بر طرف کردن آثار خود ارضایی ۱۳۹۵/۰۶/۲۹ - ۳۷۹۸۷۹ بازدید

بر طرف کردن آثار خود ارضایی چگونه است ؟

ظاهرا شما نگران عوارض احتمالی خودارضایی هایی که در گذشته انجام داده اید، نیز هستید. البته از ظاهر نامه شما بر می آید که دیگر مبادرت به انجام این کار نمی کنید و آن را برای همیشه رها کرده اید؛ بنابراین جای نگرانی نیست چرا که ترک این عمل خود بزرگترین مداوا برای عوارض ناشی از آن است؛ البته به نظر می رسد شما نیاز به آرامش روحی و تقویت جسمی دارید. بنابر این در ادامه به نکاتی در باره جبران عوارض خود ارضایی می پردازیم، که دانستن و رعایت آنها برای جبران کامل عوارض مفید می باشد.
اولا: این آسیب‌ها معمولاً مربوط به کسانی است که مدت زمان زیادی گرفتار این انحراف جنسی‌بوده‌اند و یا شدت ابتلایشان بالا بوده است. بنابراین اکنون که آن را ترک کرده اید، به هیچ عنوان نباید نگران عوارض آن باشید. چرا که اگر برخی از این عوارض ایجاد شده باشند معمولاً بعد از ترک و به مرور زمان از بین خواهند رفت. بدن انسان مخصوصاً جوان توانایی جبران این عوارض را دارد و دوباره خودش را بازسازی می‌کند و به تدریج به وضعیت عادی برمی‌گردد ؛ البته به شرطی که این عمل هرگز دوباره انجام نشود.
ثانیا: زمان جبران عوارض از یک شخص با شخص دیگر و همچنین بر اساس شدت گرفتاری متفاوت است. هر چه بدن قوی تر باشد و شدت گرفتاری قبلی نیز کمتر باشد، زمان جبران عوارض کاهش پیدا می کند.
ثالثا: برای جبران و تقویت جسمی، خوردن مواد قندی مثل خرما، کشمش و عسل، همچنین مصرف روزانه میوه و سبزیجات، حبوبات مثل عدس و مصرف هفتگی گوشتها را در برنامه غذایی خود قرار دهید. انجام ورزش روزانه، تفریح و گردش های سالم در بازگشت سلامتی شما بسیار مؤثر است.
در پایان تاکید می کنیم که بیش از حد خود را نگران آنچه قبلا اتفاق افتاده نسازید و استرس به خود راه ندهید که خود نگرانی و استرس وسیله ای برای افزایش مشکلات شما خواهد بود و بهبود عوارض را به تاخیر خواهد انداخت.
موفق باشید.
جواد ترکاشوند

نظرات

میهمان
سلام من به خود ارضایی مبتلا هستم و روی کلاهک آلتم خس و خطوط ریزی مانند ترک هست آیا میتوان از شر اینها خلاص شد؟
پرسمان
سلام علیکم، پرسشگر گرامی!
در ابتدا این نکته را به خاطر بسپارید که در اثر خودارضایی هر اتفاقی ممکن است بیفتد، پس اگر همچنان به این پدیده زشت و آسیب زا مبتلا هستید، تلاش کنید از این پدیده شوم با توجه به راهکارهای فراوانی که در این خصوص وجود دارد، فاصله بگیرید و علاوه بر رهایی از آسیب های جسمی از آسیب‌های روحی و روانی و بسیاری از عوارض و پیامدهای منفی آن از جمله نیز رهایی یابید.
وجود خطوط ریز روی کلاهک آلت تناسلی طبیعی است و ربطی به خودارضایی ندارد این خطوط در همه افراد این چنین است چون حجم آلت تناسلی در هنگام نعوظ و سفتی مقداری افزایش می یابد و پوست آن کشیده می شود، در حالت غیر نعوظ چنین خطوطی مشاهده می شود.
میهمان
سلام وقت بخیر من ۲۰سالمه قبلا زیاد خود ارضایی میکردم ولی الان هر ۴،۵ ماه یک بار اون بخاطر شهوت زیاد و عدم جنب شدن
یک سوال که خدمتتون داشتم اینکه هر فرد هرچند وقت یکبار باید جنب بشه واگر جنب نشه چیکار باید کرد؟ من به خاطر جنب نشدن خودارضایی کردم ولی خیلی پشیمونم
پرسمان
سلام علیکم، معمولاً بخش عمده ای از مایع منی تولید شده به مصرف خود بدن می رسد و در استخوان سازی نقش دارد. علاوه بر این هر وقت کیسه های منی به حد کافی پر شوند خود به خود پدیده احتلام ایجاد می شود و جای هیچ گونه نگرانی نیست. اگر شما محتلم نمی شوید و یا دیر محتلم می شوید؛ یعنی اینکه مایع منی مازاد ندارید و باید به بدن تان استراحت دهید تا بدن تان فرصت تولید این مایع حیاتی را پیدا بکند تا هم به مصرف خود بدن تان برساند و هم مازاد آن در طی فرایند احتلام از بدن تان خارج شود؛ بنابراین هرگز نباید با روی آوردن به خودارضایی مایع حیاتی بدن تان را هدر دهید.
میهمان
سلام در اثر خودارضایی گودی بغل ران پیدا کردم
چیکار کنم که درست بشه؟
پرسمان
سلام علیکم، پرسشگر گرامی!
با بررسی هایی که ما انجام دادیم به این نتیجه رسیدم که گودی بغل ران از عوارض خودارضایی نیست. البته ممکن است افراط در خودارضایی سبب لاغر شدن تان شده و لاغری باعث آشکار شدن گودی بغل ران گردیده که اگر بدن تان را تقویت کنید و به وزن ایده آل برسید و در کنار آن خودارضایی را ترک کنید، این امید وجود دارد که گودی بغل ران بهبود یابد و مقداری محو شود.
میهمان
سلام من ۱۴ سالمه حدود ۴ یا ۵ سال است که خود ارضایی می کردم الان ترک کردم من شنیدم که اگه فرد مدتی انزال نداشته باشه منی ان زرد رنگ می شود با توجه به این مسله اگر من برای همیشه خود ارضایی رو ترک کنم مشکلی برام پیش نمی یاد؟ بعد اینکه ایا در اوایل ترک درد دنبالیچه و... طبیعی است؟
پرسمان
سلام علیکم، باید توجه داشت هر مقدار مایع منی در بدن باقی بماند بر غلظت آن افزوده می شود و رنگ آن زردتر و میزان آن بیشتر است، اما اگر به دفعات زیاد خارج شود به تدریج از غلظت آن کاسته می شود و رنگ آن رو به سفیدی می گراید و این به دلیل کاهش حجم اسپرم و مواد دیگر آن است که بدن فرصت تولید مجدد آن را نیافته است تا به آن بیفزاید؛ بنابراین اگر شما خودارضایی را ترک کنید و نیز بدن تان استراحت دهید و به تقویت بدن تان با مواد مغذی و سالم بپردازید این امید وجود دارد تا مشکل تان برطرف شود و جای نگرانی نیست.
میهمان
سلام ببخشید ۵ الی ۶سالی هست خود ارضایی میکردم و الان در حال ترکم ولی ضعف حافظه و عدم تمرکز دارم گوشم گاهی اوغات سوت میکش وچشمام سیاهی میره همیشه هم بعد ادرار یه مایع سفید چسبناک بیرون میاد ووقتی خودارضایی میکردم آلتم کمی سرش ورم داشت چکار کنم که به حالت عادی برگردم و بعد ادرار مایع منی خارج نشه ۱۷ سالمه اگه راهنمایم کنید ممنون میشم
پرسمان
سلام علیکم، خود ارضایی عملی است حرام و از گناهان کبیره که آسیبهای گوناگونی به انسان وارد می کند.آسیب های ناشی از خودارضایی به گونه های مختلفی تقسیم پذیر است که به اختصار به برخی
از آنها اشاره می شود:
یک. آسیب های جسمانی یکی از روش های شناخت پیشرفت بیماری ها در پزشکی، مرحله بندی (staging) علایم بیماری است.
براین اساس، برحسب عوارض ایجاد شده در بیمار مبتلا به خودارضایی، سه مرحله (stage) بیان شده است: ۱. مرحله مشکل ساز (Problematic) در افرادی که مدتی است گرفتار خودارضایی شده اند، زودرس ترین عوارض ناشی از خودارضایی عبارت است از:
الف. خستگی و کوفتگی (Fatigues/Tiredness)،ب. عدم تمرکز حواس (Lack of concentration)،ج. ضعف حافظه (Poor memory)،د. استرس و اضطراب (Stress/Anxiety). ۲. مرحله گرفتاری شدید (Severe) بروز علایم زیر در فرد گرفتار، نشان دهنده آن است که شدت ابتلای وی یا مدت آن بیش از مرحله اول است و در نتیجه عوارض شدیدتری ظاهر شده است:
الف. خستگی و کوفتگی (Fatigues/Tiredness)،
ب. نوسان خلق یا تغییرات سریع خلقی (Mood swings)،
ج. حساسیت بیش از حد و زودرنجی ( Irritability)،
د. کمردرد (Lower back pain)،
ه. نازک شدن موها (Thinning hair)،
و. ناتوانی جنسی زودرس در جوانی (Youth impotence)،
ز. بی خوابی یا بدخوابی و مشکلات مشابه (Insomnia/Sleep problem). ۳. مرحله گرفتاری بسیار شدید یا حالت اعتیاد (Addictive)
الف. خستگی و کوفتگی (Fatigues/Tiredness)،
ب. ریزش شدید موها (Severe hair loss)،
ج. تارشدن دید چشم ها (Blurred vision)،
د. وز وز گوش (Buzzing in the ears)،
ه. انزال زودرس و غیرارادی یا خروج منی به صورت قطره قطره ( prematurelyEjaculation)،
و. درد کشاله ران و ناحیه تناسلی (Groin/Testicular pain)،
ز. دردهای قولنجی در ناحیه لگن و استخوان دنبالچه ( the pelvic cavity or tail bonePain or cramps in). آنچه شما را گرفتار کرده برخی از علائم سه مرحله فوق است و تنها راه برطرف شدن این مشکلات ، کار اساسی است و آن ترک خود ارضایی برای همیشه است. تا به تدریج عوارض فوق برطرف شود و ضایعات جبران گردد.
مایع سفید چسبناکی که بعد از ادرار بیرون می آید اگر علائم منی را داشته باشد یعنی با جهش و شهوت و سستی بدن همراه باشد در حکم منی است وگرنه حکم منی را ندارد . نگران نباشید. برای نجات از خود ارضایی رعایت توصیه های زیر مفید است. ۱. سعی کنید به هنگام خواب، شکم شما بیش از حد معمول پر نباشد.
۲. شب ها تا هنگامی که خوابْ کاملاً برچشمان شما مسلط نشده است، به بستر نروید و سعی کنید پیش از خواب، به نحوی خود را فعال و مشغول کنید.
۳. از پوشیدن لباس های تنگ و چسبان اجتناب کنید.
۴. از نگاه کردن به مناظر، فیلم ها و تصاویر تحریک کننده جدا خودداری کنید و به محض مواجهه با این امور، چشم خود را بسته و یا به زمین و یا آسمان نگاه کنید.
۵. از شنیدن و خواندن مباحث و مطالب جنسی و حتی شوخی های جنسی و تحریک کننده و فکر کردن در این امور، به جدّ بپرهیزید.
۶. از خوردن مواد غذایی محرک ـ مانند: خرما، پیاز، فلفل، تخم مرغ، گوشت قرمز، غذاهای پرچرب ـ در حد امکان اجتناب و به میزان ضرورت اکتفا کنید.
۷. قبل از خواب مثانه خود را تخلیه کنید.
۸. از نوشیدن افراط گونه آب و مایعات بپرهیزید (به خصوص شب ها و قبل از خوابیدن.
۹. هیچ گاه بدن عریان خود را در آینه نگاه نکنید.
۱۰. از دست ورزی اندام جنسی خود اجتناب کنید و در هیچ شرایطی دست ورزی نکنید.
۱۱.هرگز به رو نخوابید.
۱۲. به منظور تخلیه انرژی زاید بدن، به طور منظم و زیاد ورزش کنید.
۱۳. هیچ گاه بیکار نباشید، برای اوقات فراغت خود برنامه داشته باشید و آن را با مطالعه، ورزش، زیادت عبادت و... پر کنید.
۱۴. هرگز در مکانی خلوت و تنها و دور از نظر دیگران نباشید .
۱۵. هرگاه مورد هجوم افکار جنسی واقع شدید، در مکان خلوت و دور از نظر دیگران به سر نبرید؛ بلکه در مجالس عمومی وارد شوید و در آنجا به سر برید.
۱۶. هفته ای یکی دو روز، روزه مستحبی بگیرید و اگر توان آن را ندارید روزه اخلاقی بگیرید؛ یعنی، میزان صرف غذا را کاهش و فاصله هر وعده غذا را افزایش و تعداد دفعات غذا را کاهش دهید و به حداقل خوراک اکتفا کنید.
۱۷. با نامحرم رفتار متکبرانه داشته باشید و از سخنان ملایمت آمیز با آنها خودداری کرده واز نرمی و لینت در کلام با آنها اجتناب ورزید.
۱۸. هیچ گاه با نامحرم و جنس مخالف در مکان خلوت و دور از نگاه دیگران باقی نمانید، (حتی برای آموزش و...).
میهمان
سلام خسته نباشید ببخشید من خیلی خودارضایی میکنم.یعنی میتونم بگم در طول زندگیم ۵۰ باری خودارضایی کردم
میخواستم بدونم آیا عوارض خودارضایی مخصوصا کم شدن حافظه با ترک خودارضایی دوباره به حالت اول برمیگرده یاخیر؟
پرسمان
سلام علیکم، اگر شما خودارضایی را ترک کنید، این امید وجود دارد که از آسیب ها و عوارض ناخوشایند آن به تدریج رهایی پیدا کنید و به زندگی عادی خودتان برگردید و جای هیچ گونه نگران نیست.
میهمان
من عملیات جلق رو انجام میدم وقتی خیلی کار برام مشکله ولی تا اونجا که ارضا میشم و نمی گذارم ارضا بشم ایا مشکلی داره یا برا بدن ضرر داره ؟؟؟
پرسمان
سلام علیکم، اگرچه خودتحریکی و عدم انزال به اندازۀ خودارضایی و خروج مایع منی آسیب زا نیست، اما در هر صورت بدون آسیب نخواهد بود و با ترشح هورمون های جنسی و به هم خوردن تعادل هورمونی موجب بروز مشکلاتی برای بدن خواهد شد. ضمن اینکه برخی از فقها این کار را از باب مقدمه فعل حرام، حرام می دانند؛ چون اگر جلوی آن گرفته نشود در ادامه باعث انزال منی و ابتلا به خودارضایی و سایر انحرافات جنسی می گردد و دیر یا زود آسیب ها و عوارض آن هویدا می شود.
میهمان
سلام خسته نباشید ببخشید من خود ارضایی را ترک کردم ینی هر یک سال یک بار به طور اتفاقی و فشار زیاد جنسی در اثر مالش یا چیز دیگه منی از بدنم خارج میشود
بین چند وقت وچند وقت خود ارضایی ضررکمتر دارد ؟؟؟
و تاکی و چند وقت اثراتش از بین میره
پرسمان
سلام علیکم، بدون تردید با ترک خودارضایی، بسیاری از عوارض ناشی از خودارضایی با ترک کامل آن به تدریج و رفته رفته، کم شده و در نهایت نابود می‌شود و از بین می‌روند؛ بنابراین جای هیچ گونه نگران نیست.
میهمان
سلام درسن ۱۲ سالگی شروع به خودارضایی کردم ولی عوارض اون رو نمی دونستم و منی از الت م نمی اومد این کارو حدود دویا سه ماه هر روز روزی سه چهار دفه ارضا می شدم ولی همراه منی نبود بعد که موتوجه شدم عوارض چیه هفته ای یک بار شد بعد شد ماهی یک بار و حدود سه سال هست که سالی یک بار شده خود ارضاییم العانم امسال سال سوم است خودم نمی خوام خود ارضایی کنم ولی الت م عزیتم میکنه دقیقه به دقیقه ساعت به ساعت به اثتلاح از خواب بلند میشه و منم تابستون سرم بنده به طرف این کار نمی رم ولی زمستون وقتی میشینم سر درس همین طوری میشم و مجبورم تا حدود ارضا شدن این کارو بکنم و وقتی می خام ارضا بشم دست از این کار بردارم چیکار کنم التم عزیت نکنه ؟؟
و کمرم تو این سه سال هرز گاهی درد می گیره و برا مدرسه رفتم دکتر چشم گف چشاد عیبی نداره و لی خودم فکر می کنم زعیف شده و اینکه حواس پرتی خیلی دارم
چیکار کنم ؟؟؟؟
پرسمان
سلام علیکم، باید توجه داشت که نعوظ (بلند شدن) آلت تناسلی خصوصاً در هنگام صبح برای نوجوانان در آستانه بلوغ طبیعی است؛ مهم این است که شما با ندانم‌کاری و برخی اشتباهات باعث تحریک کاذب خودتان نگردد و آن را بی‌جهت تحریک نکند و برای خویش مشکلی ایجاد نکند.
این را بدانید، صرف نعوظ آلت تناسلی مادامی که باعث خروج منی نگردد حرام نیست و گناهی را متوجه فرد نمی سازد، بنابراین اگر گاهی به صورت غیر اختیاری دچار حالت نعوظ آلت تناسلی می شوید جای نگرانی نیست. مهم این است که از تحریک اختیاری خود بپرهیزید تا منجر به خودارضایی نشود.
در هر صورت، شما مجاز به انجام خودارضایی و گرفتار شدن در انواع و اقسام عوارض، پیامدهای منفی و آسیب های ن نیستید. شما می‌توانید با ایجاد حواس‌پرتی اختیاری، ایجاد مشغولیت‌های ذهنی و کاری، بلند شدن از رختخواب و قدم زدن و... فضای ذهنی تان را تغییر دهید و از شدت تحریک جنسی تان بکاهید تا حالت نعوظ از بین برود.
میهمان
سلام و عرض ادبمن حدود سه سالی میشه که خود ارضایی میکنم و تقربا زیاد
و من به باشگاه های رزمی میرم و به خاطر کرونا دوسالی بود که تعطیل بود و الان باز شده و به باشگاه میرم احساس ضعف بدنی وضعف حافظه گودی زیر چشم و........ عوارض خودرضایی را دارم چیکار کنم خوب بشم و به حالت قبل خود ارضایی برگردم و من میخوام ترک کنم ولی نمیتونم
ولی تصمیم گرفتم از همین الان ترک کنم لطفا کمکم کنید
پرسمان
سلام علیکم، خود ارضایی عملی است که آسیبهای گوناگونی به انسان وارد می کند.آسیب های ناشی از خودارضایی به گونه های مختلفی تقسیم پذیر است که به اختصار به برخی
از آنها اشاره می شود:یک. آسیب های جسمانی یکی از روش های شناخت پیشرفت بیماری ها در پزشکی، مرحله بندی (staging) علایم بیماری است.
براین اساس، برحسب عوارض ایجاد شده در بیمار مبتلا به خودارضایی، سه مرحله (stage) بیان شده است: ۱. مرحله مشکل ساز (Problematic) در افرادی که مدتی است گرفتار خودارضایی شده اند، زودرس ترین عوارض ناشی از خودارضایی عبارت است از:
الف. خستگی و کوفتگی (Fatigues/Tiredness)،ب. عدم تمرکز حواس (Lack of concentration)،ج. ضعف حافظه (Poor memory)،د. استرس و اضطراب (Stress/Anxiety). ۲. مرحله گرفتاری شدید (Severe) بروز علایم زیر در فرد گرفتار، نشان دهنده آن است که شدت ابتلای وی یا مدت آن بیش از مرحله اول است و در نتیجه عوارض شدیدتری ظاهر شده است:
الف. خستگی و کوفتگی (Fatigues/Tiredness)،
ب. نوسان خلق یا تغییرات سریع خلقی (Mood swings)،
ج. حساسیت بیش از حد و زودرنجی ( Irritability)،
د. کمردرد (Lower back pain)،
ه. نازک شدن موها (Thinning hair)،
و. ناتوانی جنسی زودرس در جوانی (Youth impotence)،
ز. بی خوابی یا بدخوابی و مشکلات مشابه (Insomnia/Sleep problem). ۳. مرحله گرفتاری بسیار شدید یا حالت اعتیاد (Addictive)
الف. خستگی و کوفتگی (Fatigues/Tiredness)،
ب. ریزش شدید موها (Severe hair loss)،
ج. تارشدن دید چشم ها (Blurred vision)،
د. وز وز گوش (Buzzing in the ears)،
ه. انزال زودرس و غیرارادی یا خروج منی به صورت قطره قطره ( prematurelyEjaculation)،
و. درد کشاله ران و ناحیه تناسلی (Groin/Testicular pain)،
ز. دردهای قولنجی در ناحیه لگن و استخوان دنبالچه ( the pelvic cavity or tail bonePain or cramps in). اگر برای همیشه از این بیماری خانمان سوز دوری کنید امید این هست که بهبودی یابید. تنها راه قطعی نجات از شر عوارض ایجاد شده ترک دائمی خود ارضایی، تغذیه مناسب و ورزش روزانه حداقل نیم ساعت در فضای باز طبیعت است. برای دوری از خود ارضایی رعایت توصیه های زیر مفید است. ۱. سعی کنید به هنگام خواب، شکم شما بیش از حد معمول پر نباشد.
۲. شب ها تا هنگامی که خوابْ کاملاً برچشمان شما مسلط نشده است، به بستر نروید و سعی کنید پیش از خواب، به نحوی خود را فعال و مشغول کنید.
۳. از پوشیدن لباس های تنگ و چسبان اجتناب کنید.
۴. از نگاه کردن به مناظر، فیلم ها و تصاویر تحریک کننده جدا خودداری کنید و به محض مواجهه با این امور، چشم خود را بسته و یا به زمین و یا آسمان نگاه کنید.
۵. از شنیدن و خواندن مباحث و مطالب جنسی و حتی شوخی های جنسی و تحریک کننده و فکر کردن در این امور، به جدّ بپرهیزید.
۶. از خوردن مواد غذایی محرک ـ مانند: خرما، پیاز، فلفل، تخم مرغ، گوشت قرمز، غذاهای پرچرب ـ در حد امکان اجتناب و به میزان ضرورت اکتفا کنید.
۷. قبل از خواب مثانه خود را تخلیه کنید.
۸. از نوشیدن افراط گونه آب و مایعات بپرهیزید (به خصوص شب ها و قبل از خوابیدن.
۹. هیچ گاه بدن عریان خود را در آینه نگاه نکنید.
۱۰. از دست ورزی اندام جنسی خود اجتناب کنید و در هیچ شرایطی دست ورزی نکنید.
۱۱.هرگز به رو نخوابید.
۱۲. به منظور تخلیه انرژی زاید بدن، به طور منظم و زیاد ورزش کنید.
۱۳. هیچ گاه بیکار نباشید، برای اوقات فراغت خود برنامه داشته باشید و آن را با مطالعه، ورزش، زیادت عبادت و... پر کنید.
۱۴. هرگز در مکانی خلوت و تنها و دور از نظر دیگران نباشید .
۱۵. هرگاه مورد هجوم افکار جنسی واقع شدید، در مکان خلوت و دور از نظر دیگران به سر نبرید؛ بلکه در مجالس عمومی وارد شوید و در آنجا به سر برید.
۱۶. هفته ای یکی دو روز، روزه مستحبی بگیرید و اگر توان آن را ندارید روزه اخلاقی بگیرید؛ یعنی، میزان صرف غذا را کاهش و فاصله هر وعده غذا را افزایش و تعداد دفعات غذا را کاهش دهید و به حداقل خوراک اکتفا کنید.
۱۷. با نامحرم رفتار متکبرانه داشته باشید و از سخنان ملایمت آمیز با آنها خودداری کرده واز نرمی و لینت در کلام با آنها اجتناب ورزید.
۱۸. هیچ گاه با نامحرم و جنس مخالف در مکان خلوت و دور از نگاه دیگران باقی نمانید، (حتی برای آموزش و...).
میهمان
سلام من ۱۵ سالمه و حدودا ۲ ماهه به این درد دچار شدم
حافظم خیلی ضعیف شده و بعضی از مطالب کوتاه مدت از یادم میره اما قبلا حافظم خیلی خوب بود
میخواستم بدونم چقدر طول میکشه حافظم به قبل برگرده و همه چیز به ۸ ماهه قبل برگرده
بعد چه چیزهایی بخورم و چه کارهایی کنم که حافظم زودتر خوب بشه؟
پرسمان
سلام علیکم، خوشبختانه شما در ابتدای دوران نوجوانی هستید، بنابراین اگر شما خودارضایی را به طور ترک کنید و به تقویت بدن تان با مواد مغذی و سالم بپردازید و به طور مستمر ورزش کنید این امید وجود دارد که عوارض احتمالی خودارضایی در شما برطرف گردد و شادی و نشاط گذشته را به دست آورید و حافظه تان نیز تقویت شود.
در روایات اهلبیت (علیهم‌السلام) به موارد همچون توجه به نوع تغذیه و خوردن برخی مواد غذایی از قبیل: مویز، عسل، عدس، کرفس، بِه، گوشت نزدیک گردن، زنجبیل، کندر و... برای تقویت حافظه اشاره شده است.
میهمان
سلام من چندماه با الت خود بازی میکردم و همین کار هم باعصث میشد که از التم منی بیرون بیاد. الان یکی دو ماهی هست که ترک کردم ولی متاسفانه گاهی در خواب بدون اینکه بفهمم ازم منی خارج میشه و بعد که از خوواب بلند میشم می بینم. سنم ۱۴ سال هست و جنسیتم مذکر .لطفا کمکم کنید
پرسمان
سلام علیکم، تلاش های شما برای ترک خودارضایی ستودنی است و قطعاً شما را از آسیب های آن می رهاند. اصولاً پدیدۀ احتلام و جنب شدن در هنگام خواب امری ارادی و اختیاری نیست و این پدیده در حالت خواب که انسان اراده و اختیاری ندارد، رخ می دهد و ایرادی ندارد و گناه نیست. دیدن خواب هایی با محتوای جنسی هرچند منجر به جنابت و احتلام شبانه گردد، در هر صورت گناه نیست؛ چون انسان خواب تکلیفی ندارد.
اساساً یکی از مسایلی که در دوران نوجوانی و جوانان برای انسان‌ها اتفاق می‌افتد مسئله جنابت و احتلام شبانه است و این یک چیز بسیار عادی و طبیعی است که خداوند با تدبیر و قدرت خود این فرایند را در وجود انسان قرار داده است تا سلامت دستگاه تناسلی انسان تأمین شود. این را بدانید، در دوران بلوغ و به دنبال ترشح هورمون های جنسی بدن انسان شروع به تولید مایع منی می کند. بخش عمده‌ای از مایع منی به مصرف خود بدن می‌رسد و مازاد آن طبق فرایند احتلام شبانه از بدن خارج می‌شود و این برای سلامت بدن، عملکرد بهتر دستگاه تناسلی و قدرت باروری ضروری است.
میهمان
سلام خدمت شما
من متاسفانه دوسال اینکار کردم .
الان خیلی پشیمونم ولی ریزش مو نداشتم یکم خوشگل تر شدم قدم رشد داره ولی نمیدونم چرا احساس بدی دارم الان یه هفته اس ترک کردم آیا من الان مشکلی هم دارم؟
پرسمان
سلام علیکم، اگر شما در گذشته به خودارضایی مبتلا بوده اید و الان متوجه آسیب های آن شده اید یادتان باشد که هیچگاه برای شروعی دوباره دیر نیست. به قول معروف: «ماهی را هر وقت از آب بگیری تازه است» و یا «جلوی ضرر را هر وقت بگیری منفعته!» پس ناامیدی و افکار دلسردکننده را کنار بگذارید و از لحظه لحظه زندگی تان برای موفقیت استفاده کنید و خودارضایی را برای همیشه کنار بگذارید. با ترک خودارضایی بسیاری از آسیب های آن خود به خود از بین می رود و جای نگرانی نیست.
میهمان
سلام ،من یه مدته بی دلیل اضطراب دارم و ،نمیتونم تمرکز کنم رویه هیچ چیز و احساس میکنم باد تویه سرمه و حس سنگینی در سر دارم و مغزم بی دلیل قفل کرده زندگی برام خیلی کسل کننده شده ،میشه کمکم کنید ؟
پرسمان
سلام علیکم، با عرض سلام، برای رهایی از مشکل بهترین راهکار غیر دارویی استفاده از تکنیم تنش زدایی(ریلکسیشن) است که در سایت به اشتراک گذاشته شده است، اگر یکماه بعد از تمرین و ممارست بر این تکنیک مشکل تان کاهش پیدا نکرد باید به متخصص اعصاب و روان مراجعه نمایید.
میهمان
سلام من یک ساله که خود ارضایی انجام میدم و البته بعد عید فقط یکبار انجام دادماوایل دو و سه روز بعد خود ارضایی تا سه و چهار روز لکه های سیاه داشتم
ولی این بارهای آخر که خود ارضایی کردم از دو روز بعد لکه بینی شروع میشه تا دو یا سه هفته یعنی پرده ام پاره شده ؟
البته تاحالا چیز تیزی فرو نکردم خود ارضای مالشی انجام میدادم با تخت
پرسمان
سلام علیکم، خواهر عزیز و بزرگوار! خود ارضایی عملی حرام و از گناهان کبیره است که عوارض جسمی و معنوی بسیاری دارد که به برخی از عوارض جسمی ان در اینجا اشاره می کنیم:آسیب های ناشی از خودارضایی به گونه های مختلفی تقسیم پذیر است که به اختصار به برخی از آنها اشاره می شود: یکی از روش های شناخت پیشرفت بیماری ها در پزشکی، مرحله بندی (staging) علایم بیماری است. براین اساس، برحسب عوارض ایجاد شده در بیمار مبتلا به خودارضایی، سه مرحله (stage) بیان شده است: ) ۱. مرحله مشکل ساز (Problematic) در افرادی که مدتی است گرفتار خودارضایی شده اند، زودرس ترین عوارض ناشی از خودارضایی عبارت است از:
الف. خستگی و کوفتگی (Fatigues/Tiredness)،
ب. عدم تمرکز حواس (Lack of concentration)،
ج. ضعف حافظه (Poor memory)،
د. استرس و اضطراب (Stress/Anxiety). ۲. مرحله گرفتاری شدید (Severe) بروز علایم زیر در فرد گرفتار، نشان دهنده آن است که شدت ابتلای وی یا مدت آن بیش از مرحله اول است و در نتیجه عوارض شدیدتری ظاهر شده است:
الف. خستگی و کوفتگی (Fatigues/Tiredness)،
ب. نوسان خلق یا تغییرات سریع خلقی (Mood swings)،
ج. حساسیت بیش از حد و زودرنجی ( Irritability)،
د. کمردرد (Lower back pain)،
ه. نازک شدن موها (Thinning hair)،
و. ناتوانی جنسی زودرس در جوانی (Youth impotence)،
ز. بی خوابی یا بدخوابی و مشکلات مشابه (Insomnia/Sleep problem) .۳. مرحله گرفتاری بسیار شدید یا حالت اعتیاد (Addictive)
الف. خستگی و کوفتگی (Fatigues/Tiredness)،
ب. ریزش شدید موها (Severe hair loss)،
ج. تارشدن دید چشم ها (Blurred vision)،
د. وز وز گوش (Buzzing in the ears)،
ه. انزال زودرس و غیرارادی یا خروج منی به صورت قطره قطره ( prematurelyEjaculation)،
و. درد کشاله ران و ناحیه تناسلی (Groin/Testicular pain)،
ز. دردهای قولنجی در ناحیه لگن و استخوان دنبالچه ( the pelvic cavity or tail bonePain or cramps in
و اما در باره سلامت بکارتتان
به توجه به انچه گفته اید نمی توان قضاوت قطعی کرد و فقط با معاینه می توان ۱۰۰ درصد نظر داد. احتمالا بکارت شما سالم است ولی خطر بیخ گوش شما است و با هر بار خود ارضایی احتمال پارگی بکارت و اسیب آن وجود دارد زیرا در اوج خود ارضایی انسان تا حدودی اختیار و هوشیاری و تسلط خود را از دست می دهد و هر لحظه امکان دارد دستش به خطا رفته و پرده اسیب بیند. لذا توصیه ما این است که برای یک لذت زودگذر چند دقیقه ای ، یک عمر زندگی شیرین را ضایع نکنید و از این پس هر گز خود را به این بلا آلوده نسازید.
برای نجات از شر خود ارضایی رعایت دقیق توصیه های زیر سودمند است ۱. سعی کنید به هنگام خواب، شکم شما بیش از حد معمول پر نباشد.
۲. شب ها تا هنگامی که خوابْ کاملاً برچشمان شما مسلط نشده است، به بستر نروید و سعی کنید پیش از خواب، به نحوی خود را فعال و مشغول کنید.
۳. از پوشیدن لباس های تنگ و چسبان اجتناب کنید.
۴. از نگاه کردن به مناظر، فیلم ها و تصاویر تحریک کننده جدا خودداری کنید و به محض مواجهه با این امور، چشم خود را بسته و یا به زمین و یا آسمان نگاه کنید.
۵. از شنیدن و خواندن مباحث و مطالب جنسی و حتی شوخی های جنسی و تحریک کننده و فکر کردن در این امور، به جدّ بپرهیزید.
۶. از خوردن مواد غذایی محرک ـ مانند: خرما، پیاز، فلفل، تخم مرغ، گوشت قرمز، غذاهای پرچرب ـ در حد امکان اجتناب و به میزان ضرورت اکتفا کنید.
۷. قبل از خواب مثانه خود را تخلیه کنید.
۸. از نوشیدن افراط گونه آب و مایعات بپرهیزید (به خصوص شب ها و قبل از خوابیدن.
۹. هیچ گاه بدن عریان خود را در آینه نگاه نکنید.
۱۰. از دست ورزی اندام جنسی خود اجتناب کنید و در هیچ شرایطی دست ورزی نکنید.
۱۱.هرگز به رو نخوابید.
۱۲. به منظور تخلیه انرژی زاید بدن، به طور منظم و زیاد ورزش کنید.
۱۳. هیچ گاه بیکار نباشید، برای اوقات فراغت خود برنامه داشته باشید و آن را با مطالعه، ورزش، زیادت عبادت و... پر کنید.
۱۴. هرگز در مکانی خلوت و تنها و دور از نظر دیگران نباشید .
۱۵. هرگاه مورد هجوم افکار جنسی واقع شدید، در مکان خلوت و دور از نظر دیگران به سر نبرید؛ بلکه در مجالس عمومی وارد شوید و در آنجا به سر برید.
۱۶. هفته ای یکی دو روز، روزه مستحبی بگیرید و اگر توان آن را ندارید روزه اخلاقی بگیرید؛ یعنی، میزان صرف غذا را کاهش و فاصله هر وعده غذا را افزایش و تعداد دفعات غذا را کاهش دهید و به حداقل خوراک اکتفا کنید.
۱۷. با نامحرم رفتار متکبرانه داشته باشید و از سخنان ملایمت آمیز با آنها خودداری کرده واز نرمی و لینت در کلام با آنها اجتناب ورزید.
۱۸. هیچ گاه با نامحرم و جنس مخالف در مکان خلوت و دور از نگاه دیگران باقی نمانید، (حتی برای آموزش و...).
میهمان
سلام من ۸ساله خود ارضای میکنم و زود انزلی دارم چند ماه ترک کنم خوب میشه زود انزلیم
پرسمان
سلام علیکم، زود انزالی ناشی از خود ارضایی فقط با ترک دائمی خود ارضایی از بین میرود. از آنجا که مدت گرفتاری شما زیاد بوده ، زمان مورد نیاز برای بازگشت به حالت طبیعی نیز زیاد خواهد بود و لازم است برای چندین سال خود ارضایی را ترک کنید و در صورت امکان از دواج کنید .
نکته دیگر عمل به توصیه های زیر جهت ترک راحت تر خود ارضایی است: تأکید می شود عمل به بعضی از دستورالعمل ها کافی نیست و باید به تمام آنها به صورت دقیق و کامل و همیشگی عمل کنید؛ و نه تنها نتیجه بخش نخواهد بود،؛ بلکه موجب خستگی شده و شما را دلسرد می کند. با تأکید بر این مقدمه، به ۱. سعی کنید به هنگام خواب، شکم شما بیش از حد معمول پر نباشد.
۲. شب ها تا هنگامی که خوابْ کاملاً برچشمان شما مسلط نشده است، به بستر نروید و سعی کنید پیش از خواب، به نحوی خود را فعال و مشغول کنید.
۳. از پوشیدن لباس های تنگ و چسبان اجتناب کنید.
۴. از نگاه کردن به مناظر، فیلم ها و تصاویر تحریک کننده جدا خودداری کنید و به محض مواجهه با این امور، چشم خود را بسته و یا به زمین و یا آسمان نگاه کنید.
۵. از شنیدن و خواندن مباحث و مطالب جنسی و حتی شوخی های جنسی و تحریک کننده و فکر کردن در این امور، به جدّ بپرهیزید.
۶. از خوردن مواد غذایی محرک ـ مانند: خرما، پیاز، فلفل، تخم مرغ، گوشت قرمز، غذاهای پرچرب ـ در حد امکان اجتناب و به میزان ضرورت اکتفا کنید.
۷. قبل از خواب مثانه خود را تخلیه کنید.
۸. از نوشیدن افراط گونه آب و مایعات بپرهیزید (به خصوص شب ها و قبل از خوابیدن.
۹. هیچ گاه بدن عریان خود را در آینه نگاه نکنید.
۱۰. از دست ورزی اندام جنسی خود اجتناب کنید و در هیچ شرایطی دست ورزی نکنید.
۱۱.هرگز به رو نخوابید.
۱۲. به منظور تخلیه انرژی زاید بدن، به طور منظم و زیاد ورزش کنید.
۱۳. هیچ گاه بیکار نباشید، برای اوقات فراغت خود برنامه داشته باشید و آن را با مطالعه، ورزش، زیادت عبادت و... پر کنید.
۱۴. هرگز در مکانی خلوت و تنها و دور از نظر دیگران نباشید .
۱۵. هرگاه مورد هجوم افکار جنسی واقع شدید، در مکان خلوت و دور از نظر دیگران به سر نبرید؛ بلکه در مجالس عمومی وارد شوید و در آنجا به سر برید.
۱۶. هفته ای یکی دو روز، روزه مستحبی بگیرید و اگر توان آن را ندارید روزه اخلاقی بگیرید؛ یعنی، میزان صرف غذا را کاهش و فاصله هر وعده غذا را افزایش و تعداد دفعات غذا را کاهش دهید و به حداقل خوراک اکتفا کنید.
۱۷. با نامحرم رفتار متکبرانه داشته باشید و از سخنان ملایمت آمیز با آنها خودداری کرده واز نرمی و لینت در کلام با آنها اجتناب ورزید.
۱۸. هیچ گاه با نامحرم و جنس مخالف در مکان خلوت و دور از نگاه دیگران باقی نمانید، (حتی برای آموزش و...).
میهمان
سلام من تو عوارض من وقتی این کار زشت و ناپسند رو بعد چند رو ترک میکنم این بخش تناسلی بدنم شل میشه و احساس عجیبی داره و کوچیک میشه و احساس گرما میکنم این احساس عادیه؟ آخه من می خوام ترک کنم و واقعا احساس گناه میکنم
پرسمان
سلام علیکم، این احساس عادی است و لازم است در ترک خود ارضایی جدیت داشته باشید وگر نه گرفتار عوارض خطرناک آن می شوید و صدمات جبران ناپذیری بر شما وارد خواهد شد. عوارض خود ارضایی عبارتند از یکی از روش های شناخت پیشرفت بیماری ها در پزشکی، مرحله بندی (staging) علایم بیماری است. براین اساس، برحسب عوارض ایجاد شده در بیمار مبتلا به خودارضایی، سه مرحله (stage) بیان شده است: ) ۱. مرحله مشکل ساز (Problematic) در افرادی که مدتی است گرفتار خودارضایی شده اند، زودرس ترین عوارض ناشی از خودارضایی عبارت است از:
الف. خستگی و کوفتگی (Fatigues/Tiredness)،
ب. عدم تمرکز حواس (Lack of concentration)،
ج. ضعف حافظه (Poor memory)،
د. استرس و اضطراب (Stress/Anxiety). ۲. مرحله گرفتاری شدید (Severe) بروز علایم زیر در فرد گرفتار، نشان دهنده آن است که شدت ابتلای وی یا مدت آن بیش از مرحله اول است و در نتیجه عوارض شدیدتری ظاهر شده است:
الف. خستگی و کوفتگی (Fatigues/Tiredness)،
ب. نوسان خلق یا تغییرات سریع خلقی (Mood swings)،
ج. حساسیت بیش از حد و زودرنجی ( Irritability)،
د. کمردرد (Lower back pain)،
ه. نازک شدن موها (Thinning hair)،
و. ناتوانی جنسی زودرس در جوانی (Youth impotence)،
ز. بی خوابی یا بدخوابی و مشکلات مشابه (Insomnia/Sleep problem) .۳. مرحله گرفتاری بسیار شدید یا حالت اعتیاد (Addictive)
الف. خستگی و کوفتگی (Fatigues/Tiredness)،
ب. ریزش شدید موها (Severe hair loss)،
ج. تارشدن دید چشم ها (Blurred vision)،
د. وز وز گوش (Buzzing in the ears)،
ه. انزال زودرس و غیرارادی یا خروج منی به صورت قطره قطره ( prematurelyEjaculation)،
و. درد کشاله ران و ناحیه تناسلی (Groin/Testicular pain)،
ز. دردهای قولنجی در ناحیه لگن و استخوان دنبالچه ( the pelvic cavity or tail bonePain or cramps in). برای نجات از شر ایتن بیماری مهلک رعایت نکات زیر توصیه می شود. ۱. سعی کنید به هنگام خواب، شکم شما بیش از حد معمول پر نباشد.
۲. شب ها تا هنگامی که خوابْ کاملاً برچشمان شما مسلط نشده است، به بستر نروید و سعی کنید پیش از خواب، به نحوی خود را فعال و مشغول کنید.
۳. از پوشیدن لباس های تنگ و چسبان اجتناب کنید.
۴. از نگاه کردن به مناظر، فیلم ها و تصاویر تحریک کننده جدا خودداری کنید و به محض مواجهه با این امور، چشم خود را بسته و یا به زمین و یا آسمان نگاه کنید.
۵. از شنیدن و خواندن مباحث و مطالب جنسی و حتی شوخی های جنسی و تحریک کننده و فکر کردن در این امور، به جدّ بپرهیزید.
۶. از خوردن مواد غذایی محرک ـ مانند: خرما، پیاز، فلفل، تخم مرغ، گوشت قرمز، غذاهای پرچرب ـ در حد امکان اجتناب و به میزان ضرورت اکتفا کنید.
۷. قبل از خواب مثانه خود را تخلیه کنید.
۸. از نوشیدن افراط گونه آب و مایعات بپرهیزید (به خصوص شب ها و قبل از خوابیدن.
۹. هیچ گاه بدن عریان خود را در آینه نگاه نکنید.
۱۰. از دست ورزی اندام جنسی خود اجتناب کنید و در هیچ شرایطی دست ورزی نکنید.
۱۱.هرگز به رو نخوابید.
۱۲. به منظور تخلیه انرژی زاید بدن، به طور منظم و زیاد ورزش کنید.
۱۳. هیچ گاه بیکار نباشید، برای اوقات فراغت خود برنامه داشته باشید و آن را با مطالعه، ورزش، زیادت عبادت و... پر کنید.
۱۴. هرگز در مکانی خلوت و تنها و دور از نظر دیگران نباشید .
۱۵. هرگاه مورد هجوم افکار جنسی واقع شدید، در مکان خلوت و دور از نظر دیگران به سر نبرید؛ بلکه در مجالس عمومی وارد شوید و در آنجا به سر برید.
۱۶. هفته ای یکی دو روز، روزه مستحبی بگیرید و اگر توان آن را ندارید روزه اخلاقی بگیرید؛ یعنی، میزان صرف غذا را کاهش و فاصله هر وعده غذا را افزایش و تعداد دفعات غذا را کاهش دهید و به حداقل خوراک اکتفا کنید.
۱۷. با نامحرم رفتار متکبرانه داشته باشید و از سخنان ملایمت آمیز با آنها خودداری کرده واز نرمی و لینت در کلام با آنها اجتناب ورزید.
۱۸. هیچ گاه با نامحرم و جنس مخالف در مکان خلوت و دور از نگاه دیگران باقی نمانید، (حتی برای آموزش و...).
میهمان
سلام خسته نباشین من یه سال حدودا خودارضایی میکنم الان میخام برم نیرو انتظامی. حدود ۳ماه دیگه. میخام ترک کنم بعد سه ماه
درسته ک میگن میفهمن طرف خود ارضایی داشته یا نه؟؟
پرسمان
سلام علیکم، در معاینه پزشکی هدف تشخیص خودارضایی طرف مقابل نیست؛ بلکه سلامت کلی دستگاه تناسلی ملاک است. به هر حال اگر شما از عوارض و آسیب های احتمالی می ترسید، می توانید با ترک خودارضایی و در کنار آن تقویت بدن با رژیم غذایی سالم و ورزش مستمر بدن تان را تقویت کنید تا این مرحله را نیز به سلامت سپری کنید.
میهمان
من حدود ۲ ماه به این مشکل دچار شدم و عوارضی حس نمی کنم ممکن است به ضعف حافظه دچار شده باشم
پرسمان
سلام علیکم، معمولاً شدت و مدت ابتلا به خودارضایی در بروز عوارض و پیامدهای منفی خودارضایی تأثیر دارد؛ یعنی اینکه اگر کسی به دفعات زیاد و به مدت طولانی به چنین رفتاری روی بیاورد طبیعتاً عوارض و پیامدهای منفی خودارضایی زودتر به سراغ وی می آیددر غیر این صورت ممکن است عوارضی ایجاد نشود.
اگر شما نیز تا به الان عوارض و پیامدهای منفی خودارضایی در خود مشاهده نکرده اید، در آینده نیز به چنین مشکلاتی دچار نخواهید شد مشروط به اینکه خودارضایی را برای همیشه ترک نمایید.
میهمان
با سلام وخسته نباشید
من الان ۱۵ سالمه از هفتم اینکارا میکردم ولی خیلی پشمیانم موهام ریخت و زشت شدم ولی الان به کمک خدواند. ۱۰ روز ترک کرذم و راحت شدم میخواستم ببینم موهام و قدم دوباره به حالت اول برمیگرد موهام پر پشت میشه؟ قدم بلند میشع؟
پرسمان
سلام علیکم، اساساً ریزش مو علل متعددی دارد که یکی از علل آن می تواند خودارضایی باشد که با ترک خودارضایی به تدریج این مشکل برطرف می شود و ریزش مو متوقف می شود. البته اگر ثابت بشود که ریزش مو شما تنها به خاطر خودارضایی می باشد؛ چه بسا به ترک خودارضایی و تقویت بدن و تأمین انرژی های از دست رفته بدن تان بتوانید مشکل را برطرف نمایید چون خودارضایی و تخلیه مایع منی که سرشاز از املاح مدنی و ویتامین می باشد باعث تحلیل رفتن بدن و از دست دادن انرژی های مفید بدن شده و جلوی رشد طبیعی بدن را می گیرد که اگر خودارضایی ترک شود و بدن تقویت گردد طبیعتاً انرژی های از دست رفته جبران خواهد شد و اثر آن در کاهش ریزش مو و حتی رویش مجدد آن ظاهر خواهد شد.
با این اوصاف، ناامیدی را کنار بگذارید و برای ترک خودارضایی از همین الآن تلاش کنید. حتی اگر تأثیری در رویش مجدد موهای شما نداشته باشد از ریزش بیشتر مو جلوگیری می کند و شما را از عوارض و آسیب های دیگر مصون و محفوظ خواهد داشت.
میهمان
با سلام وخسته نباشید
من الان ۱۵ سالمه از هفتم اینکارا میکردم ولی خیلی پشمیانم موهام ریخت و زشت شدم ولی الان به کمک خدواند. ۱۰ روز ترک کرذم و راحت شدم میخواستم ببینم موهام و قدم دوباره به حالت اول برمیگرد موهام پر پشت میشه؟ قدم بلند میشع؟
پرسمان
سلام علیکم، اساساً ریزش مو علل متعددی دارد که یکی از علل آن می تواند خودارضایی باشد که با ترک خودارضایی به تدریج این مشکل برطرف می شود و ریزش مو متوقف می شود. البته اگر ثابت بشود که ریزش مو شما تنها به خاطر خودارضایی می باشد؛ چه بسا به ترک خودارضایی و تقویت بدن و تأمین انرژی های از دست رفته بدن تان بتوانید مشکل را برطرف نمایید چون خودارضایی و تخلیه مایع منی که سرشاز از املاح مدنی و ویتامین می باشد باعث تحلیل رفتن بدن و از دست دادن انرژی های مفید بدن شده و جلوی رشد طبیعی بدن را می گیرد که اگر خودارضایی ترک شود و بدن تقویت گردد طبیعتاً انرژی های از دست رفته جبران خواهد شد و اثر آن در کاهش ریزش مو و حتی رویش مجدد آن ظاهر خواهد شد.
با این اوصاف، ناامیدی را کنار بگذارید و برای ترک خودارضایی از همین الآن تلاش کنید. حتی اگر تأثیری در رویش مجدد موهای شما نداشته باشد از ریزش بیشتر مو جلوگیری می کند و شما را از عوارض و آسیب های دیگر مصون و محفوظ خواهد داشت.
میهمان
نزدیک۶سال خودارضایی میکنم ایا به پرده بکارت اسیب زده ؟
پرسمان
سلام علیکم، قبل از هر چیز این نکته را به خاطر بسپارید که در اثر خودارضایی هر اتفاقی ممکن است بیفتد که پارگی و آسیب دیدگی پرده بکارت یکی از آن اتفاقات ناخوشایند می باشد، بنابراین باید سعی کنید این پدیده آسیب زا و خطرآفرین را برای همیشه ترک کنید تا آسیبی متوجه شما نشود.
اساساً احتمال آسیب دیدگی پرده بکارت در صورتی است که مالش و یا بازی کردن با آن همراه با داخل کردن آلت تناسلی مردانه، جسم خارجی و یا انگشتان دست در داخل واژن و مهبل باشد؛ در غیر این صورت و در جایی که چیزی داخل واژن نشود احتمال پارگی پرده بکارت وجود ندارد و جای هیچ گونه نگرانی در این خصوص نیست.
میهمان
علی هستم از سن ۱۲ ساله گی به این عمل دچار شدم والان هم ۱۶ ساله مه هر چه میکنم ترک نمیشه خیلی لاغر شدم حافظه ام خیلی ضعیف دوستانم هم همیشه تحقیرم میکند
دلم میخواد دیگ برم خود مو بکشم؟
پرسمان
سلام علیکم، پرسشگر گرامی! ابتدا باید دقت داشته باشید که ترک خودارضایی، بهترین درمان برای رفع مشکلات و عوارض احتمالی آن می باشد، معمولاً عوارض آن پس از ترک کامل خود به خود برطرف می گردد.
اگر شما خودارضایی را به طور کامل ترک کنید به هیچ عنوان نباید نگران عوارض آن باشید؛ چرا که اگر برخی از این عوارض ایجاد شده باشند معمولاً بعد از ترک و به مرور زمان از بین خواهند رفت. بدن انسان مخصوصاً جوان توانایی جبران این عوارض را دارد و دوباره خودش را بازسازی می کند و به تدریج به وضعیت عادی برمی گردد؛ به شرطی که در تصمیم تان بر ترک خودارضایی مصمم و جدی باشید و خدای ناکرده دوباره گرفتار خودارضایی نشوید.
میهمان
سلام من مهدی ۱۸ ساله هستم حدود ۶ سال گرفتار عادت بد خودارضایی بودمبه لطف خدا الان سه ماهه ترک کردم
و خیلی تغییر کردم و هیچ وقت به سراغ این عادت نرفتم فقط به طور طبیعی در خواب ارضا میشدم که الان اونم نمیشه
ولی تنها مشکلی که دارم حافظه ام ضعیفه و توانایی درس خواندم در من کم شده و سال اخر هستم باید بخونم برا کنکور ولی خیلی ناراحتم که توانایی ام کمه لطفا برای تقویت حافظه ام به من کمک کنید
پرسمان
سلام علیکم، حافظه یک پروسه چند فاکتوری است و به عوامل مختلفی وابسته است. آنچه در این جا می توانیم بگوییم تقویت حافظه با مواد غذایی است . مقاله زیر می تواند تا حدودی مشکل شما را برطرف کند. البته به تمام موارد آن نمی توان عمل کرد ولی برخی موارد ان قابل اجراست. برای تقویت حافظه چه بخوریم؛ خوراکی‌هایی که معجزه می‌کند آیا می‌دانید غذایی که می‌خوریم چه ارتباطی با عملکرد مغز و حافظه‌ی ما دارد؟ در بحث رژیم غذایی، همیشه حواس ما متمرکز بر تأثیر غذا روی اندام و ظاهرمان است؛ در حالی‌که دانشمندان هر روز بیشتر به اهمیت رژیم غذایی در عملکرد مغز و حافظه پی‌می‌برند. تغذیه برای مغز و حافظه‌ی ما و به‌ویژه برای سلول‌های خاکستری، خیلی بیشتر از آنچه که فکر می‌کنید مهم است. برای تقویت این دوستان خاکستری، در درجه‌ی اول باید بدانیم که بدن ما از نگرانی و استرس فراری است. وقتی به ما استرس و فشار وارد می‌شود، خواه این فشار فیزیکی باشد، خواه روحی و روانی، بدن ما شروع به ترشح سیتوکین می‌کند؛ این مولکول‌های پروتئینی کوچک، از سلول‌های مختلف سیستم ایمنی تولید می‌شوند و از بدن در برابر استرس محافظت می‌کنند. در حقیقت، رفتار مولکول‌های سیتوکین با استرس، مانند مقابله‌ی آنها با عفونت است. این مولکول‌ها در هنگام مبارزه با بیماری‌هایی نظیر ام.اس (Multiple sclerosis)، اضطراب، تشویش و فشار خون بالا، شروع به فعالیت می‌کنند. در همین راستا در این نوشته می‌خواهیم ببینیم که برای تقویت حافظه چه بخوریم. شاید بپرسید ارتباط اینها با غذا و مغز و حافظه چیست؟ مواد غذایی و آنتی‌اکسیدان‌ها، چربی‌های مفید، ویتامین‌ها و مواد معدنی، در بدن انرژی تولید می‌کنند و ما را از ابتلا به بیماری‌های مغزی مصون می‌دارند. پس با توجه به نوع تغذیه، با یک تیر دو نشان می‌زنیم و ضمن رسیدن به اندامی دلخواه و زیبا، در جهت حفاظت از مغزمان نیز اقدام می‌کنیم. بدیهی است که بعضی از مواد برای رسیدن به دو هدفی که گفتیم، بسیار مؤثرترند. در ادامه تعدادی از مواد مغذی برای مغز و حافظه معرفی می‌شوند. در این فهرست ترکیبی از میوه‌ها، سبزیجات، روغن‌ها و حتی شکلات (بله شکلات!) را خواهید دید. پس هر نوع سلیقه و ذائقه‌ای که داشته باشید، دست خالی نخواهید ماند. بهترین مواد غذایی برای تقویت مغز و حافظه ۱. آووکادو این میوه یکی از سالم‌ترین مواد غذایی و یکی از بهترین انتخاب‌ها برای بهبود عملکرد مغز و تقویت حافظه است. هر چند گاهی به‌خاطر وجود چربی زیاد، تبلیغاتی منفی درباره‌ی این میوه صورت می‌گیرد؛ اما باید بدانید که این چربی‌ها از نوع اشباع‌نشده یا در اصطلاح «چربی خوب» هستند که باعث ثبات سطح قند خون و درخشش پوست شما می‌شوند.
آووکادو حاوی ویتامین K و اسید‌فولیک است و از لخته‌شدن خون در مغز (یعنی همان سکته مغزی) جلوگیری می‌کند. این میوه در بهبود عملکردهای شناختی مغز مانند تقویت حافظه و تمرکز نیز به‌خوبی عمل می‌کند. آووکادو سرشار از ویتامین‌های B و C است؛ ویتامین‌هایی که در بدن ذخیره نمی‌شوند و باید روزانه آنها را مصرف کنیم. این میوه نسبت به سایر میوه‌ها، بیشترین میزان پروتئین را دارد. محتوای اندک قند هم از دیگر امتیازات این میوه‌ی جالب و تازه‌وارد به بازارهای کشور ماست. با توجه به بافت خامه‌ای‌مانند و نرم آن، گاهی به جای روغن در پخت‌و‌پز می‌توان از آن استفاده کرد.
۲. چغندر
بیشتر بچه‌ها علاقه‌ای به خوردن چغندر ندارند، شاید خاطرات بد کودکی یا شکل خنده‌دار چغندر است که حتی عاشقان سینه‌چاک سبزیجات را نیز در مورد استفاده از آن مردد می‌کند. اما باید بگوییم که این سبزیجات ریشه‌ای، یکی از مغذی‌ترین گیاهان قابل‌خوردن هستند و جایگاه ویژه‌ای در فهرست غذاهای سالم دارند. چغندر موجب کاهش التهاب می‌شود و به‌خاطر وجود آنتی‌اکسیدان‌ها خاصیت ضدسرطانی بالایی دارد، به خروج سم از خون کمک شایانی می‌کند و نیترات طبیعی موجود در آن موجب راحت‌ترشدن گردش خون و درنتیجه بهبود عملکرد مغز می‌شود. توانایی انجام تمرینات سنگین را بالا می‌برد و سطح عملکرد را بهبود می‌بخشد. می‌توانید چغندر را به‌صورت آب‌پز میل کنید یا به سالادهایتان مقداری چغندر اضافه کنید و ترکیبی بی‌نظیر و خوش‌طعم ایجاد کنید.
۳. بلوبری (زغال‌اخته آبی)
بلوبری ثابت می‌کند که گاهی چیز‌های کوچک چه اثرات بزرگ و فوق‌العاده‌ای ایجاد می‌کنند (مصداق همان فلفل نبین چه ریزه). این کوچولوهای خوشمزه مزایای فراوانی دارند. برای کسانی که با این میوه آشنایی کافی و وافی ندارند باید گفت: بلوبری سرشار از آنتی‌اکسیدان است و حاوی ویتامین C ،K و فیبر فراوان است. سطح بالای گالیک ‌اسید در این میوه، از مغز در برابر فشار و استرس محافظت می‌کند و درنتیجه برای تقویت حافظه، خوردن این میوه‌ی خوشمزه را فراموش نکنید.
۴. کلم بروکلی
کلم بروکلی یکی از مغذی‌ترین و مفید‌ترین مواد برای تقویت مغز و افزایش قدرت حافظه است. پس مادران واقعا حق دارند که این همه به خوردن آن اصرار می‌کنند. ویتامین K و کولین موجود در آن، حافظه را شاداب و هوشیار نگه‌می‌دارد. سرشار از ویتامین C است و تنها یک ظرف کوچک آن ۱۵۰ درصد از ویتامین C مورد نیاز روزانه‌ی بدن را فراهم می‌کند. سرشار از فیبر است و کمک می‌کند که زودتر سیر شوید. میتوانید بروکلی را خام مصرف کنید یا آن را بپزید و در غذاهای متنوعی استفاده کنید.
۵. کرفس
کرفس از سبزیجات کم‌کالری است و خواص بی‌شماری دارد. هر فنجان از آب کرفس تنها ۱۶ کالری دارد. سطح بالای آنتی‌اکسیدان و پلی‌ساکارید‌های موجود در کرفس، آن را به یک ماده‌ی ضدالتهاب عالی بدل می‌کند و در درمان امراضی نظیر درد مفاصل و سندرم روده تحریک‌پذیر بسیار کاربرد دارد. کرفس سرشار از مواد معدنی، ویتامین‌ها و سایر مواد مغذی است. اگر علاوه‌بر شاداب نگه‌داشتن و تقویت حافظه و مغز عزیز‌تان، به دنبال کاهش وزن هم هستید، می‌توانید به‌شدت روی کرفس حساب کنید. هنگام استفاده از کرفس تنها به ساقه‌ها اکتفا نکنید و از برگ‌هایش هم استفاده کنید.
۶. روغن نارگیل
روغن نارگیل یکی از چندمنظوره‌ترین مواد ممکن است. می‌توان به آن لقب آچار فرانسه روغن‌ها را اهدا کرد. بیش از ۷۷ مورد استفاده و درمان برای این روغن وجود دارد. ساده بگوییم، تقریبا هیچ دردی نیست که با وجود آن رفع نشود. پس طبیعی است که این حلال مشکلات در زمینه‌ی کمک به مغز نیز حرف‌های فراوانی برای گفتن دارد. روغن نارگیل خاصیت ضدالتهابی دارد، به تقویت حافظه به‌ویژه در سالخوردگی کمک می‌کند و روده را هم ضدعفونی می‌کند.
۷. شکلات تلخ
خیلی ذوق‌زده نشوید، هر شکلاتی برای بدن مفید نیست. اما شکلات‌های تلخ سرشار از آنتی‌اکسیدان هستند و خاصیت ضدالتهابی بالایی دارند و در کاهش فشار خون و بهبود گردش خون در مغز و قلب نقش مؤثری ایفا می‌کنند. فراموش نکنید که منظورمان از شکلات، شکلات‌های متنوع و شیرین موجود در سوپر مارکت‌ها نیست! قانون مفید‌بودن در شکلات‌ها این است: هر چه تلخ‌تر و تیره‌تر باشد، برای سلامتی مفید‌تر است. در یک کلام می‌گوییم شکلات‌های تلخ و تیره برای تقویت حافظه بی‌نظیرند.
۸. زرده تخم‌مرغ
بالاخره بعد از سال‌ها، زرده تخم‌مرغ به جایگاهی که لیاقتش را داشت، رسید. زرده تخم‌مرغ مقادیر زیادی کولین دارد که برای رشد جنین و زنان باردار بسیار مؤثر است و موجب شکستن پیوند‌های بتان می‌شود. بتان ماده‌ای شیمیایی است که هورمون‌های شادی‌آور تولید می‌کند. پس بدانید و آگاه باشید که تخم‌مرغ‌ها هم می‌توانند شما را بخندانند و شادتان کنند. اگر به‌خاطر ملاحظات کلسترولی از تخم‌مرغ پرهیز می‌کنید، خبرهای خوبی برای شما داریم. مطالعات نشان می‌دهند که تخم‌مرغ هیچ اثری بر سطح کلسترول افراد بالغ ندارد؛ درواقع تنها موجب افزایش کلسترول خوب می‌شود. ضمن اینکه منبعی غنی از پروتئین است. فقط سعی کنید تخم‌مرغ‌های ارگانیک مصرف کنید. وجود هورمون شادی‌بخش برای تقویت حافظه نیز مفید است.
۹. روغن زیتون خام
این روغن یک غذای واقعی برای مغز و تقویت حافظه است. به‌خاطر وجود آنتی‌اکسیدان‌های موجود در آن موسوم به پلی‌فنول، این ماده‌ی غذایی از بدن در برابر پروتئین‌های سمی معروف به ADDL، که باعث بیماری آلزایمر می‌شوند، نیز حفاظت می‌کند. اما فراموش نکنید که این روغن برای پخت‌و‌پز مناسب نیست، زیرا در دمای بالا هیدروژنه می‌شود و ترکیبات جدیدی تولید می‌کند. نکته‌ی دیگر هم اینکه این روغن را باید در جای سرد نگهداری کنید.
۱۰. گیاهان سبز
گیاهان سبز‌برگ مثل کاهو، اسفناج و غیره، تأثیرات زیادی در جهت عملکرد مثبت مغز دارند. در تحقیقاتی که بر روی سالخوردگان صورت گرفته بود، مشخص شد که به‌جز مواردی نظیر سن، تحصیلات و پیشینه‌ی خانوادگی، افرادی که دو تا سه بار در روز از این نوع سبزیجات مصرف می‌کنند، کمتر دچار اختلالات مغزی و حافظه می‌شوند. این گیاهان مملو از ویتامین A و k هستند و خاصیت ضدالتهابی دارند و استخوان‌ها را هم تقویت می‌کنند.
۱۱. رُزماری
روغن رُزماری خواص متعددی دارد. این مسئله کمابیش برای همه مشخص است. کارنوسیک اسید یکی از مواد معدنی سازنده‌ی رزماری است که از نابودی سلول‌های مغزی جلوگیری می‌کند و از مغز در برابر رادیکال‌های آزاد شیمیایی محافظت می‌نماید. از خواص دیگر رزماری، مراقبت از مغز در برابر آلزایمر، سکته و جلوگیری از پیری سلول‌های مغز است و همچنین به تقویت حافظه کمک می‌کند. ویژگی‌های ضدالتهابی رزماری در تقویت بینایی نیز بسیار مؤثر است.
۱۲. ماهی سالمون
اگر طرفدار غذاهای دریایی هستید، حتما این پیشنهاد برای شما بسیار هیجان‌انگیز است. ماهی سالمون یکی از مقوی‌ترین غذاهای دریایی است که به عملکرد بهتر مغز بسیار کمک می‌کند. این ماهی مخزن قابل‌توجهی از اسیدهای چرب امگا ۳ است که حافظه را بهبود می‌بخشد و ذهن و مغزتان را تند و تیز می‌‌کند و حافظه را جوان و در‌دسترس نگه‌می‌دارد. اگر فرزند خردسال در منزل دارید، مصرف ماهی سالمون موجب افزایش تمرکز و جلوگیری از بیش فعالی در او می‌شود. اسید‌های چرب موجود در این ماده‌ی غذایی، از سرطان جلوگیری می‌کند و تومورهای سرطانی را از بین می‌برد. پس حتما این ماهی خوش‌رنگ را در وعده‌های غذایی خود بگنجانید.
۱۳. زردچوبه
خیلی جالب است که یک ادویه ساده، سرشار از خواص و فواید است. زردچوبه در زمان قدیم به‌خاطر ویژگی‌های شفابخش خود مورد توجه بوده و بسیار استفاده شده است. به‌خاطر وجود کورکومین که ترکیبی شیمیایی در زردچوبه است، این ادویه یکی از قوی‌ترین مواد ضد‌التهابی نام گرفته است. زردچوبه سیستم ایمنی را تقویت می‌کند و سطح هوشیاری و پردازش اطلاعات در مغز را بالا می‌برد. از مصرف این ادویه‌ی خوش‌رنگ در وعده‌های غذایی‌تان غافل نشوید.
۱۴. گردو
گردو بخورید که گردو، آلزایمر را از گرد مغز شما دور می‌کند. گردو سرشار از ویتامین E و مواد معدنی است. مصرف مقدار اندکی از آن در روز، به افزایش سلامت شما کمک می‌کند و عملکرد مغز و حافظه را توسعه می‌بخشد.
برگرفته از: draxe سایت chetor. com
میهمان
سلام من ۱۴ سالمه و ۳ ساله که اینکارو انجام میدم مدت ترکم هم فوقش یه هفتس بد یه هفته دوباره اینکار رو انجام میدم چیکار کنم؟
پرسمان
سلام علیکم، مطمئناً عواملی باعث تمایل شما به انجام خودارضایی می گردد که اگر آن عوامل را به خوبی شناسایی کنید با حذف آن عوامل، به راحتی می توانید در برابر انجام مجدد خودارضایی مقاوم کنید و آن را برای همیشه ترک کنید. از سوی دیگر اگر دربارۀ عوارض و آسیب های ناخوشایند خودارضایی مطالعه کنید انگیزه مضاعفی برای ترک این بلای خانمان سوز پیدا خواهید کرد.
باور ما این است که شما به خوبی می توانید با پرهیز از محرِّک های جنسی، ایجاد مشغولیت های اختیاری، انجام ورزش و فعالیت های بدنی به تخلیۀ انرژی های منفی غریزۀ جنسی تان کمک کنید و این انرژی را در مسیر درست هدایت کنید و در امور مثبت هزینه کنید.
میهمان
من ۱۷سالمه واز۱۵سالگی خودارضیابی روترک کردم وقدم به این خاطرکوتاه شده میخام به دونم ایا راهی هست که قدی که به این خاطرازدست دادم تا سن ۱۸سالگی قدم ۱۰سانت اضافه بشه چون مطمئنم به این خاطر۱۰یا۱۵یاسانت قدم رشدنکرده و۵ماه دیگه میشه ۱۸سالم لطفا بگید که آیا این راه وجود داره یا نه؟
پرسمان
سلام علیکم، قد کشیدن تا سن ۱۸ سالگی در دختران تنها به یک پارامتر وابسته نیست بلکه به چندین عامل وابسته است از جمله ژنتیک ، تغذیه، آب و هوا ، ورزش و ....
در هر حال سعی کنید با تغذیه مناسب ، ورزش و دوری از هر گونه استرس زندگی عادی خود را ادامه دهید . استرس برایتان تاثیر نامناسبی دارد . با یک متخصص غدد درون ریز هم مشاوره داشته باشید شاید مفید باشد.
میهمان
با سلام لطفا بفرمایید کسی که تقریبا ۴۰روز تستمان را ترک کرده چرا بعد از دوره فاعدگی میل جنسی شدیدی رو دارد که بسیار به انجام دوباره دعوت می‌کنه خواهش می‌کنم جواب بدبد
پرسمان
سلام علیکم، با عرض سلام، منظورتان از تستمان چیست، آیا مرادتان مستوربشن است یا تست DFMI لطفا پاسخ را در قسمت درج سوال سایت بارگذاری نمایید تا به دست کارشناسان ما برسد و بعد تحلیل و بررسی مشکل، توضیح کافی در خصوص آن تقدیم گردد.
میهمان
سلام من ۱۴ سالمه خودارضایی را الان ۱۱روزه ترک کردم خیلیم خوشحالم
پرسمان
سلام علیکم، ما نیز از خوشحالی و موفقیت شما خرسندیم و مطمئن هستیم که اگر شما تلاش کنید ترک کامل خودارضایی و رهایی از آسیب ها آن دور از انتظار نیست. شما می توانید با کمی همت و تلاش خودارضایی را به تدریج کم کنید تا به صفر برسانید. خصوصاً اگر بتوانید از تنهایی بپرهیزید و از محرک های جنسی و عوامل تحریک زا دوری کنید موفقیت شما روز افزون خواهد شد.
میهمان
سلام خسته نباشید کسی که ۲۰ سالش باشه و از بچگی خودارضایی کنه ، و الان ترک کنه و تا ۱ سال دیگ شوهر کنه مشکل پیدا میکنه تو رابطه زناشوییش؟
پرسمان
سلام علیکم، اگر شما خودارضایی را ترک کنید، این امید وجود دارد که از آسیب ها و عوارض ناخوشایند آن به تدریج رهایی پیدا کنید و در آینده بتوانید روابط رضایت بخشی با همسرتان برقرار نمایید.
میهمان
من حدود ۱۵ سال از روی ناآگاهی خودارضایی میکردم الان ۵ ماهه که ترک کردم اما کمرم دردمیکنه چشمام تاره میبینه با ترک کردن چقدر طول میکشه خوب بشم؟
پرسمان
سلام علیکم، اولا به شما تبریک می گوییم که بالاخره بعد از ۱۵ سال اعتیاد به خود ارضایی ، موفق شدید آن را ترک کنید. انشاء الله که هیچ گاه به آن باز نگرید
ثانیا با توجه به این که گرفتاری شما خیلی طولانی مدت بوده ، برگشت عوارض نیز مدتی طول خواهد کشید و نمی توان زمان دقیقی برای آن اعلام نمود.
ثالثا سعی کنید در اولین فرصت به چشم پزشک مراجعه کنید تا چشمتان را معاینه کند و در صورت نیاز برایتان عینک تجویز شود. در ضمن اب هویج بیشتر بخورید تا چشمتان زوتر سلامتی خود را باز یابد.
رابعا با رعایت توصیه های زیر سعی کنید برای همیشه از خود ارضایی فاصله بگیرید ۱. سعی کنید به هنگام خواب، شکم شما بیش از حد معمول پر نباشد.
۲. شب ها تا هنگامی که خوابْ کاملاً برچشمان شما مسلط نشده است، به بستر نروید و سعی کنید پیش از خواب، به نحوی خود را فعال و مشغول کنید.
۳. از پوشیدن لباس های تنگ و چسبان اجتناب کنید.
۴. از نگاه کردن به مناظر، فیلم ها و تصاویر تحریک کننده جدا خودداری کنید و به محض مواجهه با این امور، چشم خود را بسته و یا به زمین و یا آسمان نگاه کنید.
۵. از شنیدن و خواندن مباحث و مطالب جنسی و حتی شوخی های جنسی و تحریک کننده و فکر کردن در این امور، به جدّ بپرهیزید.
۶. از خوردن مواد غذایی محرک ـ مانند: خرما، پیاز، فلفل، تخم مرغ، گوشت قرمز، غذاهای پرچرب ـ در حد امکان اجتناب و به میزان ضرورت اکتفا کنید.
۷. قبل از خواب مثانه خود را تخلیه کنید.
۸. از نوشیدن افراط گونه آب و مایعات بپرهیزید (به خصوص شب ها و قبل از خوابیدن.
۹. هیچ گاه بدن عریان خود را در آینه نگاه نکنید.
۱۰. از دست ورزی اندام جنسی خود اجتناب کنید و در هیچ شرایطی دست ورزی نکنید.
۱۱.هرگز به رو نخوابید.
۱۲. به منظور تخلیه انرژی زاید بدن، به طور منظم و زیاد ورزش کنید.
۱۳. هیچ گاه بیکار نباشید، برای اوقات فراغت خود برنامه داشته باشید و آن را با مطالعه، ورزش، زیادت عبادت و... پر کنید.
۱۴. هرگز در مکانی خلوت و تنها و دور از نظر دیگران نباشید .
۱۵. هرگاه مورد هجوم افکار جنسی واقع شدید، در مکان خلوت و دور از نظر دیگران به سر نبرید؛ بلکه در مجالس عمومی وارد شوید و در آنجا به سر برید.
۱۶. هفته ای یکی دو روز، روزه مستحبی بگیرید و اگر توان آن را ندارید روزه اخلاقی بگیرید؛ یعنی، میزان صرف غذا را کاهش و فاصله هر وعده غذا را افزایش و تعداد دفعات غذا را کاهش دهید و به حداقل خوراک اکتفا کنید.
۱۷. با نامحرم رفتار متکبرانه داشته باشید و از سخنان ملایمت آمیز با آنها خودداری کرده واز نرمی و لینت در کلام با آنها اجتناب ورزید.
۱۸. هیچ گاه با نامحرم و جنس مخالف در مکان خلوت و دور از نگاه دیگران باقی نمانید، (حتی برای آموزش و...).
۱۹. قرآن زیاد بخوانید و درباره معانی آیات آن فکر کنید.
میهمان
من متاسفانه بدبختانه به دلیل نبود آگاهی حدودا از سن ۱۳ سالگی شروع به خودارضایی کردم و الآنم ۳۰ سالمه.
عوارض خیلی بدی مثل ضعف بسیار شدید بدنی وز وز گوش لرزش دست عرق کف پا وسردی شدید پا
بیشترین آزار مربوط میشه به ضعف و خیلی خیلی خیلی زود خسته شدن بدنم
حدودا ۹ ماهه بطور قطعی و کامل ترک کردم. به پزشک مغز و اعصاب مراجعه کردم انواع ویتامین‌ها رو مصرف میکنم
سوالم اینه از خدمتتون ممکنه منم دوباره خوب بشم؟ ممکنه روزی بیاد دیگه این خستگی رو نداشته باشم؟ لطفا راهنماییم کنین اینقد حالم بده که هرروز آرزوی مرگ میکنم
اصلا موردی مثل من سراغ دارید که بعد از این همه سال بعد از ترک خوب بشه و به زندگی عادیش برگرده؟
پرسمان
سلام علیکم، متاسفانه شما حدود ۱۷ سال به این بلای خانمان سوز مبتلا بوده اید و عوارض متعددی در شما ایجاد شده است. ولی در هر حال نباید نا امید شد . به قول معروف ماهی را هر وقت از آب بگیری تازه است. همین که خدا به شما توفیق عطا کرده این عادت زشت را کنار بگذارید شاکر باشید و بدانید هر چند مدتی طول می کشد ولی حتما بهبودی پیدا خواهید کرد و عوارض ایجاد شده نیز رخت برخواهد بست. منتها به چند نکته توجه داشته باشید:
۱. روزانه حد اقل ۳۰ دقیقه ورزش در هوای آزاد داشته باشید. مانند دو ، پیاده روی و ...
۲. تغذیه مناسب از همه گروههای غذایی داشته باشید.
۳. خواب مناسب و به میزان۷ ساعت در شبانه روز
۴. به هیچ وجه و حتی یک بار هم ساغ خود ارضایی نروید.
میهمان
من ۱۳سالمه و چندبار این عمل زشت رو مرتکب شدم.
هربار که می خوام ترک کنم نهایتش یک هفته دووم میارم.
و میخواستم بپرسم اگه این عمل و ترک کنم روند رشدقدم ادامه پیدا می کنه؟؟
اگه روند رشد قدم ادامه پیدا میکنه لطفا بگید چه کارهایی باید بکنم؟؟
پرسمان
سلام علیکم، خود ارضایی عملی است حرام و از گناهان کبیره که آسیبهای گوناگونی به انسان وارد می کند.آسیب های ناشی از خودارضایی به گونه های مختلفی تقسیم پذیر است که به اختصار به برخی
از آنها اشاره می شود:یک. آسیب های جسمانی یکی از روش های شناخت پیشرفت بیماری ها در پزشکی، مرحله بندی (staging) علایم بیماری است.
براین اساس، برحسب عوارض ایجاد شده در بیمار مبتلا به خودارضایی، سه مرحله (stage) بیان شده است: ۱. مرحله مشکل ساز (Problematic) در افرادی که مدتی است گرفتار خودارضایی شده اند، زودرس ترین عوارض ناشی از خودارضایی عبارت است از:
الف. خستگی و کوفتگی (Fatigues/Tiredness)،ب. عدم تمرکز حواس (Lack of concentration)،ج. ضعف حافظه (Poor memory)،د. استرس و اضطراب (Stress/Anxiety). ۲. مرحله گرفتاری شدید (Severe) بروز علایم زیر در فرد گرفتار، نشان دهنده آن است که شدت ابتلای وی یا مدت آن بیش از مرحله اول است و در نتیجه عوارض شدیدتری ظاهر شده است:
الف. خستگی و کوفتگی (Fatigues/Tiredness)،
ب. نوسان خلق یا تغییرات سریع خلقی (Mood swings)،
ج. حساسیت بیش از حد و زودرنجی ( Irritability)،
د. کمردرد (Lower back pain)،
ه. نازک شدن موها (Thinning hair)،
و. ناتوانی جنسی زودرس در جوانی (Youth impotence)،
ز. بی خوابی یا بدخوابی و مشکلات مشابه (Insomnia/Sleep problem). ۳. مرحله گرفتاری بسیار شدید یا حالت اعتیاد (Addictive)
الف. خستگی و کوفتگی (Fatigues/Tiredness)،
ب. ریزش شدید موها (Severe hair loss)،
ج. تارشدن دید چشم ها (Blurred vision)،
د. وز وز گوش (Buzzing in the ears)،
ه. انزال زودرس و غیرارادی یا خروج منی به صورت قطره قطره ( prematurelyEjaculation)،
و. درد کشاله ران و ناحیه تناسلی (Groin/Testicular pain)،
ز. دردهای قولنجی در ناحیه لگن و استخوان دنبالچه ( the pelvic cavity or tail bonePain or cramps in). اگر برای همیشه از این بیماری خانمان سوز دوری کنید چون گرفتاری شما طولانی نبوده است امید این هست که سریع بهبودی یابید و روند رشد قدتان مسیر طبیعی خود را طی کند. برای دوری از خود ارضایی رعایت توصیه های زیر مفید است. ۱. سعی کنید به هنگام خواب، شکم شما بیش از حد معمول پر نباشد.
۲. شب ها تا هنگامی که خوابْ کاملاً برچشمان شما مسلط نشده است، به بستر نروید و سعی کنید پیش از خواب، به نحوی خود را فعال و مشغول کنید.
۳. از پوشیدن لباس های تنگ و چسبان اجتناب کنید.
۴. از نگاه کردن به مناظر، فیلم ها و تصاویر تحریک کننده جدا خودداری کنید و به محض مواجهه با این امور، چشم خود را بسته و یا به زمین و یا آسمان نگاه کنید.
۵. از شنیدن و خواندن مباحث و مطالب جنسی و حتی شوخی های جنسی و تحریک کننده و فکر کردن در این امور، به جدّ بپرهیزید.
۶. از خوردن مواد غذایی محرک ـ مانند: خرما، پیاز، فلفل، تخم مرغ، گوشت قرمز، غذاهای پرچرب ـ در حد امکان اجتناب و به میزان ضرورت اکتفا کنید.
۷. قبل از خواب مثانه خود را تخلیه کنید.
۸. از نوشیدن افراط گونه آب و مایعات بپرهیزید (به خصوص شب ها و قبل از خوابیدن.
۹. هیچ گاه بدن عریان خود را در آینه نگاه نکنید.
۱۰. از دست ورزی اندام جنسی خود اجتناب کنید و در هیچ شرایطی دست ورزی نکنید.
۱۱.هرگز به رو نخوابید.
۱۲. به منظور تخلیه انرژی زاید بدن، به طور منظم و زیاد ورزش کنید.
۱۳. هیچ گاه بیکار نباشید، برای اوقات فراغت خود برنامه داشته باشید و آن را با مطالعه، ورزش، زیادت عبادت و... پر کنید.
۱۴. هرگز در مکانی خلوت و تنها و دور از نظر دیگران نباشید .
۱۵. هرگاه مورد هجوم افکار جنسی واقع شدید، در مکان خلوت و دور از نظر دیگران به سر نبرید؛ بلکه در مجالس عمومی وارد شوید و در آنجا به سر برید.
۱۶. هفته ای یکی دو روز، روزه مستحبی بگیرید و اگر توان آن را ندارید روزه اخلاقی بگیرید؛ یعنی، میزان صرف غذا را کاهش و فاصله هر وعده غذا را افزایش و تعداد دفعات غذا را کاهش دهید و به حداقل خوراک اکتفا کنید.
۱۷. با نامحرم رفتار متکبرانه داشته باشید و از سخنان ملایمت آمیز با آنها خودداری کرده واز نرمی و لینت در کلام با آنها اجتناب ورزید.
۱۸. هیچ گاه با نامحرم و جنس مخالف در مکان خلوت و دور از نگاه دیگران باقی نمانید، (حتی برای آموزش و...).
میهمان
سلام مرسی از سایت خوبتون چن تا سوال داشتم اول اینکه من ۱۶ سالمه و حدود دو سه سالی هست انجام میدم آیا واسه ترک کردن دیر نیس
یک سوال دیگه من باید کم کم ترک کنم تا یکدفعه اگه ترک کردم توی دو یا سه سال عوارض از بین میرن ؟
پرسمان
سلام علیکم، شکی در این نیست که خودارضایی چه کم و چه زیاد عمل بسیار نادرستی است که در هر صورت گناه است، اما مشکل اینجاست که غالب مبتلایان به خودارضایی مثل معتادان به مواد مخدر از اراده و پشتکار آن چنان قویی برخوردار نیستند، از این روی نمی توانند یک شبه و یکباره از این پدیده شوم فاصله بگیرند و آن را به طور کامل کنار بگذارند. گاهی در برخی از مبتلایان به خودارضایی که توانایی ترک یکباره آن را ندارند، توصیه می شود به صورت تدریجی این کار را کنار بگذارند، البته اگر توانایی ترک یکباره آن را را داشته باشند، باید آن را ترک کنند و هیچ مجوزی برای انجام آن حتی برای یکبار هم وجود ندارد.
همین که فرد مبتلا به خودارضایی بتواند با به کارگیری راهکارهای مختلفی که برای ترک خودارضایی و رهایی از آن وجود دارد، به تدریج از شدت ابتلا به آن بکاهد و به دفعات کمتر و با فواصل زمانی بیشتری این کار را انجام دهد، مسیر خود را برای نائل شدن به ترک خودارضایی هموار نموده است و عوارض آن را از بین خواهد برد. البته با توجه به عوارض به وجود آمده و شدت و مقدار آن نمی توان زمان مشخصی را برای درمان آن در نظر گرفت.
میهمان
من الان ۲۹سالم واز۱۳سالگی دچاراین عمل زشت شدم...توروخداکمکم کنیدریزش موی شدیدوافسردکی بدی گرفتم ودچاروسواس فکری شدم میخوام بدونم که وسواسی که دارم بخاطرخودارصایی هست...هربه دوهفته خودارضایی میکنم وهربار۳بارپشت سرهم این کارانجام میدم وازطرفی شنیدم که وین کاردچارسرطان مغز میشه..استرس شدیدی هم دارم.....توروخداراهنماییم کنیدجسمم خیلی ضعیف شده.
پرسمان
سلام علیکم، خود ارضایی عملی است حرام و از گناهان کبیره که آسیبهای گوناگونی به انسان وارد می کند. آسیب های ناشی از خودارضایی به گونه های مختلفی تقسیم پذیر است که به اختصار به برخی
از آنها اشاره می شود: یکی از روش های شناخت پیشرفت بیماری ها در پزشکی، مرحله بندی (staging) علایم بیماری است.
براین اساس، برحسب عوارض ایجاد شده در بیمار مبتلا به خودارضایی، سه مرحله (stage) بیان شده است: ۱. مرحله مشکل ساز (Problematic) در افرادی که مدتی است گرفتار خودارضایی شده اند، زودرس ترین عوارض ناشی از خودارضایی عبارت است از:
الف. خستگی و کوفتگی (Fatigues/Tiredness)،ب. عدم تمرکز حواس (Lack of concentration)،ج. ضعف حافظه (Poor memory)،د. استرس و اضطراب (Stress/Anxiety). ۲. مرحله گرفتاری شدید (Severe) بروز علایم زیر در فرد گرفتار، نشان دهنده آن است که شدت ابتلای وی یا مدت آن بیش از مرحله اول است و در نتیجه عوارض شدیدتری ظاهر شده است:
الف. خستگی و کوفتگی (Fatigues/Tiredness)،
ب. نوسان خلق یا تغییرات سریع خلقی (Mood swings)،
ج. حساسیت بیش از حد و زودرنجی ( Irritability)،
د. کمردرد (Lower back pain)،
ه. نازک شدن موها (Thinning hair)،
و. ناتوانی جنسی زودرس در جوانی (Youth impotence)،
ز. بی خوابی یا بدخوابی و مشکلات مشابه (Insomnia/Sleep problem). ۳. مرحله گرفتاری بسیار شدید یا حالت اعتیاد (Addictive)
الف. خستگی و کوفتگی (Fatigues/Tiredness)،
ب. ریزش شدید موها (Severe hair loss)،
ج. تارشدن دید چشم ها (Blurred vision)،
د. وز وز گوش (Buzzing in the ears)،
ه. انزال زودرس و غیرارادی یا خروج منی به صورت قطره قطره ( prematurelyEjaculation)،
و. درد کشاله ران و ناحیه تناسلی (Groin/Testicular pain)،
ز. دردهای قولنجی در ناحیه لگن و استخوان دنبالچه ( the pelvic cavity or tail bonePain or cramps in). مشکلاتی که ذکر کرده اید مانند وسواس و استرس و .... همگی میتواند ناشی از خودا رضایی باشد و تا زمانی که به این بلای خانمان سوز مبتلا هستید روز به روز بدتر هم خواهد شد . توصیه اکید ما به شما این است که برای یک لذت زود گذر چند لحظه ای زندگی شیرین خود را از بین نبرید و بیش از این به خود آسیب وارد نسازید. برای دوری از خود ارضایی رعایت توصیه های زیر به صورت کامل و دقیق مفید است. ۱. سعی کنید به هنگام خواب، شکم شما بیش از حد معمول پر نباشد.
۲. شب ها تا هنگامی که خوابْ کاملاً برچشمان شما مسلط نشده است، به بستر نروید و سعی کنید پیش از خواب، به نحوی خود را فعال و مشغول کنید.
۳. از پوشیدن لباس های تنگ و چسبان اجتناب کنید.
۴. از نگاه کردن به مناظر، فیلم ها و تصاویر تحریک کننده جدا خودداری کنید و به محض مواجهه با این امور، چشم خود را بسته و یا به زمین و یا آسمان نگاه کنید.
۵. از شنیدن و خواندن مباحث و مطالب جنسی و حتی شوخی های جنسی و تحریک کننده و فکر کردن در این امور، به جدّ بپرهیزید.
۶. از خوردن مواد غذایی محرک ـ مانند: خرما، پیاز، فلفل، تخم مرغ، گوشت قرمز، غذاهای پرچرب ـ در حد امکان اجتناب و به میزان ضرورت اکتفا کنید.
۷. قبل از خواب مثانه خود را تخلیه کنید.
۸. از نوشیدن افراط گونه آب و مایعات بپرهیزید (به خصوص شب ها و قبل از خوابیدن.
۹. هیچ گاه بدن عریان خود را در آینه نگاه نکنید.
۱۰. از دست ورزی اندام جنسی خود اجتناب کنید و در هیچ شرایطی دست ورزی نکنید.
۱۱.هرگز به رو نخوابید.
۱۲. به منظور تخلیه انرژی زاید بدن، به طور منظم و زیاد ورزش کنید.
۱۳. هیچ گاه بیکار نباشید، برای اوقات فراغت خود برنامه داشته باشید و آن را با مطالعه، ورزش، زیادت عبادت و... پر کنید.
۱۴. هرگز در مکانی خلوت و تنها و دور از نظر دیگران نباشید .
۱۵. هرگاه مورد هجوم افکار جنسی واقع شدید، در مکان خلوت و دور از نظر دیگران به سر نبرید؛ بلکه در مجالس عمومی وارد شوید و در آنجا به سر برید.
۱۶. هفته ای یکی دو روز، روزه مستحبی بگیرید و اگر توان آن را ندارید روزه اخلاقی بگیرید؛ یعنی، میزان صرف غذا را کاهش و فاصله هر وعده غذا را افزایش و تعداد دفعات غذا را کاهش دهید و به حداقل خوراک اکتفا کنید.
۱۷. با نامحرم رفتار متکبرانه داشته باشید و از سخنان ملایمت آمیز با آنها خودداری کرده واز نرمی و لینت در کلام با آنها اجتناب ورزید.
۱۸. هیچ گاه با نامحرم و جنس مخالف در مکان خلوت و دور از نگاه دیگران باقی نمانید، (حتی برای آموزش و...).
میهمان
من ۱۴سالمه از ۵ سالگی شروع ب خودارضایی کردم و الان هم خیلی از عوارض اون رو دارم همیشه خسته ام هیچ کاری نمیتونم انجام بدم پرخاش گر و عصبانی ام همیشه لگنم درد می‌کنه کمرم هم همینطور زیبایی هم رو از دست دادم نمیدونم چیکار کنم دیگه کم آوردم بخدا ترو قرآن کمکم کنید.
پرسمان
سلام علیکم، اگر شما مبتلا به خودارضایی شده اید، یادتان باشد که هیچگاه برای شروعی دوباره دیر نیست. به قول معروف: «ماهی را هر وقت از آب بگیری تازه است» و یا «جلوی ضرر را هر وقت بگیری منفعته!» پس ناامیدی و افکار دلسردکننده را کنار بگذارید و از لحظه لحظه زندگی تان برای موفقیت استفاده کنید.
اگر شما خودارضایی را ترک کنید و به تقویت بدن تان با مواد مغذی و سالم بپردازید این امید وجود دارد که عوارض احتمالی خودارضایی در شما برطرف گردد و شادی و نشاط گذشته را به دست آورید. این اطمینان را به شما می دهیم که بسیاری از عوارض ناشی از خودارضایی با ترک کامل آن به تدریج و رفته رفته، کم شده و در نهایت نابود می شود و از بین می روند به همین خاطر، جای هیچ گونه نگرانی برای شما نیست.
بدن انسان توانایی جبران عوارض را دارد ولی باید توجه داشته باشید که عوارضی که در طول زمان ایجاد شده به تدریج جبران خواهد شد و البته نباید توقع داشته باشید که فوراً جبران شود.
به هر حال، رمز پیروزی شما در ترک خودارضایی و درمان آسیب های احتمالی در سه چیز خلاصه می گردد:
۱. تلاش همه جانبه برای ترک خودارضایی و جلوگیری از هدرفت مایع حیاتی منی؛
۲. تقویت بدن با رژیم عذای سالم و مقوی؛
۳. ورزش مستمر و مداوم.
موفقیت شما در این سه چیز می تواند به سرعت شما را در مسیر بهبودی قرار دهد و شور و نشاط جوانی تان را برگرداند؛ پس ناامیدی را کنار بگذارید و برای حل رفع مشکل از همین الان تلاش کنید.
در پایان، امیدواریم با اراده ای قوی این عمل زشت را برای همیشه ترک کنید و دیگر سراغ آن نروید و مشکلات و عوارض جانبی آن نیز به زودی از وجودتان رخت بربندد.
میهمان
سلام مرسی ازسایت خوبتون
من دوسالدوسال و خورده ای هست انجام میدم تا یک سال و نیم اول روزی یک بار انجام میدادم اما الان هفته ای یک یا دو بار و میخام ترک کنم
چن سال طول میکشه عوارض از بین بره
من دخترم و نگران آیندم و ازدواجم لطفا کمکم کنیید
پرسمان
سلام علیکم، در اینکه خودارضایی عوارض بسیار ناخوشایند و پیامدهای منفی فراوان و بعضاً جبران‌ناپذیری دارد شکی نیست؛ آنچه مسلّم است این است که با ترک خودارضایی، دیگر در آینده عوارض خودارضایی سراغ شما نخواهد آمد و حتی اگر در حال حاضر به عوارضی مبتلا گشته‌اید، این اطمینان را به شما می‌دهیم که بسیاری از عوارض ناشی از خودارضایی با ترک کامل آن به تدریج و رفته رفته، کم شده و در نهایت نابود می‌شود و از بین می‌روند؛ به همین خاطر، جای هیچ گونه نگرانی نیست. البته این امر بسته به نوع آسیب و عوارض به وجود آمده دارد، برخی از آسیب‌ها ممکن است چند سال طول بکشد تا از بین بروند که البته این نیاز به صبر و حوصله و نیز تقویت بدن و گاهی مراجعه به مراکز درمانی و کمک گرفتن از متخصصان و پزشکان مربوطه دارد. البته قبل از هر چیز باید با اتخاذ راهکارهای متعددی که برای ترک خودارضایی وجود دارد، پدیده خودارضایی را به طور کامل ترک کنید و هرگز اجازه ندهید دوباره به آن شرایط گذشته برگردید. بدون تحقق این مسئله، عملکرد شما چیزی جز «آب در ‌هاون کوبیدن» نخواهد بود و ثمره‌ چندانی در پی نخواهد داشت.
میهمان
من چهار سال خود ارضایی مالشی داشتم یعنی عادت شده بود برام و هر روز انجام میدادم اما الان شش سالی هست که ترک کردم و چند ماه دیگ با شوهرم میخوام ی رابطه جنسی داشته باشم آیا مشکلی ندارم و ب ارگاسم میرسم؟
پرسمان
سلام علیکم، بله . قطعا اگر شوهرتان به حد کافی به اصول عشق بازی با شما وارد باشد و قبل از نزدیکی با شما ملاعبه داشته باشد شما هم به ارگاسم کافی خواهید رسید و مشکلی نخواهید داشت.
میهمان
سلام من ۱۵ سالمه و چندماهع که دوره پریودیم شروع شده و دوساله خود ارضایی دارم البته نمیدونستم این کارم چیه دو ماه پیش بعد خود ارضایی فرداش یه لکه خون دیدم و نزدیک پریودیم بود و دیگه خونی نیومد و تا الا هنوز پریود نشدم
پرسمان
سلام علیکم، بدون تردید، خودارضایی باعث به هم خوردن تعادل هورمونی و موجب بروز مشکلاتی برای بدن و بروز انواع و اقسام آسیب های جسمی، روحی و روانی خواهد شد؛ بنابراین اگر شما موفق به ترک خودارضایی شوید و بدن تان را تقویت کنید؛ این انتظار وجود دارد که عادت ماهانه شما منظم گردد.
میهمان
سلام نسیم هستم من دوسال هست ک انجام میدم و خیلی پشیمون الان ۱۶ سالمه امروز بعد از یک هفته انجام دادم و پشمونم همه راه ها رو رفتم کلاس زبان رفتم میرم سر کار توبه کردم و نماز میخونم من خیلی کم تحریک میشم ققط تو حموم کمکم کنید
پرسمان
سلام علیکم، اگر شما به هر دلیلی مبتلا به خودارضایی شده اید، برای ترک خودارضایی هرگز نباید ناامید شوید؛ بلکه باید همچنان از همه ظرفیت خویش برای موفقیت در ترک کامل خودارضایی استفاده کنید تا به ترک کامل برسید و بتوانید آسیب ها و عوارض ناخوشایند خودارضایی را از بین ببرید.
همین که فرد مبتلا به خودارضایی بتواند با به کارگیری راهکارهای مختلفی که برای ترک خودارضایی و رهایی از آن وجود دارد، از محرِّک های جنسی فاصله بگیرد و به تدریج از شدت ابتلا به آن بکاهد و به دفعات کمتر و با فواصل زمانی بیشتری این کار را انجام دهد، مسیر خود را برای نائل شدن به ترک خودارضایی هموار نموده است.
اگر تمایل به انجام خودارضایی داشتید، بکوشید با جا به جایی مکانی، تغییر سریع موقعیت، فرار از تنهایی و حضور در جمع خانواده و سایر افراد، ایجاد مشغولیت های ذهنی و کاری، بلند شدن از رختخواب و قدم زدن فضای ذهنی تان را تغییر دهید تا از تحریک بیشتر و یا از انجام عمل خودارضایی منصرف شوید.
همچنین می توانید مدت زمان حمام کردن تان را بسیار کوتاه در نظر بگیرید و سعی کنید بیش از آن در حمام نمانید؛ مثلاً در ده دقیقه خودتان را شستشو دهید و از حمام خارج شوید.
میهمان
سلام من از ۱۲ سالگی اصلا آگاهی نسبت به این موضوع خودارضایی نداشتم بعد متاسفانه یکی از دوستان این عمل قبیح را به من پیشنهاد داد من نمی دونستم که این چیه بعد این عمل قبیح را انجام دادم وتا الان که ۱۶ سالمه به صورت شدید گرفتار این موضوع هستم و واقعا شرمنده خدای امام حسین (ع) هستم و واقعا هر چقدر زور زدم نشد که ترک کنم لطفا التماستون می کنم به من کمک کنید یا مولا یامولا حسین(ع)
پرسمان
سلام علیکم، پرسشگر گرامی!
اگر شما در گذشته خودارضایی کرده اید و به گناه بودن آن آگاه نبوده اید، طبیعتاً از آنجا که شما به ماهیت گناه آلود بودن این مسئله آگاهی نداشه اید؛ گناهی برای شما منظور نشده است؛ بر فرض اینکه بعدها بر اثر عادت به این کار خودارضایی کرده باشید و گناهکار باشید با توبه به درگاه الهی همه گناهان شما بخشیده می شود و باز جای نگرانی نیست.
اگر هزاران بار دیگر پای تان بلغزد و مجدداً آلوده به خودارضایی گردید این مقدار لغزش های غیراختیاری در فرایند ترک خودارضایی طبیعی است. سعی کنید در صورت لغزش‌های غیر اختیاری با آب دل‌انگیز توبه، مجدداً خود را شستشو دهید و پاک گردانید. یادتان باشد همه انسان ها به غیر از معصومین و اولیای خاص الهی در معرض گناه و آلودگی به آن قرار دارند، مهم این است که انسان بعد از خطا و اشتباه فوراً متوجه شود و توبه نماید. هرگز نباید ناامید شوید و خودتان را در فضای ناامید قرار دهید؛ بلکه باید همچنان از همه ظرفیت خویش برای موفقیت در ترک کامل خودارضایی استفاده کنید تا به ترک کامل برسید. اعتقاد و باور ما این است که اگر راهکارهایی که برای ترک خودارضایی وجود دارد به کار ببرید می توانید به تدریج از این کار زشت فاصله بگیرید و آن را برای همیشه کنار بگذارید و جای هیچ گونه نگرانی نیست.
باید توجه داشت کنترل غریزۀ جنسی و شهوت به صورتی که منطبق با فطرت انسانی باشد، امری ممکن و شدنی است. البته آنهایی که از مبانی اخلاقی و معنوی محکم و قویی برخوردارند و نیز از محرِّک های جنسی دوری می کنند و بی جهت باعث فزون یابی تمایلات جنسی شان نمی گردند، به خوبی می توانند از پیامدهای منفی آن مصون باشند و غریزۀ جنسی خود را در همه حال و به خوبی کنترل کنند و آسیبی از این ناحیه نبینند.
باور ما این است که شما به خوبی می توانید با پرهیز از محرِّک های جنسی، ایجاد مشغولیت های اختیاری، انجام ورزش و فعالیت های بدنی به تخلیۀ انرژی های منفی غریزۀ جنسی تان کمک کنید و این انرژی را در مسیر درست هدایت کنید و در امور مثبت هزینه کنید و از گناه فاصله بگیرید.

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.