نزدیکی در اتاقی که بچه کوچک در آن خواب است ۱۳۹۵/۰۷/۱۸ - ۱۰۲۴۰۵ بازدید

پرسشگر گرامی؛ یکی از شرایط روابط جنسی میان زن و مرد آن است که باید سعی شود در انجام این عمل هیچ گونه تحریکی برای افراد دیگر و کودکان خانواده، بوجود نیاید. اسلام برای وصول به این هدف، به زن و مرد دستور داده که آن را بطور پنهانی و مستور انجام دهند، به طوری که هیچ کس از انجام آن آگاهی نیابد، و حتی محیطی که این عمل در آن انجام می پذیرد، باید از کودکان و اطفال خردسال نیز خالی باشد.

پرسشگر گرامی؛ یکی از شرایط روابط جنسی میان زن و مرد آن است که باید سعی شود در انجام این عمل هیچ گونه تحریکی برای افراد دیگر و کودکان خانواده، بوجود نیاید. اسلام برای وصول به این هدف، به زن و مرد دستور داده که آن را بطور پنهانی و مستور انجام دهند، به طوری که هیچ کس از انجام آن آگاهی نیابد، و حتی محیطی که این عمل در آن انجام می پذیرد، باید از کودکان و اطفال خردسال نیز خالی باشد.
یکی از دستورات دینی که در مورد مجامعت با همسر وارد شده در مورد مکان همبستر شدن زوجین است که باید به گونه ای باشد که در حال جماع احدی آنها را نبیند، اگرچه بچه صغیری باشد. در وسایل الشیعه از پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله نقل شده که فرمودند: «قسم به خدایی که جان من در ید قدرت اوست اگر مردی با عیال خویش جماع کند در خانه ای که بچه در آن بیدار باشد که آنها را ببیند، یا کلام آنها را بشنود یا صدای نفس های آنها به گوشش برسد، هرگز آن بچه رستگار نخواهد گشت؛ پس اگر آن بچه پسر باشد زانی و اگر دختر باشد زانیه خواهد گردید».
قال الصادق علیه السلام : «تعلموا من الغراب ثلاث خصال استتاره بالفساد و بکوره فی طلب الرزق و حذره»؛ سه چیز را از کلاغ یاد بگیرید، یکی مخفی بودن مجامعت آنها و دیگری صبح زود در طلب روزی پرواز کردن آنها و سومی رعایت احتیاط که هر جا احتمال خطر دهد قدم نخواهد گذاشت.
در وسائل الشیعه از سکونی نقل شده که در حضور علی علیه السلام براهی می رفتیم ناگاه دیدیم در کنار جاده حیوان ماده ای را نگاه داشته اند و حیوان نری بر او می جهد. حضرت چون نگاهش بر آنها افتاد صورت برگردانید و فرمودند: این کار زشت می باشد و سزاوار است چنین اعمالی را به نحوی در جای خلوت انجام دهند که نه مرد و نه زن آن را نبیند.

*** این دستورالعمل برای این است که :
1-از هر نوع بد آموزی و انحراف پیشگیری شود.
2- کودکان را از بلوغ زودرس باز دارد.
3- زن و مرد را از اضطراب و تشویش بر کنار داشته، تا با آرامش خاطر به عمل جنسی بپردازند.


*** برای اطلاعات بیشتر در زمینه روابط زن و شوهر می توانید به کتب زیر مراجعه نمایید:
1- پیوند دو گل یا عروس و داماد، شیخ علی قرنی گلپایگانی –انتشارات شهاب 1373
2- ازدواج مکتب انسان سازى - شهید دکتر پاک نژاد
3- آیین همسردارى - ابراهیم امینى
4- حلیه المتقین - علامه مجلسى
5- مشاوره جنسی و زناشویی - علی اسلامی نسب.

نویسنده : گروه روانشناسی و مشاوره پرسمان

نظرات

میهمان
با سلام و خسته نباشیدمنو همسرم نامزد هستیم و قرار بر این است بعد ازدواج با مادر شوهرم زندگی کنیم چون تنهاست
من استرس رابطه زناشویی مون رو دارم از این که همه چی مشترکه از جمله حمام و اینکه خونه یه اتاق خواب داره
باید چکار کنم؟
پرسمان
سلام علیکم، دوست گرامی از اعتماد و ارتباط شما سپاسگزاریم. در صورت امکان با همسرتان صحبت کنید تا مثلا در کنار حیاط یک اتاق و حمام برای استفاده خودتان بسازید و بتوانید تقریبا مستقل باشید. در غیر این صورت تا زمانیکه بتوانید مستقل شوید سعی کنید با آرامش با شرایط کنار بیایید. استرس را از خود دور کنید و برای یافتن راهی برای مخفی نگهداشتن روابط زناشویی تان با همسرتان صحبت کنید.
میهمان
خب اگر یه بچه ی بالای ده سال دفعه ای صحنه ی سکس یه زن و مرد جوون رو دید که پدر و مادرش نیستن اما خب آشنا هستن حالاخب تکلیف چیه و برا سوالات باید چه جوابایی بدیم؟
مثلا اگه بپرسه چکار می کردیم یا چرا لخت بودیم یا صدای جیغ چی بود و...
لطفا جواب بدید
پرسمان
سلام علیکم، با عرض سلام حضور پرسشگر گرامی، دیدن صحنه رابطه زناشویی توسط کودک از نظر روانشناسی بالینی یکی از مصادیق ابیوز (سوء استفاده ی جنسی) شمرده شده و ممکن است باعث ایجاد مشکلات روانی در کودک شود مانند اضطراب، افسردگی، شهوانی شدن کودک، اختلالات سادومازوخیستی (آزارگری-آزارخواهی) در مورد رابطه جنسی، ترس از تنهایی، او شنیدن صدای جیغ را ممکن است به‌عنوان یک صحنه خشونت تعبیر کند.
اگر کودک هنگامی که با این صحنه روبرو شد از شما چیزی نپرسید ، در اولین فرصت مناسب مثلا فردا صبح، ازاو سوال کنید که دیشب در اتاق خواب چه دیده و احساس و نظرش در این باره چیست. این پرسش به شما کمک می کند بفهمید که کودک تا چه اندازه شاهد رابطه جنسی شما بوده است . سپس با توجه به مشاهدات کودکتان به او پاسخ دهید .
اگر سوال‌های کودک غیرمنتظره و پاسخگویی به آن فراتر از دانسته‌ها و اطلاعاتتان بود، مجبور نیستید پاسخ فوری بدهید و می‌توانید ادامه صحبت را در جلسه‌ای دیگر پیگیری کنید. در این فاصله از مشورت با متخصصان مربوط کمک بگیرید. بسیاری اوقات رعایت نکات فوق و ارائه همین توضیح‌های ساده، می‌تواند کودک را از ابتلا به طیف وسیعی از اختلالات اضطرابی و مشکلات جنسی در آینده حفظ کند. در غیر این صورت بهتر است یا روان‌شناس مشورت کنید.
میهمان
منبع احادیث رابنویسید

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.
حاصل جمع را در کادر وارد کنید