ویژگی‌های رابطه جنسی در دوران نامزدی ۱۳۹۳/۰۹/۱۴ - ۲۰۸۶۳۶ بازدید

پرسشگر گرامی، از این که مهمترین مسایل زندگی خود را با دقت و اهتمام پیگیری کرده، درصدد افزایش آگاهی هایتان هستید و در این راه به ما اعتماد نمودید، خوشحالیم.

همانگونه که می دانید، از نظر آموزه های دینی، همبستر شدن زن و شوهر و ارضای غریزه جنسی از این راه، عبادت محسوب می شود و حتی در روایتی آمده است اگر کسی عمل نزدیکی با همسرش را همراه با آداب و رسوم آن زود به زود انجام دهد به یکی از سنت های پیامبران (صل الله علیه و آله) عمل کرده است.

پرسشگر گرامی، از این که مهمترین مسایل زندگی خود را با دقت و اهتمام پیگیری کرده، درصدد افزایش آگاهی هایتان هستید و در این راه به ما اعتماد نمودید، خوشحالیم.

همانگونه که می دانید، از نظر آموزه های دینی، همبستر شدن زن و شوهر و ارضای غریزه جنسی از این راه، عبادت محسوب می شود و حتی در روایتی آمده است اگر کسی عمل نزدیکی با همسرش را همراه با آداب و رسوم آن زود به زود انجام دهد به یکی از سنت های پیامبران (صل الله علیه و آله) عمل کرده است.
بهره بردن جنسی از همسر، مراتبی دارد. هرچند پس از محرمیت دختر و پسر، شرعا زن و شوهر محسوب شده و امکان بهره‌گیری هرگونه لذتی را از یکدیگر دارند. بطور کلی دوره نامزدی، تعاملات عاطفی و عاشقانه از رنگ و بوی بیشتری برخوردار است هرچند مانعی برای روابط خفیف جنسی وجود ندارد. خوب است در آغاز این روابط عجله نکنید تا تصور ترجیح روابط جنسی بر عاطفی از شما نشود. در ادامه کمی بیشتر در این مورد با شما سخن خواهیم گفت.
از دیدگاه عرفی و فرهنگ عمومی بهتر است سکس و آمیزش کامل جنسی تا زمان ازدواج و شروع رسمی زندگی مشترک به تاخیر افتد. تجربه نیز نشان داده که این کار باعث تشدید علاقه زوجین نسبت به هم شده و از سوی دیگر انگیزه زوجین را در برداشتن موانع ازدواج و شروع زندگی مستقل تقویت می کند. ضمن اینکه عدم رعایت این آداب و نزدیکی جنسی، احتمال آبستنی را فراهم می آورد که انعکاس خبر آن در فامیل و کم شدن فاصله بین عروسی و تولد، خود موجب بروز مشکلات دیگری می گردد. گاه برخی خانواده ها به این علت مخالف این موضوع هستند که شاهد شکست بعضی از ازدواج ها در دوران عقد بوده اند لذا می خواهند در این صورت آسیب‌های وارد شده به دختر کاهش یابد.
در دوران نامزدی، زن و شوهر می توانند با بازی و ملاعبه از لذایذ جنسی نسبت به همدیگر برخوردار شوند و در انجام کار اصلی خیلی عجله نکنند و اگر بتوانند انجام عمل اصلی را به عروسی موکول کنند خیلی مناسب تر و بهتر است زیرا در هر مرحله ای از ازدواج لذتهای ویژه و خاص خود را دارد و دوران عقد و نامزدی بهتر است به بازی های عاشقانه و ملاعبه (لمس قسمت های حسی بدن، بوسیدن و عشق ورزیدن و ارتباط کلامی-عاطفی) اکتفا شود، یا با دست یکدیگر را ارضا کنید. که در این صورت استمنا محسوب نمی شود و کاملا حلال است. در این میان، همسرتان نیز از لذت این معاشقه بهره خواهند برد و مطمئن باشید مشکلی پیش نخواهد آمد.

دوره نامزدی (دوران عقد) موفق، سازنده یک زندگی موفق خواهد بود. این موفقیت را با آموختن مهارتهای زندگی و ارتقاء ارتباط عاطفی، تضمین نمایید.
منتظر مکاتبات بعدی شما هستیم.

نظرات

میهمان
عالی
میهمان
من حدود هفت ماه میشه نامزد شدم نامزدم در ترکیه است اون قبلا سه بار عاشق شده بودی الانم به من میگه که دوستم داره من اصلا به حرفاش اعتماد ندارم ولی اون قسم میخوره که دوستم داره وازم عکس برهنه میخواد ما عقد هم نکردیم تا الان ترا خدا بگین چی کار کنم.
پرسمان
سلام علیکم، اگرچه ما نمی دانیم که شما و نامزدتان چقدر در معیارها و ملاک های ازدواج باهم تناسب دارید، اما برای داشتن یک ازدواج پایدار و آرامش بخش لازم است از مشاورۀ پیش از ازدواج(Pmc) بهره بجویید. علت ناپایداری بسیار از ازدواج ها اکتفاء به معیارهای سطحی و عدم بررسی همخوانی ویژگیهای شخصیتی ـ روانشناختی، زیستی، نگرشی، خانوادگی، اقتصادی، اجتماعی و تحصیلی دختر و پسر با یکدیگر است.
مشاورۀ پیش از ازدواج(Pmc) این فرصت را برای طرفین فراهم می آورد که با کمک و همراهی کارشناسان و متخصصان ازدواج در ازدواج انتخابی آگاهانه و بر اساس معیارها و ملاک های ازدواج داشته باشند. ریسک ازدواج با مشاورۀ پیش از ازدواج(Pmc) به شدت پایین می آید و طبیعتاً میزان اختلافات زناشویی و شکست در ازدواج پایین خواهد بود.
با توجه به اینکه هیچ گونه محرمیتی بین شما و نامزدتان وجود ندارد طبیعتاً کپ و گفتگوهای غیرمعمول، خنده و شوخی، جلوه گری و ناز و عشوه از مصادیق حرام بوده و باید پرهیز کنید و تحت هیچ شرایطی عکس های خود را در دسترس وی قرار ندهید تا زمینه سوءاستفاده از آن فراهم نشود.
میهمان
سلام من ۱۶سالمه یه ساله که نشون کرده یه کی هستم ما یه جای دیگه زندگی میکنیم اونم یه جاری دیگه وقتی که میاد اونجایی که ما زندگی میکنیم هر شب میاد خونه ما من خیلی دوسش دارم اونم ۲۲ سالشه نه عقد کردیم نه صیغه محرمیت خونده شده ولی اون هم به جلوم دست زده هم خورده و آلت شو هم زده روش ولی نرفته تو هر چیم میخواد بهش میدم نمیتونم بهش نه بگم اونم منو خیلی دوس داره ها این درسته
پرسمان
سلام علیکم، با توجه به اینکه هیچ گونه محرمیتی بین شما و نامزدتان وجود ندارد طبیعتاً کپ و گفتگوهای غیرمعمول، خنده و شوخی، جلوه گری و ناز و عشوه و لمس بدن یکدیگر از مصادیق حرام بوده و باید پرهیز کنید.
همچنین می توانید با توافق با خانواده ها هر چه زودتر عقد کنید و با همه محدودیت های و محرومیت های خود پایان دهید تا به گناه آلوده نشوید.
میهمان
سلام من نزدیک ۶ ماه هست که نامزدی کردم . ولی عقد نکردیم هنوز . ولی صیغه محرمیت خوندیم . نامزدم میل یه رابطه جنسی داره اوایل من مقاومت میکردم ولی از ترس اینکه از من دلسرد بشه به ناچار پذیرفتم خودمم تو رابطه گرم هستم ولی احساس گناه و تردید دارم لطفا راهنماییم کنید 🙏🙏
پرسمان
سلام علیکم، اگر صیغه محرمیتی که شما با نامزدتان خوانده‌اید براساس موازین شرعی بوده و برای آشنایی و شناخت بیشتر صورت گرفته است؛ در این فرض باید به مفاد صیغه محرمیت پایبند و ملزم باشید. اگر در مفاد صیغه محرمیت شرط عدم رابطه جنسی و دخول شده است، شما مُجاز به برقراری رابطه جنسی با همسر صیغه ای تان نیستید و اگر هم چنین شرطی نیست، باز اخلاقاً مُجاز به برقراری رابطه جنسی با همسر صیغه ای تان نیستید؛ چون این احتمال وجود دارد که به هر دلیلی ازدواج شما به سرانجام مطلوب نرسد که در صورتی که شما با همسر صیغه ای تان رابطه جنسی برقرار کرده باشید برای خود و او مشکل ایجاد خواهید نمودغ پس بهتر است احتیاط کنید و هرچه زودتر تکلیف ازدواج دائم خویش را مشخص نمایید.
میهمان
سلام خوبید ببخشید من پسرم ۲۰سالمه ولی توزندگیم نسبت به بقیه دوستام چیزی کم نداشتم خوشتیپ وخوش برو روبودم اماارتباطی بادخترا نداشتم خیلی وقتا پیش میومدکه بخوام رابطه باجنس مخالف برقرارکنم امانخواستم چون عقایدم ودینم اجازه نمیدادازطرف دیگه دلم نمیومد باابروی دختر مردم بازی کنم والانم همینجورم ولی الان نسبت به جنس مخالف حس نفرت دارم حتی وقتی تواین سن بهم میگن ازدواج کن بانفرت میگم نه بنظرتون این طبیعیه؟
پرسمان
سلام علیکم، با عرض سلام، خداوند متعال در قرآن کریم سوره مبارکه روم آیه ی شریفه ی ۲۱ می فرماید:« و من ایاته ان خلق لکم من انفسکم ازواجا لتسکنوا الیها و جعل بینکم مودة و رحمة ان فی ذلک لایات لقوم یتفکرون» یعنی از از نشانه هاى او اینکه همسرانى از جنس خودتان براى شما آفرید تا در کنار آنان آرامش یابید، و در میانتان مودّت و رحمت قرار داد؛ در این نشانه هایى است براى گروهى که تفکّر مى کنند! بنابراین نیاز مرد به زن و نیاز زن به مرد یک امر فطری و آفرینشی است که گریزی از آن نیست، اما گاهی افراد با سرکوب کردن این نیاز درنو جوانی به جای مدیریت درست، نسبت به جنس مکمل خود قدری دلزده می شوند که این امر بعد از ازدواج برطرف می شود و دختر و پسر به درک درونی این مطلب می رسند که معنی لتسکنوا الیها در قرآن کریم چیست.
میهمان
من یک دختر۱۹ساله هستم.مجرد.از بچگی به سکس و اینا فکر میکردم.دست خودمم نبود.تخیلاتم در این مورد بسیار قوی هست.دختر بسیار معتقدی بودم با این حال.اما به واسطه ی فیلم و تخیلاتم مدت زیادیه گرفتار خودارضایی شدم.اوایل جالب بود برام اما چند وقتیه به شدت میخوام مقابله کنم.نمیدونم تایه هفته میشه باز تموم ذهن من از تخیلات پر میشه.بخدا خسته شدم.التماس کردم.نذرکردم.قسم خوردم ک این مریضی از روح و جسمم پاک بشه ولی نمیتونم.اینم بگم من همچنان نماز و روزه دارم.چیکار کنم؟ایا این خودارضایی ها غسل دارد؟
پرسمان
سلام علیکم، اگرچه ازدواج حق مسلم شماست و شما این حق را دارید که روزی ازدواج کنید و بستری مناسبی برای ارضای نیازهای غریزی خویش بیابید، اما تا پیش از ازدواج و برای رهایی از گناه و عقوبت آن باید از افکار و تخیلات جنسی به شدت بپرهیزید و خودتان را با کارهای مفید و سالم مشغول کنید تا فرصتی برای روی آوردن به افکار و تخیلات جنسی باقی نماند. این کار نیاز به همت و تلاش خود شما دارد با دعا و توسل به تنهایی نمی توان به این مهم برسید. باید با برنامه ریزی منظم و دقیق وقت و عمر خویش را در کارهای مفید و سالم سپری کنید.
اگر بعد از انجام خودارضایی یقین به رسیدن به اوج لذت جنسی و ارگاسم پیدا کنید، غسل جنابت بر شما واجب می شود و باید غسل کنید. البته اگر یقین به رسیدن به اوج لذت جنسی و ارگاسم نداشته باشید، غسل جنابت بر شما واجب نیست و نمازهایی که در این دوران خوانده اید همگی صحیح است.
میهمان

من یکی دوست دارم ۱۷ سالشه منم ۱۵ ولی بش نگفتم من اونو دوست دارم چکار کنم
پرسمان
سلام علیکم، پرسشگر گرامی!
نیازهاى عاطفى و غرایز ایام نوجوانى و جوانی، آدمى را به سوى «دوست داشتن و عشق ورزیدن» سوق مى دهد که البته این یک امر طبیعى و غریزى است و کمتر مى توان راهى براى گریز از آن پیدا کرد. از آنجا که جاذبه بین دو جنس مخالف (زن و مرد) مخصوصا در سنین نوجوانى و جوانی بسیار شدید است، آنچه مهم می باشد کنترل عقلایى بر احساسات و پرهیز از مخاطراتى است که ممکن است فرد را به گرفتارى هاى مختلف روحى و جسمى دچار سازد.
این مرحله گذار خواهد بود و شما می توانید در هنگامی که به سن ازدواج رسیدید، از شور و احساسات تان برای همسرگزینی استفاده کنید.
میهمان
سلام من سکس زیاد دوست دارم چکار کنم
پرسمان
سلام علیکم، پرسشگر گرامی!
به طور کلی، آمیزش جنسی و کسب لذت از این طریق در حقیقت نوعی نیروی محرکه برای تداوم زندگی و گسترش نسل انسانی و تحمل مشکلات زندگی است. همان طور که اگر ما میلی به غذا نمی داشتیم و از غذا خوردن لذت نمی بردیم؛ هر آینه از گرسنگی تلف می شدیم و نسل انسانی نابود می شد؛ همان گونه نیز اگر از آمیزش جنسی لذت نمی بردیم و به جنین روابطی علاقه و تمایل نمی داشتیم هرگز ازدواج نمی کردیم و نسل انسانی تداوم پیدا نمی کرد.
خداوندِ متعال به دست تقدیر خود، لذت جنسی را برای برآوردن هدف خاصی در وجود انسان نهاده و او را برای برآوردن این غریزه از راه درست (ازدواج) راهنمایی کرد، تا نسل انسان گسترش یافته و نوع بشر حفظ شود، نیز در سایۀ ازدواج به آرامش دست یابد.
اگر این گونه لذتی در روابط جنسی وجود نمی داشت، جوانان انگیزة لازم برای ازدواج و متحمل شدن رنج و سختی‌های آن و پرداخت هزینه‌های بعضاً سرسام آور آن را نداشتند و از همسر و فرزندانشان مراقبت و حفاظت نمی کردند.
میهمان
من چند روز میشه که نامزد کردم ولی نمیدونم شوهر به کجایه بدنم آزاده که سکس کنه؟
پرسمان
سلام علیکم، تردیدی در این نیست که از لحاظ قانونی و شرعی دختر و پسری که باهم عقد شرعی می خوانند و به هم محرم و زن و شوهر می گردند، می توانند از همان لحظه جاری شدن خطبه عقد نزدیکترین روابط زناشویی و جنسی را با هم داشته باشند و از وجود هم لذت ببرند، ولی باید توجه داشت که در حال حاضر از لحاظ عرفی و در منظر برخی خانواده ها، برقراری روابط زناشویی پیش از عروسی رسمی، مقبولیت لازم را ندارد؛ به همین خاطر به دختران و پسران توصیه می کنیم که تا آنجایی که امکان دارد به این سنت و اعتقاد گذشتگان و پیشینیان و خانواده ها احترام بگذارند و اگر خواستار روابط جنسی به صورت کامل هستند، در درجه اول سعی کنند عروسی را جلو بیندازند و ثانیاً آن را کاملاً مخفی داشته و از حاملگی ناخواسته جلوگیری به عمل آورند و یا این که روابط زناشویی خود را در سطح ابتدای قرار دهند و مراحل اصلی و نهایی و ازاله بکارت را برای بعد از عروسی رسمی مؤکول کنند.
شما نیز می توانید با نامزدتان معاشقه بدون دخول داشته باشید و بخشی از نیازهای غریزی خود را با لمس و نوازش بدن تان توسط یکدیگر بر طرف نمایید.
میهمان
سلام من ۵ماه نامزدم اصلا بیرون نرفتیم تنها، نامزدم عکس ناحیه تناسلی من خواست بفرستم یا نه؟ نفرستادم الان جوابم نمیده.
پرسمان
سلام علیکم، اگر بین شما و نامزدتان عقدی خوانده نشده است؛ طبیعتاً نسبت به یکدیگر نامحرم هستید و شما هرگز نباید به تقاضای نامشروع وی پاسخ دهید، اما اگر در دوران عقد قرار دارید؛ طبیعتاً ممکن است طولانی بودن دوران عقد و محدودیت ها و محرومیت هایی که برای ارضای تمایلات جنسی در این دوران وجود دارد؛ باعث افزایش تمایلات جنسی و ناتوانی در مهار آن خصوصاً در جنس مرد می گردد و باعث می شود که وی فشار مضاعفی را تحمل کند که تحمل آن کار هرکسی نیست؛ بنابراین به شوهرتان مقداری حق دهید که در این دوران مقداری از لحاظ جنسی اذیت شود.
فرستادن عکس به شوهرتان از خودتان و یا سایر قسمت های بدن تان به خودی خود ایرادی ندارد، اما چون ممکن است زمینه سوءاستفاده از چنین عکس هایی فراهم گردد و بعداً به دست دیگران برسد و آبروریزی شود؛ بهتر است مقاومت کنید و به شوهرتان بگویید که به جای چنین تقاضایی مقدمات عروسی تان را فراهم آورد و یا به ملاقات شما بیاید تا امکان معاشقه بدون دخول فراهم گردد.
میهمان
با سلام خدمت شما من یک مشکل دارم اگ شما بتوانید کمکشان کنید من چند مدتی هست که از راه دور با یک دختر نامزد شدم من خارج هستم و اون ایران اون از من انتظار دارد که حرفهای جنسی را برایش باز کنم ولی من خجالت می کشم نمی دانم از کجا شروع کنم لطفن کمکم کنید داره رابطمون بد میشه اون سعی میکنه من حرفهای جنسی باز کنم ولی من از خجالت نمی توانم به خدا
پرسمان
سلام علیکم، با عرض سلام؛ ابتدا باید بدانید که «عمل مذکور اگر منجر به خروج منی و ارضای جنسی به این شکل باشد خودارضایی محسوب می شود و حرام است و فرقی در این حکم بین زن و مرد نیست و همان عوارض خودارضایی را دارد. تنها راه ارضای شرعی، تماس بدنی با همسر می باشد». شما و نامزدتان باید تا آنجا که ممکن است تلاش کنید مدت نامزدی کوتاهتر شده و زندگی درکنار یکدیگر را آغاز کنید. همچنین ارتباط تلفنی را کم کرده، سعی کنید بر ارتباط مکاتبه ای بیفزایید تا آسیب به حداقل برسد. و از نامزدتان بخواهید که از حرفهای تحریک آمیز پشت تلفن پرهیز کند تا شما (یا ایشان) به گناه نیفتید. خودتان نیز همین دقت را داشته باشید. اگر مکالمه تلفنی جایی باشد که در حضور دیگران است، طوری که در معرض دید آنها هستید اما صدای شما را نمی شنوند، آسیب کمتری بدنبال خواهد داشت. باز هم تاکید می کنیم که بهترین راه حل، کم کردن توقعات طرفینی است برای شروع یک زندگی مشترک ساده اما عاشقانه.موفق باشید
میهمان
سلام من عاشق سکس هستم و شوهر نکردم
پرسمان
سلام علیکم، دوست گرامی. شهوت در همه ما وجود دارد که باید به صورت مشروع و معقول ارضاء شود اما عاشق سکس بودن باعث شهوت پرستی می شود و انسان را وارد وادی شرک و دوری از خدا می کند که بدترین گناهان است. بهتر است هر چه زودتر ازدواج کنید و زندگی انسانی معقولی برای خود سامان بدهید. به مطالب زیر با دقت توجه نمایید.
اسارت و بردگی شهوت:
مصداق بارز پیروی از هوای نفس، اسارت و بردگی شهوت است. در برخی روایات اسلامی حریت و آزادگی انسان منوط به ترک شهوت قلمداد شده و بندگی شهوت را بدترین و شدیدترین نوع بردگی و ضد آزادی دانسته اند، چنانکه امام امیرالمؤمنین (ع) در این باره می فرماید: مَنْ تَرکَ الشَّهَواتِ کَانَ حُرّا؛ هر کس خواهش های نفسانی را فرو گذارد، آزادمرد است. و نیز در روایت دیگری می فرماید: عَبْدُ الشَّهْوَةِ أَذَلُّ مِنْ عَبْدِالرِّقِ؛ بنده خواهش های نفسانی خوارتر است از بنده بردگی(بنده مملوک). چراکه بندگی شهوت باعث خواری در آخرت می شود به خلاف این بندگی مملوک و در دنیا نیز گاه ذلتی که به سبب بندگی شهوت حاصل می شود زیادتر از ذلت این بندگی مملوک می باشد. در روایت دیگری می فرماید: عَبْدُ الشَّهْوَةِ أَسیرٌ لاینْفَکُّ أُسْرُهُ؛ بنده شهوت و خواهشهای نفسانی اسیری است که اسارتش دائمی است و از آن خلاصی نمی یابد.
شهوت، در لغت دارای مفهوم عامی است که به هرگونه خواهش نفس و میل و رغبت به لذات مادی اطلاق می شود؛ گاهی علاقه شدید به یک امر مادی را نیز شهوت می گویند.
در اصطلاح عرفانی و اخلاقی مراد از شهوت، میل مفرط است، قدما سه شهوت را برجسته‌تر می دانستند: شهوت طعام، شهوت کلام، شهوت نظر و میل مفرط جنسی (البته شهوت مال و نام نیز از انواع یا مصادیق برجسته شهوت است)
شهوت، خواهش و دلبستگی به چیزی است که می‌خواهی و اراده کرده‌ای، این خواهش و تمایل دو گونه است:
۱- تمایل صادق: میل و خواهش صادق آن چیزی است که اگر برآورده نشود کار بدن بدون آن مختل می‌شود، مثل تمایل به طعام در مواقع گرسنگی.
۲- تمایل کاذب: تمایل و شهوت دروغین چیزی است که کار بدن بدون آن مختل نمی‌شود، مثل میل به غذای بهتر و خوردن به قصد لذت بیشتر، بعد از سیر شدن.
در شرح چهل حدیث امام خمینی (رض) آمده: اسیر و بنده شهوت بودن، منشأ همه اسارت‌ها است و به اندازه‌ای که انسان اسیر شهواتش باشد در چشم دیگران ذلیل می شود و شخصیت او تنزل می یابد، به میزانی که تابع هوس باشد، عبد آن می‌شود و دیگر آزاد نیست. فرمانده‌ او نفس اماره است که دائم به او دستور سوء می‌دهد و از خیرات دور می‌کند، دستور به تجسّس و غیبت و … می‌دهد و مانند آن.
غلام همت آنم که زیر چرخ کبود ز هر چه رنگ تعلق پذیرد آزاد است
مگر تعلق خاطر به ماه رخساری که خاطر همه عالم ز روی او شاد است.
عبدی که از همه‌ تعلق‌ها، غیر از تعلق به حق، رها است، در حقیقت آزاد است گر چه ظاهراً عبد است. کسی که عبد نفس شود برای اینکه به شهوات جنسی یا مقامی یا بطنی خود برسد، حاضر است در مقابل هرکس و ناکسی سر خم کرده و هر خلافی را مرتکب شود و از هیچ خلاف شرعی مضایقه نمی‌کند. این فرد هرچند در ظاهر ممکن است، اظهار استغنا و بی‌نیازی کند و وانمود کند عزت نفس دارد و اهل پُست، مقام و شکم و … نیست، ولی باطناً امور نفسانی در نظرش اهمیت به سزائی دارد؛ تا حدی که این امور نفسانی او را بنده‌ خود کرده است.
پیامبر اکرم (ص) می فرمایند: ما تحت ظل السماء من اله یعید من دون الله اعظم عند الله من هوی متبع؛ در زیر آسمان معبودی جز خدا پرستیده نشده است که در پیشگاه خدا، بدتر از هوا و هوسی باشد که انسان را به دنبال خود می کشاند. به این ترتیب، روشن می شود که شهوت و هوای نفس از خطرناکترین عوامل انحراف انسان به سوی زشتی ها است.
امام امیر المؤمنین علی بن ابی طالب (ع) می فرمایند: الشهوات مصائد الشیطان؛ شهوات دام های شیطان است. انسان ها را به وسیله آن در هر سن و سال و در هر زمان و مکان صید می کند. امنع نفسک من الشهوات تسلم من الآفات؛ اگر می خواهید از آفات در امان باشید،خویشتن را از تسلیم شدن در برابر شهوات بازدارید.
حضرت علی (ع) درباره تاثیر بسیار خطرناک شهوت گرایی افراطی می فرماید: الشَّهَوَاتُ سُمُومٌ قَاتِلات؛ شهوات سم های کشنده است. بعضی سم ها بی هوش می کند. بعضی بی حال می کند، بعضی سم ها را می شود با آن مبارزه کرد. شهوت پرست فکرش و جانش واقعاً مریض است. آن حضرت در روایت دیگری فرمود: قَرِینُ الشَّهْوَةِ مَرِیضُ ُ النَّفْسِ مَعْلُولُ الْعَقْلِ؛ شهوت پرست هم معلول فکری است هم بیمار نفسی است. این بیماری خیلی خطرناک است که منشأ بسیاری از حوادث، جنگ ها، آدم کشی ها در طول تاریخ شده است. سر برصیصای عابد آن پیرمردی که سال ها عبادت و بندگی خدا را کرده را آخرش بر دار برده است.
در روایت دیگری آن حضرت فرمودند: لاَ تَسْکُنُ الْحِکْمَةُ قَلْباً مَعَ شَهْوَةٍ؛ حکمت و علم و درایت در قلب شهوت ران جا نمی گیرد. شهوت ران فهم ندارد، شهوت ران قدرت تشخیص را از دست داده است. حکمتی که خداوند به داوود و لقمان داد. حکمتی که خداوند می فرماید: مَنْ یُؤْتَ الْحِکْمَةَ فَقَدْ أُوتِیَ خَیْراً کَثیراً؛ به هر که بدهیم خیلی چیزها به او داده ایم؛ حکمتی که گمشدۀ مؤمن است. نمونه عینی آن افت تحصیلی ای است که در جوانان شهوت ران مشاهده می شود، در حالی که دانشجویان عفیف و پاک در تحصیل علم و حکمت موفق تراند.
فروید می گوید: شهوت و غریزه را باید رها کنید تا هر قدر می خواهد خودش را ارضاء کند. این نظریه را قرآن در سوره مبارکه نساء مطرح کرده است، می فرماید: یُرِیدُ الَّذِینَ یَتَّبِعُونَ الشَّهَوَاتِ، ان تَمِیلُواْ مَیْلاً عَظِیمًا؛ آدم های شهوت ران، شهوت پرست گرایش عظیمی به شهوت دارند. شهوت مانند یک اسب چموش می ماند که اگر کنترل نشود حدی برای خواسته های خود نمی شناسد و انسان رابه شهوت پرستی و غرق شدن در شهوات وامی دارد و از انسانیت خارج می کند.
انحرافات جنسی
بدون شک تمایلات جنسى و رفتار جنسى، امرى کاملاً طبیعى و برخاسته از نیازهاى طبیعى آدمى است. انسان نیازهاى متعددى دارد که یکى از آنها، نیاز جنسى است. این نیاز در آستانه نوجوانى و همراه با بلوغ، آشکارتر و جهت دارتر مى شود و به تدریج نوجوان به جنس مخالف تمایل مى یابد و دوست دارد هر چه زودتر شریک جنس خود را از جنس مخالف انتخاب کند بنابراین تمایل به جنس مخالف، براى ارضاى غریزه جنسى، با رعایت ارزش هاى حاکم بر جامعه و در قالب ازدواج و در محیط زناشویى، امر کاملاً طبیعى، بهنجار و صحیح است.
و مراد از شهوت گرایی افراطی و اسارت شهوت، ارضای این نیاز به صورت نامشروع است، روابط نامشروع دختر و پسر، خودارضایی یا استمنا (کاری کند که منی از او خارج شود)، استشها (همان استمنا است که زنان مرتکب می شوند)، لواط (همجنس بازی مردان)، مساحقه (مالیدن دو آلت)، تفخیذ (آلت میان پا گذاشتن)، زنا (رابطه جنسی نامشروع با نامحرم) و... . که بسیار آسیب زا است.
این تمایلات و رفتارهاى جنسى، نابهنجار و نوعى اختلال جنسى و یا انحراف جنسى محسوب مى شود. افراط گرایی جنسی خطرناک ترین انحرافی است که امکان دارد در جوامع انسانی پیدا شود، زیرا سایه ی شوم خود را بر همه ی مسائل اخلاقی می افکند و انسان را به انحراف عاطفی می کشاند.
در دنیای غرب که آلودگی های جنسی فوق العاده زیاد است، این گونه زشتی ها مورد تنفر نیست و حتی شنیده می شود در بعضی کشور ها همانند انگلستان، طبق قانونی که با کمال وقاحت از پارلمان گذشته، این موضوع جواز قانونی پیدا کرده، با این حال شیوع این گونه زشتی ها هرگز از قبح آن نمی کاهد و مفاسد اخلاقی و روانی و اجتماعی آن در جای خود ثابت است.
گاهی برخی پیروان مکاتب مادی که این گونه آلودگی ها را دارند، برای توجیه عمل شان می گویند ما هیچ گونه منبع پزشکی برای آن سراغ نداریم، ولی آن ها فراموش کرده اند که اصولاً هرگونه انحراف جنسی در تمام روحیات و ساختمان وجود انسان اثر می گذارد و تعادل او را بر هم می زند.
امروزه اسارت و بندگی شهوت جنسی، زمینه ساز انحرافات جنسی بسیار گسترده ای برای بشر شده است که زنا از جمله آن انحرافات است:
گناه بزرگ زنا
رابطه جنسی زن و مرد نامحرم که اصطلاحا به آن زنا گفته می شود، یکی از گناهان بزرگ و انحرافات جنسی خطرناک است که آثار شوم و مختلفی برای فرد و جامعه دارد،
از پیامدهای این عمل فساد نسب‌ها و شجره‌های خانوادگی و قطع نسل می شود، در روایتی از امام رضا (ع) آمده است: حُرِّمَ الزِّنا لِما فیهِ مِنَ الفَسادِ مِن قَتلِ الأنفُسِ، و ذَهابِ الأنسابِ ، و تَرکِ التَّربیَةِ للأطفالِ، و فَسادِ المَوارِیثِ، و ما أشبَهَ ذلکَ مِن وُجُوهِ الفَسادِ؛ زنا به علّت مفاسدى که در بردارد، مانند قتل نفس، از بین رفتن و مخدوش شدن اصل و نسب، ترک تربیت کودکان، تباه شدن موضوع ارث و میراث و امثال این مفاسد، حرام شده است.
علاوه بر اینکه عمل زنا به لحاظ اخروی آثار زیانباری دارد و موجب استحقاق عقوبت و غضب الهی می شود، به لحاظ آثار دنیوی موجب می شود نسب ها و شجره های خانوادگی قطع شود، و اختلافات و درگیری های شدید خانوادگی بوجود آید، و کانون خانواده ها از هم پاشیده شود و مرض های گوناگون تناسلی و بیماری های جدیدی همچون ایدز و هپاتیت و ... زیاد شود.
و نیز باعث می‌شود عفت و حیاء و غیرت و مودت و رحمت در میان افراد اجتماع جای خود را به بی عفتی و بی شرمی‌ و بی‌ غیرتی و دشمنی‌ و شقاوت بدهد.
با باز شدن راه زنا روز به روز میل و رغبت افراد به ازدواج کم‌تر می‌شود، چون به خیال خود می‌تواند از راه زنا نیاز های جنسی خود را برآورد، لذا اگر مرد است، انگیزه ای ندارد که محنت و مشقت نفقة عیال و اگر زن است زحمت حمل جنین و تربیت او را تحمّل نماید. با این که غریزة جنسی که محرّک و باعث همة این‌ها است، از راه دیگر، اقناع می‌شود، بدون این که کمترین مشکلی را تحمل کند.
و در نهایت با شروع این گناه بزرگ معضلات بزرگ خانوادگی و اجتماعی و بیماری‌های جسمی و روانی در افراد و جامعه، زیاد می‌شود که معالجه و درمان آن شاید به هیچ وجه امکان پذیر نباشد و کرامت انسان به طور کامل زیر پا گذاشته می‌شود و با جامعة حیوانی هیچ فرقی نخواهد داشت و صدها مشکل و بیماری های مقاربتی و مسری دیگر در اثر شیوع و رواج چنین گناهی گریبان فرد و جامعه را می‌گیرد، که نمونه و مصداق بارز آن را می توان در جوامع غربی و ... می توان یافت.
گناه بزرگ زنا و آثار آن در روایات
امام باقر (ع) درباره آیه: و لا تَقْرَبُوا الزِنا إنّه کانَ فاحِشَةً؛ و به زنا نزدیک مشوید که آن فحشا است، فرمودند: مَعصیَةً و مَقْتا فإنّ اللّه َ یَمقُتُهُ و یُبغِضُهُ، قالَ: «و ساءَ سَبِیلاً» هُو أشَدُّ الناسِ عَذابا، و الزنا مِن أکبَرِ الکَبائرِ؛ یعنى، معصیت و نفرت انگیز است؛ زیرا خداوند زنا را دشمن مى دارد و از آن نفرت دارد. فرمود: «و بد راهى است» عذاب زناکار از همه گنهکاران سخت تر است و زنا از بزرگترین گناهان کبیره است.
امام صادق (ع) فرمودند: إنَّ أشَدَّ الناسِ عَذابا یَومَ القِیامَةِ رَجُلٌ أقَرَّ نُطفَتَهُ فی رَحِمٍ تَحْرُمُ علَیهِ؛ سخت ترین عذاب را در روز قیامت آن مردى دارد که نطفه خود را در رحمى که بر وى حرام است جاى دهد .
پیامبر خدا (ص) فرمودند: اِشتَدَّ غَضَبُ اللّه ِ عزّ و جلّ عَلَى امرأةٍ ذاتِ بَعلٍ مَلَأتْ عَینَها مِن غَیرِ زَوجِها أو غَیرِ ذِی مَحرَمٍ مِنها ، فإنّها إن فَعَلَتْ ذلکَ أحبَطَ اللّه ُ کُلَّ عَمَلٍ عَمِلَتهُ ، فإن أوطَأتْ فِراشَهُ غَیرَهُ کانَ حَقّا عَلَى اللّه ِ أن یُحرِقَها بِالنارِ بعدَ أن یُعَذِّبَها فی قَبرِها؛‌ زن شوهردارى که مرد بیگانه اى یا نا محرمى چشمش را پر کرده باشد ، مورد خشم شدید خداوند عزّ و جلّ است؛ زیرا که اگر چنین باشد، خداوند همه اعمال او را باطل گرداند و اگر به شوهر خود خیانت ورزد، بر خداست که او را بعد از عذاب دادن در قبر، به آتش دوزخ بسوزاند .
و نیز فرمودند: لَمّا اُسرِیَ بِی مَرَرتُ بِنِسوانٍ مُعَلَّقاتٍ بِثُدُیِّهِنَّ فقلتُ : مَن هؤلاءِ یا جَبرئیلُ ؟ فقالَ : هؤلاءِ اللَّواتِی یُورِثْنَ أموالَ أزواجِهِنَّ أولادَ غَیرِهِم؛ شبى که به معراج برده شدم، به زنانى برخوردم که از پستانهاى خود آویزان بودند . پرسیدم : اى جبرئیل! اینها کیستند؟ گفت : اینها زنانى هستند که فرزندان غیر شوهران خود را وارث اموال آنان مى کنند .
مَن فَجَرَ بامرَأةٍ و لَها بَعلٌ ، انفَجَرَ مِن فَرجِهِما مِن صَدِیدٍ وادٍ مَسِیرَةَ خَمسِمِائَةِ عامٍ یَتَأذّى أهلُ النارِ مِن نَتْنِ رِیحِهِما و کانا مِن أشَدِّ الناسِ عَذابا؛ هرکه با زن شوهردارى زنا کند ، رودخانه اى از چرکابه به طول پانصد سال راه ، از شرمگاه آن دو جارى شود، به طورى که دوزخیان از بوى گند آنها متأذّى باشند و عذاب آنان از همه دوزخیان سخت تر باشد .
امام صادق (ع) فرمودند: ثلاثةٌ لا یُکَلِّمُهُمُ اللّه ُ تعالى و لا یُزَکِّیهِم و لَهُم عَذابٌ ألِیمٌ ، مِنهُمُ المرأةُ تُوطِئُ فِراشَ زَوجِها؛ سه نفرند که خداوند متعال با آنان سخن نمى گوید و تزکیه شان نمى کند و آنان را عذابى دردناک است . یکى از آن سه نفر، زنى است که به شوهر خود خیانت کند .
پیامبر خدا (ص) فرمودند: یا علیُّ فی الزِنا سِتُّ خِصالٍ : ثلاثٌ مِنها فی الدنیا و ثلاثٌ فی الآخِرَةِ ، فأمّا التی فی الدنیا فَیَذهَبُ بالبَهاءِ ، و یُعَجِّلُ الفَناءَ ، و یَقطَعُ الرِّزقَ ، و أمّا التی فی الآخِرَةِ فَسُوءُ الحِسابِ ، و سَخَطُ الرحمنِ ، و الخُلُودُ فی النارِ؛ اى على! زنا شش پیامد دارد : سه پیامد در دنیا و سه دیگر در آخرت ؛ پیامدهاى دنیایى اش این است که آبرو را مى برد ، مرگ را شتاب مى بخشد و روزى را مى بُرد؛ و پیامدهاى آخرتش حسابرسى سخت و دقیق ، خشم خداى رحمان، و جاودانگى در آتش است .
امام على (ع) فرمودند: الزِّنا یُورِثُ الفَقرَ؛ زنا ، فقر به بار مى آورد. امام صادق (ع) فرمودند: الذُّنوبُ التی تَحبِسُ الرِّزقَ، الزنا؛ [از جمله] گناهانى که جلو روزى را مى گیرد ، زنا است .
امام باقر (ع) فرمودند: وَجَدْنا فی کتابِ رسولِ اللّه ِ صلى الله علیه و آله : إذا ظَهَرَ الزِّنا مِن بَعدِی کَثُرَ مَوتُ الفَجْأةِ؛ در کتاب رسول خدا صلى الله علیه و آله یافتیم که : چون بعد از من زنا آشکار گردد ، مرگهاى ناگهانى زیاد شود.
امام صادق (ع) فرمودند: إذا فَشا الزِّنا ظَهَرَتِ الزَّلازِلُ؛ هرگاه زنا شیوع یابد ، زمین لرزه ها پدیدار شود .
هر عضوى از بدن بهره اى از زنا دارد
میهمان
سلام من هر وقت میخوام آمیزش کنم زنم از من فرار میکنه چیکار کنم
پرسمان
سلام علیکم، اگرچه مردان می توانند هر زمانی که اراده کنند و همسرشان عذرشرعی نداشته باشد با او نزدیکی کنند و به زنان هم توصیه شده که بی جهت نیاز شوهران شان را پس نزنند، اما این جواز به معنای این نیست که بدون اذن و اجازه همسر و زمانی که او میلی به رابطه جنسی ندارد و یا خواب و خسته است، با او نزدیکی کنند؛ چون ممکن است سبب سردمزاجی و حتی تنفر جنسی او گردند و آسیب هایی را متوجه زندگی شان گردانند.
در روابط زناشویی هرگز نباید از زن انتظار داشت که چون در یک رابطه متعهدانه قرا گرفته است، پس هر زمان که مرد اراده کند باید با وی سکس و رابطه جنسی داشته باشد. این کار مسلماً تحریک زن را متوقف می‌کند. چون رابطه جنسی نباید به شکل یک اجبار و وظیفه درآید.
رابطه جنسی تجربه‌ای است که باید با رضایت دو طرف انجام شود. اگر مرد بخواهد همسرش را مجبور به سکس و رابطه جنسی کند، وقتی که وی به هیچ وجه تمایلی به آن ندارد، مطمئناً دیگر هیچ تمایلی به رابطه جنسی پیدا نخواهد کرد. بنابراین اگر زن تمایلی به رابطه ندارد و یا خسته است یا حال و حوصله ندارد، به هیچ وجه نباید او را مجبور به این کار کرد.
در حقیقت، روابط زناشویی و ارضای صحیح غریزه و نیاز جنسی، باید یک رابطه دو طرفه باشد و برای هر یک از مرد و زن جاذبه و لذت داشته باشد تا هر دو را به تداوم زندگی و تحمل سختی های آن فرا بخواند. متأسفانه بسیاری از مردان گرفتار این تصور غلط هستند که ازدواج به مرد حق می دهد و این نیاز فقط به خواست اوست، میل و خواست زن و کیفیت ارضاء او اصلاً مهم نیست و زنان ابزاری برای دفع شهوت مردان تصور شده اند!
بنابراین اگر شما تمایل به چنین کاری دارید باید برای آن برنامه ریزی کنید و از قبل همسرتان را آماده گردانید. توجه به پیش نوازی قبل از آمیزش، معاشقه و مغازله می تواند زن را برای برقراری رابطه جنسی آماده گرداند.
میهمان
سلام من دو هفته است که عقد کردم چند بار با آقامون رابطه جنسی داشتم ولی فقط یک بار ارضا شدم باید چه کاری کنم که ارضا بشم همسرم همه ی تلاششو می‌کنه اما فایده نداره
پرسمان
سلام علیکم، از آنجا که شما در دوران عقد هستید و طبیعتاً برای ارضای جنسی با محدودیت شدید روبرو هستید و به ناچار باید پرده بکارت خود را برای شب عروسی حفظ کنید، به احتمال خیلی زیاد ارضا نشدن شما به خاطر شدت استرس و اضطرابی است که شما متحمل می شوید و نیز شما رابطه جنسی کاملی باهم ندارید و این طبیعی است که شما به اوج لذت جنسی نرسید.
اساساً بیشتر گیرنده های جنسی زنان در ناحیۀ کلیتوریس آنها تجمع نموده است؛ بنابراین برای ارضای جنسی بهتر زن، لازم است این نواحی توسط شوهر به آرامی لمس گردد تا تحریک پذیری صورت گیرد.
به هر حال می‌توانید از شوهرتان بخواهید قبل و یا هنگام برقراری رابطه جنسی از تحریک و لمس ناحیه کلیتوریس بدن‌تان با دست یا آلت تناسلی‌اش غافل نشود تا رابطه لذت‌بخش و خوشایندی باهم داشته باشید و شما نیز بتوانید لذت ببرید، حالت ارگاسم را تجربه کنید و از لحاظ جنسی به ارضای کامل برسید.
میهمان
سلام. دختر ۳۰ ساله ام.. و هر خواستگاری که برام میاد رابطه ی جنسی برام خیلی هایلایت میشه و همه اش تو ذهنم رابطه میاد... هرچند نسبت به هر خواستگاری اینجوری نیستم. از کسی که خوشم بیاد اینجوری میشم... فقط میترسم ازدواجم بخاطر سکس باشه و بعد ازدواج بعد اینکه نیازم برطرف شد دیگه رغبتی بهشون نداشته باشم....
پرسمان
سلام علیکم، از آنجا که ازدواج شما مقداری به تأخیر افتاده و شما در اوج تمایلات جنسی قرار دارید؛ طبیعی است که نیاز جنسی برای ما پر رنگ تر جلوه کند؛ منتها برای اینکه ازدواج موفق و پایداری برای خودتان رقم بزنید؛ بهتر است از مشاورۀ پیش از ازدواج(Pmc) بهره بجویید و همسر آینده تان را با اصول همسرگزینی انتخاب کنید تا بعداً دچار پشیمانی نشوید.
میهمان
چرا من زیادی حس دارم
پرسمان
سلام علیکم، دانشجوی گرامی، ضمن سپاس از همراهی تان با پرسمان، گفتنی است که تشخیص کامل در این زمینه نیازمند اطلاعات بیشتری از شماست؛ زیرا تشخیص درست و کامل منوط به مصاحبه تشخیصی است که در آن علاوه بر رصد سبک زندگی فعلی افراد، اطلاعاتی از وضعیت خلق و خو و ... دریافت می گردد. در حقیقت برای سنجش میزان میل جنسی هیچ گونه سیستم محاسبه عددی وجود ندارد و این گونه ارزیابی در مردان به دلیل قوی بودن میل جنسی به صورت طبیعی مشکل است؛ زیرا مردان می‌توانند به سادگی با فکر کردن و یا خواب دیدن در مورد یک تجربه جنسی به اوج لذت جنسی برسند.
به هر صورت، همان گونه که به دلیلی مقطعی نظیر بودن فرد در دوره نامزدی و عقدخواندگی، احساس کند شهوتش زیاد است، به همان اندازه نیز ممکن است پای دلایل فیزیکی مانند عدم تعادل هورمونی در مغز و یا فاکتورهای احساسی در میان باشد. در برخی موارد نیز ممکن است «اختلالات وسواسی» و یا «اختلالی خلقی» و یا مصرف برخی داروها دلیلی برای ایجاد میل جنسی بالا باشد. به همین دلیل باید برای تشخیص درست، اطلاعات شخصی وی مدنظر قرار گیرد.
میهمان
ببخشیدیه سوال داشتم من نامزدام شوهرم خیلی حساسه دیرجوابشومیدم فکرمیکنه باکسی دیگ دارم پیام میدم میخوایم عقدکنیم هی میگ دوماه یاسه ماه میگ بایدخودتوثابت کنی چکارکنم ک عوض شه اخلاقش توروخداکمکم کنید
پرسمان
سلام علیکم، کاربر گرامی مهمترین کار برای خلاص شدن شوهرتان از حساسیت و شکاکیت این است که به وی کمک نمایید رفتار و گفتار دیگران را «حمل بر صحت» نماید؛ لذا باید خیلی مراقب باشید که خود نیز ناخواسته به بدبینی وی دامن نزنید. به همسرتان کمک نمایید تا تمرین کند که ذهن خود را وادار کند رفتار دیگران را حمل بر درستی و خوبی کند و اگر جز این عمل کرد و به دیگری گمان بد برد، خود را مؤاخذه کند. به خاطر داشته باشید که مثبت اندیشی و حسن ظن، مستلزم یک تمرین جدی، مستمر و مداوم است و گرنه صرف این که فردی تصمیم بگیرد نسبت به دیگران خوشبین باشد، به اصلاح و درمان بدبینی اش منجر نمی شود، بلکه باید به طور جدی مراقب افکار و اندیشه های روزانه خود نسبت به دیگران باشد.
در نهایت باید بدانید که اگر گهگاهی اتفاق افتاده که احساس کردید همسرتان به شما در برخی از زمینه ها حساس و بدبین شده از خود بپرسید که آیا گفتار و رفتاری از جانب شما سرزده که باعث بدگمانی او شده است؟! شاید شما با رفتار خود، سوءظن و بدبینی او را تشدید می کنید؛ لذا از فن «گزارش دهی» برای کاهش بدبینی وی نسبت به خود استفاده نمایید. بدین نحو که اگر به عنوان مثال احساس می کنید شوهرتان به شما شک دارد و نسبت به پیامک یا زنگ زدن بدبین شده است، به طور پیوسته به او گزارش دهید که الآن دارم با مادرم صحبت می کنم، دارم به خواهرم پیامک می دهم و ... . بالأخره نقطه کوری در روابط خود با همسرتان باقی نگذارید که وی به سوء ظن کشیده شود. موفق باشید.
میهمان
سلام من پنج ماه که عقدموقتم نامزدمم مردخوبه ولی من اصلا هیچ میلی ندارم که باهام هیچ تماسی داشته باشه ّبعدازپنج ماه تازه منو لمس کرده اونم صورتم من کلی دعواش کردم خودمم نمیدونم چمه احساس میکنم اصلا ازدوران متاهلی خوشم نمیا د ۲۱ سالمه سنمم کم نیست شمامیگدچیکارکنم تاعاشق بشم کل فکروذکرم شده درسم اونم کنکور هرکاری میکنم اونی که میخوام قبول نمیشم
پرسمان
سلام علیکم، با سلام و احترام خدمت شما پرسشگر محترم! وقتی عقد ازدواج خوانده شد, زن و شوهر بر هم حلال می شوند و هرگونه استفاده و لذتی را می تواند از هم ببرند. علی القاعده در این مدت نیز زن و شوهر حقوقی برابر با دوران پس از زفاف دارند مگر آن که از قبل شروط خاصی را قید کرده و یا عرفا روال معینی معمول باشد به گونه ای که حالت شرط ضمن عقد را پیدا کند.
در هر صورت به لحاظ جواز ارتباط تفاوتی میان عقد موقت و دائم نیست و توصیه می کنیم اگر قرار است با همسرتان عقد دائم داشته باشید هرچه سریعتر آن را قطعی کنید تا تعهد میان شما افزایش یابد. ضمن اینکه درست است که به درس بسیار علاقه مندید و تلاش زیادی برای آن انجام می دهید ولی اولا ناامید نباشید و ثانیا برنامه ریزی کنید که هم به همسرتان و ارتباط عاطفی با او برسید و هم به درس و برنامه ریزی تحصیلی .باور کنید با یک مدیریت صحیح به نقاط موفقیت خوبی خواهید رسید.
خوشبخت باشید.
میهمان
سلام من چندماهی هست که نامزدی کردم تا الان چند بار بار از مقعد با نامزدم سکس داشتم که تو این آخری وسط سکس دسشوییم اومد بیرون خیلی افتضاه شد همجامون کثیف شد اعتماد بنفس خودمو از دست دادم چیکار کنم چیرا اینجوری شد
پرسمان
سلام علیکم، ما به هیچ وجه رابطه مقعدی با همسر را به علت عوارض زیادی که برای زوجین به همراه دارد توصیه نمی کنیم . چرا که از نظر پزشکی این نوع رابطه دارای آسیب هایی است. از جمله شل شدن اسفنگتر یا ماهیچه حلقوی اطراف مقعد می شود و در آینده می تواند به بی اختیاری مدفوع زن بیانجامد. همچنین خراش های مخاط داخلی مقعد و انتهای روده باعث عفونت این ناحیه شده و برای زن ناگوار است.
مهمترین عارضه ای که مجامعت از طریق مقعد برای زن دارد این است که چون لذت حقیقی جنسی برای زن از طریق مقاربت از فرج و مجرای تناسلی حاصل می شود نه از طریق مقعد، بنابراین زن دچار سرد مزاجی و بی میلی جنسی شده و در آینده نزدیک خود را موجودی می یابد که وسیله دفع شهوت شوهرش شده و خودش نباید از این عمل خدادادی لذتی ببرد. پس دیگر به این گونه رابطه تن ندهید، معاشقه و ناز و نوازش طرفین از روشهای ارضا ءکننده‌ به شمار می آید به گونه ای که بدون دخول آلت در واژن یا مقعد نیز می توان به اوج لذّت جنسی رسید. ملاعبه نیز تحریک همسر از طریق لمس و مالش بدن ، در آغوش گرفتن، دلنشین، نازک حرف زدن با یکدیگر و گفتن حرف های عاشقانه و بوسه و نوازش بر یکدیگر احساس طرف مقابل را نسبت به هم افزایش می دهد. پس با این شیوه می توانید نیاز جنسی بالای شوهرتان را تامین کنید و از این طریق بدون دخول در واژن یا مقعد ارضا شود.
میهمان
سلام ما ۱ ماهی هست ک صیغه موقت ۳ ماهه بینمون خونده شده و رابطه داشتیم ولی نه دخول از.... میخواستم ببینم ممکنه ک دوسم نداشته باشه و فکر ارضا خودش باشه خیلی فکرم مشغوله بهش میگم اسممون ت شناسنامه هم‌نیست ولی میگه ت برگه ک هست میخوای اسمم بنویسم ت شناسنامت خیلی نگرانم دوستان خواهش میکنن کمک کنین...ممنون
پرسمان
سلام علیکم، پرسشگر گرامی، از اینکه این مرکز را به عنوان مرجع سوالات خود انتخاب کرده اید از شما تشکر می کنیم. شما گفتید که در دوران عقد موقت یا همان صیغه محرمیت هستید. این دوره، دوره ای است که افراد خود را مهیا برای عقد دائم می کنند و البته شناخت شان را نسبت به هم افزایش می دهند. بغل کردن و بوسیدن و این گونه رابطه ها از نظر شرعی مشکلی ندارد، زیرا شما رسما در این دوره همسر یکدیگر هستید. البته باید تلاش کنید که در این دوره شناخت تان را نسبت به ویژگی های مهم فرد مقابل نیز بالا ببرید.
در مورد رابطه جنسی در این دوره، چون هنوز عقد قطعی و رسمی و دائمی، نیست بهتر است که به بعد از عقد رسمی موکول شود. برای باقی ماندن در کنار هم، نیازمند پیوند روحی، روانی و احساسی هستید. در صورتیکه بگذارید عشق و علاقه باعث کشش گردد، روح شما سریعاً آماده می‌گردد. در اینصورت شما و همسرتان همیشه در یک آرامش روحی قرار دارید و زندگی مشترک برایتان دلنشین است.
در مورد این دغدغه که در این دوران احتمال دارد شما را دوست نداشته باشد باید گفت که چون هنوز به آن شناخت کافی در در مورد همدیگر نرسیده اید و این امر به تدریج در ادامه زندگی شکل می گیرد یک امر طبیعی است که با گذشت زمان به شناخت می رسید و حس علاقه در شما شکل می گیرد دقت داشته باشید که یکی از اموری که در زندگی مشترک نقش حساسی دارد، « دوران نامزدی» است . اگر با این دوران ، با ظرافت و ماهرانه برخورد شود و به وظایف مخصوص آن عمل شود، می تواند در بالندگی و پرباری و استحکام دوران های بعدی ، تأثیرعمیقی داشته باشد. سخن عامیانه ای بین مردم هست که می گوید : «یک روز دوران نامزدی ، بهتر از یک سال دوران بعد از عروسی است !» این سخن ، هر چند مبالغه آمیز است، اما حقیقت مهمی را بیان می کند ؛ واقعاً دوران نامزدی از جهاتی مهم تر و شیرین تر و پُر بارتر و لذت بخش تر و سازنده تر از دوران پس از عروسی است و می توان در این دوران ، شالوده و پایه های زندگی آینده را بنا نهاد .
موفق باشید.
میهمان
دردوران نامزادی اگه از پشت به نامزدت نزدیگی کنی گناهست؟
میهمان
باسلام. من.الان نزدیک به دوسالی هست نامزدی دارم هی عروسیمون عقب میوفتاد خدانیاره شعوت مرد رو.سه باررفتم خونشون فقط باهاش تماس دستی داشتم تااینکه اومدم محل کارم ازطریق گوشی باهم سکس حرف میزدیم چهارهفته همین کارومیکردیم تااینکه زمانش مشخص شدبرم مرخصی جدی میگم دختره فقط فقط میگفت به خاطرتو که ناراحت نشی پنج روزخونشون بودم .روزی سه مرتبه ازجلومیزدم شب هاهم یواشکی میومداتاقم تاچهارساعت بغلم لخت شده بوددختره زودارضامیشد ولی اصلااب رونریختم داخل .هم ازجلوزدم وهم ازعقب چه ناله ای میکرد ..بخداالان خیلی پشیمانم توزندگیمون مشکلی پیش بیاد.خداییش دختره منوباهزارکیلوطلاعوض نمیکنه ..توای دوسال همه اش هرروز بهم زنگ میزنه ...
پرسمان
سلام علیکم، تردیدی در این نیست که از لحاظ قانونی و شرعی دختر و پسری که باهم عقد شرعی می‌خوانند و به هم محرم و زن و شوهر می‌گردند، می‌توانند از همان لحظه جاری شدن خطبه عقد نزدیکترین روابط زناشویی و جنسی را به طور کامل با هم داشته باشند و از وجود هم لذت ببرند، ولی باید توجه داشت که در حال حاضر از لحاظ عرفی و در منظر برخی خانواده‌ها، برقراری روابط زناشویی پیش از عروسی رسمی، مقبولیت لازم را ندارد؛ به همین خاطر به دختران و پسران توصیه می‌کنیم که تا آنجایی که امکان دارد به این سنت و اعتقاد گذشتگان و پیشینیان و خانواده‌ها احترام بگذارند و اگر خواستار روابط جنسی به صورت کامل هستند، در درجه اول سعی کنند عروسی را جلو بیندازند و ثانیاً آن را کاملاً مخفی داشته و از حاملگی ناخواسته جلوگیری به عمل آورند و یا این که روابط زناشویی خود را در سطح ابتدای قرار دهند و مراحل اصلی و نهایی و ازاله بکارت را برای بعد از عروسی رسمی مؤکول کنند.
اگر عروسی تان عقب می افتد، توصیه می شود به حداقل ها بسنده کنید و با برگزاری مراسم ساده و کم هزینه زمینه شروع زندگی مشترک تان را فراهم آورید تا بیش از این از ناحیۀ ارضای غریزۀ جنسی تحت فشار قرار نگیرید.
میهمان
سلام آقای دکتر...من شش ماهی هس که عقد کردم موقع نزدیکی ارضانمیشم ولی شوهرم میشه میترسم واسم لطمه بزنه
پرسمان
سلام علیکم، از آنجا که شما در دوران عقد هستید و طبیعتاً برای ارضای جنسی با محدودیت شدید روبرو هستید و به ناچار باید پرده بکارت خود را برای شب عرسی حفظ کنید، به احتمال خیلی زیاد ارضا نشدن شما به خاطر شدت استرس و اضطرابی است که شما متحمل می شوید.
در خصوص مشکل شما توصیه می شود با همکاری و همفکری با شوهرتان سعی کنید عروسی را جلو بیندازید تا مانعی برای نزدیکی برای شما وجود نداشته باشد و بتوانید با خاطری آسوده با شوهرتان نزدیکی کنید و نیازهای غریزی و جنسی تان به خوبی ارضا کنید.
برای لذت بردن از معاشقه با شوهرتان می توانید از وی بخواهید که نقاط حساس بدن تان را لمس کند. این را در نظر داشته باشید که همان طور که در مردان، ناحیه سر آلت تناسلی و حشفه نسبت به قسمت‌های دیگر آلت تناسلی از حساسیت بسیار فوق العاده‌ای برخوردار است و لمس آن نقطه باعث تحریک شدید مردان می‌شود و موجب انزال می‌گردد، در زنان نیز ناحیه کلیتوریس(Clitoris) و چوچولو حساس‌ترین نقطه دستگاه تناسلی زنان به حساب می‌آید. کلیتوریس در زن حکم آلت مرد را دارد و حتی گاهی حالت نعوظ (سفتی) پیدا می‌کند و مقداری متورم و سفت می‌شود؛ بنابراین ملامسه مختصر آن تحریک شدیدی به زن می‌دهد و در رساندن او به اوج لذت جنسی و ارضای او نقش اساسی دارد. از این روی به مردان توصیه می‌شود که به هنگام آمیزش از لمس این نقطه از بدن همسرشان غافل نشوند تا در رساندن وی به ارگاسم یاری رسانند.
میهمان
سلام من ۲هفته نامزد کردیم من اشتیاق فراوانی دارم به ارضا شدن دارم اما همسرم اصلا به من حسی نداره فقط من رابغل می‌کنه نمی بوسه آیا این رابطه باعث کسالت توی زندگیمون میشه .
پرسمان
سلام علیکم، پرسشگر گرامی چون شما دوران عقد هستید و شناختی کامل از همدیگر ندارید به مرور زمان توجه همسرتان به شما بیشتر می شود و به شما به ارضای کامل در این زمینه می رسید. همچنین به این نکته هم دقت داشته باشید که عدم توجّه همسران نسبت به یکدیگر در این دوران الزاماً ناشی از عدم عشق و علاقه و ... نیست، بلکه گاه تنها و تنها به دلیل عدم مهارت است. زیرا اگر به نیکی بنگرید شاید به جرأت بتوان گفت برخی افراد با این که سال ها در کنار خانواده خود زندگی کرده اند، ولی بیگانه از دنیای جنس مخالف هستند و تنها افراد کمی هستند که از طریق مطالعه، مشاوره و ... در این زمینه آموزشی دیده و با چند ویژگی اساسی جنس مخالف آشنا هستند. این مشکل و بسیاری از مشکلات دوران عقد یا پس از آن را می توان با کمی صبر و تحمل از سر گذراند. لذا توصیه ما این است که به جای توجه به نکات منفی همسرتان، به نقاط مثبت ایشان بنگرید. مطمئنا همسرتان دارای نقاط مثبتی هست که در نظرتان برجسته باشد و او را به خاطر برخورداری از آن ها، دوست بدارید.
میهمان
مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : https://www.porseman.com/search
** درج سوال به وسیله ربات پرسمان در سروش و ایتا : @porsemanbot
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
میهمان
مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : https://www.porseman.com/search
** درج سوال به وسیله ربات پرسمان در سروش و ایتا : @porsemanbot
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
میهمان
@#۱۳۵۲ سلام من در دوران نامزدی هستم میخاستی بدونم چگونه باید با همسرم رابطه جنسی داشته باشم
میهمان
بچگیامون دختر همسایمون به من یاد داد که با آلتم بازی کنم و زیر فشار آب بگیرم همه این ها یه سرگرمی بود و من بهش عادت کرده بود بدون اطلاع از موضوعات جنسی الان شکل آلتم بدفرم شده و من به خاطر همین موضوع با وجود داشتن میل جنسی وتمایل به ازدواج از تن دادن به ازدواج پرهیز میکنم وبه خاطر ترس از آبرو وترد شدن
هیچ جایی عنوان نکردم چه باید بکنم
میهمان
سلام.
پاسخ را در لینک زیر مشاهده نمایید :
رابطه جنسی از مقعد
میهمان
سلام.من سه ماهه نامزد کردم، تا الان با همسرم فقط همبستر شدم و هیچکاری نکردم.بعد از مدتی چند بار با لمش کردنش خودم رو ارضا کردم .میخاستم بدون اشکال نداره تو این دوران از مقعد دخول انجام شه؟
با تشکر
میهمان
مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
** درج سوال به وسیله ربات سروش، بله و گپ پرسمان : @porsemanbot
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
میهمان
من حدودا چهار ماه با ینفر جهت آشنایی صحبت میکنم از قبل از ایشون خوشم میومد اوایل خیلی حسه خوبی داشتم(من تا حالا عاشق نشدم ) ولی الان حسم ندارم راهنمایی کنید مرسی.
میهمان
مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
** درج سوال به وسیله ربات سروش، بله و گپ پرسمان : @porsemanbot
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
میهمان
سلام من ۱۵سالم و دوست پسر دارم خیلی حس رسم چیکار کنم
میهمان
مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
** درج سوال به وسیله ربات سروش، بله و گپ پرسمان : @porsemanbot
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
میهمان
من عاشق سکسم ودوست دارم روزی ۲۰بار سکس کنم چون شهوت بالایی دارم ولی متاسفانه همسرم زیاد تمایلی نداره
میهمان
مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
** درج سوال به وسیله ربات سروش، بله و گپ پرسمان : @porsemanbot
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
میهمان
سلام من ۲۰ سالمه و نامزد کردم با یه آقای غیرتی و دوست داره هرچه زود تر باهم سکس داشته باشیم تا به اصطلاح اون ماله خودش شم آیا رابطه برقرار کنیم
میهمان
مخاطب گرامی، قبل از جاری شدن صیغه عقد، شما به یکدیگر نامحرم هستید و این نوع روابط از لحاظ شرعی اشکال دارد و گناه است. برچسب نامزد بودن (بدون عقد) هیچ رابطه محرمیتی بین شما و نامزدتان برقرار نمی کند.
میهمان
با عرض سلام و خسته نباشید
من چهار ماه میشه نامزد شدم،
اما متاسفانه نامزدم اینجا نیست و المان هست ما بعضی اوقات با هم رابطه تلفونی داریم یعنی اون از من تقاضا عکس میکنه، اوایل قبول نمیکردم اما این اواخر هر چی میخواهد انجام میدهم و از طریق تلفون و صحبت کردن همدیگر را تقریبا ارضا میکنیم و از این رابطه خیلی احساس رضایت داریم اما من بعضی اوقات نگران میشم که ایا این رابطه ها گناه نداره ؟؟ چون ما هنوز عقد نکردیم و رسم ما این هست که وقتی داماد بیاد نکاح میکنیم
میشه لطفا در این مورد کمی معلومات بدهید؟؟؟

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.