خود ارضایی ۱۳۹۵/۰۵/۲۰ - ۱۵۳۸ بازدید

خود ارضایی و رد کردن خواستگارها چه باید کنم ؟

از این که به فضل پروردگار توفیق ترک خودارضایی نصیبتان شده؛ به شما تبریک می‌گوییم؛ زیرا این مسأله به خودی خود موفقیت کوچکی نیست؛ چه بسیارند افرادی که سال‌ها با چنین مسأله‌ای مواجهند، امّا به دلیل ضعف اراده و... توفیق ترک آن را نمی‌یابند.
در مورد سلامت جسمی خود نیز نگران نباشید؛ زیرا آسیب‌دیدگی شدید جسمی در اثر خودارضایی به آسانی اتفاق نمی افتد، مگر آن‌که شیء خارجی وارد واژن شده باشد.
آنچه مهم است این که شما باید در یک وضعیت عادی زندگی کرده، نه اینکه در اثر واقعه‌ای که در سال‌های قبل اتفاق افتاده و از آن توبه نموده‌اید، زندگی را بر کام خود تلخ نمایید و یا بخواهید با رد کردن خواستگاران خود زندگی را به مراتب بر خود سخت‌تر نمایید؛‌ زیرا اگر به نیکی بنگرید چنین امری نه تنها هیچ مسأله‌ای را از شما حل نمی‌کند، بلکه بر مسائل‌تان نیز خواهد افزود؛ زیرا دیر یا زود خانواده‌ها نسبت به این مسأله که بخواهید هر یک از خواستگاران خود را به بهانه‌ای رد نمایید حسّاس خواهند شد.
به زندگی آینده خود فکر کنید و بر دوری از گناه مصمّم باشید، لزومی هم ندارد که در آینده به شریک زندگی خود بگویید که خودارضایی داشته‌اید. مطمئن باشید که اگر شما برای ترک گناه محکم و استوار اقدام کنید، خداوند هم به شما کمک می‌کند.
در مورد احساس نامطلوبی هم که نسبت به خود دارید گفتنی است: این حساسیت و دل نگرانی شما بشارت دهنده وجود روح تقوا و خداترسی در شما است. به طور کلی انسانی که دچار گناه و خطا می گردد و بعد پشیمان می گردد و خود را ملامت و سرزنش می کند، به مرحله ای رسیده که دارای نفس لوّامه و سرزنش‌گر شده و یک پله از مرحله نفس اماره یعنی نفسی که به زشتی و بدی امر می کند و از انجام آن بیمی ندارد، بالاتر آمده است. به دلیل همین کارکرد مطلوب احساس گناه است که نباید شما آن را نقطه ضعفی برای خود به شمار آورید.
البته گرچه حسرت بر اعمال بد و نادرست گذشته و اندوهگین بودن به خاطر آن، مطلوب و پسندیده است؛ اما نباید از حد و اندازه معمول تجاوز کند. معیار این مرزشکنی این است که این حالت شما را از زندگی عادی خود باز ندارد و به زندگی شما آسیب نرساند. نباید احساس گناه افراطی کنید و از خودتان ناامید شوید؛ ‌زیرا این حالت انرژی شما را برای تلاش در جهت اصلاح و خودسازی کاهش داده و مانع حرکت تکاملی شما خواهد شد.
هر چه زودتر تغییر وضعیت دهید و با توبه و استغفار صادقانه این افکار منفی را از خویش دور نموده و با حفظ شادابی، نشاط و یقین نسبت به رحمت و بخشش خداوند، زندگی تازه‌ای را شروع کنید؛ پیامبر خدا(صلی الله علیه و آله و سلم) می‌فرماید:
«التّائبُ مِن الذَّنبِ کَمَـنْ لا ذَنْبَ لَهُ؛[1] کسی که از گناه توبه کند مانند کسی است که گناهی نکرده است»
از سوی دیگر خداوند نه تنها توبه را می‌پذیرد، بلکه توبه کار واقعی را دوست دارد. پیامبر خدا(صلی الله علیه و آله و سلم) در این زمینه می‌فرمایند:
«إنَّ اللّهَ تعالی یُحِبُّ الشابَّ التائبَ؛[2]خداوند متعال، جوان توبه کار را دوست دارد»
پرده بکارت به شکلی است که تشخیص و بررسی آسیب به آن برای افراد غیرمتخصص بسیار مشکل بوده و نه تنها خود شخص قادر به معاینه نیست،‌ بلکه در مواردی که این عمل ناشیانه انجام گیرد موجب صدمه به آن خواهد شد؛‌ بنابراین اگر می‌خواهید خاطرتان را آسوده سازید،‌ به عنوان دختری جوان برای چک آپ نزد پزشک متخصص زنان یا ماما مراجعه نمایید.

پی نوشت ها :
[1]. محمّد محمدی ری‌شهری، میزان الحکمه، ج 2، ص119، ح2267.
[2]. همان، ج 5، ص460، ح 9262.
نویسنده : رضا وظیفه مند

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.