فرزند پسر خواستن از خدا ۱۳۹۷/۱۰/۰۸ - ۴۱۶۵۲۲ بازدید

باسلام..آیاخواستن فرزند پسرازخداوند گناه دارد،درحالی که کسی کلا بچه ندارد و میخواهد پسرباشدآیاکفراست

پرسشگر گرامی با سلام و سپاس از ارتباط شما با این مرکز. فرزند پسر خواستن بسیار خوب است و مانعی ندارد و روایاتی هم در این زمینه داریم که برای شما درج کرده ایم.
در احادیث بسیاری توصیه هایی برای کسانی که تمایل به داشتن فرزند پسر دارند شده است. به احادیث زیر توجه کنید:
از امام صادق علیه‌السلام نقل شده که می‌فرمایند: «هرکس می‌خواهد که صاحب فرزند مذکر شود، هنگام آمیزش دست راستش را به پهلوی راست زنش بگذارد و هفت مرتبه انا انزلناه بخواند و آمیزش کند. پس آنچه را بخواهد می‌بیند». حضرت در جایی دیگر فرموده‌اند : «هرکس نیت کند نام فرزندش را محمد یا علی بگذارد، فرزند او پسر بدنیا آید». همچنین آن حضرت فرموده‌اند : «هیچ مردی نیست که حملی داشته باشد پس نیت کند که آن را محمد بنامد، مگر اینکه مذکر باشد».
در صفحة 82 کتاب حلیةالمتقین روایتی از کتاب طب‌الائمه نقل کرده که در آن،‌ حضرت امام محمد باقر علیه‌السلام فرموده‌اند : «سه روز بعد از نماز صبح و نماز خفتن، ‌هفتاد مرتبه سبحان‌الله و هفتاد مرتبه استغفرالله بگو و بعد از آن این آیات را بخوان : استغفروا ربکم انه کان غفارا، یرسل السماء علیکم مدرارا، و یمددکم باموال و بنین و یجعل لکم جنات و یجعل لکم انهارا (سورة مبارکة نوح آیات 11 و 12) پس در شب سوم با زن خود جماع کن که خدا پسری که خلقتش درست باشد بتو عطا می‌فرماید».
همچنین برای اینکه فرزند پسر شود یک سری تمهیداتی در نوع غذاها, زمان و کیفیت آمیزش وجود دارد که به عنوان نمونه توجه شما را به موارد زیر جلب می کنم:
دکتر جزایری در کتاب « اعجاز خوراکیها » می نویسد : « اگر پسر می خواهید 1- از روز اول قاعدگی پدر و مادر روزی چند خرما ناشتا بخورند، 2- هنگام آمیزش کاری کنند که خون شوهر ترش و خون زن قلیایی شود یعنی مرد غذاهایی که طبیعت گرم دارند مثل : پسته، بادام، شکلات و مواد قندی زیاد بخورد و زن برعکس آب انگور، توت فرنگی، مرکبات و آب لیمو میل کند و از خوردن گوشت، قارچ، سرکه، سیب ترش، شوید و رازیانه خودداری نماید».
بر اساس طب قدیم خوردن بعضی از غذاها مانند کاهو، توت فرنگی ، خرما، هل، زعفران ... در هنگام باردار شدن به پسر شدن و مصرف ماست، ترشی و ... به دختر شدن جنین منجر می شود.
همچنین بر اساس تحقیقات انجام شده ، ثابت شده است که تغییر در غلظت بعضی از املاح خون باعث کمک به تعیین جنسیت می شود به این شکل که افزایش سدیم و پتاسیم و کاهش کلسیم و منیزیم بدن برای افرادی که خواهان پسر هستند و عکس آن برای دختر شدن جنین کمک کننده است، البته باید حداقل به مدت ۴ تا ۶ هفته انجام شود تا کارساز باشد. البته ناگفته پیداست این رژیم حتما باید زیر نظر پزشک و مراقبتهای خاص و با مقادیر معین انجام شود و انجام خودسرانه آن به هیچ وجه توصیه نمی شود.
خوردن مواد غذایی مختلف هم که توصیه می شود همه بر پایه ایجاد محیط قلیایی یا اسیدی می باشد . توجه داشته باشید که تمام این روشها شانس را بالا می برد ولی هیچکدام یک روش 100% نیست.
علاوه براین تمهیدات, فراموش نکنیم که تعیین جنسیت فرزند به دست خداوند است و همو فرموده: بخوانید مرا تا استجابت کنم شما را، پس چه عاملی باعث می شود که از خود او مدد نجویید؟ در این مورد علاوه بر دعا , در مفاتیح الجنان شیوه ای خاص برای پسر شدن فرزند ذکر شده اجمال آن شیوه این است : از حضرت صادق علیه السلام روایت شده که: « اگر چهار ماه از بارداری زنی بگذرد او را به سمت قبله کن و آیه الکرسی بخوان و دست بر پهلوی او بزن و بگو: اَللهمَّ اِنّی قَد سَمَّیته مُحمدا ، یعنی : خدایا من او را محمد نام کردم ؛ اگر چنین کند خدا آن فرزند را پسر می گرداند . پس اگر اسم او را محمد گذاشت مبارک باشد و اگر نامش را محمد نگذارد اگر خدا خواهد از او بگیرد و اگر خواهد به او ببخشد». مطمئن باشید که خداوند دانا و شنواست و به هر کاری قادر است.
مشورت با پزشک متخصص زنان و مطالعه کتابهای زیر نیز می تواند به شما کمک کند:
1- ازدواج و فرزند سالم، حشمت الله ایران مهر؛
2- بارداری آسان، محسن دهقانی؛
3- اعجاز خوراکیها و اسرار خوراکیها، دکتر غیاث الدین جزایری.
4- چگونه پسردار ـ دختردار شویم؟، سید مهدی محمودی

نظرات

میهمان
سلام خیلی وقته با دل شکسته و چشم گریان از خدا پسر سالمی میخام امروز از حضرت عباس خاستم و قسم خوردم اگه حاجتم نده ب مادرش و برادرش شکایتش بکنم چون از دلم خبر داره
پرسمان
سلام علیکم، اینکه از خداوند فرزند پسر می خواهید و برای آن دعا کرده و به ائمه معصومین و اولیای الهی علیهم السلام توسل می کنید، کار بسیار خوبی است ، اما ذکر دو نکته و دانستن آن در اینجا مفید است :
۱ . اگر در بعضی موارد دعای انسان اجابت و دربعضی دیگر به ظاهر اجابت نمی شود به دلیل مصلحت انسان است ، آن موردی که اجابت نمی شود به دلیل مغایرت دعا و خواسته با مصلحت واقعی انسان است. گاهى اوقات انسان از خداوند چیزى درخواست مى نماید و فکر مى کند اجابت آن به نفع او مى باشد، در حالی که در واقع اجابت آن درخواست به ضرر او تمام خواهد شد.
انسان به خاطر علم محدودش نسبت به زوایای وجودی و شرایط پیرامون خود (در حال و آینده) نمی تواند بهترین و یا بدترین را برای خود تشخیص دهد، خداوند حکیم در معجزه ی آسمانی خود می فرماید: ... عَسى أَنْ تَکْرَهُوا شَیْئاً وَ هُوَ خَیْرٌ لَکُمْ وَ عَسى أَنْ تُحِبُّوا شَیْئاً وَ هُوَ شَرٌّ لَکُمْ وَ اللَّهُ یَعْلَمُ وَ أَنْتُمْ لا تَعْلَمُون ـ چه بسا چیزى را خوش نداشته باشید، حال آن که خیرِ شما در آن است ؛ یا چیزى را دوست داشته باشید، حال آنکه شرِّ شما در آن است ؛ در حالی که خدا مى داند و شما نمى دانید. » (البقرة:۲۱۶)
اگر انسان به حکمت و مهربانی خداوند اعتقاد و به این آیه از قرآن کریم که می فرماید :« وَ قالَ رَبُّکُمُ ادْعُونِی أَسْتَجِبْ لَکُم - و پروردگارتان فرمود: مرا بخوانید تا شما را اجابت کنم ».(غافر:۶۰) اطمینان داشته باشد ؛باید پس از دعا به درگاه الهی به آنچه که خداوند حکیم و مهربان برایش مقدر ساخته راضی و خشنود باشد و آن را برای خود بهترین بداند چون طبق آیه ی ذکر شده امکان ندارد خداوند دعای بنده اش را بی پاسخ بگذارد و چون او را بیشتر ازخود او دوست دارد بهترین را برایش انتخاب نکند.
در دعای افتتاح درباره تاخیر اجابت دعا آمده است:« و لَعَلَّ الذّى اَبْطَاَعَنَّی هُوَ خَیرٌ لی لِعِلْمِکَ بِعَاقَبِةِ اْلاُمُورِ-چه بسا تأخیر در استجابت دعا برایم بهتر بوده است، چون تو از عاقبت امور آگاهى..» ۲ . اصرار بر دعا و عدم اصرار بر اجابت
امام باقر علیه السلام می فرماید :« واللّه لا یُلِحُّ عبدٌ مُؤمِن علَى اللّه عز و جل فی حاجتِهِ إلاّ قضاها لَهُ --- بـه خـدا سوگند هیچ بـنده مؤمنى در حاجت خود به درگاه خداوند عز و جل اصرار نورزد ، مگر آن که حاجتش را بر آورد .»(الکافی : ۲ ، ۴۷۵ ، ۳ )
تاکید بر اصرار بر دعا در روایات وجود دارد ، به دلیل آنکه حقیقت دعا توجه به بارگاه حضرت معبود است و برای مؤمنان نوعی معراج روحی و معنوی به حساب می‌آید.
اما علما می فرمایند اصرار بر اجابت دعا نداشته باشید ، به دلیل آنکه خدای متعال همواره خیر و صلاح بندگانش را می‌خواهد، لذا اصرار بر جابت دعا به آن نحوی که ما می‌خواهیم خلاف تفویض و رضا است و جایی ندارد.
در واقع مومن دعا می‌کند، ولی نتیجه را به خدای متعال واگذار می‌کند و به آنچه خداوند برایش در نظر گرفته است راضی است. مومنی که امورش را به خدا واگذار کرده است، دیگر دلیلی نمی‌بیند که بخواهد اصرار کند تا همان بشود که او می‌خواهد. اینجا مرزی است که باید رعایت شود. فراتر رفتن از این مرز با پافشاری بر خواسته، نوعی بی‌احترامی به خدای بنده‌نواز است که همیشه بهترین‌ها را برای بندگانش می‌خواهد.
انسان مومن توکل دارد و نتیجه را به خداوند واگذار می کند و نسبت به خواسته خداوند راضی و تسلیم است و اصرار نمی کند. اتفاقا وقتی دعا می کنیم و اجابت نمی شود، این بهترین حالتی است که نسبت به ایمان و تسلیم امتحان می شویم. در صورت اصرار مواردی داریم که خدای متعال حاجت بنده را برآورده در صورتی که به صلاح او نبوده است.
پس آنگاه که گفته می شود اصرار نکنید منظور اصرار در رسیدن به نتیجه و حاجت خاص است, زیرا که ممکن است به صلاح ما نباشد و یا در اثر اصرار زیاد و نرسیدن به آن حاجت افسرده و ناامید شویم.
مواردی داریم که در صورت اصرار خدای متعال حاجت بنده را برآورده به دلیل آنکه بنده او ناامید نشود در صورتی که اجابت دعا به صلاح او نبوده و بعدها خود دعا کننده متوجه می شود که چرا دعا اودر ابتدا اجابت نمی شد .
میهمان
سلام خسته نباشید من دو تا دختر دارم وخدا رو شکر میکنم و الان باردارم سه ماهو یک روزمه واز خدا پسر میخوام وعده کردم اگر خدا بهم پسر داد اسمشو محمد صدرا بزارم ایا بچم پسر میشه
پرسمان
سلام علیکم، دوست گرامی. دعا کردن به طور کلی حالت اقتضایی دارد یعنی علت قطعی نیست اگر خدای متعال این کار شما که حالت دعا کردن و درخواست از خدا دارد به حکمت و مصلحت خود بپذیرد به شما پسر عنایت می کند و اگر صلاح در دختر داشتن باشد ممکن است دختر شود. در هر صورت مومن راضی به قضای الهی است و می داند که صلاح او را خدا بهتر از خودش می داند. موفق باشید.
میهمان
سلام من فرزند اولیم تو راهه شوهرمم نیت کرده اسم پدرش که مرده امید بوده اوند بزار میشه راهنماییم کنیدفرزندم پسر شه
پرسمان
سلام علیکم، دوست گرامی. انتخاب اسم برای فرزند حق شما است و هر اسمی بگذارید انتخاب با شما است ولی مستحب است تا مدتی ابتدا اسم محمد بگذارید و بعد خواستید عوض کنید. موفق باشید.
میهمان
سلام ببخشید من باردارم الان توهفته هفدهم هستم دوتا دختر دارم از روز اول فهمیدم باردارم قسم خوردم اگه پسر بشه اسم شو بزارم محمد الان از خدا میخوام پسر بشه یعنی میشه
پرسمان
سلام علیکم، دوست گرامی. اولا امیدوار باشید که پسر باشد و ثانیا اگر هم دختر شد بدانید که خواست خدا بوده و صلاح شما در همین است خدا را شکر کنید و ثالثا از خدا فرزند سالم و صالح بخواهید و پسر و دختر بودن را به خدا واگذارید. موفق باشید.
میهمان
سلام من دوتا دختر دارم از خدا میخوام یه پسر سالم و صالح به من بده اسمشو بزارم علی اصغر
پرسمان
سلام علیکم، دوست گرامی. درخواست فرزند پسر اشکالی ندارد فقط توصیه شده ابتدا نام او را محمد بگذارید و بعدا تغییر دهید.
میهمان
سلام میشه نیت کرد از خواست اسم بچه رو علی اصغر گذاشت
پرسمان
سلام علیکم، دوست گرامی. اسم گذاری فرزند به نام مبارک علی اصغر اشکالی ندارد ولی برای پسر شدن به دستور آمده در پاسخ سایت عمل کنید. موفق باشید.
میهمان
سلام من یک دختر دارم وخداروشکر میکنم قصد بارداری دارم و نذر امام زمان کردم که اسمش روبزارم موعود تاثیر داره یا باید حتما محمد وعلی باشه؟
پرسمان
سلام علیکم، دوست گرامی. محمد و علی بگذارید انشاالله پسر می شود البته این کار مستحب است و تاثیر ان قطعی نیست.
میهمان
سلام من دو دختر دارم یک پسر می خوام ۱۷ روزه که باردارن چیکارکنم که بچم پسر باشه
پرسمان
سلام علیکم، دوست گرامی. جواب سایت برای سوال شما کافی است مطالعه کنید.
میهمان
من هفته ی نهم هستم ۲ تا دختر دارم حالا دوست دارم بچه ام پسر باشه اسمش رو میخوام امیرکیان بزارم میتونیم بگیم اسم امیر چون جز القاب حضرت علی هست بچه پسر میشه
پرسمان
سلام علیکم، دوست گرامی. اسمش را موقتا محمد بگذارید و اگر پسر شد بعدا عوض کنید ولی بدانید که این کارها اقتضایی اثر می کند و علت قطعی نیست و خدای متعال است که پسر و دختر شدن را تعیین می کند و چه بسا که تا کنون بچه شکل گرفته و تغییر آن ممکن نباشد. از خداوند فرزند سالم بخواهید و به آنچه می دهد راضی و شاکر باشید چون خدای متعال عالم تر است به مصلحت بندگان. موفق باشید.
میهمان
سلام من یه دخترخوشگل و نازدارم خداروهم شکرمیکنم الان هم هفت هفته باردارم چون دخترشودارم میخوام بچم پسرباشه چکارکنم من خودم دوست دارم اسمشو محمدحسین بزارم ولی دخترم محمدرضادوست داره چکارکنم بچم پسرشه
پرسمان
سلام علیکم، خواهر گرامی. محمد حسین با محمد رضا فرقی ندارد هر دو دارای نام مبارک محمد است. موفق باشید.
میهمان
سلام ببخشید من دوتادختردارم والان باردارهستم وپنج ماهمه وسری
اول رفتم گفت پسربعددباردیگه رفتم میگه دختراحتمالش هست که اشتباه بشه جواب سنو
پرسمان
سلام علیکم، دوست گرامی. احتمال اشتباه در جواب سونوگرافی هست اما نگران نباشید از خدا فرزند صالح و سالم بخواهید و بدانید آنچه را که خدا برای شما می خواهد خیر است و در آینده خیر بودن آنرا خود شما درک خواهید کرد. موفق باید.
میهمان
سلام ببخشید من یه ماهه باردار شدم میخوام بچم پسر بشه ولی اسم اون یکی بچمو گذاشتم محمد الان من چی کار کنم؟
پرسمان
سلام علیکم، دوست گرامی. راه هایی برای پسر شدن بچه گفته شده، اما این راه ها اقتضایی است یعنی علت قطعی پسر شدن نیست در این مورد خوب است تسلیم خواست الهی باشید و از خدای متعال فرزند سالم بخواهید و پسر یا دختر شدن را به او بسپارید و توکل داشته باشید. دوست داشتن ما کافی نیست خواست الهی هم باید باشد. موفق باشید.
میهمان
سلام خسته نباشید ببخشید مثلا اگه اولی اسمشو محمد گذاشتم و بار دوم اگه خواستم باردار بشم و این دعارو بخونم چیکار کنم بازم اسمشو بزارم محمد یا فقط تو شناشنامه محمد باشه یا میتونم مثلا محمد امین یا محمد جواد بزارم؟
پرسمان
سلام علیکم، دوست گرامی. اسم گذاری ترکیبی اشکالی ندارد و می توانید در شناسنامه محمد امین یا محمد جواد بگذارید. موفق باشید.
میهمان
سلام تازه متوجه شدم ک باردارم از خدا مخام پسر سالم وصالح بده چیکارکنم؟مطالبتونو خوندم اگ واقعا نیت کنم محمد و علی باشه واقعیت پیدادمیکنه؟
پرسمان
سلام علیکم، دوست گرامی. اسم گذاری به صورت اقتضایی اثر دارد نه اینکه علت پسر شدن باشد. این کار را بکنید ولی به خواست الهی راضی باشید و تنها از او فرزند صالح و سالم بخواهید. موفق باشید.
میهمان
سلام من دوتادختر دارم دوهفته هست خیلی گرمی هم خودم هم شوهرم خوردیم میخوام اقدام به بارداری کنم برای پسر نیتم کردم اسمش رو محمد بذارم برام دعا کنید توروخدا
پرسمان
سلام علیکم، اگرچه تعیین جنسیت به طور قطعی با همه پیشرفت‌های فراوان علوم و دانش پزشکی، امکان‌پذیر نیست؛ اما شما می توانید علاوه بر راهکارهای دینی از راهکارهای پزشکی و طب سنتی نیز استفاده کنید تا احتمال پسرزایی تان افزون گردد.
خوردن گرمی جات به تنهایی در پسرزایی تأثیری ندارد؛ بلکه رژیم غذایی مناسب باید زیر نظر پزشک متخصص اتخاذ کنید. بنابر برخی گزاراشات اسیدی بودن بدن عامل از بین رفتن سلول های جنسی ایجاد کننده فرزند پسر بوده؛ بنابراین یک رژیم غذایی قلیایی از چند هفته قبل لقاح بسیار موثر است. تداوم مصرف سدیم و پتاسیم برای خانم ها و کاهش میزان کلسیم و منیزیم برای کسانی که تمایل پسردار شدن دارند مفید بوده و شانس تشکیل جنین پسر را چندین برابر می کند.
علاوه بر این کیفیت و زمان آمیزش نیز بسیار مؤثر می باشد که شما می توانید با توجه به همه این عوامل احتمال پسرزایی تان را افزایش دهید.
میهمان
سلام من یه خواهردارم که یک دخترداره پارسال حامله بودکه اونم پسربودیک هفته مونده به زایمانش بچه توشکم خواهرم میمیره الان بازم حامله هستش امروزرفته سونوکرافى گفتن دخترشکرمى کنیم که سالمه ولى چه دعایى بخونه که پسرباشه چاى اون پسرى که ازدست داده روبگیره همه چى خریده بودواسه پسرش همشون همون طورى موندن چیکارکنه که پسرداربشه
پرسمان
سلام علیکم، ۱. در ابتدا این را بدانید، تعیین جنسیت به طور قطعی با همه پیشرفت‌های فراوان علوم و دانش پزشکی، امکان‌پذیر نیست؛ بنابراین اگر راهکاری هم برای این مسئله در متون دینی و علوم پزشکی و طب سنتی بیان شده است، هیچ‌یک قطعی نیست و تنها درصد احتمال را افزایش مى دهد؛ لذا اگر شما از آن راهکارها استفاده کنید و یا با استفاده از روش تغذیه احتمال غلبه یک جنسی بر دیگری را بیشتر کنید، هیچ منعی شرعی برای این منظور وجود ندارد. ضمن این که برخی از راهکارهای تغذیه در روایات اهل‌بیت(علیهم‌السلام) آمده است؛ بنابراین هیچ محذوریت شرعی خاصی در این خصوص وجود ندارد. ۲. در ادامه توجه شما را به مطالبی در خصوص تعیین جنسیت جلب می‌کنیم:
تعیین جنسیت
تعیین جنسیت تنها به خواست و اراده خالق هستی و خدای قادرِ متعال بستگی دارد. خداوند در قرآن کریم می‌فرماید: «لِلَّهِ مُلْکُ السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ یخْلُقُ ما یشاءُ یهَبُ لِمَنْ یشاءُ إِناثاً وَ یهَبُ لِمَنْ یشاءُ الذُّکُورَ، أَوْ یزَوِّجُهُمْ ذُکْراناً وَ إِناثاً وَ یجْعَلُ مَنْ یشاءُ عَقیماً إِنَّهُ عَلیمٌ قَدیرٌ» (۱)؛ «مالکیت و فرمانروایى آسمان ها و زمین فقط در سیطره خداست، هر چه را بخواهد مى آفریند، به هر کس بخواهد دختر عطا مى کند و به هر کس بخواهد پسر مى بخشد، یا پسران و دختران را با هم به آنان مى دهد و هر که را بخواهد نازا و عقیم مى کند یقیناً او دانا و تواناست».
آیت‌الله مکارم شیرازی در تفسیر آیه می‌فرماید: «از این آیه این گونه استنباط می‌شود که مردم به چهار گروه تقسیم مى شوند: آنهایى که تنها پسر دارند و در آرزوى دخترى هستند و آنها که دختر دارند و در آرزوى پسرى و آنها که هر دو را دارند و گروهى که فاقد هر گونه فرزندند و قلبشان در آرزوى آن پر مى کشد.
و عجب اینکه هیچکس نه در زمان‌هاى گذشته و نه امروز که علوم و دانش‌ها پیشرفت فراوان کرده قدرت انتخاب در این مسئله را ندارد و على‌رغم تمام تلاش‌ها و کوشش‌ها هنوز کسى نتوانسته است عقیمان واقعى را فرزند ببخشد و یا نوع فرزند را طبق تمایل انسان تعیین کند؛ گرچه نقش بعضى از غذاها و داروها را در افزایش احتمال تولد پسر یا دختر نمى توان انکار کرد، ولى باید دانست که این‌ها فقط درصد احتمال را افزایش مى دهد و نتیجه هیچ‌یک قطعى نیست.
و این یک نمونه بارز از عدم توانایى انسان از یک سو و نشانه روشن از مالکیت و حاکمیت و خالقیت خداوند از سوى دیگر است.
جالب اینکه: در این آیات اناث (دختران) را بر ذکور (پسران) مقدم داشته تا از یک سو بیانگر اهمیتى باشد که اسلام به احیاى شخصیت زن مى دهد، و از سوى دیگر به آنها که به خاطر پندارهاى غلط از تولد دختر کراهت داشتند بگوید او بر خلاف خواسته شما آنچه را که به آن تمایل ندارید مى دهد و این دلیل بر این است که انتخاب به دست شما نیست.
تعبیر به «یهب» (مى بخشد) دلیل روشنى است که هم دختران هدیه الهى هستند و هم پسران و فرق گذاشتن میان این دو از دیدگاه یک مسلمان راستین صحیح نیست، هر دو «هبه» او مى باشند».(۲)
همان طور که عرض شد برای تعیین قطعی جنسیت چه در آموزه‌های دینی و چه در مسائل پزشکی هیچ راهکاری مطمئنی تا به امروز وجود ندارد. البته راهکارهایی وجود دارد که احتمال غلبه یک جنس را بر دیگری بیشتر می‌کند که ما در این بخش فقط راهکارهای دینی آن را بیان می‌کنیم:
پیامبر اعظم (صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) می‌فرمایند:
«مَنْ کَانَ لَهُ حَمْلٌ فَنَوَى أَنْ یسَمِّیهُ- مُحَمَّداً أَوْ عَلِیاً وُلِدَ لَهُ غُلَام» (۳) ؛ «کسى که فرزندى در راه دارد اگر نیت کند که نامش را محمد یا على بگذارد خداوند متعال به او پسر خواهد داد».
در روایت آمده است که مردی خدمت امام صادق (علیه‌السلام) شکایت کرد که فرزندی ندارد، امام به او توصیه کردند که در هنگامی که با همسرش نزدیکی می‌کند این دعا را بخواند، «اللَّهُمَّ إِنَّکَ إِنْ رَزَقْتَنِی ذَکَراً سَمَّیتُهُ مُحَمَّداً» (۴)؛ «خدایا اگر فرزند پسری به من روزی کنی او را محمد نامگذاری خواهم کرد» روای می‌گوید آن شخص چنین کرد و فرزند پسری نصیب وی شد.
در روایت دیگری از امام صادق (علیه‌السلام) نقل شده است که حضرت فرمودند: «إِذَا کَانَ بِامْرَأَةِ أَحَدِکُمْ حَبَلٌ فَأَتَى عَلَیهَا أَرْبَعَةُ أَشْهُرٍ فَلْیسْتَقْبِلْ بِهَا الْقِبْلَةَ وَ لْیقْرَأْ آیةَ الْکُرْسِی وَ لْیضْرِبْ عَلَى جَنْبِهَا وَ لْیقُلِ اللَّهُمَّ إِنِّی قَدْ سَمَّیتُهُ مُحَمَّداً فَإِنَّهُ یجْعَلُهُ غُلَاماً فَإِنْ وَفَى بِالاسْمِ بَارَکَ اللَّهُ لَهُ فِیهِ وَ إِنْ رَجَعَ عَنِ الِاسْمِ کَانَ لِلَّهِ فِیهِ الْخِیارُ إِنْ شَاءَ أَخَذَهُ وَ إِنْ شَاءَ تَرَکَه» (۵)؛ «اگر همسرتان باردار است، چهار ماه که از حمل وی گذشت، او را رو به قبله قرار داده بر پهلویش بزنید و بگویید: «اللَّهُمَّ إِنِّی قَدْ سَمَّیتُهُ مُحَمَّداً» خدایا! نامش را «محمد» گذاشتم. در این صورت خداوند متعال او را پسر قرار خواهد داد. پس اگر به این اسم وفا کرد و او را همین گونه نامید، خداوند در او برکت قرار مى دهد و اگر از آن برگشت و اسم دیگرى انتخاب کرد، ذات اقدس الهى در این صورت مختار است که او را بگیرد یا بگذارد».
در روایت دیگری آمده است که مردى بر امام صادق (علیه‌السلام) وارد شد و عرضه داشت: «یا ابن رسول اللَّه من هشت دختر پشت سر هم دارم و پسرى ندارم، دعا بفرمایید که خداوند به من پسرى دهد، امام (علیه‌السلام) فرموند: چون آهنگ آمیزش کردى و در دامن زن نشستى، دست راستت را بر ران چپ زن قرار ده و سوره «إِنَّا أَنْزَلْناهُ ...» را هفت بار بخوان و سپس آمیزش کن که آنچه می‌خواهى مى بینى و چون آثار حمل پیدا شد، هر وقت زن در شب پهلو به پهلو شود دست راست خود بر ران راست او قرار ده و «إِنَّا أَنْزَلْناهُ» را هفت بار بخوان. مرد گوید چنین کردم و هفت پسر پشت سر هم برایم متولد شد و دیگران نیز چنین کردند و پسردار شدند».(۶)
همچنین توصیه شده است که اگر مرد طالب فرزندی پسر و زیبا می‌باشد، «کاسنی» مصرف کند که مصرف این گیاه در پسر دار شدن و زیبایی فرزند بی‌تأثیر نیست.(۷)
همچنین به مردان توصیه می‌شود که مدتی از همسرشان کناره بگیرند و هیچ آمیزشی نداشته باشند تا کروموزم‌ Y آنها بیشتر گردد و احتمال پسردار شدن بیشتر شود.
به هر حال، اگر می‌خواهد خداوند فرزند پسری به شما عطا کند هیچ ایرادی ندارد که دعا و توسل کنید و از خدا بخواهید که فرزند سری به شما عطا کند به همین خاطر می‌توانید ضمن دعا و به‌‌کارگیری راهکارهای دینی از راهکارهایی پزشکی و تغذیه‌ای نیز با مراجعه به پزشکان و متخصصان طب سنتی بهره بگیرید تا احتمال پسردار شدن شما بالا برود.
همان‌طور که عرض شد، تمام راهکارهایی که برای تعیین جنسیت و پسردار شدن وجود دارد، هیچ‌یک قطعی نیست و تنها درصد احتمال را افزایش مى دهد؛ بنابراین استفاده از این راهکارها منع شرعی ندارد. ضمن این که خود حضرات معصومین (علیهم‌السلام) برخی از این راهکارها را بیان داشته‌اند، پس می‌توان باامید و توکل به خداوند از اینگونه ‌راهکارها استفاده کرد؛ همان‌گونه که ما از داروها برای درمان بیماری‌ها استفاده می‌کنیم، اما شفای حقیقی را از خداوند طلب می‌کنیم.
در پایان، منابعی را برای آشنایی با راهکارها و توصیه‌های پزشکی و غیرپزشکی جهت تعیین جنسیت فرزند‌ خدمت‌تان معرفی می‌کنیم تا به مطالعه آنها و به‌کارگیری راهکارها به نتطجة مطلوب برسید:
۱. عامری، یزدان، تعیین جنسیت: فرزند پسر می‌خواهید یا دختر؟، سماء - ۲۵ اسفند، ۱۳۹۲
۲. تک زارع، نسرین و همکاران، تعیین جنسیت فرزند - پسر می‌خواهید یا دختر؟، تهران: شقایق، ۱۳۹۲
۳. قاسم زاده، محمدجواد، تعیین جنسیت قبل از تولد: کتابی علمی و کاربردی (به انضمام روش‌های پیشگیری و مراقبت از بارداری)، قم: شمیم قلم، ۱۳۹۲
۴. یاری، فاطمه و همکاران، روش‌های نوین در تعیین جنسیت جنین قبل از لقاح، تهران: بی‌نهایت (وابسته به موسسه فرهنگی هنری هنر تا بی نهایت)، ۱۳۹۰
۵. مختاریان، طاهره، انتخاب جنسیت فرزند پسر و دختر و مراقبت‌های بارداری: انتخاب جنسیت (قبل از حاملگی)، تشخیص جنسیت (بعد از حاملگی)، مراقبت‌های بارداری، ...، تهران: نسل نو اندیش، ۱۳۹۰
۶. اسلامی نسب، علی، مشاوره جنسی و زناشویی: مشاوره ازدواج، درمان بیماری‌های جنسی، تعیین و تغییر جنسیت، علل عقیمی زن و مرد، رفع ناتوانی‌های جنسی، یائسگی و تغییرات، تهران: نسل نواندیش، ۱۳۸۵.
همواره موفق و کامروا باشید. پی‌نوشت‌ها:
۱. شوری(۴۲)، آیه ۴۹ و۵۰.
۲. مکارم شیرازى، ناصر، تفسیر نمونه، تهران: دار الکتب الإسلامیة، ۱۳۷۴، ج۲۰، ص۴۸۲-۴۸۴.
۳. حر عاملى، محمد بن حسن ، وسائل الشیعة، قم : مؤسسة آل البیت علیهم السلام، ۱۴۰۹ق، ج۲۱، ص۳۷۸.
۴. محمدی ری شهری، محمد، میزان الحکمه، قم: دارالحدیث، ۱۳۷۹، ج۱۱، ص۳۴۵.
۵. همان، ج۱۱، ص۳۵۰.
۶. طبرسى، حسن بن فضل، مکارم الأخلاق ، قم : شریف رضى ، ۱۴۱۲ق، ص۲۲۴.
۷. «عَلَیکَ بِالْهِنْدَبَاءِ؛ فَإِنَّهُ یزِیدُ فِی الْمَاءِ وَ یحَسِّنُ الْوَلَدَ، وَ هُوَ حَارٌّ لَینٌ، یزِیدُ فِی الْوَلَدِ الذُّکُورَةَ». همان، ص۱۷۸.
میهمان
سلام من بارداری دارم تازه ی هفته. شدم. میخوام بچه پسر زیبا باایمان چکار کنم چ بخونم کمکم کن
پرسمان
سلام علیکم، اساساً تعیین جنسیت به طور قطعی با همه پیشرفت‌های فراوان علوم و دانش پزشکی، امکان‌پذیر نیست؛ بنابراین اگر راهکاری هم برای این مسئله در متون دینی و علوم پزشکی و طب سنتی بیان شده است، هیچ‌یک قطعی نیست و تنها درصد احتمال را افزایش مى دهد.
پیامبر اعظم (صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) می‌فرمایند:
«مَنْ کَانَ لَهُ حَمْلٌ فَنَوَى أَنْ یسَمِّیهُ- مُحَمَّداً أَوْ عَلِیاً وُلِدَ لَهُ غُلَام» (۱) ؛ «کسى که فرزندى در راه دارد اگر نیت کند که نامش را محمد یا على بگذارد خداوند متعال به او پسر خواهد داد».
در روایت آمده است که مردی خدمت امام صادق (علیه‌السلام) شکایت کرد که فرزندی ندارد، امام به او توصیه کردند که در هنگامی که با همسرش نزدیکی می‌کند این دعا را بخواند، «اللَّهُمَّ إِنَّکَ إِنْ رَزَقْتَنِی ذَکَراً سَمَّیتُهُ مُحَمَّداً» (۲)؛ «خدایا اگر فرزند پسری به من روزی کنی او را محمد نامگذاری خواهم کرد» روای می‌گوید آن شخص چنین کرد و فرزند پسری نصیب وی شد.
راهکارهایی دیگری هم وجود دارد که احتمال پسردار شدن را افزایش می دهد که می توانید از طریق سایت از پرسمان بپرسید. پی‌نوشت ‌ها:
۱. حر عاملى، محمد بن حسن ، وسائل الشیعة، قم : مؤسسة آل البیت علیهم السلام، ۱۴۰۹ق، ج۲۱، ص۳۷۸.
۲. محمدی ری شهری، محمد، میزان الحکمه، قم: دارالحدیث، ۱۳۷۹، ج۱۱، ص۳۴۵.
میهمان
سلام من الان نه هفته است باردارم دوتا دختر خوب دارم دوست دارم این پسر باشه؟ چکارکنم
پرسمان
سلام علیکم، دوست گرامی. دختر و پسر شدن جنین دست ما نیست و در اختیار خدای متعال است و او صلاح ما را از خود ما بهتر می داند البته دعا کردن برای این خواسته خوب است و ممکن است موثر باشد، ولی بهتر است در نهایت به داده خداوند راضی باشید و به او توکل کنید. موفق باشید.
میهمان
سلام من ۳دختر دارم میخوام باردار شم بچه ام پسر شه شوهرم میترسه دوباره دختربشه چکارکنم
پرسمان
سلام علیکم، اساساً تعیین جنسیت به طور قطعی با همه پیشرفت‌های فراوان علوم و دانش پزشکی، امکان‌پذیر نیست؛ بنابراین اگر راهکاری هم برای این مسئله در متون دینی و علوم پزشکی و طب سنتی بیان شده است، هیچ‌یک قطعی نیست و تنها درصد احتمال را افزایش مى دهد.
پیامبر اعظم (صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) می‌فرمایند:
«مَنْ کَانَ لَهُ حَمْلٌ فَنَوَى أَنْ یسَمِّیهُ- مُحَمَّداً أَوْ عَلِیاً وُلِدَ لَهُ غُلَام» (۱) ؛ «کسى که فرزندى در راه دارد اگر نیت کند که نامش را محمد یا على بگذارد خداوند متعال به او پسر خواهد داد».
در روایت آمده است که مردی خدمت امام صادق (علیه‌السلام) شکایت کرد که فرزندی ندارد، امام به او توصیه کردند که در هنگامی که با همسرش نزدیکی می‌کند این دعا را بخواند، «اللَّهُمَّ إِنَّکَ إِنْ رَزَقْتَنِی ذَکَراً سَمَّیتُهُ مُحَمَّداً» (۲)؛ «خدایا اگر فرزند پسری به من روزی کنی او را محمد نامگذاری خواهم کرد» روای می‌گوید آن شخص چنین کرد و فرزند پسری نصیب وی شد.
راهکارهایی دیگری هم وجود دارد که احتمال پسردار شدن را افزایش می دهد که می توانید از طریق سایت از پرسمان بپرسید. پی‌نوشت ‌ها:
۱. حر عاملى، محمد بن حسن ، وسائل الشیعة، قم : مؤسسة آل البیت علیهم السلام، ۱۴۰۹ق، ج۲۱، ص۳۷۸.
۲. محمدی ری شهری، محمد، میزان الحکمه، قم: دارالحدیث، ۱۳۷۹، ج۱۱، ص۳۴۵.
میهمان
سلام من الان چهار ماهمه خیلی دلم پسر میخاد اخه شوهرم دوس داره چون من ی دخترم دارم. سنو بهم احتمال دختر داد چیکار کنم
پرسمان
سلام علیکم، اساساً تعیین جنسیت به طور قطعی با همه پیشرفت‌های فراوان علوم و دانش پزشکی، امکان‌پذیر نیست؛ بنابراین اگر راهکاری هم برای این مسئله در متون دینی و علوم پزشکی و طب سنتی بیان شده است، هیچ‌یک قطعی نیست و تنها درصد احتمال را افزایش مى دهد.
پیامبر اعظم (صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) می‌فرمایند:
«مَنْ کَانَ لَهُ حَمْلٌ فَنَوَى أَنْ یسَمِّیهُ- مُحَمَّداً أَوْ عَلِیاً وُلِدَ لَهُ غُلَام» (۱) ؛ «کسى که فرزندى در راه دارد اگر نیت کند که نامش را محمد یا على بگذارد خداوند متعال به او پسر خواهد داد».
در روایت آمده است که مردی خدمت امام صادق (علیه‌السلام) شکایت کرد که فرزندی ندارد، امام به او توصیه کردند که در هنگامی که با همسرش نزدیکی می‌کند این دعا را بخواند، «اللَّهُمَّ إِنَّکَ إِنْ رَزَقْتَنِی ذَکَراً سَمَّیتُهُ مُحَمَّداً» (۲)؛ «خدایا اگر فرزند پسری به من روزی کنی او را محمد نامگذاری خواهم کرد» روای می‌گوید آن شخص چنین کرد و فرزند پسری نصیب وی شد.
راهکارهایی دیگری هم وجود دارد که احتمال پسردار شدن را افزایش می دهد که می توانید از طریق سایت از پرسمان بپرسید. پی‌نوشت ‌ها:
۱. حر عاملى، محمد بن حسن ، وسائل الشیعة، قم : مؤسسة آل البیت علیهم السلام، ۱۴۰۹ق، ج۲۱، ص۳۷۸.
۲. محمدی ری شهری، محمد، میزان الحکمه، قم: دارالحدیث، ۱۳۷۹، ج۱۱، ص۳۴۵.
میهمان
سلام .اگه جنسیت تو دوازده هفته مشخص میشه چرا میگن چهار ماه باید از زنی بره
پرسمان
سلام علیکم، اساساً تعیین جنسیت از لحظه انعقاد نطفه به دست تقریر الهی مشخص می شود، اما اینکه ما از چه زمانی به این مسئله می توانیم پی ببریم نیاز به تجهیزات مدرن می باشد. امروزه مطمئن ترین روش برای تشخیص جنسیت جنین استفاده از سونوگرافی است؛ اما چون در هفته ها و ماه های ابتدای بارداری هنوز اندام تناسلی جنین به درستی شکل نگرفته است، معمولاً ضریب خطا وجود دارد؛ بنابراین بعد از چهار ماهگی جنین با اطمینان بهتر و بیشتری می توان به نتیجه سونوگرافی اعتماد نمود.
میهمان
(برای طلب فرزند پسر) من اسم شوهرم محمد، نمیشه (نیات کنم اسم بچه را) علی بگم
پرسمان
سلام علیکم، اساساً تعیین جنسیت به طور قطعی با همه پیشرفت‌های فراوان علوم و دانش پزشکی، امکان‌پذیر نیست؛ بنابراین اگر راهکاری هم برای این مسئله در متون دینی و علوم پزشکی و طب سنتی بیان شده است، هیچ‌یک قطعی نیست و تنها درصد احتمال را افزایش مى دهد.
پیامبر اعظم (صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) می‌فرمایند:
«مَنْ کَانَ لَهُ حَمْلٌ فَنَوَى أَنْ یسَمِّیهُ- مُحَمَّداً أَوْ عَلِیاً وُلِدَ لَهُ غُلَام» (۱) ؛ «کسى که فرزندى در راه دارد اگر نیت کند که نامش را محمد یا على بگذارد خداوند متعال به او پسر خواهد داد».
در روایت آمده است که مردی خدمت امام صادق (علیه‌السلام) شکایت کرد که فرزندی ندارد، امام به او توصیه کردند که در هنگامی که با همسرش نزدیکی می‌کند این دعا را بخواند، «اللَّهُمَّ إِنَّکَ إِنْ رَزَقْتَنِی ذَکَراً سَمَّیتُهُ مُحَمَّداً» (۲)؛ «خدایا اگر فرزند پسری به من روزی کنی او را محمد نامگذاری خواهم کرد» روای می‌گوید آن شخص چنین کرد و فرزند پسری نصیب وی شد.
با این اوصاف، شما نیز می توانید نیت کند اگر فرزند پسری نصیب تان شد نام او را محمد یا علی بگذارید، همچنین می توانید برای فرزندتان نام محمد با پسوند یا پشوند بگذارید تا با نام شوهرتان اشتباه نشود. پی‌نوشت ‌ها:
۱. حر عاملى، محمد بن حسن ، وسائل الشیعة، قم : مؤسسة آل البیت علیهم السلام، ۱۴۰۹ق، ج۲۱، ص۳۷۸.
۲. محمدی ری شهری، محمد، میزان الحکمه، قم: دارالحدیث، ۱۳۷۹، ج۱۱، ص۳۴۵.
میهمان
من الان هفته ی چهارممه میخام بچم پسر باشه چیکار کنم
پرسمان
سلام علیکم، امروزه راهکارهای متعددی برای تعیین جنسیت وجود دارد؛ البته باید توجه داشت که تعیین جنسیت به طور قطعی با همه پیشرفت‌های فراوان علوم و دانش پزشکی، امکان‌پذیر نیست؛ بنابراین اگر راهکاری هم برای این مسئله در متون دینی و علوم پزشکی و طب سنتی بیان شده است، هیچ‌یک قطعی نیست و تنها درصد احتمال را افزایش مى دهد؛ لذا اگر شما از آن راهکارها استفاده کنید و یا بااستفاده از روش تغذیه احتمال غلبه یک جنسی بر دیگری را بیشتر کنید، هیچ منعی شرعی برای این منظور وجود ندارد. ضمن اینکه برخی از راهکارهای تغذیه در روایات اهل‌بیت(علیهم‌السلام) آمده است؛ بنابراین هیچ محذوریت شرعی خاصی در این خصوص وجود ندارد و شما می توانید از آن راهکارها استفاده کنید.
در پایان، منابعی را برای آشنایی با راهکارها و توصیه‌های پزشکی و غیرپزشکی جهت تعیین جنسیت فرزند‌ خدمت‌تان معرفی می‌کنیم تا به مطالعه آنها و به‌کارگیری راهکارها به نتطجة مطلوب برسید:
۱. عامری، یزدان، تعیین جنسیت: فرزند پسر می‌خواهید یا دختر؟، سماء - ۲۵ اسفند، ۱۳۹۲
۲. تک زارع، نسرین و همکاران، تعیین جنسیت فرزند - پسر می‌خواهید یا دختر؟، تهران: شقایق، ۱۳۹۲
۳. قاسم زاده، محمدجواد، تعیین جنسیت قبل از تولد: کتابی علمی و کاربردی (به انضمام روش‌های پیشگیری و مراقبت از بارداری)، قم: شمیم قلم، ۱۳۹۲
۴. یاری، فاطمه و همکاران، روش‌های نوین در تعیین جنسیت جنین قبل از لقاح، تهران: بی‌نهایت (وابسته به موسسه فرهنگی هنری هنر تا بی نهایت)، ۱۳۹۰
۵. مختاریان، طاهره، انتخاب جنسیت فرزند پسر و دختر و مراقبت‌های بارداری: انتخاب جنسیت (قبل از حاملگی)، تشخیص جنسیت (بعد از حاملگی)، مراقبت‌های بارداری، ...، تهران: نسل نو اندیش، ۱۳۹۰
۶. اسلامی نسب، علی، مشاوره جنسی و زناشویی: مشاوره ازدواج، درمان بیماری‌های جنسی، تعیین و تغییر جنسیت، علل عقیمی زن و مرد، رفع ناتوانی‌های جنسی، یائسگی و تغییرات، تهران: نسل نواندیش، ۱۳۸۵.
میهمان
ایا مییتوان درماه پنجم تغیر جنسییت داد
پرسمان
سلام علیکم، نه ممکن نیست
میهمان
سلام من ماه اول بارداری هستم چیکارکنم پسربشه چون من دختردارم نمیشه نیت کنم اسمش علی باشه چون اسم علی روخیلی دوست دارم
پرسمان
سلام علیکم، امروزه راهکارهای متعددی برای تعیین جنسیت وجود دارد؛ البته باید توجه داشت که تعیین جنسیت به طور قطعی با همه پیشرفت های فراوان علوم و دانش پزشکی، امکان پذیر نیست؛ بنابراین اگر راهکاری هم برای این مسئله در متون دینی و علوم پزشکی و طب سنتی بیان شده است، هیچ یک قطعی نیست و تنها درصد احتمال را افزایش مى دهد؛ لذا اگر شما از آن راهکارها استفاده کنید و یا بااستفاده از روش تغذیه احتمال غلبه یک جنسی بر دیگری را بیشتر کنید، هیچ منعی شرعی برای این منظور وجود ندارد. ضمن اینکه برخی از راهکارهای تغذیه در روایات اهل بیت(علیهم السلام) آمده است؛ بنابراین هیچ محذوریت شرعی خاصی در این خصوص وجود ندارد و شما می توانید از آن راهکارها استفاده کنید.
در منابع راهکارهایی وجود دارد که احتمال غلبه یک جنس را بر دیگری بیشتر می کند که به چند نمونه اشاره می شود:
پیامبر اعظم (صلی الله علیه و آله) می فرمایند:
«مَنْ کَانَ لَهُ حَمْلٌ فَنَوَى أَنْ یسَمِّیهُ- مُحَمَّداً أَوْ عَلِیاً وُلِدَ لَهُ غُلَام» (۱) ؛ «کسى که فرزندى در راه دارد اگر نیت کند که نامش را محمد یا على بگذارد خداوند متعال به او پسر خواهد داد».
در روایت آمده است که مردی خدمت امام صادق (علیه السلام) شکایت کرد که فرزندی ندارد، امام به او توصیه کردند که در هنگامی که با همسرش نزدیکی می کند این دعا را بخواند، «اللَّهُمَّ إِنَّکَ إِنْ رَزَقْتَنِی ذَکَراً سَمَّیتُهُ مُحَمَّداً» (۲)؛ «خدایا اگر فرزند پسری به من روزی کنی او را محمد نامگذاری خواهم کرد» روای می گوید آن شخص چنین کرد و فرزند پسری نصیب وی شد.
در روایت دیگری از امام صادق (علیه السلام) نقل شده است که حضرت فرمودند: «إِذَا کَانَ بِامْرَأَةِ أَحَدِکُمْ حَبَلٌ فَأَتَى عَلَیهَا أَرْبَعَةُ أَشْهُرٍ فَلْیسْتَقْبِلْ بِهَا الْقِبْلَةَ وَ لْیقْرَأْ آیةَ الْکُرْسِی وَ لْیضْرِبْ عَلَى جَنْبِهَا وَ لْیقُلِ اللَّهُمَّ إِنِّی قَدْ سَمَّیتُهُ مُحَمَّداً فَإِنَّهُ یجْعَلُهُ غُلَاماً فَإِنْ وَفَى بِالاسْمِ بَارَکَ اللَّهُ لَهُ فِیهِ وَ إِنْ رَجَعَ عَنِ الِاسْمِ کَانَ لِلَّهِ فِیهِ الْخِیارُ إِنْ شَاءَ أَخَذَهُ وَ إِنْ شَاءَ تَرَکَه» (۳)؛ «اگر همسرتان باردار است، چهار ماه که از حمل وی گذشت، او را رو به قبله قرار داده بر پهلویش بزنید و بگویید: «اللَّهُمَّ إِنِّی قَدْ سَمَّیتُهُ مُحَمَّداً» خدایا! نامش را «محمد» گذاشتم. در این صورت خداوند متعال او را پسر قرار خواهد داد. پس اگر به این اسم وفا کرد و او را همین گونه نامید، خداوند در او برکت قرار مى دهد و اگر از آن برگشت و اسم دیگرى انتخاب کرد، ذات اقدس الهى در این صورت مختار است که او را بگیرد یا بگذارد».
در روایت دیگری آمده است که مردى بر امام صادق (علیه السلام) وارد شد و عرضه داشت: «یا ابن رسول اللَّه من هشت دختر پشت سر هم دارم و پسرى ندارم، دعا بفرمایید که خداوند به من پسرى دهد، امام (علیه السلام) فرموند: چون آهنگ آمیزش کردى و در دامن زن نشستى، دست راستت را بر ران چپ زن قرار ده و سوره «إِنَّا أَنْزَلْناهُ ...» را هفت بار بخوان و سپس آمیزش کن که آنچه می خواهى مى بینى و چون آثار حمل پیدا شد، هر وقت زن در شب پهلو به پهلو شود دست راست خود بر ران راست او قرار ده و «إِنَّا أَنْزَلْناهُ» را هفت بار بخوان. مرد گوید چنین کردم و هفت پسر پشت سر هم برایم متولد شد و دیگران نیز چنین کردند و پسردار شدند».(۴) پی نوشت ها:
۱. حر عاملى، محمد بن حسن ، وسائل الشیعة، قم : مؤسسة آل البیت علیهم السلام، ۱۴۰۹ق، ج۲۱، ص۳۷۸.
۲. محمدی ری شهری، محمد، میزان الحکمه، قم: دارالحدیث، ۱۳۷۹، ج۱۱، ص۳۴۵.
۳. همان، ج۱۱، ص۳۵۰.
۴. طبرسى، حسن بن فضل، مکارم الأخلاق ، قم : شریف رضى ، ۱۴۱۲ق، ص۲۲۴.
میهمان
با سلام من سه تا دختر دارم میخواهم باردار بشم برا پسر ولی میترسم چیکار کنم ممنونم
پرسمان
سلام علیکم، امروزه راهکارهای متعددی برای تعیین جنسیت وجود دارد؛ البته باید توجه داشت که تعیین جنسیت به طور قطعی با همه پیشرفت‌های فراوان علوم و دانش پزشکی، امکان‌پذیر نیست؛ بنابراین اگر راهکاری هم برای این مسئله در متون دینی و علوم پزشکی و طب سنتی بیان شده است، هیچ‌یک قطعی نیست و تنها درصد احتمال را افزایش مى دهد؛ لذا اگر شما از آن راهکارها استفاده کنید و یا بااستفاده از روش تغذیه احتمال غلبه یک جنسی بر دیگری را بیشتر کنید، هیچ منعی شرعی برای این منظور وجود ندارد. ضمن اینکه برخی از راهکارهای تغذیه در روایات اهل‌بیت(علیهم‌السلام) آمده است؛ بنابراین هیچ محذوریت شرعی خاصی در این خصوص وجود ندارد و شما می توانید از آن راهکارها استفاده کنید.
در پایان، منابعی را برای آشنایی با راهکارها و توصیه‌های پزشکی و غیرپزشکی جهت تعیین جنسیت فرزند‌ خدمت‌تان معرفی می‌کنیم تا به مطالعه آنها و به‌کارگیری راهکارها به نتطجة مطلوب برسید:
۱. عامری، یزدان، تعیین جنسیت: فرزند پسر می‌خواهید یا دختر؟، سماء - ۲۵ اسفند، ۱۳۹۲
۲. تک زارع، نسرین و همکاران، تعیین جنسیت فرزند - پسر می‌خواهید یا دختر؟، تهران: شقایق، ۱۳۹۲
۳. قاسم زاده، محمدجواد، تعیین جنسیت قبل از تولد: کتابی علمی و کاربردی (به انضمام روش‌های پیشگیری و مراقبت از بارداری)، قم: شمیم قلم، ۱۳۹۲
۴. یاری، فاطمه و همکاران، روش‌های نوین در تعیین جنسیت جنین قبل از لقاح، تهران: بی‌نهایت (وابسته به موسسه فرهنگی هنری هنر تا بی نهایت)، ۱۳۹۰
۵. مختاریان، طاهره، انتخاب جنسیت فرزند پسر و دختر و مراقبت‌های بارداری: انتخاب جنسیت (قبل از حاملگی)، تشخیص جنسیت (بعد از حاملگی)، مراقبت‌های بارداری، ...، تهران: نسل نو اندیش، ۱۳۹۰
۶. اسلامی نسب، علی، مشاوره جنسی و زناشویی: مشاوره ازدواج، درمان بیماری‌های جنسی، تعیین و تغییر جنسیت، علل عقیمی زن و مرد، رفع ناتوانی‌های جنسی، یائسگی و تغییرات، تهران: نسل نواندیش، ۱۳۸۵.
میهمان
من ی دختردارم الان باردارم ازخدا میخوام ک نی نیم پسر باشه
میهمان
سلام من باردار هستم و هفته ی هفتمه چه دعایی بخونم که بچم پسر باشه
پرسمان
سلام علیکم، ۱. جهت پسر شدن جنین در روایتی آمده که امام صادق (ع) در توصیه به کسی که از فرزند نداشتن شکایت کرد چنین آمده :
إِذَا جَامَعْتَ فَقُلِ اللَّهُمَّ إِنْ رَزَقْتَنِی وَلَداً سَمَّیْتُهُ مُحَمَّداً قَالَ فَفَعَلَ ذَلِکَ فَرُزِقَ .
وقتی با همسرت نزدیکی کردی چنین بگو : خدایا اگر فرزندی روزی ام کردی نام او را محمد می گذارم . آن فرد چنین کرد و صاحب فرزند شد . ( وسائل الشیعة، ج ۲۱ ، ص ۳۷۷ ، باب ۱۴)
۲. و نیز برای این منظور توصیه شده که مرد، ۴ ماه پس از انعقاد نطفه، زن را رو به قبله کند؛ آیه الکرسی بخواند؛ دست بر پهلوی زن نهد و بگوید: اللهم إنی قد سمیته محمداً؛ خدایا! من او را محمد نامیدم.
میهمان
من یه دختر دارم دلم میخواد بچه بعدیم هم دختر بشه که هم بازی و همراه هم دیگه باشن چیکار کنم؟ باید گرمی بخورم!!
پرسمان
سلام علیکم، اساساً تعیین جنسیت جنین به طور قطعی با همه پیشرفت‌های فراوان علوم و دانش پزشکی، امکان‌پذیر نیست و این مهم به خواست و اراده خالق هستی و خدای قادرِ متعال بستگی دارد؛ البته از آنجا که اساساً دعای برای هر امری مطلوب است؛ بنابراین اگر شما دوست دارید فرزند دختری داشته باشید هیچ ایرادی ندارد که به درگاه الهی دست به دعا بردارید و دعا کنید و این مسئله را از وی طلب نمایید و بر خواسته خود پافشاری و اصرار کنید. در روایات آمده است که انبیای بزرگ الهی نیز برای دختردار شدن دعا می کردند.
امام صادق (علیه‌السلام) در این زمینه می‌فرماید:
«إِنَّ إِبْرَاهِیمَ علیه السلام سَأَلَ رَبَّهُ أَنْ یَرْزُقَهُ ابْنَةً تَبْکِیهِ وَ تَنْدُبُهُ بَعْدَ مَوْتِه» (۱)؛ «حضرت ابراهیم علیه السلام از خدا دختر طلب کرد تا بعد از مرگش برای او بگرید و نوحه سرایی کند.»
البته دعا برای دختر دار شدن به تنهایی کافی نیست، می توانید از راهکارهای پزشکی و تغذیه ای نیز مدد بگیرید و احتمال دختر دار شدن را بالا ببرید. برخی از روش های نزدیکی و نیز برخی روش های تغذیه ای برای دختر دار شدن مناسب است.
همچنین نیت کنید اگر صاحب دختر شدید نام او را «فاطمه» بگذارید و با توسل به حضرت فاطمه زهرا(سلام‌الله‌علیها) این مسئله را تسهیل کنید.
در پایان، مطالعه کتاب های زیر و استفاده از راهکارهای آنان برای دختر دار شدن خالی از لطف نیست:
۱. تک زارع، نسرین و همکاران، تعیین جنسیت فرزند - پسر می‌خواهید یا دختر؟، تهران: شقایق، ۱۳۹۲.
۲. عامری، یزدان، تعیین جنسیت: فرزند پسر می‌خواهید یا دختر؟، سماء - ۲۵ اسفند، ۱۳۹۲.
۳. قاسم زاده، محمدجواد، تعیین جنسیت قبل از تولد: کتابی علمی و کاربردی (به انضمام روش‌های پیشگیری و مراقبت از بارداری)، قم: شمیم قلم، ۱۳۹۲.
۴. یاری، فاطمه و همکاران، روش‌های نوین در تعیین جنسیت جنین قبل از لقاح، تهران: بی‌نهایت (وابسته به موسسه فرهنگی هنری هنر تا بی نهایت)، ۱۳۹۰. پی‌نوشت:
۱. حر عاملى، محمد بن حسن ، وسائل الشیعة، قم : مؤسسة آل البیت علیهم السلام، ۱۴۰۹ق، ج۲۱، ص۳۶۱.
میهمان
سلام من دختردارم و یک پسر دلم میخواد چیکارکنم
پرسمان
سلام علیکم، امروزه راهکارهای متعددی برای تعیین جنسیت وجود دارد؛ البته باید توجه داشت که تعیین جنسیت به طور قطعی با همه پیشرفت‌های فراوان علوم و دانش پزشکی، امکان‌پذیر نیست؛ بنابراین اگر راهکاری هم برای این مسئله در متون دینی و علوم پزشکی و طب سنتی بیان شده است، هیچ‌یک قطعی نیست و تنها درصد احتمال را افزایش مى دهد؛ لذا اگر شما از آن راهکارها استفاده کنید و یا بااستفاده از روش تغذیه احتمال غلبه یک جنسی بر دیگری را بیشتر کنید، هیچ منعی شرعی برای این منظور وجود ندارد. ضمن اینکه برخی از راهکارهای تغذیه در روایات اهل‌بیت(علیهم‌السلام) آمده است؛ بنابراین هیچ محذوریت شرعی خاصی در این خصوص وجود ندارد و شما می توانید از آن راهکارها استفاده کنید.
در پایان، منابعی را برای آشنایی با راهکارها و توصیه‌های پزشکی و غیرپزشکی جهت تعیین جنسیت فرزند‌ خدمت‌تان معرفی می‌کنیم تا به مطالعه آنها و به‌کارگیری راهکارها به نتطجة مطلوب برسید:
۱. عامری، یزدان، تعیین جنسیت: فرزند پسر می‌خواهید یا دختر؟، سماء - ۲۵ اسفند، ۱۳۹۲
۲. تک زارع، نسرین و همکاران، تعیین جنسیت فرزند - پسر می‌خواهید یا دختر؟، تهران: شقایق، ۱۳۹۲
۳. قاسم زاده، محمدجواد، تعیین جنسیت قبل از تولد: کتابی علمی و کاربردی (به انضمام روش‌های پیشگیری و مراقبت از بارداری)، قم: شمیم قلم، ۱۳۹۲
۴. یاری، فاطمه و همکاران، روش‌های نوین در تعیین جنسیت جنین قبل از لقاح، تهران: بی‌نهایت (وابسته به موسسه فرهنگی هنری هنر تا بی نهایت)، ۱۳۹۰
۵. مختاریان، طاهره، انتخاب جنسیت فرزند پسر و دختر و مراقبت‌های بارداری: انتخاب جنسیت (قبل از حاملگی)، تشخیص جنسیت (بعد از حاملگی)، مراقبت‌های بارداری، ...، تهران: نسل نو اندیش، ۱۳۹۰
۶. اسلامی نسب، علی، مشاوره جنسی و زناشویی: مشاوره ازدواج، درمان بیماری‌های جنسی، تعیین و تغییر جنسیت، علل عقیمی زن و مرد، رفع ناتوانی‌های جنسی، یائسگی و تغییرات، تهران: نسل نواندیش، ۱۳۸۵.
میهمان
سلام.الان باردارهستم هفته۱۲هم میخام بچم پسرباشه
پرسمان
سلام علیکم، خواهر گرامی . جنسیت بچه شما در حال حاضر مشخص شده است از خدا بخواهید که سالم و صالح باشد.
میهمان
برای پسر دار شدن الان بارادر هستم می خوام بچم پسر بشه
میهمان
من یه دختر ناز دارم الانم باردار هستم از خدا میخوام یه پسر بهم بده
میهمان
دعا حضرت محمدبرایپسر شدن جنین
پرسمان
سلام علیکم، در متن پاسخ چنین دعا و دستورالعملی هست
میهمان
تصور نمیکنم خوندن دعا (نه خواستن از خدا )تأثیری در جنس فرزند داشته باشه

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.