دعا برای فروش کالا ۱۳۹۸/۰۵/۲۰ - ۱۶۸۷ بازدید

ممکنه دستورالعمل هایی برای فروش سریع اجناس که در روایات مقدس و مبارک آمده اند بگین . خیلی ممنون .

دعاهایی مفید جهت فروش کالا:

1. آیات زیر را بر روی یک برگ کاغذ بنویسید و در میان کالا پنهان کنید .بسم الله الرحمن الرحیم
یا الله یا الله یا الله یا الله یا الله یا الله یا الله الم تر ان الله انزل من السماء ماء فاخرجنا به ثمرات مختلفا الوآنها و من الجبال جدد بیض و حمر مختلف الوآنها و غرابیب سود و من
الناس و الدواب و الانعام مختلف الوانه کذلک انما یخشی الله من عباده العلموا ان الله عزیز غفور – ان الذین یتلون کتاب الله و اقاموا الصلواه و انفقوا مما رزقناهم سرا و علانیه یرجون تجاره لن تبور – لیوفیهم اجورهم و یزیدهم من فضله انه غفور شکور یا الله یا شکیکتی یا قاهر و یا رزاق یا غنی یا باسط یا وهاب یا الله (1)
منبع : میرداماد کبیر ص 60 .
2- این آیات را بر کاغذی بنویسید و در میان کالا بگذارید از غیب مشتری می‌رسد، ان شاءالله.
(سوره بقره آیات ۴۱-۴۰)
۴۰. یابَنى اِسْرائیلَ اذْکُرُوا نِعْمَتِىَ الَّتى اَنْعَمْتُ عَلَیْکُمْ وَ اَوْفُوا بِعَهْدى اُوفِ بِعَهْدِکُمْ وَ اِیّاىَ فَارْهَبُونِ.
41. وَآمِنوُا بِما اَنْزَلْتُ مُصَدِّقَاً لِما مَعَکُمْ وَ لاتَکُونُوا اَوَّلَ کافِرٍ بِهِ وَلاتَشْتَرُوا بِآیاتى ثَمَنَاً قَلیلَاً وَ اِیّاىَ فَاتَّقُونِ.

پی نوشت:

(1) لازم به توضیح است که عبارت «یا شکیکتی و یا شکیکفی» در منبع اصلی نقل شده و حسب معنای «شکیکة» در کتاب های لغت،«طریق، منهج، خلق و خوی» خطاب آن به خداوند متعال نادرست است. مثلا گفته شود «ای راه من و …». همچنین در منابع معتبر چنین عبارتی نسبت به خداوند متعال وارد نشده است.

نظرات

میهمان
یا شکیکفی یعنی چی؟ظاهرا دعا اشتباه تایپی داره و همه هم از روی هم کپی کردید! لااقل یک بار متن رو بخونید و بعد در وبسایت قرار بدید!
پرسمان
سلام علیکم، ضمن تشکر از دقت نظر شما خواننده گرامی، ظاهرا، در متن منبع، عبارت به همین شکل می باشد.
حسب جستجو در منابع روایی عبارتی خطاب به خداوند متعال با این عنوان «شکیکفی یا شکیکتی» یافت نشد و نمی توانیم خداوند متعال را با این عنوان، خطاب قرار دهیم.
در کتاب های لغت از جمله لسان العرب شده است «شکیکة» به معنای طریق، راه، منهج و خلق و خوی آمده است. جمع آن «شکائک» و به معنای فرقه و گروهی از مردم است. (لسان العرب، ج ۱۰، ص ۴۵۳ و احتمالا مقصود از فرقه ای خاص، اشاره به گروه «شکاکین» باشد.

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.
حاصل جمع را در کادر وارد کنید