علی در آغوش پیامبر (ص) ۱۳۹۳/۰۲/۳۱ - ۱۵۱۹ بازدید

ایاتی که علی (ع) در اغوش پیامبر (ص) در روز سوم تولد خواند ؟کدام ایات از کدام سوره بود؟

1.آیات مورد پرسش آیات 1 تا 11 سوره مبارکه مومنون است .
2. سیزدهم رجب سال سی‌ام عام‌الفیل علی بن ابی‌طالب (ع) در خانه کعبه قدم به عرصه وجود می‌گذارد. پس از 3 روز که فاطمه بنت اسد از کعبه خارج می‌شود، نخستین کسی که علی، این نوزاد سه روزه را در آغوش می‌گیرد، محمد ابن عبدالله(ص) پیامبر بزرگوار اسلام است.
علی بسان مسیح لب به سخن می‌گشاید و بر محمد(ص) سلام می‌کند. پس از نثار درود و سلام بر آن حضرت، در برابر بهت و ناباوری حاضران به تلاوت کتاب خدا و آیاتی می‌پردازد که هنوز بر پیامبر فرود نیامده و محمد(ص) نیز هنوز به مقام پیامبری نائل نشده است.
«به راستی که ایمان آورندگان رستگار شدند، همانان که در نمازشان فروتنند و آنان که از بیهودگی رویگردانند و آنان که زکات و حقوق مالی خویش را می‌پردازند و کسانی که پاکدامن‌اند...‌ و آنان که امانت‌ها و پیمان خود را رعایت و آنان که در نمازهایشان مراقبت می‌کنند، آنان که خود وارثانند، همانان که بهشت را به ارث می‌برند و در آنجا جاودانه می‌مانند.» (سوره مومنون، آیات 1 تا11) پس از تلاوت این آیات روحبخش، پیامبر گرامی‌ اسلام فرمودند:
آری علی جان! ایمان آورندگان راستین به برکت تو رستگار خواهند شد.
«قد افلحو بک» آن گاه افزود: علی جان، به خدا سوگند که تو امیر و سالار ایمان آورندگانی و آنان که به وسیله تو به سعادت نائل آمده و تو از دانش خویش به آنان خواهی آموخت و آنان بهره خواهند برد. به خدا سوگند که تو راهبر و راهنمای راستین آنان هستی و آنان در پرتو هدایت تو راه خواهند یافت.
امام علی از ولادت تا شهادت، سید محمد کاظم قزوینی، ص47

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.
حاصل جمع را در کادر وارد کنید