خودارضایی ۱۳۹۳/۰۹/۲۸ - ۵۳۴۲۶ بازدید

عوارض خودارضایی چیست ؟

اما رابطه جنسی با همسر نه تنها این عوارض را نداشته باشد بلکه زوجین را از لحاظ عاطفی و جسمی و حتی معنوی ارتقاء بدهد.جنابت از راه درست که با فطرت انسانی سازگار باشد، برای سلامت انسان (هم جسماً و هم روحاً) لازم است. به علاوه همان فرقی که بین زنا و جماع هست بین استمناء و جماع هم هست. جنابت از بیراهه (خودارضای ، زنا، هم جنس بازی، لواط و ...) باعث از بین رفتن سلامت روحی و نفسانی و جسمی می شود.
انزال منی که پس از ازدواج و از طریق ارتباط جنسی با همسر صورت می گیرد، دارای تفاوت هایی با خود ارضایی است که به صورت خلاصه به آن اشاره می شود :
1. چون ارضا از طریق طبیعی صورت می گیرد به تدریج و پس از گذشت مدتی از ازدواج فاصله بین دفعات ارتباط بیشتر می شود و حالت حرص و اعتیادی که در استمنا وجود دارد، اینجا دیده نمی شود.
2. در ارتباط با همسر چون ارتباط عاطفی ایجاد می شود (از طریق ملاعبه و ...) سیستم اعصاب سمپاتیک و پاراسمپاتیک به صورت متعادل تحریک گشته و اندام هایی که تحت تاثیر این سیستم ها هستند به صورت طبیعی فعالیتشان افزایش یا کاهش می یابند (تندی ضربان قلب، تندی تنفس و ...)، اما در استمنا چون فرد از طریق خیالات و بدون وجود ارتباط عاطفی مستقیم خود را تحریک می کند. تحریک اعصاب فوق به صورت متعادل صورت نمی گیرد و بنابراین فعالیت اعضای تحت تاثیر این اعصاب به صورت غیرطبیعی کاهش یا افزایش می یابد و خود باعث عوارض جسمی می گردد که فقط در استمنا دیده می شود. مانند لرزش اندام ها، عدم تمرکز حواس، کم شدن قدرت حافظه و ...
3. در ارتباط طبیعی و به خصوص اگر انزال منی از طریق مقاربت صورت گیرد کیسه های منی به طور کامل تخلیه شده و ارضاء کامل صورت می گیرد. ولی در استمنا بستگی به شدت خیالات فرد تخلیه کیسه ها متفاوت است و در بعضی مواقع بزرگی بیش از حد پروستات، عدم تخلیه کامل کیسه های منی، سوزش ادرار و ... بروز می دهد.
4. از نظر روحی روانی نیز حالت احساس گناه، پشیمانی، افسردگی، اضطراب و ... که پس از استمنا برای فرد رخ می دهد پس از مقاربت طبیعی برای فرد وجود ندارد بلکه بر خلاف آن حالت شادی و آرامش روحی ایجاد می شود.
5. از نظر معنوی نیز بحث ارتکاب گناه و دوری از درگاه حضرت حق مطرح است که در استمنا وجود دارد ولی در ارتباط با مقاربت، انسان حلال الهی را انجام داده است و باعث نزدیکی و قرب به درگاه خداست.
6. استمنا در واقع آمیزش با خود است، لذا تحریک کننده و تحریک پذیر یک نفر است. همینطور ایجاد کننده شرائط اوج و لذت (گرم شدن، تصور لذت و...) توسط خود ارضا شونده فراهم می شود. در این جا تمام وجود فرد (در عین وحدت و یکپارچگی) باید دو پاره شود یکی ارضا شونده و دیگری تحریک کننده و ارضا کننده، هم گرم کننده و هم گرم شونده و هم نعوظ آور و هم نعوظ پذیر و این دو پاره شدن، بزرگترین آسیب را در سیستم بینایی و ذهنی (عدم تمرکز و...) و درنهایت به بخش روانی شخصیت وارد می کند.
7. زمانی که بدن خود انسان تامین کننده نیاز جنسی خود قرار می گیر،د در این صورت، این بدن همیشه در همراهی با او است. کم کم او را در یک حالت تحریک جنسی دائم قرار می دهد، چون خودش از خودش لذت می برد و این نزدیکی فاصله و بدون واسطه وی را به سمت حالت تحریک دائم از خود قرار می دهد و تحریک پذیری سریع و دائم جدای از اثرات مخرب اجتماعی و اخلاقی فرد، موجب خرد شدن پیکر آدمی و پیری زودرس و شکستگی چهره می شود.
8. در ازدواج چون انسان همیشه همسر خود را در اختیار دارد می تواند نیازهای جنسی خود را به موقع و از طریقی که دستگاه خلقت برایش فراهم کرده است، پاسخ گوید. عمل جنسی که در ازدواج صورت می گیرد صرفاً قرار گرفتن دو جسم مادی در کنار همدیگر نیست بلکه این عمل ظاهری، محبت به یکدیگر، ایثار و از خودگذشتگی در حق همدیگر و بسیاری از فواید روحی و روانی را در پی دارد که در این مجال طرح آن ممکن نیست ولی خود ارضایی یک انحراف جنسی است که عواقب بسیار وخیمی برای فرد به همراه دارد مانند اعتیاد به این کار، احساس گناه، افسردگی پس از هر بار خود ارضایی، کاهش اعتماد به نفس، عدم تمرکز حواس، کاهش آستانه تحریک جنسی و زودانزالی و عدم لذت از زندگی زناشویی آینده و...
چنین عوارضی که به صورت مختصر به آنها اشاره کردیم در هیچ کدام از زن و شوهری که ازدواج کرده اند رخ نمی دهد.
نویسنده : جواد ترکاشوند

نظرات

میهمان
خودارضایی عارضه جسمی نداره عوارضش صرفا روانیه
پرسمان
سلام علیکم، برفرض اینکه ادعای شما درست باشد و خودارضایی در ظاهر عارضه جسمی نداشته باشد و تمامی عوارض آن روانی باشد، بدون شک عوارض روانی به تدریج در جسم انسان نیز اثر منفی خواهند گذاشت؛ همان طور که استرس و اضطراب باعث تپش قلب، فشار خون، زخم معده و... می گردد؛ بنابراین عوارض روحی و روانی یا عوارض جسمی جدا نیستند و با هم همپوشانی و ارتباط دارند.
میهمان
سلام فقط بگم آدمو داغون میکنه من بعضی وقتا میام و نظرات بچه ها رو می خونم واقعا سخته و گریه آوره که اینجوری ما جوونای خوب و با فطرت خداشناس تو گنداب غلط بخوریم ولی حالا که افتادیم تو گناه باید ازش دربیایم تا بدتر نشیم راهش توکل و توسل و مشغول شدن تمام وقت به یه کاریه که هم دوست دارید و هم آیندتونو میسازه و همچنین بگم که فکرتونو هم مشغولش کنید اگه تو فکرتون از تصاویر و فیلم ها باشه هی تحریک میشید که برید طرفش و نابودی خودتونو باعث شید لطفا سمتش نرید من از یه راه رفته با شما صحبت میکنم بهتون بگم که من حتی روزی ۴ بار هم خودارضایی کردم تاجایی رسیده بودم که از درد کمر و ناحیه ی لوله های اسپرم بر داغون بودم همیشه بی حال بودم ذهنم اصلا کارایی نداش دیگه حتی داشتم به مسائل دینی هم شک می کردم و میگفتم همه چی الکیه خیلی وضع بدی بود تا یه روز اتفاقی گفتم معایب خودارضایی رو ببینموقتی دیدم متوجه شدم دارم چه ضربه ای به خودم و آیندم و دینم و روحم میزنم بعدش تصمیم گرفتم دیگه انجام ندم وتا حالا خدارو شکر که پاکم ولی اینو بگم که هنوز بعضی اثرات اون مریضی بعضی وقتا تو پدید میاد ولی خدا رو شکر تو روند بهبودیم شما هم هرچه زودتر تصمیم بگیرید از خدا کمک بخواید و یه یاعلی بگید و شروع کنید ورزش یادتون نره چه سنگین چه سبک
پرسمان
سلام علیکم، این توصیه و سخن شما مصداق روشن کلام مشهور (سخن کز دل برآید لاجرم بر دل نشیند) است؛ همان طور که سعدی نیز در این زمینه سروده است:
در این معنی سخن باید که جز سعدی نیاراید *** که هرچه از جان برون آید نشیند لاجرم بر دل
شما خود به پوست و گوشت خود آسیب ها و پیامدهای منفی خودارضایی را چشیده اید؛ طبیعتاً بهتر از هرکس دیگری می توانید خود و دیگران را از این پدیدۀ آسیب زا برهانید.
میهمان
من همه موهام ریخته بود اعصابم داغون بود ذهنم ارور میداد یه سال بخاطر این لعنتی پشت کنکور موندم ولی ترک کردم الان خیلی بهترم چندتاسایت معرفی میکنم بهتون تا تو این راه موفق بشینسایت داش رضا
سایت توبه۹۴
سایت از مس به طلا
ماروهم دعا کنین
پرسمان
سلام علیکم، با تشکر از شما بابت معرفی سایت هایی که همگی به نوعی به ترک خودارضایی جوانان عزیز کمک می کنند. استفاده از تجربیات مبتلایان به خودارضایی و مطالبی که در این خصوص نگاشته شده؛ طبیعتاً راهگشا خواهد بود.
میهمان
لعنت به شما و سایتتون و اون ....که الکی از خودشون عدد میسازن یا اونایی که که فک میکنن حالا هر چیزی که براشون رخ داده به خود ارضیی بوده
میهمان
سلام من ۲۹ سالمه از همسرم جدا شدم ی دوست پسر گرفتم من اصلا نمیدونستم خودارضای چی هس اون یادم داد ولی وقتی یاد گرفتم گفتم چبهتر دیگه نمیرم پیشش تن فروشی کنم خودم مشکل خودمو حل میکنم حدود ۳ ماهی هسک اینکارو میکنم دیروز تا حالا چشام قرمز شده و سوز میده ریزش مو هم دارم غذا هم نمیتونم بخورم با خواهرم تو ی اتاقیم منتظرم اون بخوابه منم ی فیلم میزارم با هدفون گوش میدم و خود ارضای میکنم هر چ میخوام این کارو نکنم نمیتونم هر شب این کارمه الانم دلم میخواد ولی نمیدونم چطوری نمیدونم 😐
پرسمان
سلام علیکم، معمولاً جا به جایی مکانی، تغییر سریع موقعیت، فرار از تنهایی و حضور در جمع خانواده و سایر افراد، ایجاد مشغولیت های ذهنی و کاری، بلند شدن از رختخواب و قدم زدن و... می تواند از شدت تحریک جنسی شما بکاهد و شما را از انجام خودارضایی منصرف گرداند.
باور ما این است که شما به خوبی می توانید با پرهیز از محرِّک های جنسی، ایجاد مشغولیت های اختیاری، انجام ورزش و فعالیت های بدنی به تخلیۀ انرژی های منفی غریزۀ جنسی تان کمک کنید و این انرژی را در مسیر درست هدایت کنید و در امور مثبت هزینه کنید.
اگر شما خودارضایی را به طور کامل ترک کنید به هیچ عنوان نباید نگران عوارض آن باشید؛ چرا که اگر برخی از این عوارض ایجاد شده باشند معمولاً بعد از ترک و به مرور زمان از بین خواهند رفت. بدن انسان مخصوصاً جوان توانایی جبران این عوارض را دارد و دوباره خودش را بازسازی می کند و به تدریج به وضعیت عادی برمی گردد؛ به شرطی که در تصمیم تان بر ترک خودارضایی مصمم و جدی باشید و خدای ناکرده دوباره گرفتار خودارضایی نشوید.
میهمان
Masturbation Side Effects را سرچ کنید. متاسفانه ویکی پدیای فارسی بعنوان یک سایت پربازدید به دلیل اینکه موسسش یک زایانیست یهودی آتئیست است و به مدیران فارسی دلار می دهد کاملا تحریف گونه مقاله را با اطلاعات غلط پر کرده است. خودارضایی را با گوشت خوک مقایسه کنید. حرام و باطل است گوشت خوک هم ممکن است فواید بسیار اندکی داشته باشد ولی مضراتش بیشتره. هر انچه در مورد فوائد خود ارضایی شنیدید و خوندید بریزید دور چون جز ضرر جسمی و روحی هیچ فایده ای نداره چیزی با عنوان فواید خود ارضایی تنها از ابشخور دیدگاه های غربی سرچشمه گرفته و همه کذب محضه غربی ها چون بواسطه ی روابط ازاد دچار تنوع طلبی و بی میلی به ازدواج شدند لذا سعی در براوردن نیازها از غیر راههای صحیح اون دارند در نتیجه به تبلیغ و ترویج اعمالی نادرست مانند خود ارضایی می پردازند. در خودارضایی عمل جنسی با فشار زیاد بر اعصاب و به صورت ناقص انجام می گیرد و سبب سرخوردگی، احساس گناه و عذاب وجدان، عدم ارضا و ارگاسم کامل و عصبی شدن، پرخاشگری و حس انزجار و غم می گردد. میل جنسی چون به صورت معیوب ارضا شده عطش جنسی فروکش نمی کند و در یک سیکل معیوب فرد تدریجا معتاد می شود ولی این اعتیاد حس سرخوشی نمی دهد و مدام فرد را دچار آسیب بیشتر و عوارض بیشتر می کند. ریزش مو – نازک شدن مو – شوره و چربی موی سر – از دست رفتن مواد مغذی و کمبود ویتامین و روی برای مو و تخریب فولیکول در اثر ترشح زیاد هورمونها و ..... .تحلیل رفتن قدرت بدن و قوای جسمانی، بستر پذیرش سایر بیماری ها را فراهم می آورد. جسمی که با خودارضایی ضعیف شده است نمی تواند در مقابل میکروب ها و ویروس ها از خود دفاع کند.در اثر خود ارضایی و تحریک زیاد، هیپوتالاموس آسیب می بیند. مغز و مراکز حساس دیگر مکرراً دچار کاهش نسبی جریان خون می شوند و از این طریق آسیب های جبران ناپذیری بر آن ها وارد می شود. تخلیه های مکرر عصبی، موجب ضعف اعصاب می شود. خود ارضایی های مکرر، مراکز عصبی را دچار حساسیت و ضعف خستگی و اختلال می سازد. به گفته یکی از دانشمندان، خود ارضایی موجب ضعف قوای شهوانی و بی رمق و بی جان شدن آن ها می شود.مگس پران(عارضه چشمی)
وزوز گوش (عارضه گوشی)
دندان قروچه (عارضه دندانی عصبی)
خروج استیل کولین و کم شدن هوش و حافظه و به خاطر نیاوردن مسایل و فراموشی
فشار بر اعصاب بدن سمپاتیک و پاراسمپاتیک و بدلیل عدم ایجاد رابطه کامل
پس افرین به شما که سعی در ترک دارید ثابت قدم باشید و مطمئن باشید بزودی به شرایط عادی بر میگردید چه به لحاظ روحی و چه جسمی ... با ارزوی سلامتی و عاقبت بخیری برای شما
پرسمان
سلام علیکم، سخنانی که شما بیان کردید، حرف های درستی است. اگر بخواهیم سخن شما را در یک جمله خلاصه کنیم باید بگوییم: «جانا سخن از زبان ما می‌گویی»
متأسفانه دانشمندان غربی در این قضیه صادق نیستند؛ چراکه آنها مدت زمانی خودارضایی را جزء انحرافات جنسی در کتاب های خود ذکر کرده بودند، اما امروزه به خاطر اغراض سیاسی و علل دیگر این گونه انحرافات را از کتاب های خود حذف کرده اند و آن را عملی بهنجار تلقی می کنند در صورتی که عقل سلیم و وجدان بشری چنین عملی را نمی پذیرد و به انحرافی بودن آن اذعان دارد و آسیب های متعددی را برای آن بیان می کند.
در کتاب راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات روانی که از سوی انجمن روانپزشکی آمریکا (APA) منتشر شده در نسخه های قبلی در Dsm-۴ و در Dsm-۳ و نیز سایر کتاب های روانپزشکی و روانشناسی به چنین انحرافی اشاره شده و در کنار اختلالات جنسی از آنها نام برده شده است. متأسفانه در نسخۀ Dsm-۵ برخی از انحرافات جنسی نظیر خودارضایی و همجنسگرایی به خاطر اغراض سیاسی و علل دیگر حذف شده و نوعی امر نابهنجار تلقی نمی شود.
در مقابل برخی افراد و دانشمندان غربی که منکر آسیب ها و عوارض ناخوشانید خودارضایی هستند، دانشمندان و افراد دیگری هستند که علی رغم سانسور شدید خودارضایی را عملی نابهنجار می دانند و عوارض و آسیب هایی را برای خودارضایی بیان می کنند. کتاب فیزیولوژی پزشکی گایتون نوشته آرتور گایتون و جان ادوارد هال یکی از این نمونه هاست. همچنین تحقیقاتی که توسط (برودی و کاستا، ۲۰۰۰؛ داس، پریش و لامن، ۲۰۰۹؛ گرسو، مرسر، گراهام، ولینگز، جانسون، ۲۰۰۸؛ لائو، وانگ، چنگ و یانگ، ۲۰۰۵؛ ناتر و کندرون، ۱۹۸۵) و زنان (برودی و کاستا، ۲۰۰۹؛ داس و همکاران، ۲۰۰۹؛ گرسو و همکاران، ۲۰۰۸؛ لائو، چانگ، وانگ و یانگ، ۲۰۰۶؛ شاییر، شاییر و شاییر، ۲۰۱۲؛ ویس و برودی، ۲۰۰۹) انجام گرفته است، همگی آسیب ها و عوارضی را برای خودارضایی بیان می کنند.
میهمان
سلام من ۲۴ سالمه ۹ ساله ک خودارضایی میکنم ریزیش مو دارم آیا ترک کنم دوباره موهام قوی میشه
پرسمان
سلام علیکم، اساساً ریزش مو علل متعددی دارد که یکی از علل آن می تواند خودارضایی باشد که با ترک خودارضایی به تدریج این مشکل برطرف می شود و ریزش مو متوقف می شود. البته اگر ثابت بشود که ریزش مو شما تنها به خاطر خودارضایی می باشد؛ چه بسا به ترک خودارضایی و تقویت بدن و تأمین انرژی های از دست رفته بدن تان بتوانید مشکل را برطرف نمایید چون خودارضایی و تخلیه مایع منی که سرشاز از املاح مدنی و ویتامین می باشد باعث تحلیل رفتن بدن و از دست دادن انرژی های مفید بدن شده و جلوی رشد بدن را می گیرد که اگر خودارضایی ترک شود و بدن تقویت گردد طبیعتاً انرژی های از دست رفته جبران خواهد شد و اثر آن در کاهش ریزش مو و حتی رویش مجدد آن ظاهر خواهد شد.
با این اوصاف، ناامیدی را کنار بگذارید و برای ترک خودارضایی از همین الآن تلاش کنید. حتی اگر تأثیری در رویش مجدد موهای شما نداشته باشد از ریزش بیشتر مو جلوگیری می کند و شما را از عوارض و آسیب های دیگر مصون و محفوظ خواهد داشت.
میهمان
دوستان عزیز،من ۷۰ روزه خدارو شکر که پاکم،به همه ی مقدساتتون قسمتون میدم ترکش کنید،به معنای واقعی کلمه آدمو نابود میکنه،خیلی عوارضش سنگینه،به خاطر خدا ترکش کنید،به پدر و مادرتون رحم کنید،به خاطر همه ی کسانی که براشون عزیزید و براتون عزیزند ترک کنید،من بعد این مدت نتایج ترکشو با پوست و استخون دارم درک مینم،راستی برا منم دعا کنید.موفق باشید.
میهمان
سلام من یه پسر۱۵ساله ام ۵ ساله که این کار کثیفو انجام میدم.هر هفته یکبارخودارضایی.زیرچشام کبود.حوصله صفر.اعصاب داغون.کمرم خم شده.چهره و قیافه افتزاح به همه کسانی که اینکارو میکنن توصیه میکنم اینکارو انجام دهند.به هیچ وجه تنها نمانید.اگه تازه معتاد شده اید،پیشنهاد میکنم که هر چه زود تر ترک کنید.
پرسمان
سلام علیکم، این توصیه و سخن شما مصداق روشن کلام مشهور (سخن کز دل برآید لاجرم بر دل نشیند) است؛ همان طور که سعدی نیز در این زمینه سروده است:
در این معنی سخن باید که جز سعدی نیاراید *** که هرچه از جان برون آید نشیند لاجرم بر دل
شما خود به پوست و گوشت خود آسیب ها و پیامدهای منفی خودارضایی را چشیده اید؛ طبیعتاً بهتر از هرکس دیگری می توانید خود و دیگران را از این پدیدۀ آسیب زا برهانید.
میهمان
من که از همین فردا ترک میکنم این کار مسخره و خجالت آور رو،حالا چه باورتون بشه چه نه، باشگاه هم میرم تا یه استایل خوشگل و روفرم درست کنم. برای همه شما هم آرزوی سلامتی و رسیدن به همه ی آرزوهاتون رو دارم. خدافظ.
میهمان
مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خود ارضایی و آسیب ها و راه های درمان آن، به لینک زیر مراجعه نمایید :
خود ارضایی و آسیب ها و راه های درمان آن
میهمان
سلام بسیار مفید و عالی
ممنونم از مدیر سایت
من خودم نزدیک به ۱۵ ساله خود ارضایی دارم و همه عوارضی که گفته شدرو تجربه کردم چندماه هست ترک کردم خیلی خیلی خیلی سخته ولی هم گناه داره هم از بین میبره بدن را در اخرم باعث دیوانگی و ....میشود .
یک سوال داشتم اینکه گفته میشود که خودارضایی اعتیادی هست که چندین برابر مواد مخدر اعتیاد میاره قبول واقعا هم همینطوره سوال من این بود که آیا بعد ترک خود ارضایی دردی که یک معتاد ب مواد مخدر تجربه میکنه و فرد خود ارضا هم خواهد کشید چند برابرشو؟
سوال بعدی اینکه خود ترک خود ارضایی ممکنه اوایل چه درد یا مشکلی پیش بیاره تا عادی شدن بدن به ترک؟؟
ممنون میشم زودتر و مفیدتر جواب بدهید
بازم تشکر و خسته نباشید میگم
میهمان
مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خود ارضایی و آسیب ها و راه های درمان آن، به لینک زیر مراجعه نمایید :
خود ارضایی و آسیب ها و راه های درمان آن
میهمان
من نزدیک به ۳ سال است که این کار را انجام میدهم ولی هرگز نمیتوانم آن را ترک کنم
لطفا مرا راهنمایی کنید . خواهش میکنم
میهمان
مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خود ارضایی و آسیب ها و راه های درمان آن، به لینک زیر مراجعه نمایید :
خود ارضایی و آسیب ها و راه های درمان آن
میهمان
من دو ساله خود ارضایی داشتم ترک کنم موهام بر میگرده؟؟؟ وسط سرم ریزش شدید پیدا کرده.جواب بدید توروخدا
میهمان
من هم میزدم ولی رفتم بدنسازی الانم هیکلم قشنگ شده و حال خودارضایی ندارم
میهمان
در رابطه همسر نیاز جنسی برطرف میشود اما در خود ارضایی فرد نیاز جنسی خود را با دستش برطف میکند و از آنجایی که دست جذابیتی ندارد فرد نیاز جنسی خود را با همجنس خود(مرد با مرد و زن با زن ) تخلیه میکند که این خود یک اختلال بزرگ است چون با کمی فکر کردن میتوان فهمید که زن چرا خلق شده و مرد چرا خلق شده چرا اندام های آن ها با هم فرق دارد میتوان فهمید این یک اختلال بزرگ ویک را ه انحرافیست.
میهمان
مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خود ارضایی و آسیب ها و راه های درمان آن، به لینک زیر مراجعه نمایید :
خود ارضایی و آسیب ها و راه های درمان آن
میهمان
میخواستم ببین
برا جبران ضرر هایی که زده چیکار باید کرد
میهمان
میدونید چرا من با شماها فرق دارم ؟ چون تجربه ی خودارضایی من از همممممممممه شماها بیشتره ؛ ۱۱ سال!!!!!!!!!!!! بله ! یازده سال ! من یه پسرم ک تمام عوارضی هم که بقیه ی دوستان نوشتن درسته و کااااااااملا صحت داره ؛ من که تجربم از همه ی شما بیشتره این با این راه حل ها تونستم از پسش بر بیام و کلا ترکش کنم :

۱ . آقا پسرا ! فرض کنید یه سرباز هستید...اصلا خدا روح شما رو یه سرباز آفریده! حالا به این سرباز که یه روحه ، وظیفه داده شده تا از جسمی بهش داده شده محافظت کنه ؛ این رو توی مغزتون فرو کنید!!!!!!! هیچ سربازی از وظیفش تفره نمیره پس شما هم از وظیفتون سرپیچی نکنید و گرنه مجازات سختی خواهید شد . دختر خانوما ! شما فقط کافیه به این سوال فکر کنید و اصلا هم لازم نیس بهش جواب بدین، فقط هر موقع شهوتی شدین به این سوال فکر کنید :
در آینده که شوهرم در رابطه ی جنسی مون میفهمه که پرده ی بکارتم در اثر خود ارضایی از بین رفته ، چطور به صورتش نگاه کنم؟!؟!؟!
همین...

۲ . به هییییییییچ وجهی تنها نباشید!!!!!! در صورت تنها بودن هم سرتوتو با بازی های ویدئویی و ورزش سخت و زیاد و تماشای تلوزیون و ... گرم کنید. ( به اونایی که تازه درگیر خودارضایی شدند توصیه میکنم سرشونو با وسایل الکترونیکی گرم کنن ولی اونایی که مثل من به صورت دیوانه واری به این بیماری مبتلا هستند ، ورزش سنگین و زیاد رو توصیه میکنم.)

۳ . از هر بنی بشری که در مورد خودارضایی حرف میزنه دوری کنید و تا فاصله ی ۳ مایلی اون نرید!!!!!!!

۴ .( این مورد برای اونایی هستش که دیگه شورشو در آوردن و ۳ تا مورد بالا براشون اثر نداره .) اگه اون ۳ تا مورد اثری نداشت و رفتی تا استمنا کنی ، قبل از اینکه دستتو بزاری روی آلت جنسی خودت ، فقط ۱ ثانیه ! زیاد نه فقط یه ثانیه به آتشی که توی جهنم تورو خواهند سوزاند فک کن! تویی که وقتی نوک انگشتت میسوزه ، زمین و زمانو میبندی به فوحش و از درد میمیری!!! به آتیش جهنم فک کن ! به عذاب وحشتناک و هولناک و غیر قابل تصور گودال های جهنمی فکر کن....!

عزیزان شما این ۴ مورد رو امتحان کنید اگه اثری نداشت هر چی می خواید بگید.
با آرزوی موفقیت برای همتون
میهمان
سلام
میهمان
من با این حرف مخالفم. از طرفی میشه با خیلی کارا از قبیل ورزش از این حالت بیرون آمد.
میهمان
مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خود ارضایی و آسیب ها و راه های درمان آن، به لینک زیر مراجعه نمایید :
خود ارضایی و آسیب ها و راه های درمان آن
میهمان
سلام.توروخداکمک کنین.من دختری هستم۲۴ساله و دم ازدواج هستم.۵ماهه و هفته ای ۳بار اینکار زشتو انجام دادم که اونم از تنهاییم بود.الان میوام ترکش کنم.چون من کیست ریز تخمدانی هم دارم و قاعدگیم نامنظمه.احتمال ناباروری هست یانه؟؟؟ویتامین دی ۳بدنمم کمه ورزش هم میکنم.توروخدا راهنماییم کنین.دارم میمیرم از استرس.ممنون
میهمان
مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
میهمان
اخه این سایت های پدر سوخته و بازیگراش نمیزارن که. نمیشه یه جوری سایت های دانلود فیلتر شکن رو بلاک کرد؟ لطفا جواب بدین
میهمان
ارتباط با خدا ینی وصل شدن به قوی ترین پارتی دوعالم
اسمهای خدا زیاده و تو دعای جوشن کبیر این اسمها شنیده شدن
منم نظر دوستمونو خوندم میخوام راجب ذکرایی که به ترک استمنا کمک میکنن نظری بدم ذکر یا ممیت رو شب هنگام وقتی میخوای بخوابی دستتو بزار رو قلبت و صدبار بگو و بعد از این صدبار انقدر تکرارش کن تا بخوابی خواص این ذکر کشتن شهوت بیجا ناشی از تحریک شیطان هستش و ذکر الرائی که دوستمون گفتن
بهتره۲۲۱بار خونده شه اشتباه نوشتن انگار مرسییییییی
میهمان
من یک سال و نیم خودارضایی داشتم الان۶۱روزه که ترک کردم
حس میکنم بدنم که سفت و قوی شده و زورم زیاد شده خوشگل ترشدم کبودی زیر چشمم رفته و زیر پوستمم اب انداخته
اراده و پشتکار قوی ای دارم شیطون وسوسه ام میکنه مثلا هزارتا فکر به سرم میاد بهم میگه فکر میکنی به این زودیا ازدواج میکنی یاا اصلا فکر میکنی چه پسری میاد میگیرتت بیچاره جوونیتو الکی عین پیرزنا نگزرون چون برا خدا انچنان فرقی نمیکنه که تو تو این دوره زمونه خودارضایی کنی یانه بهم میگه ترک گناهت پاداشی برات نداره دلتو خوش نکن
ولی یه عامل درونی مقاومت میکنه و نمیزاره که بتونم خودارضایی کنم ینی حس میکنم محاله که دیگه بتونم خودارضایی کنم چون ازش میترسم
ولی جدای این حرفا و تحریکای شیطون فکر میکنم حالا خد منو دوست داره و ازم محافظت میکنه در برابر شیطون و این محافظت خود پاداشمه چون الان شیطون و ادمهای شیطونی ازم دور میشن و نمیتونن اذیتم کنن مثلا دیگه تو خیابون متلکی نمیشنوم دیگه ترس ندارم که تو بیرون اذیت بشم و دلم قرص شده ایمانم زیاد شده
متحول شدم
در ضمن من اول عاشق خدا و خودم شدم بعد ترکش کردم شاید واسه اینه که دیگ نمیتونم استمنا کنم ینی دلم برای خودم و خدام میسوزه
بچه ها ذکر الرائی رو ۲۶۱بار بدون ال بخونین تعدادشم درست باشه حالتون جوری خوب میشه و دلتون روشن که انگار شراب بهشتی بهتون خوروندن بهش صددرصد اعتقاد دارم
وقتی عاشق خدا شین کم کم بدنتون و روحتون خودش سمت نماز میره قرانم هرروز چند صفحه ای بخونین حداقل معنیشوبخونین درضمن من ادم مذهبی ای خیلی نیستم ولی قلبا عاشق خدام هر لحظه میبینمش الانمیتونم کاری کنم که شیطون نزدیکمم نشه ذکر ها رو از گوگل سرچ کنین خواص ذکر ها و اسما الهی ممنونممممم ازتون که خوندین متنمو همتونو دوست دارم
میهمان
سلام من ۱۷ سالمه حدود ۵ سال اعتیاد دارم سه سه سال اول ک اصلا نمیدوننستم چی هست فقط از روی عادت اینکارو میکردم و تقریبا هر روز اینکارو میکردم الان ریزش مو دارم دکترم رفتم گفت واسه خود ارضایی و اگه ترکش کنی بعد ۳ ماه موهات در میاد ولی متاسفانه الان سه ماهه میخوام ترک کنم نمیشه نمیدونم چیکار کنم تقریبا همه چیمو از دست دادم تمرکز اعتماد ب نفس و قیافمو ... ازتون میخام ک اصلا این کارو نکنین واقعا ادمو نابود میکنه

میهمان
سلام دوستان
برای ترک این عمل اول باید از دیدن فیلم ها وعکس ها و مناظر شهوت انگیز دوری کنید و سپس برای اینکه فکر این کار روهم نکنید پیش یه روانپزشک برید و مشکلتونو باهاش درمیون بزارید خجالت نکشید روانپزشک یکی از کاراش همینه درمان وسواس فکری . خیلیا هستن این مشکلو دارن.
یا علی
میهمان
امیدوارم همگی چه دختر چه پسر از این عادت خلاص شیم.
میهمان
من خیلی فوتبال دوست دارم و هر وقت فوتبال بازی می کنم از این فکر ها می یام بیرون ولی موندم الان که یه متر برفه و باشگاه هم نیست چی کار کنم. باید بریم دنبال علایق حلال وازشون لذت ببریم و اکتفا کنیم به اونها بعد خود به خود از فکر گناه خلاص می شیم ..
میهمان
قرآن بخوانید. خیلی تاثیر داره. اون مواقعی که شیطان به سراغتون می آید مثلا شب موقع خواب، میتونید یک سوره گوش بدهید.من که از سوره مریم قاری منشاوی لذت میبرم. باور کنید خیلی تاثیر داره. قرآن خونتون رو تا جایی که میتونید روزانه بخونید. حتما که نباید ماه رمضان قرآن رو ختم کنید. من خودم به دلیل کنجکاوی این مرض رو داشتم. دیدن سایت های تحریک کننده مخصوصا اون عکسهای مزخرفشون خیلی تاثیر بدی داره. سراغ فیلم های ناجور نرید. چون ذهنتون شرطی میشه و هر روز میخواهید چیزهای جدیدتر رو تجربه کنید. یادتون باشه قبل اینکه شیطان به سراغتون بیاد جلوشو بگیرید. سعی کنید تو محیطهای مذهبی باشید. تو آپارات میتونید غسل میت رو ببینید. به قبرستان بروید و به عاقبت خود فکر کنید.
ما به دنیا امدیم که قیمتی زندگی کنیم نه به هر قیمتی زندگی کنیم.
میهمان
سلام.من هم ده سال دچار این بیماری شدم.اما خودم نخواستم بلکه دوست ناباب امد اینارو بهم باددادن.منم ساده هیچی بلد نبودم.کنجکاو شدم همان روز شروع کردم.اولین بار که انجام دادم ترس برم داشت گفتم بی اختیار خدا یا ببخشید غلط کردم.ولی فرداش ب خاطر عادت تکرار کردم.موهام خیلی پرپشت بود هم نازک شده هم ریزش داره.کاشکی بدون گناه خودمونو تخلیه میکردیم برای اولین بار که به سمتش نمیگرفتم.کاش جز کتابهای درسیمون بود.نکنید اونایی که تازه میخان انجام.بدبخت میشین.
میهمان
مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خود ارضایی و آسیب ها و راه های درمان آن، به لینک زیر مراجعه نمایید :
خود ارضایی و آسیب ها و راه های درمان آن
میهمان
من از وقتی یادم میاد خود ارضایی میکردم حتی یادمه ی بار معلم کلاس دوم دبستانم منو کشوند بیرون باهام حرف زد ک برم دکتر بچگیام نمیدونستم چیه اما یادمم نمیاد چرا اونکارو میکردم سنم خیلی کم بود چیزیم حالیم نبود بزرگ تر ک شدم بدتر از قبلم شدم الان یک ساله ازدواج کردم ولی هنوز ترک نشده این عادت میخوام ترکش کنم نمیشه
میهمان
سلام
من ۲۰ سالمه یک پسرم ۸ سال به این عارضه اعتیاد داشتم
و واقعا خیلی لاغر شدم بابت این مسئله و موهام هم ریزش پیدا کرده بهترین راه ورزش و سرگرم کردم به کار های دیگه هست من ۳ ماه ترک کرده بودم اما وسوسه شدم دوباره اومدم لطفا نکنید اینکار رو سلامتی از همه چی مهمتره
میهمان
ورزش ورزش ورزش همین :-*
میهمان
سلام به همه من یه پسر ۱۸ ساله هستم
منم مثل شماهایی که توی این سایت هستید به خودارضایی گرفتار شده بودم از پنجم دبستان
امسال کنکور دارم و فقط ۶ ماه دیگه تا کنکور دارم و دارم به شدت درس میخونم
تا سال پیش که کمتر میخوندم میتونستم خودمو با علاقیاتم مثل برنامه نویسی مشغول کنم و خودارضاییو بذارم کنار
ولی امسال که همش خونه هستم و دارم میخونم دوباره این مریضیه مزخرف اومده سراغم
ولی به یاری خدا تونستم کنترلش کنم....فقط و فقط با ورزش
همه ی ما توی همه ی سایتا خوندیم که واسه ترک خودارضایی باید ورزش کرد ولی معمولا بهش عمل نمیکنیم یا اگه عمل میکنیم فقط واسه یه مدت کوتاهه
ولی بخدا تاثیر داره
بذارید یه روز از زندگیمو براتون مثال بزنم:
صبح ساعت ۹ بیدار میشم و صبحونه میخورم و با خودم میگم فقط ۱۰ دقیقه با کامپیوتر کار میکنم بعدش میرم سراغ درسم
ولی چی میشه؟!؟
وقتی ۱۰ دقیقه تموم میشه با خودم میگم فقط ۱۰ دقیقه گذشته و تا آخر روز خیلی وقت دارم و بازم به کار کردن با کامپیوتر ادامه میدم
از اونجایی که معمولا اونایی که به خودارضایی گرفتار هستن آدمای گرم مزاجی هستن و تمایلات جنسیشون نسبت به بقیه بالاتره معمولا زود تحریک میشن
منم یهو تحریک میشمو میرم سراغ سایتای......
و ساعت همینطور میگذره...
میشه ۱۱...
با خودم میگم اووووو خیلی وقت هست هنوز...
میشه ۱۲
۱
...
آخرش میبینم شب شده و من هنوز پای کامپیوتر هستم و....
اگه ارضا شده باشم ک میگیرم میخوابم
اگرم نه که تا فرداش پای این لعنتی میشینم
یعنی یه معتاد به تمام معنا...
این شده بود کار هرروزم توی ۳سال دبیرستان...
داغونه داغون شده بودم
قیافم داغون شده بود
بدنم ضعیف شده بود
این آخرا ک حافظمم داغون شده بود
...
ولی ورزش...
ورزش نجاتم داد
توی سایتا مینویسن که ورزش سبک انجام بدیم
ولی من قبول ندارم
کسایی مثل ما خیلی انرژی بدنشون بالاس
بخاطر همین ورزش سبک فرقی ب حالشون نمیکنه
منم خیلی سخت و سنگین ورزش میکنم
جوری که کل بدنم خیس عرق میشه
میرم دوش میگیرم میام بیرون...بدنم خستس ولی فکرم عالیه...روحیم عالیه...از این که وقتمو بجای گناه کردن صرف ورزش کردم راضیم...
همینا باعث میشه که برم درسمو بخونم بدون این که به خودارضایی فکر کنم
تا فکرم میره سمتش یهو به بدنم که این همه زحمت کشیدم تا ورزشکاری بشه و رو فرم بیاد فکر میکنم
شما هم همینکارو بکنید
ماها فقط ی دلخوشی میخوایم تا اینکارو بذاریم کنار
دلخوشی ای که من واسه خودم ساختم بدنمه...
تا وقتی بدنتون روی فرم نیاد واسش ارزش قائل نیستیدو بازم خودارضایی میکنیدو پیش خودتون میگید این یه بارم روی بقیه دفعه ها... امیدوارم تجربه ام واستون مفید واقع شده باشه

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.