مضرات مشاهده فیلم های مبتذل ۱۳۹۵/۰۶/۲۹ - ۱۶۴۰۹۱ بازدید

پرسشگر گرامی، از اعتمادتان به ما کمال تشکر را داریم. تمام تلاش ما در جهت یاری رسانی فکری به دوستانی چون شما تنها کاریست که با تمام عشق سعی در انجام آن داریم.

پرسشگر گرامی، از اعتمادتان به ما کمال تشکر را داریم. تمام تلاش ما در جهت یاری رسانی فکری به دوستانی چون شما تنها کاریست که با تمام عشق سعی در انجام آن داریم.
پرسشگر گرامی، آیا تا به حال به دکتر مراجعه کرده اید؟ زمانی که دکتر برای شما دارویی می نویسد، آیا از او سوال می کنید که چرا این دارو را برای من نوشته اید و یا اینکه بدون سوال دارو را تهیه می کنید؟ قطعا شما هم تایید می کنید که بدون هیچ سوالی از مطلب دکتر خارج می شوید و از او در این باره سوالی نمی پرسید. دقیقا همین مطلب درباره احکام الهی صادق است. زمانی که حکمی از سوی خداوند عالم حکیم مطرح می شود عاقلانه ترین کار عمل کردن به این دستورات است. شاید با خواندن مطالب بالا این سوال در ذهن شما نقش بسته باشد، پس چرا برخی از فلسفه و دلیل احکام الهی می پرسند؟ اگر حس کنجکاوی انسان ها را کنار بگذاریم، در این میان یک انگیزه مهم دیگری هم وجود دارد و آن اینکه افراد برای اینکه بتوانند بدون هیچ عذاب وجدانی مرتکب گناه شوند و برای گناه خود توجیهی داشته باشند، ادعا می کنند که این حکم الهی برای ما قابل فهم نیست و یا با عقل ما جور در نمی آید. شهید مطهری در این زمینه داستان جالبی را نقل می کند که بد نیست به آن اشاره شود :
داستانی است مربوط به آن زمانی که یک «شاهی» ارزش داشت. گفتند یک نفر رفت دم دکان عرق فروشی و به فروشنده گفت: یک شاهی عرق بده. عرق فروش گفت: یک شاهی که عرق نمی شود. گفت: هر چه می شود، بالاخره یک شاهی هم یک چیزی می شود. او اصرار می کرد که نمی شود. گفت: اگر یک «قران» عرق می شود، آن را تقسیم بر بیست کن همان را به من بده. گفت: این معنایش این است که ته یک استکان هم پر نشود. گفت: همان را بده. گفت: مردم عرق می خورند که مست بشوند، فایده اش چیست که آن را به تو بدهم؟ گفت: تو همان را بده، بد مستی اش با خودم. بعضی از مردم دنبال بهانه هسند برای بد مستی، دیگر بد مستی اش با آنها. کافی است یک بهانه پیدا کند برای هرزگی کردن و بد مستی.
چنانچه با دقت انگیزه افرادی که از شما چنین سوالی را مطرح کرده اند بپرسید خواهید دید که سوال آنان بیش از آنکه ریشه علمی داشته باشد، ریشه روان شناختی دارد، یعنی آنان به دنبال دلیلی هستند که بدون هیچ مانعی(حتی اگر این مانع درونی باشد) مرتکب گناه شوند. با ذکر این مطالب به بررسی دلائل برخی از آسیب های روانی هرزه بینی می پردازیم تا برای شما علت حرمت آن بیشتر روشن شود.
یکی از قدرتمند ترین نیازها و غرایزی که در انسان وجود دارد غریزه جنسی است. نیاز جنسی مانند نیاز به آب و غذا از نیازهایی است که بایستی از روش صحیح ارضاء گردد. شکل گیری و غلیان نیاز جنسی در انسان با بلوغ جنسی آغاز می شود و در همین زمان است که نیازمند قوانینی برای نظام مند کردن این نیاز فطری و غریزی هستیم. همانگونه که ارضاء نیاز به غذا باید از مسیر حلال و غذاهای طیّب و مفید باشد، ارضاء غریزه جنسی نیز باید قانونمند و از راههای صحیح صورت گیرد. همانگونه که دزدی برای رفع نیاز گرسنگی منجر به هرج و مرج و مفاسد مختلف فردی و اجتماعی می گردد، ارضاء شهوت جنسی به غیر از روش معقول و نظام مند نیز منجر به مفاسد مختلف فردی، خانوادگی و اجتماعی و هم مفاسد اخروی و معنوی می گردد.
از نظر علم و تجربه ثابت شده است که یکی از عوامل اصلی و ناخودآگاه تحریک و ترشح غدد و هورمونهای جنسی،نگاه است. نگاه به نامحرم هرچند اگر بدون قصد تلذّذ باشد عمل طبیعی و غریزی خود را انجام می دهد و زمینه تحریک شهوت انسان را در زمان نگاه یا بعد از آن ایجاد می کند.تحریک غریزه جنسی به گونه نامشروع نیز آثار شوم و نکبت بار فراوانی بر ابعاد مختلف انسان و جامعه بشری ایجاد می نماید. اسراف، انحراف و هدر رفتن نیروهای فکری ، اجتماعی و معنوی انسان، زمینه سازی سردی روابط خانوادگی (شخصی که نگاه خود را کنترل نمی کند با یک همسر ارضا نمی شود)، حالت حسرت و ناکامی، از دست دادن آرامش روانی، میل به گناه (لواط، زنا ، استمناء و....) و بالاخره گرایش به گناهان مختلف از جمله آثار سوء نگاه حرام است که در عرصه زندگی فردی ،خانوادگی و اجتماع ظاهر می گردد. امام علی علیه السلام می فرماید چشم، پیش قراول دل، جلودار فتنه، دام شیطان و نگاه حرام سبب کاشتن بذر شهوت و نهال گناه (زناو لواط و استمناءو ...) است.[1] نگاه به نامحرم باعث سختی زندگی و زیادی حسرت و افسوس است. قران کریم در این مورد می فرماید:« قُلْ لِلْمُؤْمِنینَ یَغُضُّوا مِنْ أَبْصارِهِمْ وَ یَحْفَظُوا فُرُوجَهُمْ ذلِکَ أَزْکى لَهُمْ إِنَّ اللَّهَ خَبیرٌ بِما یَصْنَعُونَ [2] به مؤمنان بگو چشمهاى خود را (از نگاه به نامحرمان) فروگیرند، و عفاف خود را حفظ کنند این براى آنان پاکیزه تر است خداوند از آنچه انجام مى دهید آگاه است! ».

برخی آثار فاجعه آمیز نگاه کردن به فیلم های غیراخلاقی را می‌‌توان اینگونه برشمرد :
1. کاهش شدید عشق: چنین افرادی از توان عاطفی کمتری برخوردارند و در روابط عاشقانه توفیق کمتری کسب می‌کنند.
2. تاثیرات فیزیولوژیک: سلامت جنسی انسان که تأثیر عمیقی در سلامت جسمی‌ و روانی او دارد، حاصل ارضاء معقولی است که درپی تحریک واقعی و نیاز حقیقی فیزیولوژی بدن اتفاق افتاده باشد. عدم حفظ این عدم تعادل، از عقلانیت انسان می‌کاهد و او را وادار به گناه می‌کند.
3. تضعیف انسانیت: جنبه جنسی بسیاری این افراد، عاری از ویژگی‌های انسانی می‌‌شود. آنها یک حالت «من غریبه» (جنبه تاریک) را توسعه می‌‌دهند که محور آن، شهوت جامعه ستیز و عاری از اکثر ارزش‌ها است.
4. از بین رفتن عفت عمومی‌ و اجتماعی در دراز مدت: کسانی که اینگونه فیلم ها را تماشا می کنند در برخورد با افراد دیگر در اجتماع نگاه جنسی دارند و شیطان همیشه برای گمراه کردن آنها امید دارد. زیرا آنها برای گمراهی و انحراف از مسیر الهی آمادگی لازم را دارند.
5. نقش بستن تصاویر جنسی در مغز: در این جا بهتر است که به تجربه دکتر روان شناس، «مک گاف» در دانشگاه کالیفرنیا بپردازیم. یافته‌های او (که بسیار ساده شده اند) نشان می‌‌دهند که خاطرات تجربه‌هایی که به هنگام تحریکات احساسی (مثل تحریک جنسی) رخ می‌‌دهند، توسط هورمون غده آدرنال در مغز می‌‌نشینند و پاک کردن آنها دشوار است. این فرض می‌‌تواند تا حدودی اثر اعتیاد به هرزه‌نگاری و هرزه‌بینی را توصیف کند. خاطرات نیرومند تحریکات جنسی از تجربه‌های گذشته، خودشان را در صحنه مغز حفظ می‌‌کنند و مرتباً به ذهن خطور می‌‌کنند و فرد را از لحاظ شهوانی تحریک می‌‌کنند. اگر او به هنگام این تخیلات، استمنا کند، باعث تقویت پیوند بین تحریک جنسی و اوج لذت جنسی می‌‌شود که همراه با منظره ویژه یا تکرار پی‌درپی آن صحنه در ذهن خواهد بود.
6. تأثیر بر رفتار جنسی: برخی از جامعه‌شناسان آلمانی ادعا می‌‌کنند که «عادت بیمارگونه‌ دیدن عکس‌ یا فیلم‌های پورنو (سکسی)» بر رفتارها و برخوردهای جنسی «معتادان پورنو» تأثیر منفی دارد. تا ‌جایی که این بیماران، از انجام سکس عادی و عشق‌ورزی لذتی نمی‌‌برند. کاربرانی که داوطلبانه برای ترک اعتیاد خود به روانکاو مراجعه کرده‌اند، اعتراف می‌‌کنند که «دیدن پورنو، به بخش جدایی‌ناپذیر ارضای جنسی آنان تبدیل شده است» و آنان نمی‌‌توانند بر «وسوسه و نیاز» دیدن این تصاویر غلبه کنند.
7. انزوا و کاهش روابط اجتماعی: پژوهشگران آلمانی معتقدند که اعتیاد به دیدن فیلم ها و تصاویر پورنو‌، هم‌چنین سبب انزوا و دوری فرد از اجتماع و کاهش روابط اجتماعی او می‌‌شود.
8. تحلیل توان عقل: هرقدر که اطلاعات موجود در ذهن، منظم‌تر و دارای عناوین کمتری باشد،‌ دسترسی عقل به آنها برای پردازش‌های جدید، مهیاتر خواهد بود. اما وجود داده‌های فراوان و متعدد که فضای ذهن را بی جهت پر کرده باشند و با تکرار درگیری ذهنی و رفتار بیرونی، تقویت شده باشند، باعث می‌شود توان عقل را به مقدار چشمگیری کاهش دهند، چه رسد جایی که این داده‌ها، دارای تاثیر بر هورمونهای مختلف نیز باشد که تأثیرات ارگانیک را نیز درپی داشته باشد.
9. سقوط شخصیت زن و مرد و تبدیل شدن به وسیله‌ای برای اشباع هوس‌های سرکش: با پرداختن افراطی فرد به مسائل جنسی، شخصیت او به شخصیتی شهوانی تبدیل خواهد شد که تداعی‌ها و برداشت‌های وی با کوچکترین ارتباطی (حتی توهمی) رنگ جنسی به خود می‌گیرد. کارکرد افراد برای چنین فردی تنها ارضاء غریزه جنسی است و اهتمام خود او نیز صرفا بر ارضاء همین بعد وجودی خویش است.
10. آسیب جسمی‌: علم پزشکی هنوز تا مرز شناخت بسیاری از بیماری‌ها فاصله ای طولانی دارد و چه بسا اموری که در زندگی روزمره ما وجود داشته باشد و ما به عنوان امور مفید از آنها استفاده کنیم، در آینده ای نزدیک ضرر آنها از نظر پزشکی ثابت شود. بنابراین اگرچه تاکنون برای هرزه‌بینی، اثر جسمانی مستقیم تشخیص داده نشده است (و احتمال این وجود دارد که با پیشرفت علم مشخص گردد) ولی قطعا اثر غیرمستقیم دارد. یعنی نگاه به عکس و فیلم‌های مبتذل غالبا موجب تحریک سیستم عصبی خودکار (سمپاتیک و پاراسمپاتیک) و تحریک شهوت می‌گردد؛ هم زمان ضربان قلب و تعداد تنفس افزایش پیدا می‌کند؛ ترشح برخی از هورمون‌ها در خون بالا رفته و تعادل هورمونی و روانی شخص برای دقایقی و گاه ساعت ها و گاه روزها به مخاطره می‌افتد. اگر این رفتار به مدت طولانی ادامه یابد آثار آن همه عمر فرد را در بر خواهد گرفت.
11. پرخاشگری: هرزه‌بینی نه تنها بر ذهن فرد تاثیر مخرب می‌گذارد بلکه افراد را تشویق می‌کند تا از نظر جنسی بیشتر حالت سلطه جو و پرخاشگر داشته باشند.
12. مقایسه: به دنبال مشاهده این گونه فیلم ها، افراد مجرد در آینده به مقایسه آنچه در فیلم دیده اند و آنچه از همسر خود سراغ دارند می‌ پردازند و در نتیجه نقایص و کمبودها و ضعفهای احتمالی خود و همسر خویش در ذهن فرد برجسته شده و چه بسا باعث کاهش تمایل و علاقه به همسر انتخاب شده خود می‌ شود و به تدریج کانون خانواده را دچار اختلال و فروپاشی می‌ کند.
13. دیدن عکس‌ها و فیلم‌های مبتذل، به ویژه جوانان را، در یک حال تحریک دائم قرار می‌دهد، تحریکی که سبب کوبیدن اعصاب آنان و ایجاد هیجان‌ های بیمارگونه عصبی و گاه سرچشمه امراض روانی می‌گردد.
14. سستی ایمان: این گناه، پیوند انسان با خدا را سست و در صورت استمرار، این پیوند را قطع و ایمان او را زایل می‌‌گرداند؛ غریزه جنسی انسان را به طور افراطی تحریک کرده؛ او را از فعالیت‌های مثبت انسانی بازداشته؛ به سمت ارتکاب فحشا و منکرات سوق می‌دهد. بدین وسیله انسانیت انسان که سرمایه وجودی انسان است را از او سلب می‌کند.
15. محروم شدن از شیرینی و لذت انس با خدا: هشیار بودن این تصاویر در ذهن و مرور دائمی و ناخودآگاه آن، حضور قلب را در عبادات به خطر می‌اندازد و تکرار نافرمانی خدا، بهره رابطه با او را از لذت می‌اندازد.
16. مردن دل‌ها و افسردگی: همانگونه که روایات نیز بر این امر تصریح دارند، ولنگاری جنسی و ارتباطی، باعث بروز قساوت قلب می‌شود و مرگ معنوی و روانی قلب را درپی دارد.
17. تاثیرات منفی در زندگی زناشویی: مشاهده مکرر و زیاد آن و در دسترس همه بودن این نوع فیلم ها (حتی به عنوان آموزش) باعث شکستن قبح و زشتی اموری است که اسلام، عقلاء و عرف جامعه آنها را زشت و قبیح می‌ شمارند. حتی انسان های مؤدب و با نزاکت از بیان و ذکر برخی الفاظ که مستقیما اشاره به یکی از اعضاء بدن انسان می‌ کند، اکراه دارند و آن را زشت و ناپسند و قبیح می‌ دانند چه رسد به این که به مشاهده و تجزیه و تحلیل آن بپردازند.

تماشای فیلم‌هایی که با تصاویر جنسی همراهند، در درازمدت به عللی که به آن اشاره می‌کنم به از هم گسیختگی روابط زناشویی می‌انجامد :

• کاهش اعتماد به نفس
تماشای فیلم‌های جنسی با توجه به رفتارهای اغراق‌آمیز بازیگران کم‌کم باعث می‌شود زوجین درباره طبیعی‌بودن عملکرد جنسی خود دچار تردید شوند و خود را بسیار ضعیف‌تر از آنچه هستند، بپندارند و از روابط زناشویی بیش از گذشته فاصله بگیرند.
• مقایسه منفی
جذابیت‌های اغراق‌آمیز و تصنعی چنین فیلم‌هایی گاهی باعث می‌شود جذابیت‌های همسر، کمرنگ شده و با تشدید بی‌میلی جنسی همسر، میزان فعالیت جنسی زوجین از مقدار فعلی نیز کمتر شود.
• تقلید
برخی رفتارهای بازیگران این فیلم‌ها با وجود جذابیت‌های بصری، گاه بسیار دردناک و آسیب‌زننده است و زوجین نا آگاه که سعی در تقلید از آن دارند، موجب بی‌رغبتی همسر به روابط زناشویی می‌شود.
• وابستگی
تماشای این دست فیلم ها باعث اعتیاد به دیدن آنها می گردد و ترک این اعتیاد امری مشکل خواهد بود. همچنین تحریک جنسی فقط با دیدن آن فیلم ها حاصل می گردد و تحریک و لذتی که از همسر حاصل می گردد کاهش می یابد.
قوانینی که خداوند متعال برای زندگی انسان تشریع فرموده است با توجه به علم نامتناهی خداوند که خالق انسان می باشد، بوده و تمام ویژگی های جسمی و روحی، دنیوی و اخروی انسان را مد نظر قرار داده است و طوری تنظیم گردیده که انسان را به سوی زندگی مطلوب سوق دهد و او را به کمال و رشد و پیشرفت و قرب الهی که هدف از آفرینش انسان است برساند. دوست عزیز در برخی از موارد فلسفه و حکمت احکام الهی در احادیث و روایات ما ذکر گردیده است ولی بسیاری دیگر از احکام نیز وجود دارند که ما اطلاعی از دلایل آنها نداریم، ولی امروزه تحقیقات علمی، بسیاری از این احکام را توجیه عقلانی نموده است. پس بهترین راه برای سلامت و رشد در زندگی، پیمودن مسیر شرع و قوانین الهی می باشد.
موفق باشید. باز هم با ما سخن بگویید.
پی نوشت ها :
[1] . میزان الحکمه، محمدمحمدی ری شهری. ماده النظر.
[2] . سوره مبارکه نور،آیه شریفه 30
نویسنده : محمدصادق آقاجانی

نظرات

میهمان
ممنونم از عزیزانی که همچین سایتی طراحی کردن. ومطالبی بسیاربسیارآموزنده را دراین سایت گنجانده اند.خداقوت
میهمان
سلام میخاستم بدونم خودارضایی در باردارشدن تاثیرمنفی دارد یاخیر
پرسمان
سلام علیکم، اگرچه خودارضایی در پسران و دختران همراه با آسیب ها و پیامدهای منفی فراوانی است، اما هنوز از سوی مجامع علمی معتبر دنیا رابطه ای بین خودارضایی و ناباروری به اثبات نرسیده است.
البته در برخی موارد خودارضایی باعث اختلال در ترشح هورمون های جنسی می شود که می تواند در روند باروری ایجاد مشکل کند؛ اما بدون تردید با ترک خودارضایی عوارض بسیار ناخوشایند و پیامدهای منفی آن به تدریج برطرف می شود و جای نگرانی نیست؛ مهم تلاش برای ترک خودارضایی است.
میهمان
عالی
میهمان
مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
** درج سوال به وسیله ربات سروش، بله و گپ پرسمان : @porsemanbot
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
میهمان
سلام.من یک دختر هجده ساله هستم و یه تازگی متوجه شدم که مادرم داستان سکسیمی خواند .اما او نمی داند که من می دانم .من واقعا نگران او هستم و دوست دارم او را نچات دهم اما به صورتی که خودش نفهمد چه کنم
میهمان
لطفا این رو در سایتتون شیر کنید خیلی برای ترجمه دقیقش زحمت کشیدم و وقت گذاشتم.

مغز شما بر پورن
این مقاله بسیار ارزشمند که ترجمه بنده می باشد تقدیم می شود به تمام پارسی زبانان عزیز.

حتما این مقاله را دانلود و مطالعه کنید شاید خواندن آن موجب حیرت شما گردد.

خلاصه ای از مقاله:
چه اتفاقی می افتد وقتی شما یک موش نر را در قفسی با یک موش ماده پذیرنده تنها بگذارید؟ ابتدا یک ارتباط جنسی پر شور را می بینید. سپس تدریجا موش نر از آن ماده خسته می شود. حتی اگر ماده بیشتر بخواهد، نر دیگر نمی خواهد. اما، اگر موش ماده اصلی را با یک ماده تازه نفس عوض کنید، نر بلافاصله دوباره تحریک می شود و با شجاعت تلاش می کند که او را باردار کند. شما می توانید این پروسه را با ماده های تازه آنقدر تکرار کنید تا جایی که نر کاملا از بین برود.

این مساله Coolidge effect (اثر کولیج)– یا واکنش خودکار به زوجهای جدید نامیده می شود. جالب است که مردان وقتی که یک پورن استار جدید می بینند اسپرم جنبنده بیشتری انزال می کنند و این را نیز سریع تر انجام می دهند. این واکنش خودکار و قوی به تازگی شهوانی چیزیست که در اصل باعث می شود افراد در پورن اینترنتی گیر بیفتند.
مانند موش آزمایشگاهی، شما نیز دارای یک مکانیزم غریزی در مغز خود هستید که شما را وادار به باردار کردن ماده های دو بعدی، نر ها (یا هرچیز دیگر) در صفحه نمایش می کند. اثر کولیج در جنس ماده نیز اتفاق می افتد. مطالعات نشان می دهند که، وقتی موقعیتش باشد، ماده های شکارچی کمتر از نرها در امور جنسی بیقاعده نیستند.

مدار غریزی مغز شما احساسات، امیال، تحریکات و قدرت تصمیم گیری نا خودآگاه را پوشش می دهد. آنها آنقدر کار خود را خوب انجام می دهد که تکامل نیازی ندیده زیاد آن را تغییر دهد، حتی از زمانی که انسان هنوز انسان نبود.
دوپامین بیشتر لطفا!

برای شما، موشها و تمام پستانداران، میل و انگیزه دنبال سکس رفتن عمدتا از یک ماده شیمیایی عصبی به نام دوپامین سرچشمه می گیرد. دوپامین بخش مرکزی و بدوی مغز را شارژ می کند که "مسیر پاداش" نامیده می شود. اینجا مکانیست که ما هوس، طلب و لذت را تجربه می کنیم، و جایی که ما معتاد می شویم.
میهمان
مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
میهمان
من فیلم سکسى مى بینم مى خواستم ببینم در رشدم تاثید داره یا نه منظورم رشد قد؟؟؟
میهمان
بله. هم گناه است و هم اثرات منفی گناه بر آن مترتب است.
میهمان
سلام خسته نباشید
میخواستم بدونم اگه در هنگام دیدن فیلم سکسی بدون اختیار ارضا شویم ایا مانند خود ارضائی تاثیر منفی دارد ممنون
میهمان
آثارترک اون روهم بگیددیگه تایه امیدی باشه
میهمان
نظراتتون درموردمسائل جنسی بسیارجامع بود واقعاازتون ممنونم که مارو راهنمایی کردید خداقوت
میهمان
من فیلم سکى مى بینم مى خواستم ببینم در رشدم تاثید داره یا نه منظورم رشد قد
میهمان
ایادیدن فیلم هایی که فقط روابط خفیف دارد وجنسی نیستند حرام است مثل دراغوش گرفتن جواب رابرایم ایمیل کنیدممنون
میهمان
سلام من ی بسر۱۹ساله هستم از ۱۲سالگی تا۱۶.۵سالگی خود ارضایی میکردم اما الان ۲.۵که ترک کردم وتکرار نشده و نمازم سر موقع میخونم و کاملا باک شدم سوالم اینه که ایا هنوزم اثار خود ارضایی را دارم یعنی اگر ی روانبزشک به صورتم نگا کنه چیزی میفهمه؟؟؟اگه جوابتون مثبته چند وقت باید بگذرد تا خوب بشم؟؟؟تشکر
میهمان
باعرض سلام من اولا خودارضای می کردم وزمانی که ازاون فیلم ها نگاه می کنم شهوتم کمترمیشود ایانگاه کردن گناه داره

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.
حاصل جمع را در کادر وارد کنید