دفعات آمیزش در هفته ۱۳۹۵/۰۶/۲۹ - ۱۱۸۶۲ بازدید

دوست عزیز؛ ارتباط شما با این نهاد گویای افتخاریست که ما در همراهی جوانی آگاه، معتقد و جویایی دانایی داریم. خدا را بر این امر شاکریم.
همانگونه که می دانید، غریزه جنسی در انسان، همچون دیگر غرائز، یکی از نیازهای به ودیعه گذاشته شده است که باید به طور معقول و متعادل تأمین و ارضا شود. این نیروی طبیعی و مشروع، انسان های آزاد و آگاه را در تولید نسل پاکیزه و افتخار آفرین بهره مند نموده و در رسیدن به خواسته های اقتصادی و اجتماعی و... نیز کمک می نماید.

دوست عزیز؛ ارتباط شما با این نهاد گویای افتخاریست که ما در همراهی جوانی آگاه، معتقد و جویایی دانایی داریم. خدا را بر این امر شاکریم.
همانگونه که می دانید، غریزه جنسی در انسان، همچون دیگر غرائز، یکی از نیازهای به ودیعه گذاشته شده است که باید به طور معقول و متعادل تأمین و ارضا شود. این نیروی طبیعی و مشروع، انسان های آزاد و آگاه را در تولید نسل پاکیزه و افتخار آفرین بهره مند نموده و در رسیدن به خواسته های اقتصادی و اجتماعی و... نیز کمک می نماید.
اعتدال و میانه روی همراه با استفاده معقول و مشروع از این نعمت الهی، نه تنها تولید فساد نمی کند، بلکه خود مسکن دردها و مشکلات دیگر و محرکی برای تحصیل در امر معاش و علم و دانش و فراهم ساختن موقعیت اجتماعی و خدمت به جامعه بشریت به حساب می آید. بهتر است بدانید زن و شوهر هرگونه لذتی می توانند از هم ببرند. البته باید سعی کنید در روابط زناشویی مسائل بهداشتی را رعایت نمایید که خدای ناکرده دچار مشکلات بعدی نشوید. البته درسال های اولیه ازدواج فراوانی ارتباط جنسی طبیعی است ولی در ادامه مقدار معتدل آن هفته ای دو و حداکثر سه بار است. بعد از نزدیکی با دفع شهوت و حصول آرامش از این نظر، معمولا حالت معنوی و حضور قلب انسان بیشتر می شود. در این مورد می توانید کتاب ازدواج مکتب انسان ساز به قلم شهید دکتر پاک نژاد و بهداشت ازدواج دکتر صانعی را مطالعه فرمایید.
نکته بسیار حسّاسى که توجه به آن ضرورى است، اینکه همان گونه که غریزه جنسى عامل اساسى در پیدایش خانواده و زندگى مشترک است، همین غریزه در استمرار و استحکام خانواده نیز نقش مهمى دارد. قبل از این که از تعداد دفعات رابطه جنسی سوال کنیم باید از نحوه و کیفیت صحیح این رابطه سوال نماییم تا شخصیت طرفین مخصوصا شخصیت زن در این راستا پایمال نشود و ارضای کامل حاصل شود و الا ارضاهای ناقص منجر به تکرارهای خسته کننده و آزارگر و در برخی موارد موجب درگیری های طرفین در بخش های دیگر زندگی خواهد شد. تحقیقات انجام شده حاکى از آن است که بخش معظمى از طلاق ها، معلول عدم ارضاى جنسى صحیح و متعادل این غریزه مى باشد. سرد مزاجى زنان یا مردان و یا بى اهمیتى به ارضاى صحیح و طبیعى غریزه جنسى، خانواده تشکیل شده را در آستانه طلاق قرار مى دهد. روابط زناشویى با ارضاى غریزه جنسى فرق دارد. چه بسیارند افرادى که به عمل زناشویى اقدام مى کنند، ولى به هیچوجه غریزه جنسى آنان ارضا و اشباع نمى گردد. به عبارت دیگر، تحقق ارضاى جنسى تنها در ارتباط با برقرارى روابط جسمى نیست، بلکه احتیاج به آمادگى جسمى و روحى دارد.
مردان باید بدانند زنان تنها به دفع عمل جنسى و سکس نیاز ندارند، بلکه از نظر روحى و تمایلات زنانه، احتیاج دارند که از طرف مردان به عنوان زن بودن و تمایلات زنانگى مورد تأیید قرار گیرند. مرد پیش از عمل جنسى، باید با ابراز اعمال و رفتارى که نشانگر بازى و شوخى است، زن را براى عمل جنسى مهیا سازد. نتیجه دیگرى که از این رهگذر عاید مى گردد، آن است که زن تمام شخصیت زنانه خود را در این حالت حس مى کند و مى فهمد که شریک زندگى مرد بوده، همتاى اوست.
دوست محترم، حال با توجه به مطالب بالا توجهتان را به نکات زیر جلب می نمایم:
1. از نظر دینی مادامیکه مانع شرعی (مثل عادت ماهیانه زنان) وجود نداشته باشد، در صورتیکه طرفین از نظر جسمی و روحی آمادگی داشته باشند منعی برای تعداد رابطه جنسی وجود ندارد.
2. اهمیت مسأله پاسخگویى زن به نیازهاى جنسى مرد تا بدانجاست که در قرآن کریم ساعاتى از شبانه روز، به عنوان، ساعات اختصاصى و خلوت کردن زن و شوهر با هم معرفى شده است و در این ساعات، ممنوعیت ورود به جایگاه خصوصى زن و شوهر - پدر و مادر - اعلام شده و همه، حتى کودکان نابالغى که قدرت تشخیص مسائل جنسى را دارند و خدمتکاران زن و مرد در هر خانه، باید با اجازه وارد شوند(سوره نور، آیه 58) و این همان محل استراحت زن و شوهر، یا اتاق خواب است که نقش تربیتى و تسکینى و آرام بخشى آن در زندگى مشترک، بى نیاز از توضیح است.
3. بسیارى از مردان بدون توجه به مسائل عاطفى و روانى، زن را در بلوغ جنسى و لذت جنسى یارى نمى دهند، بلکه شخصیت او را تنزّل داده، عملا او را در حدّ یک وسیله و ابزار پایین مى آورند. از طرف دیگر همین امر باعث عدم همکاری های لازم از طرف زن شده و در نتیجه ارضای کامل صورت نگرفته و در نتیجه عطش جنسی همچنان بعد از رابطه باقی می ماند و شاید منجر به تکرار های آزارگر شود. امام صادق(علیه السلام) از پیامبر اکرم(صلى الله علیه وآله) نقل مى کنند که فرمود: «هرگاه مردى بخواهد با همسرش هم بستر شود، نباید در انجام این کار شتاب کند.» (وسائل الشیعه،ج14،ص82،ح2،باب56).
4. سوال از دفعات رابطه جنسی معمولا به زوج های جوانی مربوط می شود که به تازگی تشکیل زندگی داده اند. ولی اگر به نکات یاد شده اهمیت داده شود؛سیستم جسمی و روانی زن و شوهر این رابطه را تنظیم خواهد نمود.
5. میزان مقاربت جنسی یک حد معین و مشخصی ندارد که بگوئیم زن شرعا باید هر از چند وقت نسبت به میل جنسی شوهرش تمکین کند البته از طرف مقابل این حق برای زن لحاظ شده است که وظیفه مرد است و باید در صورت نداشتن عذری موجه با همسرش آمیزش داشته باشد.
6. نکتۀ اساسی در تمایل به ارتباط جنسی این است که باید از تهییج جنسی بوسیله عوامل غیر شرعی مانند نگاه به نامحرم، دیدن تصاویر و فیلمهای تحریک کننده و... خودداری کرد. این گونه رفتارها ضمن گناه بودن، تأثیرات مضری بر ارتباط عاطفی و جنسی همسران خواهد گذاشت و آنها را از اعتدال خارج خواهد نمود.
دوست گرامی، یگانه راهی که به اوج لذتهای مادی و معنوی منتهی خواهد شد، راهیست که در امتداد سرانگشتان اشاره دین و عقل است.
منتظر مکاتبات بعدی شما هستیم.

نظرات

میهمان
مطالب درست ..ولی چکار کنیم که مردها منوجه نیستن...خیلی تلاش کردم برای زندگی ..ولی همسر من دیگران و آرامش دیگران برایش مهم بود...تحمل کردم که گناه نکنم ولی دیگه نمیتونم خیلی غرورم له شد...برای همین فعلا دارم روی خودم کار میکنم که بتونم با یکی ارتباط بگیرم تا دیگه هیچ جوره به شوهرم محتاج نباشم..خسته شدم از دستش ..کتک خوردن...تحمل حرف نداشتن ...اصلا من انسان نیستم...من روح ندارم..من عشق نمیفهمم.و نباید هم بفهمم..مادر نیستم ...اصلا از نظر اون من حیوانم..اگر یه روز دلش خواست رابطه داشته باشه بگم چشم .اگر نخاست و من بگم بگه نمیخوام نو فلانی...نمیخام گناه کنم .نمیگم نمیخام خیانت کنم چون حقشه خیانت بهش .فقط به خاطر دوست داشتن خدا ..نمیخام گناه کنم ...موندم ولی خسته شدم
پرسمان
سلام علیکم، با عرض سلام حضور پرسشگر گرامی، زیباترین و قوی ترین نکته ای که در نامه ی شما وجود دارد اینست که فرموده اید:« به خاطر دوست داشتن خدا ..نمیخام گناه کنم» این چیزی است که در دنیا موجب سربلندی و در آخرت باعث نجات و راهیابی شما به جمع دوستان پروردگار مهربان در بهشت خواهد شد، این جمله ی شما چیزی است که بسیاری از مردم هنوز به آن نرسیده اند، علی علیه السلام می فرماید: من خدا را نه به طمع بهشت و به خاطر ترس از دوزخ می پرستم بلکه چون او را شایسته ی پرستش یافته ام پرسشتش اش می کنم. جمله ای که شما فرموده اید نشان از باطن صاف و روشن شما دارد. پیامبر خدا می فرماید هرزنی که بد اخلاقی شوهرش را به خاطر خدا تحمل کند خداوند پاداشی همانند پاداش آسیه (همسر فرعون) به او خواهد داد(آسیه یکی از چهار زن برگزیده ی جهان است). و جمله ی پر بار شما نشان می دهد که خود را لایق این پاداش عظیم ساخته اید. مراقب باشید که به خاطر تحریکهای شیطان رجیم این گوهر گران بها را از دست ندهید. هرگاه از پایداری در این راه خسته شدید سعی کنید با تقرب بیشتر به خدا و پرداختن به امور معنوی خود را آرام سازید. این جهان به هر صورت خواهد گذشت و عمر ما در آن نسبت به اقامت در آخرت بسیار بسیار کوتاهاست لذا بهتر است سعی کنیم این عمر کوتاه خود را صرف آباد کردن آخرت کنیم و از گناهانی که ما را از دایره لطف خداوند دور می سازد اجتناب کنیم.
فرموده اید که:« خسته شدم از دستش ..کتک خوردن...تحمل حرف نداشتن ...» همانطور که می دانید این جهان بی حساب و کتاب نیست و خداوند در دنیا و آخرت کسانی را که مرتکب ظلم شوند عقوبت خواهد کرد، پیامبر فرمود هر مردی که به زنش سیلی بزند خداوند به نگهبان دوزخ دستور می دهد در آتش جهنم هفتاد سیلی به گونه ی او بزند و هر مردی که مو های همسرش را بکشد میخهایی از آتش در کف دست او بکوبد.
فرموده اید:«اصلا من انسان نیستم...من روح ندارم..من عشق نمیفهمم.و نباید هم بفهمم..مادر نیستم ...اصلا از نظر اون من حیوانم..» نباید خود پنداره ی شما اینچنین منفی باشد، شما باید رابطه ی خود را با خدا حفظ کنید و ارتقاء بخشید بگویید من انسانی هستم که به خاطر خدا عشق می ورزم و ...، شما باید به خودتان از نظر خودتان بنگرید نه از دریه دید شوهرتان به خودتان نگاه کنید. نگریستن به خود از دریچه دید خود به شما عزتنفس و اعتماد به نفس و جرات مندی می بخشد و کمک می کند که در زندگی تصمیمات عاقلانه بگیرید.
برخی از خانم به خاطر جفای همسرشان و تلافی آن دست به ارتکاب گناه می زنند اما ضربه دنیوی و اخروی گناه قبل از اینکه به شوهر اصابت کند خود آن خانم را به حضیض ذلت و بدبختی می کشد و روحش را فاسد می گرداند.
میهمان
این سوال جواب خیلی جواب سوالها میدهد با تشکر از شما
میهمان
مرسی از راهنمایتون

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.
حاصل جمع را در کادر وارد کنید