غیبت کردن زنان ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ - ۲۵۰۵ بازدید

چرازن هابیشترازمردهامبتلا به گناه غیبت اند؟ایاطبیعت زن چنین اقتضایی میکند؟

برای پاسخگویی دقیق به این مسئله باید آن را از لحاظ زیستی، روانی و اجتماعی بررسی کرد؛ واقعیّت این است که زنان تقریباً سه برابر مردان صحبت می کنند. یک زن متوسط، روزانه 20 هزار کلمه صحبت می کند که تقریباً 13 هزار کلمه از یک مرد متوسط بیشتر است.زنان همچنین با سرعتی بیشتری از مردان حرف می زنند و وقتی سفره دلشان را برای دور و بری هایشان باز می کنند از شنیده شدن صدای خودشان لذت می برند. وقتی زنان بیشتر حرف می زنند؛ طبیعتاً بخش اعظمی از گفتگوهای آنان به غیبت کردن در مورد دیگران اختصاص دارد.از سوی دیگر زنان از صحبت کردن، غیبت کردن و تبادل اسرار لذت می برند، زیرا این کار باعث افزایش هورمون سعادت خانوادگی و عشق «اکسی توسین» و «کورتیزول» در بدن آنها می شود.
علاوه بر این، غیبت کردن یکی از واکنش های زنان در مواجهه با استرس هایی دانست که آنان از مدیریت آن ناتوان هستند. زنان وقتی نتوانند استرس های خود را حل کنند غیبت می کنند و شروع به درد و دل کردن می نمایند. صحبت کردن درباره مسائل مختلف یکی از رفتارهایی است که زنان در استرس مدیریت نشده به آن می پردازند. از آنجایی که زور و بازوی زنان نسبت به مردان کمتر می باشد، زنان در مواجهه با تنش ها و استرس های زندگی که توان مقابله با آن را ندارند، شروع به صحبت کردن درباره مسائل مختلف و غیبت کردن می نمایند و بدین شیوه خودشان را تخلیه می کنند.

نظرات

میهمان
سلام و خداقوتاز زحمات و تلاش بی وقفه شما سپاسگزاری می‌کنم.
یک پیشنهاد اینکه اگر امکان داره وقتی در جواب حرف علمی زده میشه، منبع آن هم ذکر بشه که قابل استفاده باشه. مثل همین آماری که زنان ۲۰ هزار کلمه در روز صحبت می‌کنند.
باتشکر مجدد.
یاعلی
پرسمان
سلام علیکم، پرسشگر محترم، آمار ارائه شده، برگفته از تحقیق میدانی است که در کتاب "مغز زنان" نوشته: لوان بریزنداین مطرح شده.
برای مطالعه بیشتر به سایت های:
https://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-۲۲۸۱۸۹۱/Women-really-talk-men-۱۳-۰۰۰-words-day-precise.html
http://www.vidoal.com/post/%D۸%AA%D۹%۸۱%D۸%A۷%D۹%۸۸%D۸%AA-https://www.javanonline.ir/files/fa/publication/pages/۱۳۹۰/۸/۱۲/۹۴_۱۸۴۷.pdf
مراجعه کنید.

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.
حاصل جمع را در کادر وارد کنید