موقعیت شغلی شوهر، محرومیت جنسی ۱۴۰۱/۰۲/۳۰ - ۱۱۴ بازدید

با عرض سلام و خسته نباشید لطفا در صورت امکان پاسخ را به طور واضح اعلام کنید
اگربرای مثال من خانمی باشم که همسرم شغلی دارد که مدت یک سال ونیم یا بیشتر باید دور از من باشد و هر ۳۰ روز حدودا ۱۵ روز میتواند با من باشد و دوباره ۳۰ روز برود سرکار
در رابطه با رابطه جنسی مثلا از این ۱۵ روز
من عادت ماهیانه باشم و حدودا ۸ روز یا ۹ روز این عادت ماهیانه طول بکشد

طبق گفته مراجع رابطه جنسی یعنی دخول هنگام عادت ماهیانه حرام است و از طرفی رابطه مقعدی هم کراهت شدید دارد (و مهم تر اینکه به خانم اسیب میزند)
پس در اینصورت اگر مرد یا زن نیاز به رابطه داشته باشند
و از طریق دیگری مرد ارضا نشود تکلیف چیست ؟
( باتوجه به اینکه مرد در طول ۳۰ روز هم از همسر خود دور است و در طول ۱۵ روز هم مشکل عادت ماهیانه است )

با سلام و احترام حضور پرسشگر گرامی!
در فرض سؤال همسران می توانند با همفکری و همکاری هم محدودیت و محذوریتی که برای آنان به خاطر شرایط شغلی مرد خانه ایجاد شده مدیریت کنند تا هم به گناه آلوده نشود و هم این دوران به سلامت بگذرد.
علاوه بر این همسران می توانند در مدتی که در خانه حضور دارند با یکدیگر رابطه جنسی برقرار کنند و از بودن در کنار هم لذت ببرند؛ در ایام عادت ماهانه نیز با برقراری معاشقه بدون دخول تنش های ناشی از فشار غریزه جنسی را کاهش دهند.
اگر کسی توسط دست یا بدن همسرش باعث رسیدن به اوج لذت جنسی و ارضای خود گردد، در این فرض دچار خودارضایی حرام نشده است، بلکه این کار نوعی خودارضایی و استمنای حلال است که در برخی موارد که امکان مقاربت جنسی همسران به هر دلیلی وجود ندارد و همسران از لحاظ تمایلات جنسی شدیداً در مضیقه و فشار هستند گاهی توصیه می شود. این نوع ارضای جنسی در دوران عادت ماهانه تا زمانی ک منجر به دخول و نزدیکی نشود، ایراد شرعی ندارد و حلال است.
علاوه بر این بهترین توصیه برای همسرانی همچون شما که باید در این شرایط محرومیت‌های جنسی را تحمل کنند و هیچ راهی برای ارضای مشروع وجود ندارد این است که با والایش انرژی‌های جنسی و بردن آن به سمت فعالیت‌های هنری، فکری، ورزشی، اجتماعی و معنوی و در پیش گرفتن رژیم غذایی مناسب (با مراجعه به کتاب‌های طب سنتی و تغذیه)، از آسیب‌های جسمی و روحی خود مانع شوند؛ علاوه بر این باید از تمرکز بیش از حد بر نیاز جنسی (به عنوان مثال نظربازی، دیدن عکس‌ها و فیلم‌های محرک، گفتگو دربارة مسائل جنسی، جک‌های جنسی و...) که به شعله‌ور شدن آتش نیاز می‌انجامد، بپرهیزند و بکوشند که با خودگویی‌های منطقی و آرام کننده و انس با عبادت و تلاوت قرآن و یادکرد مداوم پاداش‌های الهی و درس گرفتن از زندگی افرادی که همین شرایط را با صبوری و پاکدامنی پشت سر گذاشته و می‌گذارند، موقعیت پیش آمده را به عنوان واقعیتی که باید با ‌آن سازگار شوند، بپذیرند و با آن سازگار شوند تا این دوران به سلامت بگذرد.
همواره موفق و کامروا باشید.

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.