال پیش تنبلی تخمدان داشتم وکیست البته کیستم برطرف شدچون پریودم نامرتب بودقرص استفاده کردم بنظرخودم تنبلی تخمدانم هم برطرف شداماالان باردارنمیشم ب هردکتری هم مراجمعه میکنم میگن بایدیسال صبرکنیدبعددکتربریدچکارکنم بنظرتون؟!
پرسمان
سلام علیکم، برای باردار شدن باید مقاربت در زمانی صورت گیرد که زن در دوره تخمک گذاری باشد . تخمک گذاری هم معمولا ۱۴ روز بعد از شروع پریود صورت می گیرد.
بنابراین توصیه می شود روزهای ۱۳ و ۱۴ و ۱۵ بعد از اولین روز شروع پریودتان، مقاربت داشته باشید اگر مشکل دیگری در کار نباشد باردار خواهید شد.
میهمان
سلام من یک ساله عروسی کردم هر رابطه اقدام میکنم برا بچه ولی موفق نمیشیم البته عمل واریکوسل انجام دادم دکتر گفته اسپرمم ضعیفه چکار کنم
پرسمان
سلام علیکم، بهترین زمان برای مقاربت جهت بارداری زمانی است که زن تخمک گذاری داشته باشد. زمان تخمک گذاری زن نیز معمولا ۱۴ روز بعد از شروع اولین روز قاعدگی است. بنابراین لازم است شما در روزهای ۱۳ و ۱۴ و ۱۵ بعد از اولین روز شروع قاعدگی ، مقاربت داشته باشید . ان شائ الله اگر مشکل دیگری در کار نباشد همسرتان باردار خواهد شد.
همچنین سعی نمایید از مواد غذایی مقوی مثل مغزه جات( پسته - فندق - بادام) تخم مرغ ، عسل ، پیاز و سایر غذاهای تقویت کننده نیروی جنسی بیشتر استفاده کنید.
میهمان
سلام من با همسرم سال پیش باردار شدیم و بچه سقط شد الان ی یار اقدام کردیم اوایل علائم بارداری داشت ولی پریود شد چه اقدامی باید انجام دهیم
پرسمان
سلام علیکم، بهترین زمان برای مقاربت جهت بارداری زمانی است که زن تخمک گذاری داشته باشد. زمان تخمک گذاری زن نیز معمولا ۱۴ روز بعد از شروع اولین روز قاعدگی است. بنابراین لازم است شما در روزهای ۱۳ و ۱۴ و ۱۵ بعد از اولین روز شروع قاعدگی ، مقاربت داشته باشید . ان شائ الله اگر مشکل دیگری در کار نباشد باردار خواهید شد.
میهمان
سلام ببخشید من نمیدونم تخمک گداری چیه کی میتونم باردار شم میشه راهنمایی کنید میشه توصیح دهید کلا چجوری حامله بشیم
پرسمان
سلام علیکم، اساساً تخمک‌ گذاری در حد فاصل بین دو قاعدگی زن یعنی در زمان میانگین بین اتمام قاعدگی اول و آغاز قاعدگی بعدی ممکن است رخ دهد.
تخمک گذاری در زنی که دارای یک دوره جنسی طبیعی ۲۸ روزه است، معمولاً ۱۴ روز بعد از شروع قاعدگی انجام می شود؛ یعنی ۱۴ روز قبل از شروع قاعدگی بعد.
تخمک آزاد شده حدود ۱۲ تا ۲۴ ساعت زندگی فعال دارد و می تواند توسط اسپرم مرد بارور شود. اسپرم مرد هم بعد از انزال در مهبل زن می تواند تا ۷ روز در بدن وی زنده بماند ولی بیش از ۲۴ تا ۴۸ ساعت قدرت بارور سازی تخمک را ندارد، البته احتمال دارد تا ۷۲ ساعت نیز قدرت باروری داشته باشد. لذا (۷۲ ساعت قبل و ۲۴ ساعت بعد از تخمک گذاری) بهترین زمان برای لقاح و انعقاد نطفه است.
میهمان
سلام من ۱۸ سالمه میخوام بچه دار بشم نمیشم ۸ مرداد پریود شدم ۱۴ مرداد پاک شدن میخواستم بدونم زمان تخمک گذاری چه موقع هست ؟؟؟؟
پرسمان
سلام علیکم، پرسشگر گرامی!
این مسئله را بهتر است با پزشک متخصص زنان و زایمان در میان بگذارید و از او نظر خواهی کنید. البته به نظر می رسد از آنجا که در زمان تخمک گذاری احتمال بارداری بیشتر است، طبیعتاً اقدام همسران برای آمیزش جنسی در این ایام به صورت متوالی مفید خواهد بود.
معمولاً در زنانی که عادت ماهانه منظمی دارند، تخمک‌گذاری در حد فاصل بین دو قاعدگی زن یعنی در زمان میانگین بین اتمام قاعدگی اول و آغاز قاعدگی بعدی ممکن است رخ دهد.
بر فرض مثال اگر زنی هر ماه در اول ماه عادت ماهانه اش شروع می شود، روزهای چهاردهم تا شانزدهم روزهای تخمک‌گذاری وی می باشد. معمولاً در روزهای تخمک گذاری زنان، درجۀ حرارت بدن زن افزایش می یابد، ترشحات دستگاه تناسلی آنان افزایش می یابد و دستگاه تناسلی زنان شروع به ترشح ماده ای لزج می کند که این ماده ضمن عفونت زدایی دستگاه تناسلی فرایند آمیزش جنسی و دخول آلت تناسلی مردانه در مهبل زن را تسهیل می کند؛ همچنین درد در ناحیه تناسلی و زیر شکمی در هنگام تخمک گذاری نیز در برخی زنان امر شایعی است؛ چون در طی تخمک گذاری، تخمدان تخمک را به همراه مایعات و خون آزاد می کند که این آزاد کردن باعث درد شکم می شود و جای نگرانی نیست.
میهمان
سلام من ۱۵ تیر پریود شدم وروز سوم پاک شدم ۱۱پاکی و ۱۲ پاکی نزدیکی داشتیم برای بارداری آیا امکانش هست که باردار بشم؟
پرسمان
سلام علیکم، باتوجه به شرایطی که شما دارید بهتر است زیر نظر پزشک متخصص اقدام به بارداری نمایید تا به یاری الهی به هدف تان برسید.
میهمان
سلام خسته نباشی من ۳۶ سالمه دو دختر دارم و قصد دارم پسر دار بشم ۲۲ اردیبهشت آیوآ جنسیت شدم ولی نگرفت الان هم حدود ۳,۴ ماهه برنامه غذایی رعایت کردم و میخوام طبیعی باردار بشم چکار کنم میشه راهنماییم کنید ممنون....
پرسمان
سلام علیکم، اساساً تعیین جنسیت به طور قطعی با همه پیشرفت‌های فراوان علوم و دانش پزشکی، امکان‌پذیر نیست؛ بنابراین اگر راهکاری هم برای این مسئله در متون دینی و علوم پزشکی و طب سنتی بیان شده است، هیچ‌یک قطعی نیست و تنها درصد احتمال را افزایش مى دهد.
پیامبر اعظم (صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) می‌فرمایند:
«مَنْ کَانَ لَهُ حَمْلٌ فَنَوَى أَنْ یسَمِّیهُ- مُحَمَّداً أَوْ عَلِیاً وُلِدَ لَهُ غُلَام» (۱) ؛ «کسى که فرزندى در راه دارد اگر نیت کند که نامش را محمد یا على بگذارد خداوند متعال به او پسر خواهد داد».
در روایت آمده است که مردی خدمت امام صادق (علیه‌السلام) شکایت کرد که فرزندی ندارد، امام به او توصیه کردند که در هنگامی که با همسرش نزدیکی می‌کند این دعا را بخواند، «اللَّهُمَّ إِنَّکَ إِنْ رَزَقْتَنِی ذَکَراً سَمَّیتُهُ مُحَمَّداً» (۲)؛ «خدایا اگر فرزند پسری به من روزی کنی او را محمد نامگذاری خواهم کرد» روای می‌گوید آن شخص چنین کرد و فرزند پسری نصیب وی شد.
در پایان، مطالعه کتاب‌های زیر را برای فرزندآوری و تربیت فرزندان سالم و صالح مفید می‌دانیم:
۱. میخبر، سیما و جمعی از خواهران حوزه علمیه، ریحانه بهشتی، یا، فرزند صالح: برنامه اخلاقی، عبادی، پزشکی و تغذیه قبل از بارداری تا پایان شیردهی، قم: نور الزهرا، ۱۳۹۱.
۲. پورابراهیم گلرودباری، ستار، آیا فرزند صالح می‌خواهید؟، قزوین: آریاز، ۱۳۹۱.
۳. پورابراهیم گلرودباری، ستار، اگر فرزند صالح می‌خواهید، قم: لاهیجی، خرد آذین، ۱۳۸۹.
۴. جلالی، نعیمه سادات، در جستجوی گل بهشتی: اعمال دوران بارداری، قم: حدیث نینوا، ۱۳۸۷.
۵. دیانت، علیرضا، گلی از بهشت، یا، فرزند صالح، تهران: امید مهر، ۱۳۸۸.
۶. صادق کوهستانی، عطیه، راز داشتن فرزند صالح "فرزند صالح گلی از گلهای بهشت"، قم: نسیم حیات، ۱۳۸۹.
۷. صفائیان، آزیتا، چگونه می‌توان فرزندی سالم و صالح با جنسیت دلخواه داشت: تغذیه و مراقبتهای دوران بارداری و زایمان به انضمام توصیه‌هایی از ائمه اطهار (ع)، مشهد: بنفشه، ۱۳۸۶.
۸. قاسمی، محمدعلی، بهشت زندگی: راه و روش داشتن فرزند صالح و سالم، قم: حضور، ۱۳۸۷.
۹. یگانگی، سارا، کودک بهشتی، یا، فرزند صالح، مشهد: نورالکتاب، ۱۳۸۷. پی‌نوشت‌ها:
۱. حر عاملى، محمد بن حسن ، وسائل الشیعة، قم : مؤسسة آل البیت علیهم السلام، ۱۴۰۹ق، ج۲۱، ص۳۷۸.
۲. محمدی ری شهری، محمد، میزان الحکمه، قم: دارالحدیث، ۱۳۷۹، ج۱۱، ص۳۴۵.
میهمان
بل عرض سلام ببخشید من ۲۰ خرداد پریود شدم کی اقدام به بجه دار شدن کنم ؟
پرسمان
سلام علیکم، باید روزهای ۳ و ۴ و ۵ تیرماه مقاربت داشته باشید که متاسفانه زمان آن گذشته است.
به طور کلی ۱۴ روز پس از شروع اولین روز قاعدگی تخمک گذاری انجام می گردد . برای دفعات آینده طوری برنامه ریزی کنید که در روزهای ۱۳ و ۱۴ و ۱۵ بعد از اولین روز قاعدگی مقاربت داشته باشید.
میهمان
سلام من ۱۳ خرداد عادت شدم ۲۰ پاک شدم قصد باردار شدن دارم
پرسمان
سلام علیکم، بهترین زمان برای بارداری زمانی است که زن در دوره تخمک گذاری باشد. تخمک گذاری زن نیز حدود ۱۴ روز بعد از شروع اولین روز قاعدگی است. یعنی در مورد شما بهترین زمان مقاربت روزهای ۲۶ و ۲۷ و ۲۸ خرداد بوده است که متاسفانه زمان آن گذشته است.
برای ماه آینده روز اولی که پریود می شوید را به عنوان روز اول حساب کنید و ۱۳ روز و ۱۴ روز و۱۵ روز بعد از آن (سه روز پشت سر هم) مقاربت و همبستری داشته باشید. ان شاءالله اگر مشکل دیگری نداشته باشید باردار خواهید شد.
میهمان
سلام خسته نباشید. من ۲۱خرداد پرید شدم. و۲۶خرداد پاک شدم. چندم باید اقدام به بارداری کنم. چند بارکافیست. دوسه شب روهم انجام بدی. مشکلی نداره یا یکبار کافیست. بیست یک ساله م هیچ مشکلی هم ندارم. ممنون میشم راهنمایی کنید.
پرسمان
سلام علیکم، سعی کنید در روزهای سوم و چهارم و پنجم تیرماه که احتمال تخمک گذاری شما بیشتر است مقاربت داشته باشید.
میهمان
س من ۱۸اردیبهشت پریودشدم کی اقدام به بچه دارشدن بکنم
پرسمان
سلام علیکم، اگر پریودتان منظم است در تاریخهای ۱ و ۲ و ۳ خرداد ماه که دوران تخمک گذاری شماست مقاربت داشته باشید.
میهمان
عالی
من۱۸سالم ۵فروردین رو عروسیم بودمن همان روز پریود بودم و نزدیکی نکردیم تاپریودم تمام شد و جلوگیری کردم تا ۲۴م اردیبهشت اون شب آب مینی ریختم داخلش بعدازریختن آب فرداش پریود شدم آیا خطری دربارداری هست؟

پرسمان
سلام علیکم، اگر شما قصد جدی بارداری دارید این مسئله را بهتر است با پزشک متخصص زنان و زایمان در میان بگذارید و از او نظر خواهی کنید تا بهترین زمان بارداری را به دست بیاورید. البته از آنجا که در زمان تخمک گذاری احتمال بارداری بیشتر است، طبیعتاً اقدام همسران برای آمیزش جنسی در این ایام مفید خواهد بود.
آمیزش جنسی همسران قبل و بعد از ایام عادت ماهانه ایرادی ندارد.
میهمان
سلام عزیزم خوبی ببخشید من ۱۹فرودین پریودشدم والا نم ۲۹اردیبهشت هست که هنوز پریود نشدم ایا احتمال بارداری ممکن هست روش جلوگیریم هم طیبعی هست باید چیکارکنم میخام بدونم باردارم یان
پرسمان
سلام علیکم، به پزشک مراجعه کنید تا برایتان ازمایش تشخیص بارداری بنویسند. جواب آزمایش وضعیت بارداری را مشخص خواهد کرد.
میهمان
سلام خسته نباشید من ۳۰ پریود شدم ۶ اردیبهشت پاک شدم وبعد از پاک شدم رابطه داشتم وهر دفعه منی وارد رحمم شده میخواستم بدونم احتمال بارداری هست
پرسمان
سلام علیکم، برای اینکه احتمال بارداری تان بیشتر گردد طبیعتاً زن و شوهر باید در زمان تخمک گذاری اقدام به آمیزش نمایند تا احتمال بارداری بیشتر شود.
معمولاً در زنانی که عادت ماهانه منظمی دارند، تخمک‌گذاری در حد فاصل بین دو قاعدگی زن؛ یعنی در زمان میانگین بین اتمام قاعدگی اول و آغاز قاعدگی بعدی ممکن است رخ دهد. از آنجا که در زمان تخمک گذاری احتمال بارداری بیشتر است، طبیعتاً اقدام همسران برای آمیزش جنسی در این ایام به صورت متوالی مفید خواهد بود.
میهمان
سلام خوبید خسته نباشید من ۱۲ دهم اردیبهشت پریود شدم کی اقدام کنم برای بارداری
پرسمان
سلام علیکم، روزهای ۲۵ و ۲۶ و ۲۷ اردیبهشت مقاربت داشته باشید چون احتمال تخمک گذاری زیاد است.

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.
حاصل جمع را در کادر وارد کنید