رابطه جنسی از پشت (مقعد،دُبُر) ۱۳۹۵/۰۶/۲۹ - ۶۳۴۵۵۳ بازدید

دوست گرامی؛ اینگونه عوارض بسته به سابقه جنسی و ویژگی‌های جسمی و جنسی افراد متفاوت خواهد بود لذا احتمال همه آن عوارضی که مطرح نمودید و آسیب‌هایی دیگر بسته به ویژگی های فرد، وجود دارد. در ادامه کمی درباره احکام شرعی و عوارض جسمی و روان‌شناختی این عمل با شما سخن خواهیم گفت اما خوب است بدانید از آنجا که دوران نامزدی، زمانی بانشاط و پراحساس ولذتبخش برای طرفین است، همه شکل‌های ارتباطی آن، به شکل خاطره‌ای شیرین برای طرفین باقی می‌ماند و تداعی آن، انگیزه تکرار خواهد بود.

دوست گرامی؛ اینگونه عوارض بسته به سابقه جنسی و ویژگی‌های جسمی و جنسی افراد متفاوت خواهد بود لذا احتمال همه آن عوارضی که مطرح نمودید و آسیب‌هایی دیگر بسته به ویژگی های فرد، وجود دارد. در ادامه کمی درباره احکام شرعی و عوارض جسمی و روان‌شناختی این عمل با شما سخن خواهیم گفت اما خوب است بدانید از آنجا که دوران نامزدی، زمانی بانشاط و پراحساس ولذتبخش برای طرفین است، همه شکل‌های ارتباطی آن، به شکل خاطره‌ای شیرین برای طرفین باقی می‌ماند و تداعی آن، انگیزه تکرار خواهد بود. مراجعینی داریم که با آغاز این نوع سکس و ارتباط جنسی در دوره نامزدی و تداعی لذت روانی این دوره با این لذت جنسی، اکنون که ماه‌ها از ازدواجشان گذشته است و وارد زندگی مشترک شده‌اند هنوز بر همان روش تمرکز دارند (البته غالبا با اصرار آقایان و اکراه بانوان) و گاه بعد از مدت‌ها، هنوز دختر باکره مانده است! این به معنای به هم ریختن سازمان روانی و عاطفی زن است که حاصلی جز کدورت عاطفی خانواده ندارد. پس با تمام توان، در این مورد خوددار باشید و به روش‌های دیگر ارتباط جنسی در این دوران فکر کنید.
حکم شرعی نزدیکی با همسر از پشت (دُبُر) عبارت است از:
آیات عظام امام خمینى، خامنه اى، صافى، مکارم و نورى: «کراهت شدید دارد». (آیت اللّه نورى، توضیح المسائل، م 452 ؛ امام خمینى و آیت اللّه صافى، توضیح المسائل مراجع، م 450 ؛ آیت اللّه مکارم، تعلیقات على العروة، احکام الحیض، السابع و آیت اللّه خامنه اى، استفتاء، س 425)
آیت اللّه سیستانى و آیت اللّه فاضل: «اگر زن راضى باشد، کراهت شدید دارد و اگر راضى نباشد، بنابر احتیاط واجب جایز نیست». (آیت اللّه فاضل، تعلیقات على العروة، احکام الحیض، السابع ؛ آیت اللّه سیستانى، توضیح المسائل مراجع، م 450)
آیات عظام بهجت، تبریزى و وحید: «بنابر احتیاط واجب، جایز نیست». (آیت اللّه وحید، منهاج الصالحین، ج 2، م 228 ؛ آیت اللّه بهجت، وسیلة النجاه، ج 1، م 268 ؛ آیت اللّه تبریزى، منهاج الصالحین، ج 1، م 228)

*** خوب است بدانید :
1. مهمترین عارضه ای که مجامعت از طریق مقعد (پشت- دُبُر) برای زن دارد این است که چون لذت حقیقی جنسی برای زن از طریق مقاربت از فرج و مجرای تناسلی حاصل می شود نه از طریق مقعد، بنابراین زن دچار سرد مزاجی و بی میلی جنسی شده و در آینده نزدیک خود را موجودی می یابد که وسیله دفع شهوت شده و خودش نباید از این عمل خدادادی لذتی ببرد.
2. زن در این نوع ارتباط دچار درد بسیار شدیدی خواهد شد که گاه تا مدتی امکان راه رفتن درست را از او خواهد گرفت ضمن اینکه این درد فراوان، هیچ لذتی از این رابطه جنسی برای او باقی نخواهد گذاشت.
3. از آنجا که ساختمان مقعد طوری است که ظرفیت پذیرش آلت مرد را ندارد (برخلاف واژن یا فرج که خاصیت ارتجاعی و لغزنده دارد) و هر لحظه امکان آسیب دیدگی ماهیچه حلقوی (اسفنگتر) دهانه مقعد و حتی پارگی آن وجود دارد. درنتیجه زن گرفتار درجاتی از بی اختیاری مدفوع شده و نیازمند جراحی و عوارض بعدی می شود. چون مرد در حال لذت جنسی فقط به فکر دفع شهوت خود است و حرکات بدون کنترل او هر لحظه می تواند به زن آسیب فیزیکی وارد کند.
4. مقعد محل ذخیره فضولات دستگاه گوارش (مدفوع) است که حاوی میکروبها فراوانی است. در اثر مالش و دخول آلت مرد این میکروبها می توانند وارد دستگاه تناسلی مرد شده خود و او را به عفونتهای خاصی مبتلا سازند. در حالی که مقاربت از راه واژن یا فرج چنین عوارضی به همراه ندارد.
5. مخاط مقعد بسیار ظریف و نازک است و احتمال پارگی و انتقال ویروس ایدز از طریق آن به داخل خون زیاد است و حتی یکی از علل شیوع ایدز در غرب از طریق جنسی، لواط و مقاربت از طریق مقعد است.
6. از آنجا که دهانه مقعد دارای ماهیچه ای حلقوی است، مانند یک کش محکم دور آلت مرد را گرفته و در لحظه خروج منی مانند یک سد عمل می کند. و در اثر این عمل احتمال پس زدن منی به عقب و فشار به کیسه های منی و غده پروستات و عوارض ناشی از آن خیلی زیاد است.
7. و نکته آخر اینکه از جمله عوارض مقاربت از راه مقعد ابتلای مرد به زود انزالی در آینده است. در نتیجه نمی تواند آنگونه که باید از همبستری با همسرش لذت ببرد و بنابراین دچار سرد مزاجی شده و مشکلات روحی پیدا خواهد کرد.
8. با توجه به این که، سیستم فیزیولوژیکی زن این چنین است که لذّت حادّ و حقیقی جنسی را معمولاً از همان مجرای طبیعی و خدادادیاش (قُبُل) احساس میکند؛ از این رو با مجامعت از همان طریق طبیعی، رابطه ای دو طرفه برقرار شده و دو طرف به نحو رضایت مندی از یکدیگر لذّت میبرند؛ اما نزدیکی از «دُبُر» نمیتوان صد در صد، برآورده کننده ی حاجت روحی و جنسی زن باشد. در ادامه ی این فرآیند، زن با عدم اشباع و ارضاء میل جنسی برخورد کرده و نوعی روان پریشی در ابعادِ عصب و عاطفه پیدا میکند (حالت نورزی). خاصه این که او در این حالت، فقط ابزاری جهت لذت بری یکسویه ی مرد قرار گرفته و نمیتواند عکس العمل مناسب آن هم با جهت گیری لذت بری متقابلِ جنسی داشته باشد.
9. در ادامه روند قبل، مرد همچنان به پر کردن ظرفیت جنسی خود مشغول شده و در عرض چند لحظه کوتاه به حدّ بالای کام گیری (اُرگاسمِ فعّال) میرسد و سریعاً حجم بالای شهوت را با بیرون ریختن منی، تخلیه میکند. امّا طرف مقابل، به دلیل ویژگی دیر فعّالی جنسی، هنوز در تکاپوست تا به نحوی خود را هماهنگ با مرد کرده و دستِ کم به همان اندازه که او لذّت برده، غریزه را پاسخ دهد. ولی هنوز در نیمه راه است که مرد با ریخته شدنِ سریع (و بلکه ناخواسته ی) منی به بیرون، به مرحله سرد حسیّ جنسی وارد شده و نمیتواند پاسخگوی خوبی به واکنشِ جنسی زن (که هم اینک گرمِ رابطه سازی است) باشد. در نتیجه این زن است که ناکام میماند و لذا همچنان برداشتِ زن و سهم جنسی اش کمتر از مرد خواهد بود (پس، در عین رضایت، کراهت هم باقی است. چون دیگر دل زن به این حالات خوش و آرامی نمی گیرد و به هر حال، درصدی - حتی اندک - از ضربه های روحی به سیستم عصب و اُرگانیسم زن وارد میشود).
10. چون دخول از قسمتِ دُبُر، توأم با محدودیّت های فیزیولوژیک مرد و زن است؛ از این رو، نیاز به شدّت و سختی از سوی مرد و لزوم اثرپذیری منفعلانه ی زن بوده و این فشار به مقعد زن، عصب های تناسلی مرد را تحریک کرده و موجب فعالیت کیسه ی منی و در آخر، انزال زودرسِ منیِ مرد میشود. مشکلِ بعدی، از هیجان افتادنِ مرد، سستی عضلات، دوگانگی مزاجِ جنسی و حتّی سردمزاجی مرد است. به عبارتی، فقط زن آسیب پذیر نخواهد بود. مرد در دراز مدت و در اثر استمرار این حالات، به نوعی حساسیّت های عصب های آلت جنسی مبتلا شده و نسبت به زودانزالی منی، ناتوان شده و ادامه ی این زودانزالی، میتواند نوعی سردمزاجی در مرد پدید آورد.

*** سخنی لطیف از امام احساس و عقل، امام صادق (علیه السلام): از ایشان درباره آمیزش از مقعد پرسیدند. حضرت در نهایت زیبایی فرمودند: «همسرت، عروسک و عشق زندگی توست؛ پس او را با این کار اذیت مکن.» (وسائل الشیعه، ج20،ص143)

نویسنده : عباسعلی هراتیان

نظرات

میهمان
آیاریختن آب منی درمعقدباعث بهم خوردن تعادل هورمون هامیشه‌؟
پرسمان
سلام علیکم، خیر. این کار عوارض متعددی برای زن دارد ولی عارضه ای که شما گفته اید وجود ندارد.
میهمان
سلام آقای هراتیان نمیدونم تخصص شما چیه اما برام سواله اگر رابطه مقعدی این همه ضررو آسیب داره چرا شرع مقدس اونا حرام اعلام نکرد ولفظ کراهت ورضایت خانم را پیش آورد یا شرع مقدس مشکل داره نعوذبالله خالق علمش از پزشکان کمتر بوده که این ضررها را نمیدونسته وحرام نکرده یا پزشکان ادعاهایی کرده اند که با واقعیت مطابقت نداره این که شما هی در پاسخ به سوالات مرتب از عوارض های گوناگون حرف میزنی که بالای ۹۰ درصد در این رابطه با عملکرد درست اتفاق نمی افتد می خواهی چی را ثابت کنی؟ فکر نمی کنی این مشاوره وپاسخ های شما نه تنها در خیلی از موارد مشکلی را حل نخواهد کرد بلکه باعث چالش ومشکل هم در زندگی زناشویی زوجین هم خواهی شد.
پرسمان
سلام علیکم، با عرض سلام، ضرر و آسیبهای تقدیمی، دارای پشتوانه تحقیق متراکم می باشد، و شرع مقدس نیز به همین جهت قائل به کراهت شدید آن شده است اما چون ملاکهای حرمت را نداشته است حرام اعلام نشده است. هدف ما در مشاوره بیان واقعیات است اما تصمیم نهایی برعهده ی پرسشگران عزیز می باشد، چه بسا مراجعی بگوید که من این آسیبها را می پذیرم و این عمل را انجام می دهم.
میهمان
سلام منو نامزدم رابطه از مقعد داشتیم مایع منی بیرون ریخته شد نمیدونم ب داخل واژن رفته یا ن و اینکه زیر دلمم درد میکنه آیا امکان بارداری هست؟! ! ممنون میشم زود جواب بدین
پرسمان
سلام علیکم، اگر زنی رابطه جنسی مقعدی داشته باشد و آب منی مرد در داخل مقعد ریخته شود و یا نشود؛ طبیعتاً احتمال بارداری تحت هیچ شرایطی وجود ندارد، مگر اینکه مایع منی مرد به دهانه واژن سرازیر شود. البته از آنجا که بین مقعد و دهانه واژن و مهبل زنان فاصله چندانی وجود ندارد، در صورت سرازیر شدن مایع منی مرد به دهانه واژن، امکان بارداری وجود دارد.
میهمان
سلام خسته نباشیدمن دخترم ۱۷ سالمه ونامزددارم ولی هیچی ازروابط زناشویی بلدنیستم نامزدمم ازم ناامیدشده خاهش میکنم جوابمووو بدین بگین من چیکارکنم؟
پرسمان
سلام علیکم، اساساً انجام صحیح رفتار جنسی مستلزم این است که مرد و زن مقداری با کارکرد جنسی خود و همسرشان آشنا باشند و این آگاهی را نه از طریق سایت های مستهجن و توقیف شده اینترنتی و نه از طریق تماشای فیلم های مبتذل و نه از طریق دیگر بلکه از طریق صحیح علمی آموخته باشند و این با مطالعه کتاب و یا شرکت در کارگاه های آموزشی به دست می آید.
برای آشنایی با روابط زناشویی و جنسی همسران مطالعة کتاب های زیر مفید خواهد بود:
۱. اکبری، محمود صمیمانه با عروس و داماد: آنچه همسران جوان باید بدانند، قم: نور الزهرا، ۱۳۸۷.
۲. مظاهری، علی اکبر، آداب عشق ورزی: آموزه هایی درباره رفتارهای جنسی و عاطفی همسران، قم: نور الزهرا، ۱۳۹۳.
۳. اسلامی نسب، علی، مشاوره جنسی و زناشویی، تهران: نسل نواندیش، ۱۳۸۵.
۴. مصطفوی، جواد، بهشت خانواده، قم: دارالفکر، ۱۳۸۸
۵. وفایی، محمدرضا، دائره المعارف روابط جنسی، قم: وفایی، ۱۳۹۰.
۶. اکبری، علی، آداب زناشویی با مقدمه دکتر غلامرضا باهر، قم: آئینه دانش، ۱۳۸۸.
۷. پورکاظمی، لطفعلی، مسایل جنسی و زناشویی، تهران: ناهید، ۱۳۸۷.
۸. جینور، سهراب، دانستنیهای زناشوئی: راهنمای روابط جنسی، قم: مبین اندیشه، ۱۳۸۷.
۹. نیکخو، محمدرضا، زندگی جنسی مردان: آشنایی با رفتارهای جنسی و روش های شناخت و درمان اختلال های جنسی مردان، تهران: سخن، ۱۳۸۰.
۱۰. حیدری، مجتبی، ویژگی ها، تفاوت ها و نیازهای عاطفی زنان و مردان، قم: مؤسسۀ آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره)، ۱۳۸۸.
۱۱. نورعلیزاده میانجی، مسعود، سلامت و اختلال جنسی همسران، رویکردی اسلامی و روان شناختی، قم: موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)، ۱۳۹۷.
میهمان
سلام من با نامزدم رابطه داشتم دو سه هفته پیش از عقب اب منیشو بیرون ریخت بعد وقتی نگاه کردم اب منی با اطراف واژن و دهانه ان امد بودن سریع پاک کردم شستم پرده بکارت دارم آیا احتمال بارداری هست یا نه لطفا میشه جواب بدین نگرانم
پرسمان
سلام علیکم، اگرچه برای بارداری و حامله شدن زن، الزامی وجود ندارد که حتماً عمل نزدیکی و آمیزش جنسی بین زن و مرد پدید آید و مایع منی در داخل واژن تخلیه گردد؛ بلکه مهم رسیدن اسپرم مرد به تخمک زن جهت انعقاد نطفه می‌باشد، به هر صورتی که ممکن باشد. اگر بین زن و شوهر رابطه جنسی برقرار شود حتی اگر دخولی صورت نگیرید و تنها مایع منی مرد در مهبل و واژن زن و یا نواحی اطراف آن ریخته شود و شرایط حاملگی در زن وجود داشته باشد، این انتظار وجود دارد که زن حامله گردد.
البته اگر مایع منی در اطراف مهبل ریخته نشده و یا فوراً شسته شده است، احتمال بارداری بسیار بعید به نظر می رسد.
میهمان
سلام من یه سال داشتم شما میگید که بندازه شل شده و نارسا می ماند برای درمان آن چه کار کنیم؟ لطفا به ایمیلم جواب را بفرستید
پرسمان
سلام علیکم، به متخصص زنان و زایمان یا جراح عمومی مراجعه نمایید.
میهمان
سلام ببخشید در رابطه از مقعد اگر منی داخل ریخته شود ایا طرف مقابل ب سکس از راه مقعد اعتیاد پیدا میکند؟ ممنون میشم اگر زود جواب بدید
پرسمان
سلام علیکم، سکس از مقعد یا واژن یک عمل اختیاری است و بکاربردن لفظ اعتیاد در این مورد صحیح نیست.
میهمان
سلام من با نامزادم رابطه ازپشت داشتیم چندبارمنی شوداخل کردالان یک هفته هست پریود نشدم احتمال داردباردارباشم
پرسمان
سلام علیکم، اگر مرد از عقب آلتش را دقیقا وارد مقعد کند و منی وارد مقعد شود احتمال بارداری صفر است . ولی برخی مردها آلت را از عقب به اشتباه وارد واژن می کنند که در این صورت احتمال بارداری هست.
اگر می دانید آلت وارد واژن نشده نگران نباشید . عادت ماهانه به علل مختلفی مانند استرس، تغییرات آب و هوا ، تغذیه و .... امکان دارد عقب بیفتد.
میهمان
سلام ببخشید من دیروز با نامزدم رابطه از پشت داشتم
بعد آب منی شو هم داخل معقد خالی کرد
بعد ارضا شدنش من پاک نکردم و نمیدونم منی وارد واژن شده یا نه امکان داره من باردار شم
پرسمان
سلام علیکم، اگر زنی رابطه جنسی مقعدی داشته باشد و آب منی مرد در داخل مقعد ریخته شود و یا نشود؛ طبیعتاً احتمال بارداری تحت هیچ شرایطی وجود ندارد، مگر اینکه مایع منی مرد به دهانه واژن سرازیر شود. البته از آنجا که بین مقعد و دهانه واژن و مهبل زنان فاصله چندانی وجود ندارد، در صورت سرازیر شدن مایع منی مرد به دهانه واژن، امکان بارداری وجود دارد.
باید توجه داشت که اسپرم مرد در داخل مایع منی در حال جنب و جوشش و حرکت است و وقتی در داخل مهبل و یا دهانه آن ریخته می‌شود، خود رحم نیز حالت مکش و جذب‌کنندگی دارد و اسپرم را به طرف رحم می‌کشد تا آن را به تخمک رسانده و انعقاد نطفه صورت گیرد؛ بنابراین اگر مایع منی در اطراف ناحیه تناسلی و دهانه مهبل ریخته شود و مدتی در آنجا بماند، احتمال بارداری وجود دارد، مگر اینکه زود شسته شود، در مورد شما احتمال بارداری بسیار بعید به نظر می رسد.
میهمان
سلام من با نامزدم ازعقب سکس داشتم ومایع منی بیرون ریخت احتمال بارداری دارد زود جواب بدین
پرسمان
سلام علیکم، اگر منی بیرون بریزد احتمال بارداری نیست .
میهمان
من با نامزدم رابطه داشتم از پشت آب منیشو کلن ریخت تو مقعدم دو بار و الان سوزش ادرار دارم احتمال حاملگی داره؟؟
پرسمان
سلام علیکم، مقاربت مقعدی عوارض متعددی دارد.
۱. احتمال پارگی ماهیچه حلقوی مقعد و گشاد شدن دهانه مقعد وجود دارد . این امر باعث می شود برای همیشه سوراخ مقعد نارسا شود و مدفوع از آن بی اختیار خارج گردد.
۲. احتمال پارگی عروق داخل مقعد و خونریزی
۳. انتقال عوامل عفونی و بیماری سوزاک و سفیلیس
۴. احتمال دارد مرد به هنگام فرو کردن آلت خود از عقب به داخل مقعد، به اشتباه آن را از عقب وارد واژن کند و باعث پارگی بکارت شود. در مقاربت از پشت اگر آلت از عقب به اشتباه وارد واژن شود و منی تخلیه گردد احتمال حاملگی وجود دارد در غیر این صورت ، خیر.
میهمان
سلام و درود.
استاد عزیز دمتون گرم که با پند و موعظه های اسلامی جوانان جامعه را از روابط نادرست و حرام دور می کنید.
متأسفانه در جامعه امروزی این امر به شدت حرام زیاد شده است.
توصیه من به کسانی این کار بسیار زشت و حرام را انجام داده اند این است که معتکف شوند و از خداوند طلب مغفرت
و آمرزش کنند.
و همچنین اینکه بدانید که خداوند جمیل، همیشه و همه جا من و شما را می بیند.
در هر حالت و شرایطی...
پرسمان
سلام علیکم، سخنانی که شما بیان کردید، حرف های درستی است. اگر بخواهیم سخن شما را در یک جمله خلاصه کنیم باید بگوییم: «جانا سخن از زبان ما می‌گویی»
باشد که سخنان ارزشمند شما آویزه گوش جوانان خصوصاً دختران و پسران پاک این سرزمین باشد که پاکی و طهارت باطنی خویش را با روی آوردن به گناه از بین نبرند.
میهمان
سلام وقت تون بخیر یه سوال داشتم دوست ۴ سال که ازدواج کرده یعنی ۱سال و نیم عقد بوده و ۳ سال که ازدواج کرده از دوران نامزدی تا به الان که ازدواج کرده گاهی اوقات رابطه از معقد داشتن که عکس گرفتن از معقد میگه انگار حالت اولیشو از دست داده برای اینکه مثل قبل بشه باید چیکار کنه به غیر از جراحی ایا داروی یا پومادی داره که مصرف کنه
پرسمان
سلام علیکم، مقاربت مقعدی عوارض متعددی دارد.
۱. احتمال پارگی ماهیچه حلقوی مقعد و گشاد شدن دهانه مقعد وجود دارد . این امر باعث می شود برای همیشه سوراخ مقعد نارسا شود و مدفوع از آن بی اختیار خارج گردد.
۲. احتمال پارگی عروق داخل مقعد و خونریزی
۳. انتقال عوامل عفونی و بیماری سوزاک و سفیلیس
۴. احتمال دارد مرد به هنگام فرو کردن آلت خود از عقب به داخل مقعد، به اشتباه آن را از عقب وارد واژن کند و باعث پارگی بکارت شود. برای بهبودی حالتی که ذکر کرده اید
۱. از این به بعد اصلا مقاربت مقعدی نداشته باشد.
۲. روزی چند مرتبه ورزش کگل را انجام دهد. ( روش ان را در اینترنت پیدا کنید)
۳. اگر بعد از ۴ ماه بهبودی حاصل نشد به پزشک مراجعه کنید.
میهمان
من ۱۹ سالمه و اذدواج کردم ‌ حامله نیستم و مطمعن هستم که مایع منی نه به مقعد و نه به واژنم رسیده .الان ۶۳روزه پریود نشدم دفه قبل که پریود شدم خون ریزی به طور کامل بود ‌ میخوام بدونم دلیلش چیه میترسم بیماری داشته باشم یک بار هم حدود ۴۵ روز عقب افتاد که دکتر رفتم و دوتا امپول پریود شدن زدم و پریود شدم.الانم علاعم پریودیو دارم هم درد شکم و سینه هم جوش هایه صورتم .دلیلش چیه لطفا جواب بدین اگه لازمه و خطرناکه به دکتر مراجعه کنم
پرسمان
سلام علیکم، احتمالا کمی تخمدانهای شما باید تنبل باشد که با آمپول زدن پریود می شوید. به پزشک مراجعه کنید تا با معاینه و آزمایش به درمان شما اقدام گردد.
میهمان
سلام
من با نامزدم از پشت رابطه داشتم و اب منی ریخته شد داخل
من و نامزدم سریع پاک کردیم ایا امکان این هست ک مقعد ایشان پس بزند و حامله شود با اینکع ایشان در دوران پریودی بوده
پرسمان
سلام علیکم، بارداری زمانی صورت می گیرد که مایع منی مرد در اطراف ناحیه تناسلی و دهانه مهبل ریخته شود و مدتی در آنجا بماند و الا اگر در این نواحی ریخته نشود و یا زود شسته شود، احتمال بارداری وجود ندارد.
میهمان
سلام ببخشید من رابطه مقعدی داشتم و منی داخل مقعدم خالی شد ، ولی ی مقدار از منی بیرون از مقعد ماند و نمیدونم وارد واژنیا حتی نزدیک واژن شده یا ن ک سریع شستم. امکان بارداری وجود داره یان؟ زود جواب بدین ممنون میشم
پرسمان
سلام علیکم، بارداری زمانی صورت می گیرد که مایع منی مرد در اطراف ناحیه تناسلی و دهانه مهبل ریخته شود و مدتی در آنجا بماند و الا اگر در این نواحی ریخته نشود و یا زود شسته شود، احتمال بارداری وجود ندارد.
میهمان
سلامعالیه سایتتون
میهمان
من رابطه مقعدی داشتم و اب منی در داخل مقعد ریختع شد بعد از اون با اب شستمش موقع شستن خیس بود نمیدونم اب منی بیرون اومده بود یا اب خود واژن بود احتمالا اب بی رنگ بود اونو شستم احتمال بارداری هس. من شک دارم ؟؟؟؟
پرسمان
سلام علیکم، اگر منی وارد وازن نشده باشد احتمال بارداری وجود ندارد.
میهمان
سلام خسته نباشید مدتی هست ک شوهرم خیلی اسرارداره ک ادار خود را داخل مقعد بریزه ومیگه این کار هزاربرابر ارضا لذت داره وما چندوقتی هست سراین قضیه دعوا داریم میخوام بدونم عوارضش چی هست ومن باید چ کارکنم!ایا میشه ادرار کنه درمقعد زن!برای یکبار!دیوونه ام کرده دیگه مجبورم تسلیم بسم!لطفا عوارض وخطری اگه داره ب من بگید ممنون میشم مرسی
پرسمان
سلام علیکم، ریختن ادرار داخل مقعد به خودی خود مشکلی ندارد ولی دخول آلت مرد در مقعد زن عوارضی به دنبال دارد که به آن اشاره می شود.
۱. احتمال پارگی ماهیچه حلقوی مقعد و گشاد شدن دهانه مقعد وجود دارد . این امر باعث می شود برای همیشه سوراخ مقعد نارسا شود و مدفوع از آن بی اختیار خارج گردد.
۲. احتمال پارگی عروق داخل مقعد و خونریزی
۳. انتقال عوامل عفونی و بیماری سوزاک و سفیلیس و ایدز
میهمان
من یکی از دوستام با نامزدش سکس از عقب داشتن به من گفت کع سکس از عقب و ریختن اسپرم در مقعد و روی سینه باعث بزرگ تر شدنشون میشه
درست گفتع؟
پرسمان
سلام علیکم، مقاربت مقعدی دارای عوارضی است که به آن اشاره میگردد:
۱. پارگی و یا شل شدن ماهیچه حلقوی مقعد
۲. نارسایی ماهیچه مقعد و نشت دائمی مدفوع از آن
۳. انتقال عفونت ها به دو طرف از جمله ایدز انچه شما گقته اید اساس علمی ندارد.
میهمان
سلام من از مقعد برای اولین بار رابطه داشتم اگه برم آزمایش متوجه میشن که از مقعد رابطه داشتم یا نه
پرسمان
سلام علیکم، مقاربت مقعدی دارای عوارضی است که به انها اشاره میشود
۱. شل شدن یا پارگی ماهیچه حلقوی مقعد
۲. نارسایی ماهیچه حلقوی مقعد و ریزش مدفوع از آن
۳. عفونت های ناحیه تناسلی مثل سوزاک و سیفیلیس و ایدز
۴. احتمال خطا و پارگی بکارت
اگر در اثر رابطه مقعدی یکی از موارد فوق رخ دهد امکان تشخیص به وسیله پزشکی قانونی هست.
میهمان
من شوهرم از مقعدی رابطه جنسی کرده الان دوروز هست یک جوش درامده اذیتم میکنه چیکار کنم
پرسمان
سلام علیکم، مقاربت مقعدی عوارض متعددی دارد.
۱. احتمال پارگی ماهیچه حلقوی مقعد و گشاد شدن دهانه مقعد وجود دارد . این امر باعث می شود برای همیشه سوراخ مقعد نارسا شود و مدفوع از آن بی اختیار خارج گردد.
۲. احتمال پارگی عروق داخل مقعد و خونریزی
۳. انتقال عوامل عفونی و بیماری سوزاک و سفیلیس
۴. احتمال دارد مرد به هنگام فرو کردن آلت خود از عقب به داخل مقعد، به اشتباه آن را از عقب وارد واژن کند و باعث پارگی بکارت شود.
میهمان
سلام من بانامزدم رابطه ازپشت داشتم و او منی را خارج ازمقعدم ریخت آیااحتمال بارداری من با پیش آب وجود دارد؟بعداز رابطه بادستمال خودم را پاک کردم آیا احتمال بارداری است؟
پرسمان
سلام علیکم، اگر منی وارد واژن نشده باشد بارداری منتفی است.
میهمان
سلام من لاپایی انجام دادم برای اولین بار و تا آب منیش آوند ریخت دور من بعد اون رابطه پریود شدم الان میترسم که باردار باشم یا اینکه شوهرم بفهمه ولی آلت تناسلی اصلا وارد بدن من نشد و من هیچ دردی رو احساس نکردم من هر ماه سروقت پریود میشم ولی میترسم که باردار باشم یا اینکه شوهرم بفهمه که من با کسی سکس داشتم ولی لاپایی بود آیا امکان این هس که بار دار باشم یا اینکه شب زفاف شوهرم چیزی بفهمه خواهاش جواب مو بدین ممنونم ازتون
پرسمان
سلام علیکم، خواهر عزیز
شما که همسر دارید چرا به رابطه نامشروع با دیگران پرداخته اید و با شوهر خود رابطه سالم و مشروع ندارید؟ رابطه نامشروع به هر شکل ، حرام و از گناهان کبیره است که عذاب سختی در انتظارتان است و اگر به نحوی شوهرتان متوجه خیانت شما بشود می دانید چه عواقب وحشتناکی برای شما دارد؟
حتی در رابطه لاپایی هم امکان تشخیص رابطه در برخی موارد وجود دارد. اگر از خدا هم نمی ترسید از پزشکی قانونی و شوهرتان بترسید که به راحتی می توانند رابطه خلاف شما را کشف کنند و شما را مجازات کنند.
میهمان
سلام من با نامزدم از پشت رابطه داشتم ولی قبل از ارضا شدنش رابطمون تموم شد و اون خودشو جای دیگه تخلیه کرد من همون ماه پریود شدم ولی ماه بعدش الان ۱۰ روزه افتاده عقب زمان پریودیم ممکنه باردار شده باشم؟
پرسمان
سلام علیکم، اگر به طور کامل پریود شده اید و خونریزی شما طبیعی بوده نگران نباشید حامله نیستید.
میهمان
ببخشید من با عشقم رابطه مقعدی داشتم فقط مقعد و احتمال داره چن قطره از منی اون هم ریخته باشه داخل ولی ی ماهه نیم میشه پریود نمیشم میشه بدونم چرا
پرسمان
سلام علیکم، گاهی زن و شوهر ها در رابطه از پشت دچار اشتباه میشوند. یعنی مرد به اشتباه آلت خود را از پشت وارد واژن میکند در این صورت اگر منی داخل واژن ریخته شود احتمال بارداری وجود دارد. بهتر است به پزشک مراجعه کنید و تست حاملگی انجام دهید تا خیالتان راحت شود.
میهمان
سلام من چندماه پیش بر خلاف میلم با دوست پسرم از پشت رابطه داشتم و خیلی خیلی پشیمون شدم وقتی رابطه داشتیم اون واژن منو خورد پردم که پاره نشده؟؟و اینکه همش نگرانم نکنه پردم پاره شده باشه ولی اصلااا خونریزی نداشتم ولی استریگس دارم میتونم برم دکتر زنان و زایمان بدون مادرتوروخداااا جواب بدین
پرسمان
سلام علیکم، خواهر عزیز و بزرگوار
اولا این گونه روابط ، حرام و از گناهان بزرگ محسوب می شود. به هیچ وجه خود را به آن آلوده نسازید.
ثانیا بعید است با عمل بسیار زشتی که آن فرد احمق انجام داده بکارت شما پاره شده باشد مگر این که این کار را عمقی انجام داده باشد نه سطحی.
سعی کنید اگر امکان ازدواج برایتان فراهم است اقدام کنید و خود را در دام فساد جنسی پسران شیاد نیندازید که سود برنده اصلی این دوستی ها پسرها هستند و ضرر کننده حقیقی ، شما دخترها.
میهمان
سلام من سه سال پیش با دوست پسرم از پشت داشتم اما فقط دوبار بودنه من ارضا شدم ن دوست پسرم
خیلی درد داشتم ولی نه خونی اومد نه حیچی فقط درد داشتم
بعداز دوروز وقتی رفتم دست شویی همراه با مدفوعم یک قطره خون اومد ایا پرده بکارتم از بین رفته یا نه
لطفا زود بهم جواب بدین هر۵دقیقه یک بار نگامیکنم ببینم جواب دادین یانه
ترو خدا زود جواب بدین
پرسمان
سلام علیکم، بر اساس آنچه نوشته اید بکارت شما آسیبی ندیده نگران نباشید.
در ضمن بسیار مراقب باشید و گول افراد شیاد را نخورید و خود را برای لذت دیگران در معرض تعرض قرار ندهید. این گونه کارها فقط لذت طرف مقابل را به دنبال دارد و عوارض و بدبختی آن برای دختر می ماند.
میهمان
من با نامزدم رابطه از پشت داشتم حالا خیلی درد دارم بعداز۱۰روز چکار کنم
پرسمان
سلام علیکم، مقاربت مقعدی به جز ضرر برای زن هیچ فایده ای ندارد. از عوارض مقاربت مقعدی شل شدن ماهیچه حلقوی مقعد، احتمال پارگی این ماهیچه ، پارگی عروق داخل مقعد و عفونت های لگنی است.
بهتر است به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید تا پس از معاینه درمان لازم صورت گیرد.
میهمان
سلام خاستم بدونم وقتی منی داخل واژن بریزه و بعدش از قرص ضد بار داری استفاده بشه چقدر احتمال بارداری وجود داره ؟ و کسانی که قصد این کار یعنی ریختن منی در واژن دارن چطوری احتمال بارداری رو به صفر برسونن؟ ممنون میشم جواب بدین
پرسمان
سلام علیکم، اولین راه و یکی از مطمئن ترین راهها استفاده از کاندوم است ولی اگر نمی خواهید از آن استفاده کنید از قرص استفاده کنید.
داروی لوونورژسترول به شکل قرص و هر بسته ی آن دو تایی است. اولین دوز این دارو باید طی ۷۲ ساعت از مقاربت کنترل نشده، مصرف ‌شود. سپس ۱۲ ساعت بعد از مصرف اولین قرص، باید دومین قرص را میل کنید. در این صورت، تا حد زیادی احتمال بارداری را کاهش می‌دهید. البته باید گفت که این دارو باید تحت نظر پزشک و با توصیه ایشان مصرف شود و از مصرف خودسرانه آن باید خودداری نمود.
نکات لازم هنگام مصرف لوونورژسترول ـ در طول یک ماه، بیش از یک بار از بسته‌های دو تایی لوونورژسترول استفاده نکنید، زیرا باعث ایجاد مشکلات هورمونی بسیاری می‌شود. ـ نامنظم شدن قاعدگی از جمله شایع‌ترین عوارض دارویی لوونورژسترول به شمار می‌رود. ـ سردرد، استفراغ، احساس ناراحتی در سینه‌ها، اضافه وزن و خونریزی‌های غیرطبیعی از عوارض دیگر لوونورژسترول به شمار می‌رود. ـ توصیه می‌شود یک تا دو ساعت پس از مصرف این دارو، یک داروی ضد تهوع هم برای پیشگیری از بروز عوارض ناخواسته آن مصرف شود. ـ این دارو تا ۹۹ درصد از بروز بارداری‌های ناخواسته جلوگیری می‌کند، اما هرچه زودتر مصرف شود، اثربخشی آن بیشتر است.
میهمان
سلام من با نامزدم رابطه از مقعد داشتم منی ریخته شده داخل مقعدم می خواستم بدونم منی باید ازم خارج بشه ؟
پرسمان
سلام علیکم، منی همراه با مدفوع از بدن خارج میشود و جای نگرانی ندارد.
میهمان
سلام من با نامزدم رابطع از پشت داشتم نمیدونم منی ریخته شده یانه ولی پنج روزه پریودیم عقب افتاده البته همیشه پریودیم منظم بوده گاهی اوقات یکی دوروز عقب میوفتاد در طی اون یکی دو روز کمر درد و زیر دلمم درد میکرد ولی بد از رابطه ای که داشتم هیچکدوم از این علایم رو ندارم نمیدونمم چرا پریود نمیشم میشه بگید برای استرسی که داشتم یا بارداری و دو روزی هم هست صورتم باد کرده و اصلا علایم پریودی یا بارداری ندارم یکماهی از رابطم میگذره و الان وقت پریودیمه هنوز پریود نشدم توروخدا بگید امکان بارداری هست یا برای استرس خاب نامنظم
پرسمان
سلام علیکم، بعضی مواقع مرد هنگام رابطه از پشت به اشتباه آلت خود را از عقب وارد واژن میکند در این صورت اگر منی داخل واژن تخلیه شود احتمال بارداری هست ولی اگر آلت از عقب وارد سوراخ مقعد شود حتی اگر منی هم تخلیه شود حاملگی منتفی است.
در مورد شما اگر یقین دارید که منی داخل واژن نشده ، هیچ نگران نباشید و خیالتان راحت باشد . عقب افتادن پریودتان ناشی از استرس است .
میهمان
با سلام و خسته نباشید ببخشید من عمل لاپایی در حد جلو و عقب داشتم ولی تا آب منیش اومد ریخت اونو ر بعدش من پریود شدم و دکترم رفتم گفت که تو تا الان سالمی ولی بخاطر عفونتی که داشتم واسم دارو داد اینبار ۳روز لکه بینی قهوه ای داشتم بعدش پریود شدم ولی کم بود آیا ممکن هس که من باردارباشم یا خیر تو رو خدا جواب مو بدین
پرسمان
سلام علیکم، اگر پریود شده اید نگران نباشید حامله نیستید.
میهمان
سلام ببخشید من دیشب با نامزدم رابطه مقعدی داشتم بعد هنگام دخول به مقعد مایع منی سرازیر شد و خیلی کم و جزئی وارد واژن شد ولی سریع با دستمال پاک کردیم گفتم امکان بارداری وجود دارن ایا؟؟
پرسمان
سلام علیکم، اگر منی وارد واژن شود و به داخل نفوذ کند و زن در ایام تخمک گذاری باشد(روزهای ۱۲ تا ۱۵ بعد از اولین روز شروع قاعدگی) احتمال بارداری هست.
میهمان
سلام من ۱۹سالمه با نامزدم رابطه از مقعد داشتم و کمی خونریزی داشتم همان لحظه ولی تموم دردم از عقب بود این خونریزی عادیه ؟
پرسمان
سلام علیکم، رابطه از مقعد می تواند عوارضی را به دنبال داشته باشد: از جمله خونریزی مقعدی، گشاد شدن ماهیچه حلقوی مقعد و بی اختیاری مدفوع، عفونت لگنی و....
اگر مقاربت مقعدی دارید قبل از انکه گرفتار عوارض ان شوید آن را کنار بگذارید و به راه طبیعی مقاربت یعنی مقاربت واژینال رو بیاورید که طبیعت بدن نیز با آن سازگار است.
میهمان
من با نامزدم رابطه از پشت داشتم و دختری باکره هستم نامزدم مایه منی رو داخل مقعد ریخت و هیچ مایه ای یه واژنم نرسید ایا ممکنه که باردار بشم
پرسمان
سلام علیکم، خیر. بارداری فقط در صورتی رخ می دهد که منی وارد واژن شود.
میهمان
من وشوهرم رابطه جنسی ازپشت داشتیم والان دووسه روزه زیاددارم درد میکشم
پرسمان
سلام علیکم، رابطه جنسی از پشت می تواند در اینده عوارضی را به دنبال داشته باشد. از جمله خونریزی مقعدی، گشاد شدن ماهیچه حلقوی مقعد و بی اختیاری مدفوع، عفونت لگنی و....
اگر مقاربت مقعدی دارید قبل از انکه گرفتار عوارض ان شوید آن را کنار بگذارید و به راه طبیعی مقاربت، یعنی مقاربت واژینال رو بیاورید که طبیعت بدن نیز با آن سازگار است. واگر در دوران نامزدی نمی توانید مقاربت واژینال داشته باشید از شوهر خود خواهش کنید تا زمان عروسی از طرق دیگر به غیر از مقاربت مقعدی و واژینال شهوت خود را دفع نماید. مثلا آلت خود را بین دو کفل بگذارد (نه داخل مقعد کند) یا از بین رانها لذت ببرد و ...
میهمان
من الان ۲ ماه امدم سر خانه و زندگی خودم شوهرم به داشتن رابطه کم علاقه داره از جلو ما دوران نامزدی از پشت رابطه اصلا نداشتیم میشه بگین چیکار کنم که شوهرم به داشتن رابطه علاقه مند بشه
پرسمان
سلام علیکم، اگرچه نیاز افراد به روابط جنسی متفاوت می باشد، اما اگر شما در صدد بهبود کمیت و کیفیت آن هستید، می توانید برای حل مشکل از قبل برای داشتن یک رابطه لذت بخش برنامه ریزی کنید و به خواب و استراحت و تغذیه شوهرتان برسید تا با آمادگی کامل برای روز و ساعت مشخص از قبل خودتان را آماده کنید تا وقتی در بستر قرار می گیرید و تمایل به آمیزش جنسی می نمایید هیچ عامل مزاحمی وجود نداشته باشد. همچنین توجه به شرایط مکانی و زمانی و انتخاب بهترین زمان ها و مکان ها برای این امر شور و حرارت جنسی را بر می گرداند که اگر شما در این خصوص با شوهرتان به تفاهم برسید و از قبل برای داشتن یک رابطه جنسی لذت بخش برنامه ریزی کنید، به احتمال زیاد مشکل تان برطرف خواهد شد. همچنین می توانید به تغییر رژیم غذایی خود و شوهرتان بر شدت تمایلات جنسی او بیفزایید.
میهمان
سلام خسته نباشی من یه دختر ۱۹ساله هستم با دوست پسرم بدون این که خودم رضایت داشته باشم لاپایی با باسن انجام دادم ن از من خونی اومد ون مایع منی اون به مقعد من ریخت الان ازش جدا شدم آیا من وقتی ازدواج کنم شوهرش میفهمه که من کاری انجام دادم یا ن ایا من پرده ی بکارمت رو از دست دادم تو رو خدا من منتطر جواب تونم زود جواب منو بدین
پرسمان
سلام علیکم، طبق آنچه نوشته اید بکارت شما سالم است و در صورت ازدواج نیز شوهرتان متوجه این قضیه نمی شود. ولی خواهر عزیز و بزرگوار! کاری که انجام داده اید عملی است حرام و از گناهان بزرگ که به وسیله فرشتگان الهی ثبت شده و در نامه عمل شما ضبط گردیده است. باید ترس شما از این بابت خیلی بیشتر از ترستان از آگاه شدن همسر آینده تان باشد. مراقب باشید به هیچ وجه دوباره پسران شیاد چنین مصیبتی برایتان به بار نیاورند که هم خطر جسمی شما را تهدید میکند و هم عواقب اخروی.
میهمان
واقعاکه عجیبه چراکه حتی هیچ حیوان وحشی واهلی درهیچ موقعیتی چنین کارزشتی راانجام نمیده وماانسانها جایی که برای دفع فضولات است رابرای ارضاانتخاب میکنیم ،.!.؟

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.