خواب زن ۱۴۰۰/۰۴/۰۷ - ۱۴۱۸ بازدید

ایا درست است که خواب زن ( خانم ) تعبیر ندارد و صحت ندارد؟ توضیح دهید؟

از ارتباط و حُسن اعتماد شما با «مجموعه پرسمان» صمیمانه تشکر می‌کنیم. احتمالاً شما نیز ضرب المثل و اصطلاح معروف «خواب زن چپه» را بسیار شنیده اید و همین باعث سؤال شما شده است. آیا فکر می کنید بین خواب مردان و زنان تفاوتی است که خواب مردان رویای صادقه و خواب زنان چپ باشد! اگر این باور را دارید، وقت آن رسیده است که باورتان را تغییر دهید و حقیقت این اصطلاح را بدانید.
جالب است بدانید، اصطلاح معروف «خواب زن چپه» یک سخن کاملاً بی اساس و برداشتی نادرست از جمله «خواب ظن چپه» است. در حقیقت به علت هم آوایی این دو واژه باعث شده که برخی از مردم واژۀ زن را به جای واژۀ ظن جایگزین کنند و نوعی تحریف در آن صورت بگیرد.
اتفاقاً اصلاً خواب زن چپ نیست؛ بلکه این عبارت تحریفی است از واقعیتِ «خواب ظن چپه» است. «ظن» به معنی توهم، گمان بردن و شک کردن و «خواب ظن» هم خوابی است که برمبنای توهم، شک و گمان شکل گرفته باشد. بسیاری از ما در طول روز با موضوعات گوناگون سروکار داریم؛ بنابراین بعد از اینکه می خوابیم، ممکن است خواب هایی را ببینیم که بی اعتبار و غیر قابل اعتبار باشد که به این نوع خواب ها، خواب «ظن» می گویند که ناشی از ذهن ناآرام و مشغول ما و سرکار داشتن با موضوع حل نشده در طول روز است.
بنابراین بین خواب زن و خواب مرد هیچ تفاوتی وجود ندارد؛ البته در هر صورت باید توجه داشت بسیاری از خواب های که انسان می بیند اصلاً تعبیری ندارد و جز خواب های آشفته قلمداد می گردد و نباید دنبال تعبیر آن بود. اگر هم تعبیر داشت به معنای وقوع حتمی آن نیست.

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.
حاصل جمع را در کادر وارد کنید