روابط جنسی همسران در دوران عقد ۱۳۹۳/۰۳/۲۸ - ۵۲۶۵۱ بازدید

من و نامزدم شناخت کامل رو نسبت به هم داریم و تصمیم جفتمون ازدواج می باشد, سوالم اینه برقراری رابطه جنسی بدون دخول در دوران نامزدی و عقد درسته؟آیا بدون دخول و با پرده بکارت ممکنه این رابطه جنسی منجر به حاملگی بشه؟ اگه جواب مثبت است, چگونه؟ چکار کنیم که مطمئن باشیم حاملگی رخ ندهد و یک رابطه بدون استرس داشته باشیم؟
لازمه در این دوران از راه های پیشگیری از بارداری استفاده کنیم؟
بهترین و مطمئن ترین راه پیشگیری از بارداری که عوارضی نداشته باشد, چیه؟
باتشکر

شروع فصل عاشقی را به شما و همسرتان تبریک می گوییم و آرزومند خوشبختی‌های بی‌پایان مادی و معنوی برای آشیانه مشترکتان هستیم.در پاسخ باید عرض کنیم وقتی عقد ازدواج خوانده شد, زن و شوهر بر هم حلال می شوند و هرگونه استفاده و لذتی را می تواند از هم ببرند. علی القاعده در این مدت نیز زن و شوهر حقوقی برابر با دوران پس از زفاف دارند مگر آن که از قبل شروط خاصی را قید کرده و یا عرفا روال معینی معمول باشد به گونه ای که حالت شرط ضمن عقد را پیدا کند.گرچه نزدیکی با همسر در دوران عقد از نظر شرعی و قانونی اشکالی ندارد اما چنانچه ضرورتی نباشد بهتر است به زمان عروسی و شب زفاف موکول شود و آداب عرفی رعایت گردد و از طرف دیگر عدم رعایت این آداب و نزدیکی جنسی احتمال آبستنی را فراهم می آورد که در این صورت کم شدن فاصله بین عروسی و تولد خود موجب آبروریزی می شود که جبران نا پذیر است.
البته استفاده جنسی از همسر مراتبی دارد. زن و شوهر می توانند از بازی و ملاعبه از لذایذ جنسی نسبت به همدیگر برخوردار شوند و در انجام کار اصلی خیلی عجله نکنند و اگر بتوانند انجام عمل اصلی را به عروسی موکول کنند خیلی مناسب تر و بهتر است زیرا در هر مرحله ای از ازدواج لذتهای ویژه و خاص خود را دارد و دوران عقد و نامزدی بهتر است به بازی های عاشقانه و ملاعبه (لمس قسمت های حسی بدن، بوسیدن و عشق ورزیدن و ارتباط کلامی-عاطفی) اکتفا شود.
نکته دیگر این است که گرچه حتی از نظر آموزه های دینی، همبستر شدن زن و شوهر و ارضای غریزه جنسی از این راه عبادت محسوب می شود و حتی در روایتی آمده است اگر کسی عمل نزدیکی با همسرش را همراه با آداب و رسوم آن زود به زود انجام دهد به یکی از سنت های پیامبران(ص) عمل کرده است ولی از دیدگاه عرفی و فرهنگ عمومی بهتر است آمیزش جنسی تا زمان ازدواج و شروع زندگی مشترک به تاخیر افتد. تجربه نیز نشان داده که این کار باعث تشدید علاقه زوجین نسبت به هم شده و از سوی دیگر انگیزه زوجین را در برداشتن موانع ازدواج و شروع زندگی مستقل تقویت می کند.
گاه برخی خانواده ها به این علت مخالف این موضوع هستند که شاهد شکست بعضی از ازدواج ها در دوران عقد بوده اند لذا می خواهند در این صورت آسیبهای وارد شده به دختر کاهش یابد. البته باز تاکید می کنیم که شما می توانید هر گونه لذت جنسی را از همدیگر داشته باشید ولی توصیه می کینم به عقاید و رسم و رسوم خانواده های خود که بی شک خالی از حکمت نیست احترام بگذارید و این موضوع را تا زندگی مشترک به تاخیر اندازید.
در زمینه مسائل زناشویی و آمیزش توجهتان را به مطالب زیر جلب می کنیم:
از آموزه های دینی به دست می آید، همبستر شدن زن و شوهر و ارضای غریزه جنسی عبادت محسوب می شود و حتی در روایتی آمده است اگر کسی عمل نزدیکی با همسرش را همراه با آداب و رسوم آن زود به زود انجام دهد به یکی از سنت های پیامبران(ص) عمل کرده است.
نکته ای در اینجا باید بر آن تأکید کرد این است که در انسان برخلاف سایر جانداران، کیفیت همبستر شدن با همسر و انجام رفتار جنسی غریزی نیست و بلکه آموختنی است و باید روش صحیح آن را یاد گرفت، گرچه اصل وجود غریزه جنسی غریزی و فطری است. به همین دلیل یکی از اموزه های ضروری برای هر پسر و دختر جوان که تصمیم دارند ازدواج کنند این است که دانستنی های لازم برای این کار را یاد بگیرند. این دانستنی ها شامل: مقدمات همبستر شدن، شناخت نیازهای عاطفی یکدیگر در هنگام آمیزش و رعایت آن، شناخت راه های مختلف همبستر شدن، آگاهی از راه های جلوگیری از بارداری، تنظیم خانواده، آگاهی از احکام شرعی آن اعم از زمان و مکان آمیزش و مسائل دیگر آن مثل غسل و امثال آن، رعایت بهداشت ظاهری مثل مسواک زدن، خوشبو بودن و امثال آن، آگاهی از نکات بهداشتی آمیزش و رعایت آن، آگاهی ضمنی از اختلال های جنسی که در صورت وقوع، سریعا برای معالجه اقدام کنند و صدها نکته ریز و درشت که بیان آنها در این نامه مقدرو نیست و برای فراگیری آن لازم است به کتاب های مفیدی که در این زمینه تألیف شده مراجعه کنید.
نکته ای که در اینجا لازم است یادآوری کنیم این است که رسیدن زن و شوهر به اوج لذت جنسی (ارگاسم) یکی از علائم انجام شدن موفقیت آمیز آمیزش جنسی است. اما با تأسف باید بگوییم بسیاری از همسران به دلایل مختلف که مهمترین آن عدم آگاهی و رعایت نکات بالا است، از انجام رضایت بخش این عمل ناتوانند و به همین جهت به مشکلات زیادی اعم از جسمی و روانی مبتلا می شوند. حتی طبق آماری که روان شناسان و کارشناسان امور خانواده ارائه کرده اند بیش از 75 درصد از عوامل اختلاف های خانوادگی ریشه در این موضوع دارد. حتی شیخ اجل سعدی در گلستان در ضمن داستانی می گوید:
زن کز بر مرد بی رضا برخیزدزان خانه و زان سرا بلا برخیزد
نکته دوم این است که در رسیدن به اوج لذت جنسی، که علامت آن انزال در زن و مرد است، بین زن و مرد تفاوت وجود دارد و معمولا مرد بسیار زودتر از زن به این مرحله می رسد. به همین خاطر بسیاری از مردان وقتی به ارگاسم می رسند دست از کار می کشند در حالی که هنوز همسرشان به ارگاسم نرسیده است. رها کردن زن دراین حالت باعث می شود مشکلات جسمی زیادی از جمله ایجاد درد در ناحیه کمر و شکم برایش به وجود آید. پس لازم است مرد به این نکته توجه کند و قبل از آمیزش، همسرش را با تحریک کردن ، آماده این کار کند.
در روایات فراوانی این موضوع مهم بیان شده و تصریح می کند یکی از آداب همبستر شدن با همسر، ملاعبه یعنی تحریک زن از طریق لمس و مالش بدن و در آغوش گرفتن است و حتی در حدیثی آمده است مردی که قبل از نزدیکی با همسرش ملاعبه کند، مورد نظر و لطف و رحمت ویژه خدا قرار می گیرد.
با توجه به این مطالب و در پاسخ به سوالتان که فرموده اید بدون پاره شدن پرده بکارت احتمال بارداری هست یا خیر؟ باید گفت :
برای ایجاد نطفه باید سلول جنسی زن و مرد (تخمک و اسپرم )، با هم ممزوج شود ، این امر در هر جا در روی بدن ، و یا حتی در آزمایشگاه صورت بگیرد ، نطفه ایجاد می شود . و البته باید در محیط مناسب و شرایط مساعدی قرار بگیرد . بنابراین از آنجا که پرده بکارت انواع مختلفی دارد و در برخی از نوع های آن (حتی بدون پاره شدن )احتمال ورود اسپرم مرد به داخل رحم بسیار فراوان هست و چون اسپرم میتواندحرکت پیش روندگی داشته باشد گاهی به داخل رحم میرسد و در نتیجه احتمال حامله شدن هست. لذا باید سعی شود موقع بازی با یکدیگر به هیچ وجه منی روی قسمت دستگاه تناسلی زن ریخته نشود .چرا که اگر منی مرد وارد مهبل زن نشود، به هیچ وجه امکان حاملگی وجود ندارد. در مورد راه های جلوگیری از بارداری در حال حاضر بهترین و کم عارضه ترین راه استفاده از کاندوم های بهداشتی است .
برای جلوگیری از ورود منی به رحم به نکات زیر توجه داشته باشید:
1. هنگام همبستری بهتر است لباس های زیر خود را در نیاورید.
2. در هنگام ملاعبه و بازی بخصوص زمان اوج لذت جنسی مرد و خروج منی از ارتباط مستقیم نواحی جنسی خودداری کنید.
3. دوران عقد و نامزدی بهتر است به بازی های عاشقانه و ملاعبه (لمس قسمت‌های حسی و تحریک کننده و جنسی بدن، بوسیدن و عشق ورزیدن و ارتباط کلامی-عاطفی) اکتفا شود. پوشیدن لباسهای مناسب و استفاده از عطرنزد همسرتان، مفید خواهد بود
4-برای رسیدن به ارگاسم هر کدام از طرفین می تواند با مالش و ... طرف مقابل را ارضاء نماید این کار که استمناء از طریق همسر نامیده می شود هیچ اشکالی ندارد و در عین حال که باعث رضایت طرفین می شود، خطری نیز به همراه نخواهد داشت.
پرسشگر گرامی، برای رسیدن به والاترین لذتهای مادی و معنوی، راهی جز عمل به آموزه‌های عقل سلیم و فرامین دین نیست.
منتظر کلمات بعدی شما هستیم.

نظرات

میهمان
سلام من یک سال هست ک عقد کردم
رابطه ب صورت لای پا داشتیم و رابطه از پشت ک منی شون رو داخل رابطه لای پایی لای پا میریختن و رابطه از پشت هم ک داخل مقعد
با این حساب امکان بار داری هست؟
البته بعد از هر رابطه خودم رو با دستمال پاک کردم و بعد زمان هایی ک شرایطش رو داشتم رفتم و شستم
پرسمان
سلام علیکم، اساساً برای بارداری و حامله شدن زن، الزامی وجود ندارد که حتماً عمل نزدیکی و آمیزش جنسی بین زن و مرد پدید آید و مایع منی در داخل واژن تخلیه گردد؛ بلکه مهم رسیدن اسپرم مرد به تخمک زن جهت انعقاد نطفه می‌باشد، به هر صورتی که ممکن باشد. اگر بین زن و شوهر رابطه جنسی برقرار شود حتی اگر دخولی صورت نگیرید و تنها مایع منی مرد در دهانه مهبل و واژن زن و یا نواحی اطراف آن ریخته شود و شرایط حاملگی در زن وجود داشته باشد، این انتظار وجود دارد که زن حامله گردد؛ بنابراین اگر شما فعلاً قصد فرزندآوری ندارید بهتر است از وسایل جلوگیری مطمئن استفاده کنید.
میهمان
من ۴ ماهه عقد کردم ناخواسته نامزدم منی و به لباس زیرم ریخت و من میترسم حامله بشم لطفا راهنمایی کنید و من خیلی زود لباسمو عوض کردم
پرسمان
سلام علیکم، تا منی وارد واژن نشود حاملگی غیر ممکن است . نگران نباشید اصلا منی در شما وارد وازن نشده بنابراین حاملگی شما منتفی است.
میهمان
ببخشید من میخوام عقد کنم نامزدم مگه باید رابطه جنسی داشته باشم با یک بار رابطه امکان بارداری وجود داره؟؟
پرسمان
سلام علیکم، اولا قبل از انجام عقد شرعی ، هرگونه رابطه جنسی حرام است و به هیچ وجه نباید مرتکب شوید. چون هنوز به هم محرم نیستید.
ثانیا بعد از انجام عقد شرعی که به هم محرم شدید رابطه جنسی معمول در دوران عقد اشکال ندارد . البته بهتر است رابطه جنسی کامل از جلو را برای بعد از عروسی بگذارید زیرا با همان یک مرتبه هم احتمال بارداری وجود دارد.
میهمان
من نامزد هستم وتو این نامزدی ۲بار لاپای بینمون شدمن نگران هستم سبب بارداری میشه؟؟؟
پرسمان
سلام علیکم، اگر منی داخل واژن نشود مشکلی ندارد و باعث حاملگی نمی شود.
میهمان
خیلی عالی بود
میهمان
من پنج‌ماهه‌نانزدم‌بانامزدم‌سکس‌لاپایی‌داشتیم‌واونم‌ناخواسته‌ابشوریخت‌پشتم‌ایااحتمال‌حاملگی‌وجودداره‌لطفاجواب‌بدین‌خیلی‌نگرانم؟
پرسمان
سلام علیکم، خیر. تا منی وارد واژن نشود امکان حاملگی وجود ندارد.
میهمان
من یک سال هس نامزدم و فقط از پشت با نامزدم سکس داشتم ایا در ازمایش نشان داده میشود
پرسمان
سلام علیکم، اگر از پشت فقط به صورت سطحی ارتباط دارید در آزمایش چیزی مشخص نمی شود ولی اگر دخول در مقعد داشته اید در این صورت احتمال این که در آزمایش مشخص شود هست.
میهمان
سلام ببخشید در دوران عقد اسپرم اقارو کجا باید ریخت مثلا زیر دستمال یا چی میشه راهنمایی کنید
پرسمان
سلام علیکم، با دستمال کاغذی یا پارچه ای پاک کنید و دور بریزید.
میهمان
سلام من همش استرس اینو دارم که نا خواسته باردا بشم ایا این امکان هست البته من مجرد هستم
پرسمان
سلام علیکم، اگر هیچ ارتباط جنسی با کسی ندارید اصلا نگران نباشید به هیچ وجه امکان بارداری وجود ندارد.
میهمان
سلام.الان۶ ماهه که عقد کردیم و نامزدم دلش میخاد نزدیکی داشته باشیم/اینم از جلو نمیددنم چیکار کنم میترسم از حاملگی
شما کمکم کنید لطفا...
پرسمان
سلام علیکم، اگر شوهرتان قصد رابطه جنسی با شما را دارد بر شما شرعاً اطاعت از وی در دوران عقد لازم نیست. البته می توانید با دست و بدن تان و معاشقه بدون دخول وی را ارضا کنید تا تنش های جنسی وی کاهش یابد.
این را بدانید دختر وقتی عقد می کند تا زمانی که در منزل پدر حضور دارد و پدر خرج زندگی او را تأمین می کند و شوهر نفقه او را نمی پردازد، انجام وظایف و مسئولیت های زندگی زناشویی بر زن تماماً واجب نیست؛ بنابراین برخی از مَراجع عظام تقلید در دوران عقد با شرایطی که ذکر شد لزوم اذن و اجازه گرفتن برای خروج از منزل و یا اطاعت از شوهر را و نیز همبستری را شرعاً واجب نمی دانند؛ بنابراین اگر شوهرتان اصرار زیاد دارد این مشکل اوست؛ چون یا باید تا شروع زندگی مشترک صبر پیشه کند و یا مقدمات عروسی را فراهم کند و بتواند با خیالی آسوده به هدف و خواسته خویش برسد.
به هر حال، اگر شوهرتان اصرار زیاد بر رابطه جنسی دارد، این مشکل اوست و وی باید موانع آن را برطرف کند. ناراحتی وی ربطی به شما ندارد؛ چرا که وی می تواند بساط عروسی را راه بیندازد و زندگی مشترکش را شروع کند و دائماً شما را در کنار خود داشته باشد و مشکل را به صورت اساسی حل کند.
البته از آنجا که شما در دوران عقد قرار دارید، طبیعتاً شوهرتان از لحاظ ارضای نیاز جنسی در فشار هستند و به همین خاطر فشار مضاعفی را در این دوران تحمل می کند و اصرار به رابطه جنسی با شما دارد، به همین خاطر برای حل اساسی مشکل، توصیه می شود عروسی را جلو بیندازید تا به همۀ محدودیت های خود پایان ببخشید.
میهمان
مچکرم ازراهنمایتون خواستم بگم داداش نامزدقراربرع ولی نمیره ک خونه پیداکنه شوهرم میگ تاداداشم نره نمیتونم عقدت کنم یاخانوادش میگن نه بزارداداشت برع بعدتوبنظرتون چکارکنیم ک زودتربرادرشون برن ک مازودبهم برسیم بخداقسم روزشبم شدگریه دوریش برام سخته ممنون میشم جوابموبدید؟
پرسمان
سلام علیکم، خوشحالیم که مجددا با شما در حال مکاتبه هستیم .پرسشگر گرامی اگر نامزدتان نیز مانند خانواده اش تلاشی برای برپایی مراسم عقد و عروسی ندارد کارتان کمی مشکل می شود.شما باید سعی کنید دلیل این رفتار آنها را پیدا کنید، سعی کنید جلسات مشاوره ای با نامزدتان داشته باشید و هر چه زودتر تکلیف خود را مشخص کنید. اگر بهانه آماده نبودن خانه را عنوان کردند می توانید اعلان کنید که تا رفتن برادرشون شما عروسی نمیگیرید اگر هم خیلی طولانی شد حاضرید بعد از عروسی با خانواده آنها زندگی کنید.موفق باشید.
میهمان
سلام من پنچ ماه نامزدکردم شوهرم خیلی حساسه خواستیم عقدکنیم میگ نه دوماه دیگ یاسال دیگ خیلی اذیتم بنظرتون چکارکنم عوض بشه توروخداکمکم کنیددفعه خوبه یه دفعه بدیاقاطی میکنه دیرجوابشومیدم دیگ جوابمونمیدم تانیم ساعت ممنون میشم کمکم کنید؟
پرسمان
سلام علیکم، خوشحالیم شما مخاطب ما هستید امیدواریم راهنمای خوبی در رابطه با این موضوع برای شما باشیم. معمولا طولانی شدن جلسات خواستگاری و فرایند خواستگاری و شناخت مضراتی در پی خواهد داشت از جمله: وابستگی دختر و پسر به همدیگر؛ حساس شدن و سخت گیری طرفین؛ اختلاف نظر و اختلاف سلیقه؛ سرد شدن دختر و پسر نسبت به هم و ... . چون عقدی در بین نیست امکان برهم خوردن قرار و مدار وجود دارد. ممکن است مشکل شما خیلی جدی نباشد و صرفا بخاطر طولانی شدن دوره نامزدی و خستگی از این انتظار بوده باشد، همچنانکه خیلی از افراد با طولانی شدن دوره نامزدی یا عقد، به این مشکل دچار می شوند. زیرا حد مرز ها در این دوره تعریف شده نیست و به دلیل انتظارات مختلفی که طرفین از هم دارد و در اغلب موارد انتظارات بی جاست، و عدم شناخت درست نسبت به حساسیت های هم، و شکل گیری سوء تفاهم ها این مشکلات بوجود می آید. و البته با توجه به اینکه احتمالا محرمیتی نیز بین شما وجود ندارد و شما رسما نسبتی با هم ندارید، بر شدت مشکل اضافه شده باشد، زیرا در اینصورت بلاتکلیفی بیشتر خواهد بود. بنابراین شما باید سعی کنید مدت زمان این دوران را به حداقل برسانید و اگر به آن درجه از شناخت رسیده اید که او را فردی مناسب برای ازدواج می دانید بهتر است مقدمات نامزدی رسمی و ازدواج را فراهم آورید . پیشنهاد می گردد حتما به صورت حضوری با نامزدتان به یکی از مراکز مشاوره ازدواج و خانواده مراجعه نمایید تا همکاران ما در این مراکز با در اختیار گرفتن اطلاعات مورد نیاز به همراه مشاهده برخی ویژگی های ظاهری شما و نامزدتان در تصمیم گیری این امر مهم کمک کارتان گردند. اما چرا نامزد شما این موضوع را به تاخیر می اندازد جای تامل دارد. بهتر است با نامزدتان در مورد این موضوع صحبت کنید و به ایشان بگویید بیشتر از این نمی توانید صبر کنید و مایل هستید هر چه زودتر تکلیف شما روشن شود و یا اینکه به او بگویید از طرف خانواده تان تحت فشار هستید و اجازه نمی دهند در این شرایط با هم ارتباط داشته باشید لذا بهتر است هر چه زودتر مقدمات عقد را فراهم کند تا به هم محرم شوید و از این بابت مشکلی نباشد.موفق باشید.
میهمان
ببخشید من و همسرم باهم آمیزش داشتیم و هیچ دهلوی صورت نگرفته وفقط یک شیره شفاف ازاوخارج شده است آیا امکان بارداری وجود دارد
پرسمان
سلام علیکم، برای بارداری و حامله شدن زن، الزامی وجود ندارد که حتماً عمل نزدیکی و آمیزش جنسی بین زن و مرد پدید آید و مایع منی در داخل واژن تخلیه گردد؛ بلکه مهم رسیدن اسپرم مرد به تخمک زن جهت انعقاد نطفه می‌باشد، به هر صورتی که ممکن باشد. اگر بین زن و شوهر رابطه جنسی برقرار شود حتی اگر دخولی صورت نگیرید و تنها مایع منی مرد در مهبل و واژن زن و یا نواحی اطراف آن ریخته شود و شرایط حاملگی در زن وجود داشته باشد، این انتظار وجود دارد که زن حامله گردد.
این را هم بدانید که بنابر تحقیقات انجام شده، در مایع قبل از انزال منی که به مایع مذی یا پیشاب معروف است و مایعی چسبنده و شفاف می باشد، هم مقداری اسپرم وجود دارد به همین خاطر احتمال بارداری در صورت تحقق شرایط آن وجود دارد؛ بنابراین اگر این رطوبت‌ها در مهبل زن یا نواحی اطراف آن ریخته شود ممکن است باعث حاملگی گردد.
باید توجه داشت که اسپرم مرد در داخل مایع منی در حال جنب و جوشش و حرکت است و وقتی در داخل مهبل و یا دهانه آن ریخته می‌شود، خود رحم نیز حالت مکش و جذب‌کنندگی دارد و اسپرم را به طرف رحم می‌کشد تا آن را به تخمک رسانده و انعقاد نطفه صورت گیرد؛ بنابراین با تحقق شرایط بارداری حتی سر سوزنی از مایع منی می تواند باعث حاملگی و بارداری زن گردد.
البته سعی کنید از این به بعد در موقع آمیزش جنسی از وسایل جلوگیری مطمئن با مشورت با پزشک متخصص و تجویز وی استفاده کنید تا مشکلی برای تان به وجود نیاید.
میهمان
سلام خسته نباشیدمن ۵ ماه نامزدام باشوهرم ربطه ی جنسی داشتم فقط ابشوپشتم ریخت اونم زودپاکش کردم ایاامکان باداری هست یانه خیلی نگرانم؟؟؟
پرسمان
سلام علیکم، اگرچه برای بارداری و حامله شدن زن، الزامی وجود ندارد که حتماً عمل نزدیکی و آمیزش جنسی بین زن و مرد پدید آید و مایع منی در داخل واژن تخلیه گردد؛ بلکه مهم رسیدن اسپرم مرد به تخمک زن جهت انعقاد نطفه می‌باشد، به هر صورتی که ممکن باشد. اگر بین زن و شوهر رابطه جنسی برقرار شود حتی اگر دخولی صورت نگیرید و تنها مایع منی مرد در مهبل و واژن زن و یا نواحی اطراف آن ریخته شود و شرایط حاملگی در زن وجود داشته باشد، این انتظار وجود دارد که زن حامله گردد.
البته اگر مایع منی در اطراف مهبل ریخته نشده و یا فوراً شسته شده است، احتمال بارداری بسیار بعید به نظر می رسد و جای نگرانی نیست.

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.